Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: nyers lélekenergia
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
41. hozzászólás - 2009.01.09. 12:12:33 (Válasz CaveMaN #40 hozzászólására.)
Szerintem nem azon kéne gondolkozni, hogy lehetne "forgatható" a LÉ, mert ahhoz az egész játék szabályrendszerét át kéne irni, inkább azt kéne fejleszteni, hogy a játék mindenki számára élvezhetö legyen, és mindenki 100%-ig ki tudja használni a játék adta lehetöségeket.
Az már egy régen rossz rendszer(és ezt most nem bántásból mondom, hanem építöleg), ahol a játékosok nagy része akarva akaratlan struccjátékot játszik 15% alatt, és a két legkomolyabb játékélményforrást, a portyát és az epikus emlékmüvet az életerejének a leveretésére használja. A térkapura meg csak ünnepnapokon tud ránézni...
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.83
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
42. hozzászólás - 2009.01.09. 12:14:23 (Válasz Almási Viktor #41 hozzászólására.)
Frászt, a térkaput is leveretésre használom

EDIT: Na, kicsit kevésbé terelve a témát, ennek kb. akkortól lenne értelme hogy 3-4 szörnyet fogok be 1 napi vadászat alatt. Amihez mondjuk közel járok... Sok dolgon nem változtatna nagyon, de a kényelem faktort növelné.

Azt mondjuk nem értem miért nem raksz pl. egy szimpla mana költséget a sajtolásra az 1 óra cooldown helyett? Nekem növelnem kellett a mágiát hogy tudjam a EF->SM->LS->EF körförgást csinálni. Ha emellé még a sajtolásnak is lenne mondjuk egy sajtolás*3 mana költsége, akkor mana potit kéne vennem hogy mindent kisajtoljak, és akkor a portyázás közben varázslást még nem is említettem...
A hozzászólást Enchanter módosította 2009.01.09. 12:26:21-kor
Pontszám: 8.33
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
43. hozzászólás - 2009.01.09. 12:24:37 (Válasz Rupert #20 hozzászólására.)
Ez szerintem is egy jó ötlet lenne, portyaélénkítő. Azt az 50 %-ot viszont inkább úgy kellene, hogy csak arányosan, tehát amennyi nyers volt neki, abból nyerset zsákmányolni, és amennyi valós, abból valósat. A fáradásos technikával az 50% a sokat játszani tudó (tehát leginkább portyázó) Karakterek így is rá vannak kényszerítve a belépkedésre, vagy nem portyáznak. Ha 50 % nyers jön, akkor gyakorlatilag ők egy szélsőséges esetben max reggel tudnák azt a LÉ-t is elkölteni, amit normál esetben nem nyersen szereztek volna.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
44. hozzászólás - 2009.01.09. 12:27:23 (Válasz Almási Viktor #41 hozzászólására.)
Ezzel egyetértek, de lényegében, ha ez az ötletet nem az LE védésére használnák, akkor mindenkinek (Eardog ötletével kiegészülve) érdemesebb lenne saját szintjén portyázni. Az elméletileg csökkentené az 5 szintet lenyúló támadások mennyiségét.

Végeredményben arról szól az egész, hogy ne laposkúszásban játszon mindenki, aki nem szedett össze legalább +100k LE különbséget. (Sőt jelenleg a vadászatot én is laposkúszásban csinálom... shame)

Nyilván a szinten belül is vannak erősek és gyengék is, arra tippem sincs, hogyan lehetne a "minden szempontból gyenge" karakterek számára 100%-osan élvezhetővé tenni a játékot. Egyáltalán az cél-e?
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.01.09. 12:29:29-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.67
kedvencRupertFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
45. hozzászólás - 2009.01.09. 12:32:41
"Ráadásul magasabb szintről nem is 15% a támadhatóság, hanem 20,25,30 stb., ami bőven belefér 4 órába."

Nem vettem észre, hogy így működne. 25-ös vagyok most és egy 29-es már 15%-nál simán tud támadni. Viszont ez nem lenne rossz dolog. Pl.: 25-ös vagyok egy 26-os már csak 25% hp-nál tudna támadni, 27-es 35%-nál, 28-as 45%-nál, stb. És e mellé ez a nyers LE-s megoldás.
Pontszám: 8.60
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
46. hozzászólás - 2009.01.09. 12:36:21
inkább lehessen hitelt kérni a lélek kufártól ami annyit tesz
1. egyszerre csak egy tárgyra lehet hitelt kérni.
2. hetente csak egyszer lehet használni
3. amit szerzünk let addig nem kapjuk meg amíg nem adtuk meg a hitelt
4. így + 10% ba kerül a tárgy
5. csak olyan tárgyra kérhetünk hitelt amit alapból megtudunk venni, amit tudatturbóval látunk ara nem.
V1-antilop
Pontszám: 5.80
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
47. hozzászólás - 2009.01.09. 12:39:24 (Válasz CaveMaN #44 hozzászólására.)
Figyelj attól mert még valaki nem optimalizátorként tolja a Végzeturat a játékélménye nem kéne hogy csökkenjen ennyire drasztikusan.
Nem mindenkinek van napi 10 órája a játékra hogy szintvisszamaradjon, és nem mindenki vezet Excel táblákat, hogy most épp melyik LÉ termelö szakértelemre kell adni hogy ne gyengüljön le annyira az elötte lévökhöz képest és egész nap boxzsáknak használják.

Ugyhogy igen, mindenkinek JÁTÉKÉLMÉNYT
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.44
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
48. hozzászólás - 2009.01.09. 12:42:48 (Válasz Jeriko #37 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.01.09. 11:47:57

Sokat könnyítene a játékon egy ilyen módosítás, egyúttal viszont nagyon megkönnyítené az LE védését - amivel elsősorban az erősebb játékosok járnának jól.


A LE védése most is ugyan úgy megoldható az epikus csatákkal, a különbség annyi, hogy a változás után nem kell egész nap a gép elött kockulni és leveretni magad, hanem elég egyszer.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
49. hozzászólás - 2009.01.09. 12:49:19 (Válasz Almási Viktor #47 hozzászólására.)
Nem az optimalizátorságra gondolok És kikérem magamnak Én egy darab excel táblát se vezetek, se V1-en, se V2-n

Amennyiben cél, adódik a kérdés hogyan? Lord Shalacknak hogy adjunk nagyobb játékélményt, vagy a már jobblétre szenderült Skygornnak, vagy bárkinek aki nem rabszolgaként az LE diff negatív végén tanyázik? Saját szintjükön lévők is elverik őket, olyanok akik semmit nem optimalizáltak, vagy exceleztek, napi 3x 20 percet játszanak, csak nem buktak annyi LE-t, ergo annyival erősebbek, mint te meg én velük szemben. Ehhez még jobban fel kéne forgatni a játékrendszert.

Ariel: ez a változtatás nem azt a célt szolgálná, hogy még jobban rá tudj ülni a szerzett LE-re.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.01.09. 12:51:35-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűtlenKukatzFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
50. hozzászólás - 2009.01.09. 12:52:32
Én egy erőssen NEM prémiumos 30PP beállítású user vagyok. Eddig mindig a saját szintemen 2.-4. helyen szoktam koszálodni, későbbiekben szeretnék mégjobb lenni. Nem szoktam vadászni, csak nagyon ritkán. Kb. a Le-m 90%át portyából szerzem. A Le-eldugást én strucctaktikának hiszem, a láthatatlanság szintugy. Szerintem ha valaki erre az ősvényre lép, és erre probál specializálodni elöbb utobb, de teljesen farmolt játékos lesz.
A szövetségemben több olyan játékos van akik folyamatosan vadásznak. Minden nap ellövi az összes CSP-jét. Természetesen emellet szokott portyázni a maga modján, kb 55%-60% -os sikerrel szokott is nyerni. Pedig nem agresszor beállítottságú a karaktere. Elfogadom azt a tényt, hogy magasabb szinteken akár 6szintel kisebbeket lehet támadni. Ezt énis borzalmasnak tartom, de még igyis vannak olyanok akiket a szintemen porigalázok pedig 4-5 szintel magasabb mint én. Ezt csökkenteni kéne max 2-3 szintű le/fel támadhatósággal.

Ellenben. Mit vár az aki 1nap belép. Ellő 2x 15 vadászatot és alig fejleszt, netán csak épít és a tulajdonságai kicsik.... Ezek a gyenge láncszemek. Ha nemtudsz taktikusan játszani menj a Teveklubbra. Ott nemveszik el a datoját... Ott nem kell támadni...
Amin még sírni szoktam az, hogy valakinek van 1 ruhája, tételezem fel x szintű. Másnap szintet lép és megveszi 6000 LE-ért a x+1 szintes ruhát ami 1 tulajdonságpontal jobb csak. Emberek itt lehet kidobni több 1000 LE-t az ablakon. Nem kell minden szinten új cuccot venni...
A hozzászólást Kukatz módosította 2009.01.09. 12:58:25-kor
Ha zavar, hogy levernek akkor menj teveklubbozni. Ott nem tudják elvinni a datidat...
Pontszám: 3.75
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
51. hozzászólás - 2009.01.09. 12:58:26 (Válasz CaveMaN #49 hozzászólására.)
Az a kis LE diff minusz nem számit, (te is laposkuszol már pedig te igencsak pluszban vagy), azt kéne megoldani, hogy mindenki tudjon portyázni-térkapuzni amennyit akar, és ennek ne az szabjon határt, hogy magas szintröl vagy beverik vagy nem.

Javaslom a magas szintekröl érkezö támadásokból bekapott sebzések csökkenését ha az ember prémiumos( a csata rendesen lezajlana, de mondjuk + szintenként 20% ÉPt a karakter visszaregenerálna rögtön csata után, ahhoz mérten hány szinttel magasabbról ütötték.)

Ez még az LE forgásra is jó hatással lenne, aki meg továbbra is a homokban akar vadászni továbbra is megtehetné, de legalább egy probléma meg lenne oldva.

Téma: A portyabeli LÉ meg mehetne nyersbe, az tényleg jó ötlet.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
52. hozzászólás - 2009.01.09. 13:06:51 (Válasz CaveMaN #49 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.01.09. 12:49:19

Ariel: ez a változtatás nem azt a célt szolgálná, hogy még jobban rá tudj ülni a szerzett LE-re.


Ezzel a rendszerrel nem jobban ülsz rá a LE-re, hisz eddig is megvoltak ugyan ezek a lehetőségeid. Ugyan úgy 15% alatt tudtad magad tartani akár egész nap az epikus lényt ütve. A különbség annyi, hogy ezután napi 4 órát lesz a karakter 15% alatt, és nem 12-16 órát. Eddig is kisajtolhattál 5 lényt egymás után, és amint felgyógyul a kari, mehet a térkapuba, vagy epikusra. A különbség annyi, hogy most már nem csak az teheti ezt meg, aki egész nap a gép elött tud lenni, és amint felgyógyul beugrik a térkapuba, hanem az is, akinek nincs ennyi ideje, csak egy 4 órás intervallumban játszik. Tehát igazából nem a "kockáknak" segít, hanem azoknak a játékosoknak is elérhetővé válik az ilyesfajta LE védelem, akiknek kevesebb idejük van a játékra. És pont ez a cél, kevesebb időt a gép előtt tölteni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
53. hozzászólás - 2009.01.09. 13:09:31 (Válasz Almási Viktor #51 hozzászólására.)
Az a gond, hogy a gyors visszaregenerálás a háborút borítaná meg egyből. Felvetésed szerint a vesztett ÉP 80%-át (lehet finomítani, szinte mindegy) 4 szintes támadás esetén az alacsonyabb szintű visszanyerné, ennek háborúban az lenne az eredménye, hogy csak 4 szintel fentebbről ütnék, de akkor 1 órán belül végigvernék 20-an, szép lassan csökkenne csak az ÉP-je. Szóval jó az ötlet, de nem eléggé.

Igen, laposkúszok sajnos, bár volt egy idő amikor nem csináltam (2-3 hete), mondjuk akkor se nagyon bántott senki, nem tudom miért kezdtem laposkúszni, biztos rámjött a divatőrület

Én valahogy a leveretés "intézményét" szüntetném meg, értelmes szintig fejlesztené mindenki a projekciót és azzal védené az LE-t, vinne egy kis izgalmat a vadászatba és nem mindneki a hozzá képest "piciket" ütné.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.01.09. 13:32:54-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvencRupertFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
54. hozzászólás - 2009.01.09. 13:11:06
És akinek nincs epikus emlékmű és térkapu?
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
55. hozzászólás - 2009.01.09. 13:14:58 (Válasz CaveMaN #53 hozzászólására.)
A háborura nem gondoltam, az igaz...
A projekcio viszont háboruban nem müködik..., ha azt változtatnák akkor jó lenne, de igy érteme nincs, hogy bármikor leverhet egy háborus fél. Én nem tudom, de magas szinten van olyan szövetség, akinek vannak olyan napjai amikor nincs háboruban senkivel?
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
56. hozzászólás - 2009.01.09. 13:21:18 (Válasz Almási Viktor #55 hozzászólására.)
Persze, az Azúr, Elit, Tökéletes, Végzeturak mesterei, ha nem üzennek hadat senkinek, akkor nincsenek háborúban.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
57. hozzászólás - 2009.01.09. 13:25:14 (Válasz Ariel #52 hozzászólására.)
Nem az erős karaktereknek a játék még kényelmesebbé tétele a téma célja szvsz.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
58. hozzászólás - 2009.01.09. 13:38:27
Miklós ötlete első olvasatra bődületes baromságnak tűnt, de aztán a kommenteket olvasva megértettem a lényegét. Nem rossz ötlet, csak sok finomítást igényel még, ami könnyen összejöhet, mert itt rengeteg fasza elmélet született. A nagysebzésű fegyverek továbbra is problémát jelentenek, ezen valahogy változtatni kéne, de máshol már írtam erre verziókat több-kevesebb szerencsével.
Laposkúszás, igazából azért kell laposkúsznom, mert napi néhány bekapott felső támadás miatt folyamatosan 15 % alatt vagyok, szóval marad ilyenkorra a vadászat, amit meg elköltök azonnal, ha meg kijövök a 15%-ból akkor térkapuzni próbálok. A visszaregenerálás nem rossz ötlet, persze lehetne szabályozni.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
59. hozzászólás - 2009.01.09. 13:42:49 (Válasz CaveMaN #57 hozzászólására.)
Caveman: gondolkodj elore. Ezek a problemak nem az erosek problemai, hanem a jelenleg elenjarok problemai. Hamarosan mindenki problemaja lesz, hiszen minden szovetseg felepiti a terkapu szinteket elobb utobb, es mind karakter eleri a 6 allatos kuldeteshez, miutan a sajtolas is valos problema lesz.

En tamogatom az otletet, bar tenyleg finomitani kell.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
60. hozzászólás - 2009.01.09. 13:44:19
Legegyszerűbb talán az lenne ha lenne egy regenerálódás szakértelem, ami felgyógyít szakértelem szint*2% HP-t X max. óránként egyszer. Innentől nem probléma hogy háborúban folyton levernek, mert csak akkor nyomod be ha fent vagy és portyázni akarsz.
Pontszám: 8.60
Oldal: 1234567
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!