Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: Sztrájk
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Sztrájk
121. hozzászólás - 2010.01.18. 07:46:58 (Válasz Constantin #119 hozzászólására.)
Mert a sztrájkért kap fizetést mi?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.20
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Sztrájk
122. hozzászólás - 2010.01.18. 09:36:55 (Válasz CaveMaN #121 hozzászólására.)
Te nem is akarod érteni. Olvassatok indexet meg higgyetek.
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 7.22
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Sztrájk
123. hozzászólás - 2010.01.18. 14:42:32 (Válasz Silverado #118 hozzászólására.)
Azt kéne már észrevenni miért van hogy ebben az országban aki sztrájkol az mind jogtalanságot csinál meg etikátlan. Máshol inkább támogatják az emberek őket, elnézőek és szolidaritást vállalnak. Itt meg a média vezetésvel folyamatosan ellenük hangolnak mindenkit. Miért? Annyira jó itt minden? Nyilván ők tudják miért sztrájkolnak, ők dolgoztak éveket a szakmában ők ismerik. De itt mindenki kiszámol mindent fillérre nekik, s azt mondja etikátlan a gyerekes anyukák meg az isten tudja mi miatt. Ezt benyomják napi hatszor a híradóban s máris ki szemétláda? Aki esetleg mert lépni hogy jobb legyen valami.. Érdekes Németo.-ban nem jelenik meg cikk miért sztrájkolnak a" szemét mocskos" melósok a heti munkaidőcsökkentésért. Itt meg leköpködik az agyatlan, gondolkodni képtelen beprogramozott birkák.
Részemről ennyi.

Mellesleg akkor legyen a képviselők kivonulása az ülésekről is sztrájk, ők is dolgozók vagy mik..
Ja, őket nehéz szemenköpni..
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 8.37
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Sztrájk
124. hozzászólás - 2010.01.18. 18:05:51
Idézet: Kocos - 2010.01.18. 00:10:39
300e brutto ber nem 300e-be faj neked mint munkaltatonak (400 folott). Es egy autobusz nem 5 milio. Inkabb 50. Nem szamoltal a karbantartoval, pedig az kell. Valojaban tobb busz kell, hogy akkor is el tudj indulni, ha valami galiba van es a szereles nem azonnal megoldhato (mondjuk 1,2 busz). Van egy rakas jarat ami az egesz vonalon 4-5 embert visz el bizonyos idointervallumokban, de ugye azt nem teheted meg, hogy csak csucsidoszakban szolgaltatsz. Telepitened kell a megallokat, ami sok esetben nem csupan egy tabla kihelyezese. Jegyeket kell nyomtatnod. A jegyeket valakinek arulnia kell. Stb. stb. stb.


Jan. 1-től ún. szuperbruttó van, Kócos. A 300e bruttó, az 300e bruttó, nem pedig 500 vagy 200.
Egy autóbusz nem 5 millió? Nézz utána egy kicsit. 200 ezerért már lehet buszt kapni, igaz, az eléggé lepukkant (de a BKV jelenlegi buszai kb. ennyit érnek). 5 millióból elég jó buszokat lehet már venni (persze nem vadonatújat, de nem is kell). A karbantartóval számoltam (évi 300e biztosítások, karbantartás). Külön karbantartó munkással nem számoltam, 1 buszhoz nem is kell főállású ember, az hogy néha elviszem szervizbe az benne van a 300k-ban. Még egyszer, itt nem 200e értékü, 30 éves busszal számoltam, hanem egy 5 milliós, 5-10 éves busszal ami nem esik darabokra minden megálló után.
Az alapvállalkozásom 1 db busszal üzemelt, ha már van több buszom, tartalékbuszom, egy vonalon több busz jár, azt is ecseteltem a számítás második részében.
A kevés utasos járatok kiátlagolása szerepelt a számításban.
A megállók telepítése szerepelt a számításban (nyilván első évben a költség nagyobb, utána fenntartási van, ezt átlagoltam).
A jegyek nyomtatása, a szerepelt tételek mellett ELHANYAGOLHATÓ, ugyanígy nincs feltüntetve a 2l ásványvíz sem amit a főnök vesz magának.

Idézet: Constantin - 2010.01.18. 14:42:32
Azt kéne már észrevenni miért van hogy ebben az országban aki sztrájkol az mind jogtalanságot csinál meg etikátlan.

Nem véletlenül. A sztrájk intézményét azért hozták létre, hogy a munkás a tőkés által termelt profitból nagyobb részt kérhessen magának. Egy 70milliárdos tartozást felhalmozott állami vállalatnál ilyesmiről szó sincs. Ha a BKVnál egy évben lenne 100milliárd bevétel és 70milliárd kiadás, és a 30M különbözetet a főnökök mind maguknak akarnák eltenni prémiumként, reális lenne a sztrájk. Igy viszont csak azért lenne reális sztrájkolni, ha a 70milliárdot fizetés szerint arányosan leosztják, mondjuk valahány évre, és mindenkinek csökkentik ennyivel a fizetését, vagy legalábbis prémiumát, extra juttatásait. Most végül mindent kizsaroltak maguknak, amit akartak, de nem a BKV vezetőktől, hanem tőlünk, adófizetőktől - úgy, hogy a dologba semmi beleszólásunk nem volt, mert a választott képviselőink képtelenek képviselni az érdekeinket. Ez semmiben sem különbözik attól, mintha a nyugdijasok kivonulnának az utcára, hogy elállják a forgalmat addig, amíg nem kapnak 10% nyugdijemelést, és erre a kormány rábólintana, hogy oké, megkapjátok, úgyse érdekel minket, ez honnan lesz finanszirozva. Na de nem akarok ötleteket adni...
Pontszám: 8.13
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Sztrájk
125. hozzászólás - 2010.01.18. 19:00:06 (Válasz Miklós #124 hozzászólására.)
Egy 70milliárdos tartozást felhalmozott állami vállalatnál ilyesmiről szó sincs. Ha a BKVnál egy évben lenne 100milliárd bevétel és 70milliárd kiadás, és a 30M különbözetet a főnökök mind maguknak akarnák eltenni prémiumként, reális lenne a sztrájk. Igy viszont csak azért lenne reális sztrájkolni, ha a 70milliárdot fizetés szerint arányosan leosztják, mondjuk valahány évre, és mindenkinek csökkentik ennyivel a fizetését, vagy legalábbis prémiumát, extra juttatásait. Most végül mindent kizsaroltak maguknak, amit akartak, de nem a BKV vezetőktől, hanem tőlünk, adófizetőktől ..



Szerintem nem a Bkv sofőrök csinálták a veszteséget. De az ő fizetéséből vonják le..
Érdekes hozzáállás. Nem készülsz politikusi pályára?
Egyébként olvasd el:
http://www.bkv.hu/sztrajk2010/megallapodas.pdf
Annyira nem olyan zsarnoki szerintem s talán nem ez fogja romba dönteni az országot.
De a Bkv közleménye azért humoros..
http://www.bkv.hu/kozlemenyek/1042.html
A hozzászólást Constantin módosította 2010.01.18. 19:00:18-kor
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 8.37
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Sztrájk
126. hozzászólás - 2010.01.18. 19:01:35 (Válasz Constantin #125 hozzászólására.)
http://index.hu/belfold/budapest/2010/01/18/presztizscsata_a_bkv- s_szakszervezetek_kozott/

Ez a humoros.

(Lusták kedvéért linkké alakítva :>)
A hozzászólást Mortimer módosította 2010.01.18. 22:05:29-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.32
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Sztrájk
127. hozzászólás - 2010.01.18. 19:18:20 (Válasz Mortimer #126 hozzászólására.)
Miért nem lepődtem meg rajta hogy indexes cikk..
Szokásos hangulatkeltés, de ez kell ide..
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 7.22
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Sztrájk
128. hozzászólás - 2010.01.18. 21:23:00
Srácok csak szólok, hogyha linket raktok be, lehetőség van arra, hogy kijelölöd a linket, és utána rákattintasz az url gombra, akkor rögtön rákattintható link lesz belőle. Vagy egyszerüen csak elé és mögé irod szögletes zárójelben az url és /url tagokat.
Pontszám: 8.13
fórumozóBlackCrowFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Sztrájk
129. hozzászólás - 2010.03.10. 19:49:50
Én at nem értem,hogy most,mikor válság van,és leépítés,meg munkahely hiány,akkor miért rinyál az,akinek van mnkája,ahelyett,hogy örülne neki.Én 20 éves vagyok,sulit most hagytam abba,mert dolgozni akartam,de nincs munkalehetőségem,ezért örülnék neki,ha találnák valamilyen munkalehetőséget,erre ezek a buzik meg rinyálnak,hogy kvesé a kb 100000-es fizetés...Ha én vezetném pl a repülési társaságot,ki is vágnám,aki sztrájkol,hisz pont akkor kéne belehúzni,mikor veszélyben a munkahelyem,nem pedig semmit sem tenni...szánalom
Pontszám: 5.25
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Sztrájk
130. hozzászólás - 2010.03.10. 20:12:00 (Válasz BlackCrow #129 hozzászólására.)
Ha Te is családfenntartó lennél, mondjuk lakáshitellel, két gyerekkel mikor még a nejed otthon van a gyerekekkel akkor tudnád, hogy miért siránkozunk mi, "buzik". Nem vagyok pilóta de a cipő azonos. A munkahelyeden hiába húzol, kidobnak ha leépítés van.
Abból a 100ból fizess mondjuk ötvenet a banknak, vizet, gázt, villanyt, csatornát, közös költséget, telefont, netet, TVt, később tanszert, ruhát, cipőt. Utána vegyél ételt, meg amire még szükség van. Fogkrém tusfürdő stbstb.
És akkor még ne romoljon el a bojler, ne törjön el a vízcső, ne legyen valaki beteg vagy ne legyen más hirtelen kiadás.
De ha TE melóznál ingyen, vagy egyre kevesebb pénzért akkor rendben van. Mert egyre kevesebb. Ugranak a juttatások, túlórapénzek, tizenharmadik havi és egyéb pénzek. Itt lenn. Ott fönn nem.
Elhiheted, hogy a sztrájk az utolsó törvényes eszköz amivel élnek. A fene nem akar sztrájkolni. De talán mégis jobb mint egy kis polgári engedetlenség, mikor a sztrájkolók fogják magukat és a semmittevést elunva felgyújtják a repülőket, vonatokat. Mert ha már minden mindegy akkor az jön. Kibújik az emberből a csordaszellem és megvadul. Vagy megunja az egészet, bepiál és a családot hátrahagyva kilép egy autó elé.
Szóval ne szidd a sztrájkolókat, élni akarnak. Nem feltétlenül jobban mint eddig csak legalább úgy.
A hozzászólást Yaffa módosította 2010.03.10. 20:14:10-kor
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 7.71
Oldal: 1234567
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője