Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzetúr: 6-os világ
közkedveltIceman_96Nő
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
41. hozzászólás - 2014.09.29. 21:02:39
A regenerálás mértékét minden világon lehetne növelni.
Pöttöm Panna
-V3-Illuminati-
Pontszám: 8.58
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
42. hozzászólás - 2014.09.29. 21:13:45 (Válasz Paco #40 hozzászólására.)
Ha másoknak el kell fogadni, hogy a pókoskodás is csak egy játékstílus, a "sok" közül, akkor a pókok is fogadják el, ha utálják őket.

Hat-nyolc szinten keresztül ugyanaz tapos bele a földbe, úgy hogy esélyem sincs védekezni ellene, a portyázást elfelejthetem, mert nem tarthatok magamnál komolyabb lét,bajnokin esélyem sincs, mert ott is ő tarol,73 medállal...és mindezek mellett még nem tetszik neki, hogy rühellem???
Báró Samedi
Pontszám: 8.47
kedvencRoscoBorloFérfi
Végzetúr mester
638 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
43. hozzászólás - 2014.09.29. 21:15:54 (Válasz Paco #40 hozzászólására.)
A fenti módszerrel a rendszer max kétszeres előnyt biztosítana egy jól játszó és a játék összes elemét használó karakterrel szemben. Ennyi miért nem elég?
Játszon csak mindenki a saját súlycsoportjában.
V5 Rosco Borlo
Pontszám: 8.94
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
44. hozzászólás - 2014.09.29. 23:48:47 (Válasz Azazel #42 hozzászólására.)
Azazel egyet értek vele és ment a 10 pont!


Pacó és hogy a halál -----ba is menne másnak mikor elkezdi valaki a játékot 1.-60.szintig majdnem halott a szerver és közben ott vannak azok a drága pókok akik közül párat már eltapostam. Hogy szedje meg magát annyira valaki mikor ha tudna is portyázni pár emberkét megfogni de ott ül az a pár monitor arcú és szinte azonnal lerabol!
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 6.57
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
45. hozzászólás - 2014.09.30. 01:06:59 (Válasz Paco #40 hozzászólására.)
Érvek és ellenérvek...
Csak hogy félreértés ne essen, elárulom, hogy igen, nekem is volt jól menő pók karim, töröltem is olyan 13-14. szint körül. Az az idő alatt sem tudtam rájönni, hogy egyesek miért élveznek arra, ha maguk körül mindenkit legyalulnak a sárgaföldig. Nem azért utálom a pókokat, mert levernek, hanem mert szerintem az a legunalmasabb játékstílus. Kb addig van benne kihívás, amíg fel nem hízlalod magad, utánna tudod, hogy az összes portyát megnyered, esetleg csak egy másik pók jelent kihívást. Viszont ennek az az ára, hogy megragadsz a kis szinteken és a játék izgalmasabb részeihez el sem jutsz.
Örülök, hogy nagyobb szinten vagyok, ahol már nincsenek ilyen tamagocsizó játékosok. Ha megindul az új világ, ballisztikus ívben tenni fogok a LE/TP arányra, és felhúzom a karimat minimum 10es szintig, hogy még véletlen se kerüljek egy légtérbe pókokkal. És nem, nem a játékos ellen vagyok, hanem a tamagocsi játékmód ellen...
Pontszám: 8.14
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
46. hozzászólás - 2014.09.30. 02:20:03 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2014.09.29. 12:55:47

- Inspiráció kiszélesítése: erről elvben lehet szó, ha valaki tud segíteni azzal, hogy pontosan mit, hogyan változtassunk meg. A portyát én nem szoroznám fel, de pl. a kaland ésszerűen hangzik. Ha viszont az inspirációt változtatjuk, akkor azt a V5-re is ésszerű megcsinálni.


Ez nagyon keplekeny tema. Ami a legfontosabb talan, hogy barmi amit modositani szeretnel, aranyosan csokkentse a vadaszat inspiraciojanak merteket. Pl. ha a terkapu LE-jehez es TP-jehez szeretnel hozzanyulni, akkor a vadaszattol el kell venni valamennyit, stb.. Ebben az esetben hosszutavon is eletkepesebb karakterek szulethetnenek.
V5-on pl. a feladatok a vadaszat magas TP-je miatt alkalmankent teljesithetetlenek, kulonosen alacsony sziteken. Ha a vadaszat a fenti szemleletnek megfeleloen nem kerul modositasra, azzal gyakorlatilag kinyirod egy uj karakter "normalis" (minden erofirrast elhasznal) jateklehetoseget, a feladatokrol nem is beszelve. Ha V5-on csak onmagaban adsz boostot kulonbozo cselekmenyeknek, akkor ket even belul Rebecca (V5 top1) minimum 10 szint hatranyban lesz.

De ha igazan korrekt inspiraciot szeretnel, akkor nem a LE-re es TP-re, hanem az eroforrasok regeneralodasara es elkoltesi idejere (vadaszat rovidebb, portyanal kesobbi minusz..) kellene bonuszt adni. A kesobbi indulas miatti esemenykieses es a top lassitasa boven kompenzalna az igy elerhetove valo extra tapot.
Pontszám: 8.68
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
911 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
47. hozzászólás - 2014.09.30. 05:55:16 (Válasz Buildermann #46 hozzászólására.)
Egyetértek, ment a 10-es.

Per pillanat csak a vadászatra és a hozzá tartozó dolgokra van inspiráció, de:
Meg kell nézni a normál ütemben haladó és egy inspirációval döngető karit: állatok, event jutalmak, eventek száma, dukát, stb. Egy ilyen karakter (ha csak nem ismeri elég jól a V5-t) elég gyenge karaktert tud építeni, ha ismeri akkor sem Ő lesz a Nr.1, hamar negatív élmények érik és töröl. Ráadásul olyan gyorsan fejlődik, hogy nincs „ideje” a játékot megtanulni.

Ha nem is kapna több TP – t és LE-t a portyáért TK – ért stb., de pl. lehetne, hogy az inspiráció mértékével több PP – t, TK pontot kapna, gyakrabban talál kalandot.

Azért az nem valami jó megoldás, hogy a kalandokért több TP, mert ha valaminek rosszabb a LE/TP aránya a vadászatnál, akkor az a kaland csata (főleg alacsony szinten, kis szövivel), tehát ez csak tovább rontana a helyzeten.

A feladatokat tényleg gáz teljesíteni, volt olyan, hogy láthatatlanul kellett levadásznom a végét, mert nem fért bele TP-vel, itt lehetne csökkenteni az inspiráció mértékével a teljesítendő (elsősorban vadászat) feladat számát.

Az inspiráció később induljon, pl.: 10. szinttől

Kikapcsolható legyen egy magyarázattal.

A lényeg, hogy az inspiráció ne büntetés legyen.
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.93
kedvencBMikiFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
48. hozzászólás - 2014.09.30. 06:55:54 (Válasz Amnael #44 hozzászólására.)
Idézet: Amnael - 2014.09.29. 23:48:47
Azazel egyet értek vele és ment a 10 pont!


Pacó és hogy a halál -----ba is menne másnak mikor elkezdi valaki a játékot 1.-60.szintig majdnem halott a szerver és közben ott vannak azok a drága pókok akik közül párat már eltapostam. Hogy szedje meg magát annyira valaki mikor ha tudna is portyázni pár emberkét megfogni de ott ül az a pár monitor arcú és szinte azonnal lerabol!


Ezzel a megállapítással vitába szállnék. Nem olyan nagyon régen kezdtem újra a játékot, perpill 12-es szinten állok a v1-en. Szintemen TÖ alapján elég gyengén (lévén szakértelmekre gyúrok már most, kell a spektrális, a transzplant, stb). Éppen az óriási halott közeg miatt talán, de még egyetlen pók sem talált rám. Egy fia darab se! Sőt elárulom, eddig összesen egy beérkező portyám volt, a 10. szintemen, akkor plazmával agyalt le egy 174-es szintű játékos.
Ha esetleg betalálna egy pók, akkor onnantól különösen odafigyelnék magamra, biztosan lekölteném a LE-t, stb, míg kikerülök a zónájából, egyszóval utána figyelnék, hogy ne legyek zsíros célpont, meg jó zsákmány és leszokna rólam esélyesen. Sőt, kis szerencsével még örülhetnék is neki. Ugyanis marhára halott a szerver alja, lenne egy fix pont, akiről tudom, hogy játszik és vannak emlékeim a régi pókokról, a játékosaik többsége igen jó fej volt. Lenne kivel megdumálnom, hogy a szivatósabb küldiknél esetleg segítsük meg egymást.

Az már egy másik kérdés, hogy NEMESIShez hasonlóan nem tudnám élvezni a stílust. Nekem a vf tempója szokott ideális lenne, ami persze magánvélemény. Mondjuk emiatt én nem utálnám a másikat, ha neki így jó...
Pontszám: 8.93
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
49. hozzászólás - 2014.09.30. 08:30:49 (Válasz BMiki #48 hozzászólására.)
Természetesen túl lehet élni őket, lehet lavírozgatni mellettük, HA tudod, hogy mibe futottál bele, mert van már kellő tapasztalatod, mert nem új játékos vagy, hanem újrakezdő...de még akkor is erősen behatárolja a lehetőségeidet....

Az, hogy, emberként jóarc lehet, nem igazán vigasztal, mert nem az embert rühellem, hanem azt, amit a játékstílusával okoz. Mindenki úgy játszik, ahogy akar, és tud, de akkor viselje el a környezete reakcióit....erről szólt, amit írtam, nem arról, hogy dögöljön meg mind...
Báró Samedi
Pontszám: 7.70
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
50. hozzászólás - 2014.09.30. 09:28:51 (Válasz NEMESIS 13 #45 hozzászólására.)
Oké a terved be fog válni kb a 5-6. napon ott leszel!
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 8.22
kedvelt tagMrLeFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
51. hozzászólás - 2014.09.30. 16:39:54 (Válasz Amnael #44 hozzászólására.)
Portyaszkriptet használnak, azért tudnak azonnal lerabolni.
Intenet explorerből játszd a játékot és nem fognak olyan gyorsan tudni beütni, lesz időd(néhányszor 10 másodperc) költekezni.
Pontszám: 6.16
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
52. hozzászólás - 2014.09.30. 17:06:57 (Válasz MrLe #51 hozzászólására.)
Nem biztos, hogy scriptelnek/makróznak...nem kell vádaskodni vaktában...de nem is ez a lényeg.Mert nem elkölteni akarja az emberfia, hanem mondjuk teli zsebbel portyázni párat, hogy ne csak tp.-t, hanem rendes adag LÉ.-t is kapjon, ha győz...na ezt nem lehet néhányszor tíz másodperc alatt.
Báró Samedi
Pontszám: 7.90
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
53. hozzászólás - 2014.09.30. 17:08:51 (Válasz Azazel #42 hozzászólására.)
Engem nem zavar, ha valaki utálja a pók stílust...csak éppen azt nem értem, hogy miért kell/szükségszerű fújni ellene.
Mindenkinek megvan a lehetősége ugyanerre; nincs megszabva, hogy milyen statod legyen, max a környezeted szabja meg.Unalmas?
Nem tudom, nekem nem az. Lehet másnak az, de nekem meg a vadászat az.
Ezért nekem most utálni kéne a vadászó stílust?Nem.
Szóval én csak az elvet nem értem benne.

Idézet: RoscoBorlo - 2014.09.29. 21:15:54
A fenti módszerrel a rendszer max kétszeres előnyt biztosítana egy jól játszó és a játék összes elemét használó karakterrel szemben. Ennyi miért nem elég?
Játszon csak mindenki a saját súlycsoportjában.


Nem.
Miért legyek "csak" 2x jobb, ha lehetek többször is?
Mindenki áldoz valamit a játékára, bármilyen stílusban is játszik. Időt, pénzt, taktikát, stb. Mivel mostanra eléggé sok ágazata lett - az eredményesség igénye nélkül - annyi variáció. Mindenki elhagy, vagy éppen többet tesz bele azért, hogy a számára választott úton jobb legyen.
Nem attól lesz jobb a játék, ha azért változtassuk meg a "szabályokat", hogy az egyik irányvonallal kiszúrjunk, mert éppen csípi a szemem. Logikai nonszensz.


Nem azért utálom a pókokat, mert levernek, hanem mert szerintem az a legunalmasabb játékstílus.


Relatív.
Neked az, másoknak nem.
Nem kötelező jellegű, így ebből kifolyólag maga az utálat is érdekes; neked unalmas, akkor ne csináld. De attól még más csinálhatja, ha neki tetszik, nem?

Mondjuk emiatt én nem utálnám a másikat, ha neki így jó...


Abszolút és maximális pirospont a korrektségért.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.76
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
54. hozzászólás - 2014.09.30. 17:37:09 (Válasz Paco #53 hozzászólására.)
Nem tudom, nekem nem az. Lehet másnak az, de nekem meg a vadászat az.
Ezért nekem most utálni kéne a vadászó stílust?Nem.


Ha vadászol, miben korlátozod a körülötted lévők számára választható játékstílusokat?
Ha pókoskodsz, lehet melletted érvényesülni, mondjuk portyával?

Nem kell utálni, de szeretni sem kötelező, az egész abból indult, hogy egy pók nem értette, miért nem kedvelik.
Báró Samedi
Pontszám: 7.90
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
55. hozzászólás - 2014.09.30. 17:58:14 (Válasz Azazel #54 hozzászólására.)
Nem kell utálni, de szeretni sem kötelező...


Ezzel a kis résszel össze is foglaltad a lényeget.
A portya, hasonlóan a vadászathoz, egy opció.
Egyik sem gátol semmiben sem.
Jó, ha valaki megafanatikus és 24/7-ben tolja akkor az erősen akadályozó lehet. Vagy ha ugyanezt script teszi meg.
De nekem sem scriptem, sem időm.
Éjjel - meló előtt - vagy délután - meló után - végigkarikázom a portyalistát a saját kis nézetemnek megfelelően és csók a családnak. Meg az egyéb tevékenységek még.
Ezzel nem hiszem, hogy gátoltam volna bárkit is, bármiben.
Persze, ha éppen felbukkan vadászatból és leakad róla valamennyi, az nem kellemes, az igaz.
De kérdem én: ugyanezt nem teheti meg vele egy másik vadászó fél, csak egy portyakarakter?
A hozzászólást Paco módosította 2014.09.30. 18:00:58-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.76
kedvencRoscoBorloFérfi
Végzetúr mester
638 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
56. hozzászólás - 2014.09.30. 18:01:34 (Válasz Paco #53 hozzászólására.)
"Nem.
Miért legyek "csak" 2x jobb, ha lehetek többször is?
Mindenki áldoz valamit a játékára, bármilyen stílusban is játszik. Időt, pénzt, taktikát, stb. Mivel mostanra eléggé sok ágazata lett - az eredményesség igénye nélkül - annyi variáció. Mindenki elhagy, vagy éppen többet tesz bele azért, hogy a számára választott úton jobb legyen.
Nem attól lesz jobb a játék, ha azért változtassuk meg a "szabályokat", hogy az egyik irányvonallal kiszúrjunk, mert éppen csípi a szemem. Logikai nonszensz."

Nem véletlen lettek a küzdősportokban kitalálva a súlycsoportok.
Jól nézne ki ha a pehelysúlyú bajnok a nehézsúlyúval küzdene, szerinted kinek van esélye a győzelemre?
És a pihesúlyú is kihozza a maxot magából nem csak a benga állat.
Ezt a VÚ-ban a szinteknek kellene balanszírozni de nem alkalmas rá a mostani formában.
Nekem olybá tűnik mintha felnőttként az oviban minden nap lerúgnád az 5 éves pistikét a székről és ettől sikerélményed van.
V5 Rosco Borlo
Pontszám: 7.91
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
57. hozzászólás - 2014.09.30. 18:01:43 (Válasz Paco #55 hozzászólására.)
Basszus, ne rágjuk már ezt a csontot tovább...

Én értem miről beszélsz, te is hogy én miről...igazunk van.
Báró Samedi
Pontszám: 8.60
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
58. hozzászólás - 2014.09.30. 18:03:15
Teljesen mindegy ki mit csinál amíg szabályokon belül marad. Kissé nyersen fogalmazva, legkevésbé sem kell hogy bárkit érdekeljen ki mit gondol róla a környezetében. A játékban minden ellen lehet védekezni, a LE rablás, kiégett lopás, állatsebzés ellen. Személy szerint mindig is felháborítónak tartottam mikor még rabolgattam a népeket,hogy tőlem várta el bárki is hogy játszak másképp, ahelyett hogy a saját maga tenne érte.
Esetleg elmondod hogyan vigyázhat a LE-re, ha amatőrnek tűnik (küldtem elég gyakran ilyen levelet), de ne üljünk azért fordítva a bilin. Nem kell hogy alapértelmezett egyen, hogy "hagyj másokat játszani", mivel ha az áldozatnak nem fontos, hogy tegyen ellene, akkor nekem miért is legyen az? Akinek ez túl brutális, az mehetett eddig is tevét nevelni.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.12
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
59. hozzászólás - 2014.09.30. 18:16:38 (Válasz RoscoBorlo #56 hozzászólására.)
Véleményem szerint ez az állítás ebben a formában nem igaz.

Ha a felnőtt lerúgja az 5 évest; erre már megvan a fejlesztés.A neve: szubplazma.
Na, ott tényleg igaz, hogy a benga Unga-Bunga lerúg bárkit a magasból, tökmindegy, hogy milyen kicsi. Ellen védekezni: prem tagság/beállítások.

A bajnoki szintsáv és erősségek: A szintsávon belüli többszörös erősséget a befektetett erő mértékegységének nevezném.
Jól játszol? Igen. Ez legyen "x".
Valaki hasonlóan jó ÉS még rákölt "Y" őskövet, valamint "z" erőforrást még arra, hogy tovább erősítse magát.
Megteheti?Igen.
Tehát aki ezeket megteszi, akkor "y+z" egységgel lesz jobb nálad, ami akár a többszöröse is lehet a Te erődnek.
A box példádra levezetve: Pehelysúlyon belül is lehetnek gigászi eltérések annak mértékében, hogy mennyi időt fektetsz az edzésbe - ha mindketten hasonlót arányában - akkor megint csak az dönt, hogy az ellenfél mennyi plusz tesz bele - a szabályokon belül maradva(!!!), amivel jobb lehet nálad.
Ennyi az egész.


De talán még nálam is jobban Offs fogalmazta meg a lényeget erre a felvetésre, amin túráztatjuk magunkat.
Respect.

Szerk:Javítás.
A hozzászólást Paco módosította 2014.09.30. 18:17:26-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.76
kedvencRoscoBorloFérfi
Végzetúr mester
638 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
60. hozzászólás - 2014.09.30. 18:30:46 (Válasz Paco #59 hozzászólására.)
Mindenféle harag és él nélkül:

18 évesen az alsó tagozat 3. osztályát taposod.
Szkander verseny a harmadikosok közt.
Örülsz mert te nyersz.
Magyarázod a bizonyítványt mennyi energiát öltél az izmaidba.
Neked 9 éved volt erre a harmadikosok között a többinek csak 1.
Korrekt ez?
Vagy neked a középiskolások közt kéne versenyezni????

Lefordítva nem a korodnak (TÖ) megfelelő osztályba (szint) jársz.
A hozzászólást RoscoBorlo módosította 2014.09.30. 21:14:53-kor
V5 Rosco Borlo
Pontszám: 8.96
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!