Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Végzetúr: 6-os világ
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
341. hozzászólás - 2014.11.23. 00:25:50 (Válasz Zoole #340 hozzászólására.)
Azért annyira nem vészes a helyzet. Én is VF-ről váltottam anno Aki körülöttem volt, mind erősebb volt, most már azért alakulok
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.55
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
342. hozzászólás - 2014.11.23. 00:40:33 (Válasz LanMaffia #341 hozzászólására.)
Ez nézőpont kérdése. Tudom, hogy az EH sokkal több lehetőséggel rendelkezik, már a HH is elég nagy táp volt VF-hez képest, erre megkapták ugyanezt kicsiben, végtelenítve a SZB formájában. Hosszú távon ez is elég jól meg fog mutatkozni. A VF-nek maradt a vadászat, aztán ennyi. Portyánál, ha jó napom van akasztok nagyot, de több a 0LE/sok tp. EH-nál ilyen nincs. A klónoknál nekem borzalmas LE/tp arány jön, majdhogynem a vadászat is jobb. Az EH-nak ugye ez is jobb. Hosszú távon kifizetődő, de nem fogom benyelni a még az én szintemen is horrorisztikus járulékos költségeit a váltásnak(AF, relik, ahogy az előbb is írtam), valamint én szeretek VF-es lenni, és kész. Ezt választottam évekkel ezelőtt, ezt szoktam meg, ezt szeretem, ennyi. Nem fognak erőszakkal "megtéríteni", nem fogok egy nekem nem tetsző stílusban játszani, mert Miklóséknak ez a rögeszméje. Ha pedig kitartok a fétis játékba kerülése után is a VF mellett, 2-3 év múlva boldog-boldogtalan engem fog farmolni, amit nem fogok végignézni.
Pontszám: 7.74
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
343. hozzászólás - 2014.11.23. 01:41:38 (Válasz Zoole #342 hozzászólására.)
Minél előbb váltasz, annál élvezetesebb lesz a játék.

Nálam persze bejátszik a társaság, az epik tárgyak, a küldetések, az esszenciák meg sok minden. De ezen felül is ezt ajánlom.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.55
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
344. hozzászólás - 2014.11.23. 09:24:01 (Válasz LanMaffia #343 hozzászólására.)
Csak megerősíteni tudom. A legjobb döntés volt végleg lepattannom a VF-ről. Ráadásul a szövetségi bajnokság ellenfélképzése a gyengéknek is kedvez, így mindenki 260Le/tp-ért úgy pörgetheti rajta a küldiket ahogy nem szégyelli, saját erősségétől függetlenül! Ilyen lehetőség nincs még egy a játékban, aki ezt kihasználja, az tápos lesz, aki nem az nem.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.57
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
345. hozzászólás - 2014.11.23. 09:38:20 (Válasz Offsboy #344 hozzászólására.)
Mondom, tisztában vagyok vele, hogy az EH már most mekkora előnyben van a VF-fel szemben. Tudom, hogy arányait tekintve, még ha a fejem tetejére állok is, nem fogok tudni behozni egy EH-st, de mivel törvényszerűen gyorsabban kell haladniuk szintbe, mint nekem, így amennyiben egy támadómon nem növök túl erőben, úgy nagyságrendileg egy éven belül az ütőtávolságán kívülre kerülök, és már rögtön nem fáj annyira, hogy ugyanannyi befektetéssel neki több játékbeli erőforrás áll a rendelkezésére ami jobban fogja erősíteni, mint engem.
Nem utolsó sorban, VF-esként kb havonta egyszer váltok teljes felszerelést-köveset-, gondolom ez Mikósék szemében maga a gonosz, amiért írtani kell a VF-et, mert EH-sként ez lecsökkenne nálam 2-3 heti váltásokra. Nem nagy bevétel nekik, de a sok kicsi sokra megy alapon, miért ne játsszák meg már ezt is.
Amit mondtam, a fejlődés hatalma 2-re szánt AF-et nem vagyok hajlandó arra elpocsékolni, hogy ugyanannyi eséllyel indulhassak, mint aki EH-ról indult. Nem két nap alatt jön azért össze ennyi. Tudom, hogy jobb az EH, de én ezt szeretem, és kényszerből nem fogok váltani, pláne hogy az tetemes járulékos hátránnyal is járna. Még ha minden AF és szaki maxra ugrana Eh-ra váltáskor ingyenesen, akkor sem.
Mint mindenkinek, nekem is voltak a játékbeli jövőmmel kapcsolatban elképzeléseim, terveim, viszont van egy határa is a toleranciámnak a nerfekkel kapcsolatban, és ez túllépte azt.
Pontszám: 7.74
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
346. hozzászólás - 2014.11.23. 09:55:52 (Válasz Zoole #345 hozzászólására.)
Idézet: Zoole - 2014.11.23. 09:38:20
így amennyiben egy támadómon nem növök túl erőben, úgy nagyságrendileg egy éven belül az ütőtávolságán kívülre kerülök, és már rögtön nem fáj annyira, hogy ugyanannyi befektetéssel neki több játékbeli erőforrás áll a rendelkezésére ami jobban fogja erősíteni, mint engem.


A probléma csak az kedves Zoole, hogy mindig az van előnyben aki később kezdi a játékot. Gondolj csak bele az én tulajdonság összegem 3825, 84. szinten! Ezelőtt 2 évvel hol volt ekkora Tö ezen a környéken? Sehol... Ha lassan haladsz beérnek alulról és ugyanúgy problémákkal fogsz találkozni...
Én is javaslom az EH-t neked, a VF már nem opció ha erős karaktert szeretnél...
V3-Alíz
Pontszám: 5.62
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
347. hozzászólás - 2014.11.23. 10:22:24 (Válasz Dozer #346 hozzászólására.)
Attól annyira nem félek. Amennyi plusz lehetőségük van a most indulóknak, az megvan nekem is, egyformák a lehetőségeink. Az, hogy amikor én kezdtem akkor ennek csak a töredéke állt rendelkezésre, és egy adott szinten az átlag TÖ jelentősen megnövekedett, az részletkérdés. Amúgy sem érzem magam annyira elveszettnek, illetve kiszolgáltatottnak, nálam több mint 1000TÖ-el rendelkező játékosokat is simán kínzózok, van amelyiken a harag itala sem segít. Szóval ez a része nem aggat. Feltalálom magam, alkalmazkodok a körülöttem lévő játékosok stílusához, hogy lehetőség szerint fennakadjanak rajtam, mindezt igyekszem a magam elképzelése szerinti fejlesztési irányvonallal elérni. Azt viszont nem fogom benyelni, mint sokadszorra mondom, hogy Miklósék rögeszméi miatt ezt feladjam, magamra kényszerítsek egy nem kívánt játékformát, és elkezdjem a sablonos fejlesztési irányt, ha a továbbiakban fenn szeretnék maradni.
Mivel kevés a VF-es, aki még hangot adna a nemtetszésének, és nemhogy csak miatta, de ha az összes VF játékos kinyilvánítaná ez ellen az igen ocsmány lépés ellen a nemtetszését, akkor sem változtatnának már ezen az elképzelésen. De legalább még a VU találkozó előtt derült erre fény, megspórolva ezzel nekem egy 20ast, amit ilyenkor rendszeresen befektettem a karakterembe, összekötve a kellemest a "hasznossal", hogy felkészülten érjen majd a karácsonyi költs el 10millió követ event, amit eddig mindig végigcsináltam. Nem egy nagy összeg, de tudok venni belőle 4 doboz .357 lőszert, az autómba a chiptuning árának fele megvan, amit mindig csak halogatok, még 8 GB ram a gépembe, vagy akár egy 0,8-1,2 ct IF gyémántot, ha nagy mákom van egy árverésen, és akár még ezer hasznosabb, vagy haszontalanabb, de merőben más dolog, amire ezt most nyugodt szívvel el fogom költeni.
Részemről a VF/EH kérdést ezzel lezártam, bármilyen valós észérvet hoztok is fel mellette, a döntésem végleges. A VF-et választottam évekkel ezelőtt, ezt szeretem, váltani nem fogok, a karakterem lassú és biztos amortizációját pedig nem nézem végig.
A sok kreténség mellett is, ezidáig nagyon szerettem a VU-t, és mindezek ellenére igen fájó szívvel fogom itthagyni, de betelt a pohár. Sajnálom a szövetségem, amit itthagyok, sajnálom, hogy ilyen önző lépést hozok, mert a saját érdekem ezzel most először előrébb helyezem, mint a társaimét, sajnálom, hogy itt kell hagynom a fórumot is, mert jó volt néhanapján benézni, a gyakori nézeteltérések ellenére, itt teljesen normális, értelmes emberekkel lehetett megvitatni a dolgokat(és Utolsó Lovaggal ), de betelt a pohár.
Pontszám: 8.87
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
348. hozzászólás - 2014.11.23. 12:41:16 (Válasz Zoole #347 hozzászólására.)
Ez most olyan, mintha nagyapám végig kardoskodna a monokróm TV-je mellett, mert jó volt az 30 éve, jó az most is. Ha élvezni akarod a játékot, válts. Ennyi
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.70
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
349. hozzászólás - 2014.11.23. 14:54:01
Már több hozászolásában írta Zoole, hogy ő VF-esként élvezi a játékot. Hiába esküsznek nekem arra, hogy milyen finom a pacalt pörkölt és ezután azt egyem, ha igazán jót akarok enni. Ezek után is inkább eszek paprikás csirkét, mert nekem az ízlik. Mindannyian mások vagyunk(szerencsére).
A monokróm tv pedig 50 év múlva lehet többet fog érni, mint a mostaniak, de nem biztos. Legyen a jövő titka. Szeretném, ha ez a játék változatos lenne és mindenki megtalálja a számára élvezetes játékmódot. Most már tartok attól, hogy varrják az új egyenruhát aminek a hátulján egy nagy EH embléma van. Amit lehet kék, zöld, piros vagy fehér színbe választani.

A lényeg nem azon van most(még), hogy ki VF-es, EH-ás. A hangsúly a Hűségfétisen van, ha ilyen formán ténylegesen bekerül a játékba, akkor milyen következményei lesznek? Nem régiben Miklós felvetette azt az ötletét, hogy a templom kristályokból ne lehessen a továbbiakban állatokat kiképezni. Mivel ez mindenkit érintett, hamar süllyesztőbe került az ötlet. Itt is kellene egy összefogás, még ha nem is mindenkit érint a fétis úgynevezett negatívumai. Az eddigi fétisek közül, melyik volt olyan, hogy valakit előnybe ill. hátrányba részesített volna?
Igazságosnak éreznénk akkor is, ha fordítva lenne?
+14 TP győzelmenként
A csatlós minden 10 szintje után +1% LE vadászat során (láthatatlanágba 0,5%, EH-soknak nem működik, és max. 25%). A csatlósnak nem kell aktívnak lennie.

Ekkor jönne Zoole és írna a fórumra, hogy váltsunk VF-re, mert az milyen király.

A Fétis mindenkinek egyforma előnyöket kell, hogy biztosítson. Ez az ami fontos! Remélem, ezt mindenki belátja.
Pontszám: 8.38
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
350. hozzászólás - 2014.11.23. 15:18:15
Nem értek hozzá ilyen mélységben, ezért kérdezem : Nem adna-é durva előnyt a fétis vf. mellé, ha nekik is működne? Mi van, ha a következő fétis majd az eh.-soknak nem ad majd semmit??
Báró Samedi
Pontszám: 8.06
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
351. hozzászólás - 2014.11.23. 17:31:55 (Válasz Azazel #350 hozzászólására.)
Szerintem ez elkerülendő, hogy egyszer az egyik csoport aztán a másik részesedjen a fétisből előnyhöz. Ezáltal mindenkinek csak keserű lenne a szája íze.
Ariel jól látta amikor ezt írta a 339. hozzászólásban:
"Ez pont azt jelenti, hogy a VF-es karinak szarabb.
Eddig X LE-t kapott a normál kari, és 2X-et a VF-es vadászatból. A fétisből 1,25X vs 2,25X lesz. Az arány csökken 2-ről 1,8-ra. Most akkor ki járt jól?"

EH-ást, VF-est egyensúlyba kellene hozni. A láthatatlanságot meg bele sem szabadott volna tenni. Speciel engem a láthatatlanság érint. Nem vagyok még se EH-ás sem VF-es, mégis rajtam is csattan az ostor.
Miért van benne a láthatatlanság is?
Van egy kisebb réteg, akik VF-esek, sztázisbuborékot használnak és láthatatlanul vadásznak. Ők a VF-esek között a "kiskirályok". Szinten belül "négyszer" annyit vadásznak és így rengeteg állatot fognak be és sajtolnak ki. Nagyon jó LE/TP arányt lehet így elérni.
Azt azonban ne felejtsük el, hogy sztázisbuborék csak addig működik míg a portyái vereségeinek száma nagyobb, mint a győzelmei száma. Ők akik szinte alig portyáznak. Kényesen ügyelnek erre, ha meg figyeljük, hogy mindig pár százzal több vesztes csatájuk legyen, mint győztes.
Hátrányai: Szövetségi bajnokságból nem nagyon profitálnak, ismétlős küldiket nem olyan gyorsan lehet pörgetni, mint EH-án, AF-et is jóval kevesebbet szereznek valamint az eventekből is nagyrészt kimaradnak. Természetesen ez csak az én véleményem, így látom. Egy ilyen taktikát alkalmazó VF-es biztosan többet tudna erről mondani.
Visszatérve a gyengeségükre a sztázisbuborékra. Nem nagyon ütnek senkit, de ha még is, egyszerűen lehet védekezni ellenük. Csak rohamosan kell növelni a győztes csatáinak a számát és már is megtörténik a békeegyezmény.
Mindenesetre szerintem, velük a lehet a legbékésebb viszonyba kerülni karaktererősségtől függetlenül.

Az EH-án és a VF-en belül is vannak igazán jó karakterek, remélem ez így is marad.
Pontszám: 8.40
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
352. hozzászólás - 2014.11.23. 18:03:50
Van egy kisebb réteg, akik VF-esek, sztázisbuborékot használnak és láthatatlanul vadásznak. Ők a VF-esek között a "kiskirályok". Szinten belül "négyszer" annyit vadásznak és így rengeteg állatot fognak be és sajtolnak ki. Nagyon jó LE/TP arányt lehet így elérni.


Magyarul,ha emellé még megkapnák a fétisből a plusz lé.-t, az ízléstelen lenne, mert így megszűnne a láthatatlan vadászat másik fő hátránya is.

Megoldás: Ha van bubid is, fétised is, egyik sem működik.
Báró Samedi
Pontszám: 8.06
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
353. hozzászólás - 2014.11.23. 19:30:01 (Válasz Ariel #339 hozzászólására.)
,,,,
A hozzászólást Shutruk Nahhunte módosította 2014.11.23. 19:32:00-kor
трамвай-инженер
Pontszám: 5.68
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
354. hozzászólás - 2014.11.23. 19:31:28 (Válasz Ariel #339 hozzászólására.)
Ez pont azt jelenti, hogy a VF-es karinak szarabb.
Eddig X LE-t kapott a normál kari, és 2X-et a VF-es vadászatból. A fétisből 1,25X vs 2,25X lesz. Az arány csökken 2-ről 1,8-ra. Most akkor ki járt jól?
ű

40% hasznos vadászatot lefelejtetted, meg hozzá ez a fétis 25 az 65%. Alapos tanulás meg plusz valamennyi /szint.
трамвай-инженер
Pontszám: 7.12
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
355. hozzászólás - 2014.11.23. 19:35:39
Még jó, hogy ez a V6 topic, ahol nincs, és nem is lesz VF
Pontszám: 5.88
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
356. hozzászólás - 2014.11.23. 19:37:05 (Válasz Azazel #352 hozzászólására.)
Eddig én nem találkoztam buborékos játékossal-vagy csak nem figyeltem-, de amennyiben ez lenne a fő probléma, akkor miért nem a buborékot nerfelik, ahelyett hogy egy ennyire inkorrekt fétist szórnának szét a szervereken? Továbbá valóban ekkora táp lenne ez a buborék? Ha a vesztes csatákat kell halmoznia, és óvakodnia kell az ilyen játékosnak a nyert csatáktól, akkor mégis kit veszélyeztet? Egyáltalán hány ilyen játékos létezik összesen, három? Miért kell minden, a sablonostól eltérő megoldás megszüntetéséért foggal-körömmel harcolni? Csak abban a formában tudom elképzelni a buborékos játékosokat, hogy egy alapvetően hátrányos helyzetből induló, szanaszét farmolt karakter talált magának egy olyan megoldást, amivel megszenvedve, de sikeresen kikecmereg a "haszonállatok" soraiból. Eddig is jelentős ellenérzéseket váltott ki belőlem az összes indokolatlan, és többségében alapvetően gyenge karaktereket sújtó nerfelésáradat, más kérdés, hogy ez járulékos módon most engem is végletekbe menően érint.
Pontszám: 7.75
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
357. hozzászólás - 2014.11.23. 19:43:47
Továbbá valóban ekkora táp lenne ez a buborék? Ha a vesztes csatákat kell halmoznia, és óvakodnia kell az ilyen játékosnak a nyert csatáktól, akkor mégis kit veszélyeztet?


Ne legyél naív...felgyúrom magam, félreteszem a bubit, learatom a farmot, utána néhány jól megválasztott ellenféltől megveretem magam, és megint rendben a csatarány, jöhet a bubi...

Hogy ez most üldöznivaló exploit, vagy egyedi taktika, az már egy másik kérdés...
A hozzászólást Azazel módosította 2014.11.23. 19:46:00-kor
Báró Samedi
Pontszám: 8.06
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
358. hozzászólás - 2014.11.23. 19:49:52 (Válasz Azazel #357 hozzászólására.)
Ha nem tud rendszeresen portyázni, ezen felül rendszerint lehagyják a sajátos fejlődési üteme miatt a többiek, akkor mégis honnét fogja tudni, hogy melyik játékosok lesznek az optimális farmjai?
Pontszám: 7.75
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
359. hozzászólás - 2014.11.23. 19:54:45
A láthatatlanság azért van benne, hogy a buborékosak ne profitáljanak a fétisből vadászatkor. Mi másért? Azért ez nem korrekt.
Átgondolva az egészet ennyinek szabadna benne lennie a fétis leírásában:
+14 TP győzelmenként
A csatlós minden 10 szintje után +1% LE vadászat során

A láthatatlanság felezi a TP-t és a kapott LE mennyiséget is.
Fétissel vadászatkor ők is csak a felezett LE mennyiség 25%-át kapnák meg ebben az esetben, ezért nem értem, hogy miért kell bármilyen megkötés is a fétisben.
Eddig is játék stílustól függetlenül nyújtotta a bónuszokat a Hatalomtornya(már akinek volt/ van), V4-en szerezhető dicsőség medál, a hatalom kürtje.
Most mi változott meg? Ez a fétis is csak az adott karakter aktuális vadászatának +25%-át adná meg. Se többet, se kevesebbet. ahogy eddig is volt az előbb említett lehetőségeknél.
Mostani fétis 1 vadászatra.
Normál(EH-s) vadászat +25%
VF-es vadászat 12,5%
Láthatatlanság alatti vadászat 0%

Ha mégis marad ez fétis bónusz, akkor javaslom, hogy a Hatalomtornya, a dicsőségmedál és a hatalom kürtje által nyújtott bónuszokat is alakítsák a fétishez. Talán ez már mindenkinek feltűnne.
Pontszám: 8.80
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr: 6-os világ
360. hozzászólás - 2014.11.23. 20:02:09 (Válasz Zoole #358 hozzászólására.)
Hagyjuk...nem fogsz meggyőzni, hogy kizárólag fanatikus mazochisták tolják így, csakis azért, hogy a lehető legrosszabb legyen számukra a játék....

Ha ránézel a toplistára, jó eséllyel látod ki a pók, ugye? Azt kell ütni, miután szénné gyúrtad magad..
Báró Samedi
Pontszám: 8.06
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!