Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: nyers lélekenergia
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
121. hozzászólás - 2009.01.18. 14:07:49 (Válasz Simon #120 hozzászólására.)
Idézet: Simon - 2009.01.18. 13:47:16
Ez a tema elcsendesult. Vajon tervbe lett veve az Ariel fele otlet?


igen, de most már a 3-mas világra koncentrálunk, övé az 1-es prioritás, illetve a portyázásos problémára (ld. várható fejlesztések).
Pontszám: 4.25
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
122. hozzászólás - 2009.01.18. 14:24:29 (Válasz Miklós #121 hozzászólására.)
OK, koszi az infot.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
123. hozzászólás - 2009.01.22. 11:24:48
Ariel ötletéről:
- Kisajtolok egy állatot, kapok érte mondjuk 3000 LE-t (ha volt nálam még kb. 1000, máris elértem a 3600-at). Ezután bemehetek a térkapuba akár sokszor is, mert annyi LE lesz nálam: be is megyek, annyiszor, ahányszor bírok. Egészen addig, amíg 15% alá nem kerülök. Most már rengeteg LE van nálam.

Ezt vagy elköltöm (és akkor 1 pec alatt megcsináltam az összes térkaput), vagy kivárom, amíg újra sajtolhatok (addig jó eséllyel nem megyek 15% fölé), és akkor megcsinálom az összes sajtolást egyben.

Gyakorlatilag tökéletes biztonságban hajtottam végre mindent, esélye sincs senkinek se támadni mikor LE van nálam.

Egyébként a gép előtt töltött időt messze nem a térkapu és a sajtolás okozza, az csak egy tényező. Ha ezek módosítva lennének, attól kb. majdnem ugyanannyi időt kellene a gép előtt tölteni. Mert ott van például a tudatturbó, amit szintén óránként lehet használni, illetve a portyázás, ahol szintén óránként frissül a karakter. És a legtöbb időt a vadászat igényli: ha elmegyek vadászni, nem egy alkalommal teszem azt. A szerzett LE-t pedig el kell költeni: ez mindenképpen azt igényli, hogy ülj a gép elé a vadászat után X idővel. Ha nem teszed, akkor egyike leszel azoknak a karaktereknek, akik mínusz sokezres LE.diff-el rendelkeznek.

Részemről a portyázást is módosítanám: eddig az érv az volt az egy órás időtartam ellen, hogy így egy karakter megynerhet rövid idő alatt egy háborút. A megoldás egyszerű: akkor mínusz százalékok csak akkor legyenek, amikor háborús ellenféllel csatázok. Ha nem háborús ellenfélhez megyek portyázni, egyszerűen ne evgye figyelembe a program a fáradtságból származó büntetéseket (számolhatja ugyanúgy mint eddig, de csak háborús ellenféllel szemben alkalmazza).
Ez nagyon egyszerűen megvalósítható.

A vadászatra is van egy egyszerű ötletem, ami a gyenge karaktereket védi: negatív LE.diff esetén ha a karaktertől LE-t vinne valaki portyázás során, akkor a nála levő LE számítson LE.diff huszadával kevesebbnek. Például ha valakinek -23000 az LE.diff-je, és van nála 4000 LE, akkor ha legyőzik: 4000-(23000/20)=2850 LE-vel számoljon a program, tehát ennyiből vigyenek.
Másik lehetőség, hogy az elvitt LE automatikusan fejleszti valamilyen módon a transzcendális projekció szakértelmet.
Pontszám: 7
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
124. hozzászólás - 2009.01.22. 11:37:29 (Válasz Jeriko #123 hozzászólására.)
"az elvitt LE automatikusan fejleszti valamilyen módon a transzcendális projekció szakértelmet"

Manapság már a gyenge karakterek - furcsa módon - más, nagy LE differenciájú karaktereket támadva veszítenek LE-t, amikor nem működik ez a szakértelem.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
125. hozzászólás - 2009.01.22. 12:53:32 (Válasz Mortimer #124 hozzászólására.)
Jeriko: Jól tudod, hogy az epikus szörnnyel már most is 100%-ban védheted magad, folyamatosan 15% alatt tudsz maradni. Ennél egyszerűbb módszer már csak az lenne a LE védelmére, hogyha magadat tudnád 15% alá verni. A különbség annyi, hogy a változtatás után nem kellene óránként a gép elé ülni. Napi 5 sajtolás és 5 térkapu már 8 óra. Persze a portyázás is sok időt visz el, de portyapontokból lehet 150, ehez nem kell minden nap folyamatosan gépközelben lenni, hogy elkölthesd. Míg a szörnyeid egy nap alatt maxon vannak, és a térkapupontok is maxolódnak két nap alatt.
Ahogy Miklós is mondta, lenne egy minimális idő aminek el kell telnie két kapu vagy sajtolás között, valamint a LE mennyiség is változtatható. Így ha 6-8 alkalommal akarsz a kapuba menni, akkor már van kockázat.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
126. hozzászólás - 2009.01.22. 18:05:03 (Válasz Ariel #125 hozzászólására.)
jo is az de térkapuznának a kicsik meg epikust ölnének de úgy nem megy hogy leültetni járnak oda magukat, több épé kel amit nem tudnak összeszedni mert leütik őket. gyógyital meg sokaknak drága ilyen célra.
V1-antilop
Pontszám: 5
népszerűMat86Férfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
127. hozzászólás - 2009.01.22. 19:50:43
Nekem van egy ötletem, lehet hülyeség de így jó eséllyel lenne mindig LE a legtöbb embernél. Egy új szakértelem:
lélekenergia termelés, óránként termelne X lélekenergiát a szakértelem szintjétől függően. Így aki fejleszti annál valószínű mindig lesz valamennyi LE, de jól is jár hiszen magától termelődik neki a LE.
Pontszám: 5
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
128. hozzászólás - 2009.01.22. 20:41:57 (Válasz Mat86 #127 hozzászólására.)
Ez egyrészt csak nagyon meredek lélekenergia termelés mellett érné meg, másrészt a végzeturak nem tudnak lélekenergiát termelni! Ha testük sanyargatásával mondjuk LEt nyernének ki magukból, de ez életveszteséget okozna(mint a tudatturbó, csak ÉP-be kerül) inkább hiteles lenne. Vagy X szintél bejönne, mint a fertőzés, specializáció stb...
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 7.50
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
129. hozzászólás - 2009.02.19. 13:05:55
Esetleg lehetne LE-t venni mint az őskövet.. vagy a kiégett ősköveket beváltani LE-re.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 2.33
kedvelt tagRolandusFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
130. hozzászólás - 2009.03.01. 19:05:32
Én egyeltalán nem tartom jónak a nyers lélekenergia módszert, mivel ha vki megszerzi és nem tud 4 óra múlva felmenni hogy elhasználja akkor elrabolják tőle és igy megint csak kik jártak jól? az erősek, és kövesek!
akkor megint azért fognak zúgolódni az emberek hogy újabb dologgal kecsegtetjük a prémiumosokat, nemt tartom ezt jó ötletnek!
inkább lenne vmi olyan újitás hogy a kiégett ősköveket belehetne váltani LEre mivel csak gyűlnek gyűlnek, és nem látom értelmét hogy csak ott sinlődnek, valaki lehet sose fog költeni 1 játékra! mondjuk sztem sokkal élvezetesebbé tenné a játékot ha belehetne váltani sok LE gyanánt a kiéget ősköveket rendes őskőre, avagy a kiéget őskövet LEre beváltani, mondjuk ez is szintenként lehetne változó, mivel 1 30as végzetúrnak biztos nem lenne elég annyi LE mint egy 10esnek, és a 10esnek meg nagyon sok lenne ha tegyük fel 1db kiéget őskö 600 LE-t érne! mondjuk szintenként meglehetne szabni mennyiért lehet beváltani a kiéget ősköveket! ez nagyon feldobná a játékosok életkedvét:P és sztem mindenki örülne ennek, lehetne akár 1 külön kereskedő is neki az egyéb menűpontnál, vagy a Lélekkufárnál 1 ujabb fülecske!
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
131. hozzászólás - 2009.03.03. 09:07:39
Úgy látom, érzem, ezt a témát elő kellene venni újra. Ami módosítást első körben hozzátennék (lehet, hogy már szerepelt):

- legyen hosszabb a nyers LE lecsengése (ne lehessen erre is ráülni)
- nem tudom mennyire megoldható, de az átalakulása lehetne valamilyen függvény alapján
- 15% ÉP határ alatt ne konvertálódjon
- 35+ szinttől kerüljön a játékba, vagy valamilyen határtól

Most nézem a játékgyorsításban már kilőttük egy csomó forrását a nyers LE-nek, így viszont alapot is kell teremteni neki.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.03.03. 09:21:55-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.67
népszerűBenőkeFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
132. hozzászólás - 2009.03.03. 09:15:56 (Válasz CaveMaN #131 hozzászólására.)
Az utolsó ponthoz egy kis kiegészítés: ez a szinthatár nyugodtan tolódhat a játékban lévő maximális karakterszint arányában, és világonként külön-külön kellene tekinteni.
Pontszám: 5
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
133. hozzászólás - 2009.03.11. 11:16:20
Ha mondjuk a nyers lélekenergia tárolási ideje nem konstans lenne hanem egy változó érték? Nagyobb lutri lenne benne az igaz, de akkor nem az lenne , hogy óránként helyett 4 órára tolódna a belépés, jobban forogna LE, és nem csak a topok járnának nagyon jól.
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 3
népszerűtlenHarcos kardFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
134. hozzászólás - 2009.03.11. 14:46:35
Egyetértek azokkal akik ellenzik , amúgy a portyákra ott a kínzókamra és már ott is látszik a magasabb szintűeknek mennyivel több babér (LE) terem .
Szerintem evvel a kisebb szintű játékosok teljesen ellehetetlenülnének és abbahagynák a játékot .
Hallod. Nemár.
Pontszám: 5
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
135. hozzászólás - 2009.03.12. 14:32:24
Mindegy ha 8 órára viszik fel a tárolási értéket az sem jó az embereknek, Amúgy sem a topok közt forogna így a LE, hanem akik épp elérnék azt a szintet ahol ez be lenne vezetve vagy a toptól csak 6-7 szintnyi lemaradása van az szívna ezzel is. Ezért mondtam, hogy a tárolt nyers le függvényében+ % változó idő alapján lenne jó meghatározni az átalakulási időt, így lenne benne kis változó, de nem az lenne , hogy mire újra gép elé ülsz mindig lerabolnak, mert akkor aztán rohadt sok élvezet marad a játékban. Körülbelül olyan érzés lesz majd top 200-700 között játszani mintha pénz alapon leülnék a világ legjobbjai ellen pókerezni. Azaz akkor ki fog halni az a mezőny, mert mire ő valakitől rabolna, azt már el is vitték tőle, nem véletlenül alakult ki az a taktika ami most van Erős üti gyengébbet-az még gyengébbet, de ez most csak csúcsragadozóknak lenne jó.

Egy ötlet nyers LE-t csak ugyanannyi vagy magasabb szintűtől lehetne rabolni. Tudom külön kéne programozni ami leterhelné a szervert esetleg.
A hozzászólást Darkshade módosította 2009.03.12. 14:55:46-kor
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 6
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
136. hozzászólás - 2009.04.01. 23:02:45
Bevallom, csak az első 2 oldalt olvastam el, de hozzá kell szólnom:

AZZAL, AKI kimaxolta a kronokompenzációt mi lesz?
Mert nem kevés LE-t öltem bele, nagyjából jól el is vagyok vele, de egy ilyen változás be is tenne nekem.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
137. hozzászólás - 2009.04.01. 23:18:46 (Válasz Tiha #136 hozzászólására.)
El lett vetve az ötlet, szóval semmi.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencDragoonHUNFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
138. hozzászólás - 2009.04.24. 22:32:55
Hozzászólnék ehhez én is valamit. Alig 4.es szintű vagyok,el sem olvastam teljesen a vitát(igazándiból nem sokat értek belőle..) De lenne egy talán használható ötletem. Hogy amit már egyszer megszereztél LE-t akár portyából,vadászatból stb. annak egy bizonyos százalékát már NE tudják elrabolni tőled.
PL.: szerzek tevékenységekből 1500 LE-t ha 20%-kal számolok,hogy az marad fixben,akkor 300 LE már nekem fix. Marad tehát 1500-300=1200 LE aminek az 50 vagy hány %-a mehetne nyers LE-be......
nem tudom mennyire értelmezhető és kivitelezhető,de várok visszajelzéseket....
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: nyers lélekenergia
139. hozzászólás - 2009.04.24. 23:36:20 (Válasz DragoonHUN #138 hozzászólására.)
Ott van erre a transzcendális projekció szakértelem, lásd aláírásom.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
Oldal: 1234567
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője