Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: nyers lélekenergia
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
101. hozzászólás - 2009.01.12. 16:53:28
Idézet: Ricardo - 2009.01.11. 18:13:30

A portyázásnál a negatív módosítókat egy az egyben el kellene törölni vagy legalább bővíteni. (4 vagy 5 portya büntetés nélkül) Ez a korlát ugye azért volt bent, hogy az "informatikusok" ne nyerjenek olyan sokat azzal, hogy mindig gép előtt vannak.


A portyázás rendszere egészen biztosan nem lesz megváltoztatva! Gondolkodjunk csak, mi történne, ha nem lenne minusz a 3. stb. portyázásra?
Egy katakombából előbújó szövetség néhány perc alatt megnyerhetne egy háborút! Továbbmegyek: egyetlen ember könnyedén megfordíthatna, sőt akár meg is nyerhetne egy háborút! Vagy egy tápos karakter 5 perc alatt lerabolhatna mindenkit, és az igy szerzett LE-t azonnal elköltené, tehát ez megint a táposokat erősítené.
Ettől tehát az erősebbek még erősebbek lennének, a többiek meg úgysem tudnák kihasználni, mert néhány csata után lemenne az életpontjuk.
Pontszám: 5.42
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
102. hozzászólás - 2009.01.12. 18:31:42 (Válasz Miklós #101 hozzászólására.)
Oké, és a többi javaslata?

A térkapuzás borzasztó ÉP igényes, a sajtolást a lények száma korlátozza, a tudatturbó pedig zabálja a VP-t, senki nem fogja kedvére ide-oda dobálni (ha pedig megteheti, akkor olyan kis jelentőségű, hogy lényegtelen a hatása).

Vegyük észre, hogy az időkorlát egy plusz szivatás, amit a HC játékos kivár, az átlagjátékos pedig egyszerűen elveszti a térkapuba belépés lehetőségét, vagy pedig nem turbózva fog sajtolni.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.01.12. 18:38:06-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.17
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
103. hozzászólás - 2009.01.12. 18:56:10 (Válasz Miklós #101 hozzászólására.)
Miklos - es Ricardo tobbi javaslatarol mi a velemenyed? Azokat fontolgatod?

A portyazas dolog - hat, igy kielezve, biztos adna valami elonyt az erosnek. Azert haboruban nem eleg tamadni, nyerni is kell. Ha egy szovetseg tagjai katakombaban vannak, az valoszinuleg azert van, mert oket verik agyon. Masreszt, hiaba probaljak utni a celpontot, ha a celpontnak fogy el az EP-je tobb betamadas utan.

A fontos resze az, hogy a napi portyapont mennyiseg adott, tehat nagyon nem tud vele elszaladni senki sem. Ha valaki eros, az ugyis megnyeri a portyait, ha 10 ora alatt hasznalja el a pontot, ha 3 ora alatt. Igy viszont legalabb masoknak lehetosege nyilna szinten elhasznalni a pontjait.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 9.38
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
104. hozzászólás - 2009.01.12. 22:14:37
Egy újabb ötlet a játék gyorsítására, remélhetőleg ez több embernek fog tetszeni.

A fő ellenérv az volt a gyorsabb térkapuzás és sajtolás ellen, hogy így az karaktereknél még kevesebb LE lesz mert amit kiszednek a térkapuból azt el is költik rögtön. Az ötletem annyi, hogy kössük egy feltételhez a többszöri térkapuzást illetve sajtolást. Megmaradna a jelenlegi rendszer, de az 1 órás limit csökkenne 10 percel minden szint*20LE-nél ami a karakternél van. Tehát ha egy 30-ik szintű karakternél van 600 LE akkor 50 perc múlva léphet be ismét a térkapuba. 1200LE-nél 40 perc 3600LE-nél azonnal elköltheti a pontjait. A program akkor vizsgálná meg a karakternél levő LE mennyiséget amikor belép a kapuba.Így aki gyorsan akar térkapuzni annak elötte vadásznia kell eleget, hogy rögtön végezhessen a térkapuval.
Egy példa: a 30-ik szintű karakter 600 LE-vel megy térkapuzni, így a következő kapuba 50 perc múlva mehet. Első csatájában nyert 600 LE-t, így van már nála 1200. Nem költi el mert gyorsan le akarja tolni a térkapukat. 50 perc elteltével belép megint az 1200 LE-vel, így a következő kapuja 40 perc múlva következik. Nyer még 600-at, így már van nála 1800. Magánál tartja a LE-t, hogy még hamarabb kapuzhasson. Letelik a 40 perc, 1800 LE-vel belép, így a következő kapu már csak 30 perc. Ez alatt a fél óra alatt elmegy még vadászni, hogy összeszedje a 3600 LE-hez szükséges maradékot. Letelik a fél óra, és mivel már elég LE van nála rögtön elköltheti a maradék térkapu pontjait. A másik lehetősége, ha rögtön elmegy vadászni, összeszedi a szükséges LE-t a térkapuhoz, és elkölti a pontjait.
Mindkét esetben folyamatosan támadható a karakter, mert ha 15% alatt tartaná magát akkor nem tud térkapuzni sem. És LE is van nála, sok vagy kevés, attól függően, hogy milyen gyorsan akar térkapuzni.
Ugyan ilyen rendszerrel megoldható lenn az állatok kisajtolása is.
Ezzel a módszerrel egyszerre lehetne megoldani a játék gyorsítását és a rabolható LE mennyisége sem csökkenne, inkább növekedne.
Persze a perceket és a LE értékeket lehet módosítani, a kérdés annyi, hogy tetszik-e az ötlet.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
105. hozzászólás - 2009.01.12. 22:31:45 (Válasz Ariel #104 hozzászólására.)
"Tehát ha egy 30-ik szintű karakternél van 600 LE akkor 50 perc múlva léphet be ismét a térkapuba. 1200LE-nél 40 perc 3600LE-nél azonnal elköltheti a pontjait. "

Ez azért hülyeség, mert 900 alatt be se megyek, mivel akár ennyit is kaphatok. Gyémántoknak meg 1200 körül érdemes bemenniük, mert megkapják a hordabónuszt is.

"a 30-ik szintű karakter 600 LE-vel megy térkapuzni"
van aki ilyen suta?

A példád ott nem stimmel, ha a 30. szintű karakter összegyüjt 3600 LE-t (ez ezen a szinten max. 7-8 vadászat), akkor 35 perc után annyit térkapuzik amennyit akar (minek várni 50, meg 40 perceket után?) - azaz megint ugyanott vagyunk, hogy az életpont korlátoz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
106. hozzászólás - 2009.01.12. 22:40:54 (Válasz Mortimer #105 hozzászólására.)
Az utolsó mondatom az, hogy a LE értékek és a percek módosíthatók, a kérdés, hogy az elv tetszik-e.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
107. hozzászólás - 2009.01.12. 22:45:45 (Válasz Ariel #106 hozzászólására.)
Az elv nem olyan rossz, de talán egy határt szabni kéne, hogy meddig mehet. Teszem azt 5 percnek mindenképpen el kelljen telnie 2 kapuzás között. Mert egyetlen gyógyitallal jobb esetben 5-600 ép-t gyógyulok ami 3 térkapura biztosan elég, így ha lekattingathatom egymás után azonnal, akkor megint nem lesz nálam LE.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.33
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
108. hozzászólás - 2009.01.13. 09:39:00
Lehetne csinálni egy szövetségi épületet (vagy szakértelmet), aminek szintjétől függően le lehetne tárolni "gombnyomásokat". Pl. 5. szintű épület 5 "gombnyomást" tárol (valahol a lapon beállítok egy időpontot, és akkor a következő kattintást nem végrehajtja a program, hanem eltárolja).
A megadott időpontban végrehajtódik a kattintás: térkapu bemenetel, sajtolás, tulajdonság- vagy szakértelem növelés stb. Már 3-4 parancsból meg lehet azt oldani, hogy ne kelljen a gép előtt ülni.

Akár még azt is meg lehet csinálni, hogy a gép figyelje, hogy a kattintás sikeresen végrehajtódott-e: sikerült-e megnövelni a tulajdonságot vagy sem. Ha nem (mert pl. nincs elég LE hozzá), akkor egy óra múlva próbálkozik újra. Ugyanígy ha nincs térkapu pont, egy óra múlva újra megpróbál bemenni stb.

Szerintem nagyon univerzális eszköz lenne, és nem is lenne olyan nehéz megvalósítani (gyakorlatilag az url-t kell eltárolni).
Pontszám: 8
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
109. hozzászólás - 2009.01.13. 10:01:13 (Válasz Jeriko #108 hozzászólására.)
Esténként már most is nagyon lassú a szerver, szerintem ez lenne számára a kegyelemdöfés.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
110. hozzászólás - 2009.01.13. 10:31:52
Felajánlom, hogy lefejlesztem mindenki számára a bot-ot, így egy hétig nem kell majd a gép elé ülni Megcsinál mindent.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.01.13. 10:32:04-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
111. hozzászólás - 2009.01.13. 13:43:38
Ariel ötlete tetszik! Természetesen, a lélekenergiának szinttől függőnek kell lennie, mert magasabb szinten 5000 LE már 1 vadászatból összejön. És persze kell minimum idő, pl. 5 perc.

Jerikó ötletéről. Ez már az elejétől kezdve itt lebeg a levegőben, de két okból nem csináltuk meg. Egyrészt, ez a játék automatizálása, ami egy játéknál sosem lehet cél, másrészt technikailag igen körülményes lenne megvalósitani (pl. ha rádportyáznak, akkor a szervernek előtte gyorsan be kéne lépni a karaktereddel, végrehajtani az utasitásokat, az eredményeket tárolni, kiirni neked). Szóval szerintem ilyen nem lesz.
Pontszám: 8.75
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
112. hozzászólás - 2009.01.13. 14:08:56 (Válasz Miklós #111 hozzászólására.)
Remek!

Akkor ez keruljon a megvalositasi lista tetejere...
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
113. hozzászólás - 2009.01.13. 18:24:02 (Válasz Miklós #111 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.01.13. 13:43:38
Ariel ötlete tetszik! Természetesen, a lélekenergiának szinttől függőnek kell lennie, mert magasabb szinten 5000 LE már 1 vadászatból összejön. És persze kell minimum idő, pl. 5 perc.

Jerikó ötletéről. Ez már az elejétől kezdve itt lebeg a levegőben, de két okból nem csináltuk meg. Egyrészt, ez a játék automatizálása, ami egy játéknál sosem lehet cél, másrészt technikailag igen körülményes lenne megvalósitani (pl. ha rádportyáznak, akkor a szervernek előtte gyorsan be kéne lépni a karaktereddel, végrehajtani az utasitásokat, az eredményeket tárolni, kiirni neked). Szóval szerintem ilyen nem lesz.

Szerintem a vadászathoz hasonlóan meg lehetne adni, hogy x alkalommal lépjen be a karakter a térkapuba. Az meg legyen a játékos felelőssége, hogy gondoskodjon a megfelelő feltételekről, aztán ha közben lerabolják vagy kikap a térkapuban, az az ő baja. Értem a koncepciót, hogy attól izgalmas a játék ha állandóan vigyázni kell az LE-re, de minden erre irányuló jelenlegi korlátozás miatt kell (SZVSZ) túl sokat foglakozni a játékkal. Ez nálam azok között az okok között van, ami miatt erősen fontolgatom a játék abbahagyását, de ez itt off.
Pontszám: 3.33
népszerűINf3rNo2Férfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
114. hozzászólás - 2009.01.15. 12:17:47 (Válasz Miklós #111 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.01.13. 13:43:38
Ariel ötlete tetszik! Természetesen, a lélekenergiának szinttől függőnek kell lennie, mert magasabb szinten 5000 LE már 1 vadászatból összejön. És persze kell minimum idő, pl. 5 perc.


Azért kíváncsi vagyok, hányas szintűnek kell lenni ahhoz hogy egy vadászatból 5000 LE jöjjön
Thordin (Végzeturak mesterei)
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
115. hozzászólás - 2009.01.15. 12:24:00 (Válasz INf3rNo2 #114 hozzászólására.)
Nem olyan nagy ördöngösség, tekintve, hogy vadászatból átlagban szinted * 10 LE-t kapsz, és a spektrális manipuláció maximális szintje 100, azaz kétszeresénél többet nem érhetsz el. Ehhez számolj hozzá mondjuk +15%-ot (+10 a helyesért, és egy-két kvíz medál, végzetúr medál), máris kaptál egy egyszerű egyenletet.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
116. hozzászólás - 2009.01.15. 12:29:19 (Válasz Mortimer #115 hozzászólására.)
Úgyúgy, én 28-on lőttem már többszöri alkalommal 2000+ dögöket, és még van mit fejleszteni. 1000+ a nagyobb, 130. szint környékén sztem teljesen átlagos lesz 4-5k-s dögöket vadászni Bár nem holnapra érünk el odáig
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
117. hozzászólás - 2009.01.15. 12:31:49 (Válasz CaveMaN #116 hozzászólására.)
Egyébként 60-as sajtolással már most is 5e LE az átlag.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
118. hozzászólás - 2009.01.15. 12:33:57 (Válasz Mortimer #117 hozzászólására.)
Prés ügyileg ennyire nem vagyok képben Ott még igyekeznem kell
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
119. hozzászólás - 2009.01.15. 12:39:43 (Válasz CaveMaN #118 hozzászólására.)
Lord Shalack feltámad hamvaiból?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
120. hozzászólás - 2009.01.18. 13:47:16
Ez a tema elcsendesult. Vajon tervbe lett veve az Ariel fele otlet?
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
Oldal: 1234567
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője