Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: sisakok
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
61. hozzászólás - 2012.02.02. 10:55:59
Emlékeztek mekkora kuncsorgás ment hogy AF-el erösíthessük a közelharcot, eröbónusz stb?
Megkaptuk... Most megy a fejlesztésünk a levesbe.
Most ezekkel a tárgyakkal még nagyobb lesz a varázsló karik védelme, egy kalap kakit sem fog érni amit AF-ben ráköltöttem hogy eredményesebb legyek a bunyóban. Már megint az lesz hogy kivédekeznek a smaragdok, ez ment évekig uncsi volt... erre meg megint a védekezés lesz turbózva.

Legyen egy sisak ami védekezést tol, de legyen a közelharcra menö kariknak is támadó bónusszal valami. Pont mint a csizmáknál bizonyos szintenként tegyetek be mindkét fajtából had válasszon ki-ki kedve szerint.
Pontszám: 7.26
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
62. hozzászólás - 2012.02.02. 11:27:07
Idézet: Nagy02 - 2012.02.01. 16:33:30
Őskő nélkül nem lehet sisakot szerezni?
Van olyan karim, aki egyáltalán nem használ őskövet, akkor +1 felszerelés/lehetőség, amiről lemarad?

Így van, a sisak csak őskőért lesz elérhető. Mondjuk sisakok csak 100. szinttől vannak, addig talán mindenki el tudja dönteni, hogy tetszik-e neki a játék annyira, hogy támogassa legalább ennyivel...

Idézet: Ricskosz - 2012.02.01. 17:49:15
hányadik szinttől lehet gyűjteni a szilánkokat?

80. szinttől.

Idézet: BaalCain - 2012.02.01. 18:49:54
Ez így egy vadászat támogató fejlesztés, hajár vfesek! nem pedig mindenkinek egyaránt hasznos.

Ezt mi is átgondoltuk, hogy egy VFes könnyebben elnyomja a portyát minthogy az EHs befogjon egy állatot. Éppen ezért van a móka sok AF pontba kerülő képességhez kötve, és a mennyiség növelő képesség még többhöz. Ezek egy VFesnek jóval költségesebb mulatságot fognak jelenteni.

Idézet: Klarinét - 2012.02.02. 10:55:59
Most ezekkel a tárgyakkal még nagyobb lesz a varázsló karik védelme

Erre is gondoltunk, és leteszteltük, hogyan változik a játék a sisakkal. Vettünk két karit azonos LE összeggel, az egyik inkább támadásra erőre krit. ütésre gyúrt, a másik IQra taura és krit varázslatra. A varázsló karinak volt vmekkora előnye a szimulációknál kicsivel többet nyert (de nem jelentősen). Ezután mindketten kaptak sisakot, és láss csodát - a különbség eltűnt, hajszálra egyforma volt az esély egy rakás szimuláció után.
Miért is? Jelenleg 100. szint felett a támadás tulajdonság jelentős előnyben van a védelemmel szemben. Vagyis hiába nyomja fel valaki aránylag magasra a védelmét, akkor is jó eséllyel el fogják találni, egyszerűen nem lehet "közelharcban sebezhetetlenség" taktikát játszani. A sisakok által adott védettség ezt az egyensúlyt állítja helyre részben. A harcos karakter, akinek a támadása eddig is magas volt, ugyanúgy találni fog még, tehát az ő sebzése nem változik. A mágus karakterek viszont akik eddig az alacsony támadással is találtak, most már nem fognak találni, így csökken a fizikai sebzésük.
Persze a gyakorlatban ennél összetettebb a helyzet, lesznek taktika váltások, ötletek, hogyan lehet ebből profitálni, és ezeket nem tudjuk előre megjósolni. De attól, hogy a mágus nemcsak az IQját, hanem a védettségét is az egekbe nyomja, attól nem félek - a harcosnak csak a támadását kell az egekbe nyomnia, és kompenzálta ezt...
Disclaimer: egyébként a közhidelemmel ellentétben ez nem dungeons and dragons játék, nincsenek kasztok, varázsló, harcos, pap, tolvaj stb. A tulajdonságok megfelelő egyensúlyára kell törekedni, és hogy mi a sikeres taktika, nagyban függ attól, hogy a környezetedben levők hogyan fejlesztik a karakterüket.
Pontszám: 8.02
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
63. hozzászólás - 2012.02.02. 12:04:39
Napi 1 portya ok. Napi 1 kihívás ok. Napi 1 vadászat ok. Feltéve, hogy nem kell hozzá győzni.
Napi 1 kaland az sok. Elvileg persze havi 60 kalandot teljesítek, tehát teljesíthető, de csak úgy, ha egy vadászós napon összegyűjtök 8-at, hogy kitartson a következő héten. Persze lehetőleg olyanokat, amit meg is tudok oldani elfogadható költségen.
Napi 1 elfogás szintén nagyon sok, az közel azt jelentené, hogy minden nap minden csp-t vadásszak le. Ez maximum V5-ön teljesíthető, ahol nincs hatalom tornya.
Pontszám: 6.15
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
64. hozzászólás - 2012.02.02. 12:39:13
Itt a vf-nél valami félreértés van. Senki (gondolom minimális kivétellel) nem vadássza el a napi csp adagot, már csak az ismételhető küldetések és a HT miatt sem. Így ugyanolyan nehézségű feladat állatot elfogni vf-el, mint eh-val *. Viszont az af hátrány ugyanúgy megmarad a vf-nél.

Szerk: *naponta.
A hozzászólást Psych módosította 2012.02.02. 12:44:59-kor
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.61
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
65. hozzászólás - 2012.02.02. 12:40:20 (Válasz Viskos #63 hozzászólására.)
Valamit valamiért. Vagy minden nap összeszeded a maximum összeszedhető szilánkmennyiséget vagy csak egy részét és akkor lassabban lesz sisakod. Pont az a lényeg, hogy a végtelenségig optimalizálást keresztül húzza - szerintem. Ha a HT a fontosabb akkor naponta csak 1 portya, 1 kihívás, 1 vadászat, 1kaland (mert ugye, ha az eddigi HT-s módszered követed akkor megvan a napi 1 kaland teljesítés: amit a vadásznapodon gyűjtöttél be egyszerre majd elosztva oldod meg) és nem lesz 1 befogás.

"Leírom konkrétan, hogy vannak a szilánok:
1. cselekvés 1 szilánk, 2. cselekvés 2, 3. cselekvés 4, 4. cselekvés 6, 5.cselekvés 8. (összesen 21 naponta)
A boost AF képesség után 1,2,4,8,16 (összesen 31 naponta)"

Ebből láthatod is kb. mennyivel leszel lassabb annál aki 4 helyett 5 cselekvést csinál, viszont nincs HT bónusza. A szilánkok idővel ígyis-úgyis meglesznek.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.74
kedvelt tagRoger1984Férfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
66. hozzászólás - 2012.02.02. 14:54:18 (Válasz Miklós #62 hozzászólására.)
Így van, a sisak csak őskőért lesz elérhető. Mondjuk sisakok csak 100. szinttől vannak, addig talán mindenki el tudja dönteni, hogy tetszik-e neki a játék annyira, hogy támogassa legalább ennyivel...


Milyen őskő mennyiségre kell gondolni kb.?
A hozzászólást Roger1984 módosította 2012.02.02. 14:57:42-kor
Pontszám: 6.15
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
67. hozzászólás - 2012.02.02. 16:05:05 (Válasz Miklós #62 hozzászólására.)
Ezzel kicsit vitatkoznék...
A szintem környékén elég magas a támadásom és az erö tulajom,az IQ-m sem elhanyagolható. Szint x 3 szerencse felett vagyok. Azt mondod a szimuláció során eltünt a különbség. Hát én ezt a csatáim során nem tapasztalom,pedig még nincsenek sisakok. Az "Erö" a varázsló karik oldalán van...
A Smaragd Bónusz végett eleve több az esélyük akkor is ha nekem magasabb az IQ-m. A Támadásom a bónuszokkal együtt 448 mégsem tudok rendesen átütni egy 300 + bónuszos védekezést, 88.szinten vagyok. Ez a támadás bónusz erösödés sztem csak az állatokra érvényes sokkal nagyobbat ütnek néha mint én a harci körökben.
Nem gyöztél meg, Jelentös TÖ fölénnyel támadás és erö terén sem tudom legyözni a smaragdok többségét. Egyszerüen kivédekeznek, pedig nem mágiára és egészségre gyúrok. Rendszeresen a legjobb ösköves cuccokat veszem, az AF-eket is kimaxoltam mégsem nyom sokat a latban.
Pontszám: 6.85
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
68. hozzászólás - 2012.02.02. 16:20:13 (Válasz Klarinét #67 hozzászólására.)
Ha nagyobb a szerencséjük, az jelentősen csökkenti a te esélyedet támadásnál és még jobban növeli a saját esélyeiket varikörben. Ha van 30%-uk közelharcban a magas szerencse miatt, akkor 6 támadásból 4.2 találat. Ha neked nagyobb a szerencséd jóval, akkor nekik már csak 10% esélyük van kivédeni, ami így 6 támadásnál 5.4 találat, azaz 1.2 találatnyi különbség csatánként, ami sebzésben is jelentős és ezek az arányok természetesen a varikörben is visszaköszönnek, csak ott 10-ből 9-szer betalál és 10-ből 9-szer kivédi a csapásod. Ha magas a szerencséd, akkor varikörben már 30%-od van kivédeni ÉS 30%-od van betalálni, azaz jelentős esélyed van rá, hogy legalább az egyik összejön.
Pontszám: 8.76
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
69. hozzászólás - 2012.02.02. 16:33:39 (Válasz Craslorg #68 hozzászólására.)
Kb átlag 10 millával több az építésem a vitatott csatáknál. Ennyit a szerencséröl.
Nem vitatkozok tovább, majd meglátjuk ha megveszem a sisakot mi lesz. Birka is írta anno hogy szerinte problémás lesz és eddig az ö szava jött be a legtöbbször.
De ha visszajön a régi fölény akkor átadom a szöviben a karimat egy gyengébbnek aztán befejezem.
Már nagyon uncsi hogy semmi támadással is átütik a védekezésemet én meg a több százas támadással sem megyek semmire. Náluk müködik nálam nem? Csinálhattam volna ilyen karit, volt is a V3-on. Töröltem is a fenébe mert nagyon uncsi volt és egyoldalú.
Pár hónapja kaptunk valami jót és ez szerintem mehet a kukába. Pedig nem kevés AF pontba és aktivitásba volt a gyors maxolása a képességeknek.
--------------------
Jah... Klarinét is én vok.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2012.02.02. 16:40:16-kor
Pontszám: 6.19
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
70. hozzászólás - 2012.02.02. 16:41:18 (Válasz ADZSI76 #69 hozzászólására.)
Nem kötekedésképpen, de az, hogy több az építésed, még nem jelenti egyértelműen azt, hogy a szerencséd is több. (manakonstrukció, építés szakiban eltérések, végzetmedálok, szerencse fejlesztést csökkentő cuccok). Szerintem kémked le az ellenfeleid.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 8.73
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
71. hozzászólás - 2012.02.02. 16:55:55 (Válasz Pietrus #70 hozzászólására.)
Szoktam és a Szerencsefaktor 10-en van. A szerencse olcsósító reliket fogom választani az event végén.
Mivel a manakonst 1/3 hatékonyságú a V5-ön nem szoktam túlzásba vinni a manakonstot.
Pontszám: 5.47
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
72. hozzászólás - 2012.02.02. 17:07:40 (Válasz ADZSI76 #71 hozzászólására.)
Szerintem néhány kémkedés nem árt. Például most kémkedtem valakit, akinek csak 7 millióval több az építése, de 92-vel több szerencséje van nálam Mondjuk ez V2-n van, ahol a konstrukció rendesen megy. Kémkedj!
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.32
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
73. hozzászólás - 2012.02.02. 21:19:26 (Válasz Quellon #65 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2012.02.02. 12:40:20
Vagy minden nap összeszeded a maximum összeszedhető szilánkmennyiséget vagy csak egy részét és akkor lassabban lesz sisakod. Pont az a lényeg, hogy a végtelenségig optimalizálást keresztül húzza - szerintem.

Ha nem vadászok minden nap, hanem csak minden 4. nap, akkor 18%-al lassabban lesz meg a sisak. 30 nap helyett 36 nap. Valóban lényegtelen. Bárki aki csinál ismételhető küldetést valószínűleg így fog tenni. Ha csak védekezést ad, akkor nekem pld. semmi pluszt nem ad.
Pontszám: 6.15
kedvelt tagBreaksosFérfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
74. hozzászólás - 2012.02.02. 21:51:02 (Válasz Miklós #62 hozzászólására.)

Ricskosz - Tegnap, 17:49:15
hányadik szinttől lehet gyűjteni a szilánkokat?

80. szinttől.


Kereskedelem 170+20(Af)+40 (platina nyakas)=230 ==> 23 szint

Szóval elérhető lenne az ügyesebb kariknak 77. szinten is a Lélekkufárnál, de csak 80. szinttől lehet szilánkot gyűjteni???
Nem lehetne levinni a szilánkgyűjtést 70. szintre?
Én sokkal jobban örülnék neki, ha már meg tudnám venni, amikor látom a Lélekkufárnál, és nem kell még min. 3, de lehet 5 szintet is várni a szilánkok miatt!
Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az előbb-utóbb a lábadból is fog!

Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!"
Pontszám: 7.26
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
75. hozzászólás - 2012.02.02. 23:33:10 (Válasz Breaksos #74 hozzászólására.)
LGY-t se szerezhetsz 40. szint alatt (kivéve eventek), szóval itt még kapsz is hozzá 19 szintnyi előnyt, hogy addigra meglegyen.
Pontszám: 8.35
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
76. hozzászólás - 2012.02.03. 17:05:25 (Válasz Breaksos #74 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Alendaar módosította 2012.02.03. 17:05:54-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.07
kedvelt tagBreaksosFérfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
77. hozzászólás - 2012.02.03. 20:24:55 (Válasz Craslorg #75 hozzászólására.)
Mihez kapok 19 szint előnyt?

Már régen megvehetném, de nem tudok szilánkot gyűjteni! Én erről írtam!
Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az előbb-utóbb a lábadból is fog!

Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!"
Pontszám: 6.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
78. hozzászólás - 2012.02.03. 20:33:49 (Válasz Breaksos #77 hozzászólására.)
Mert szilánkot 80-as szinttől lehet találni, sisak meg 99-es szinttől van, míg az LGY-s cuccoknál 40-től lehetett LGY-t találni és 40-től jöttek az LGY-s cuccok, pedig ott se nulla kereskedelemmel rohangálnak (sőt, sokaknak már 25-30. szint környékén megvan a maxos kereskedelem - turbóval). Alapvetően erre céloztam. Nyilván nem tudom, hanyadik szintű vagy, így csak a formai háttérre világítottam rá.
Pontszám: 7.52
fórumozóKrobFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
79. hozzászólás - 2012.02.04. 13:05:13 (Válasz Miklós #62 hozzászólására.)
Idézet: Nagy02 - 2012.02.01. 16:33:30
Őskő nélkül nem lehet sisakot szerezni?
Van olyan karim, aki egyáltalán nem használ őskövet, akkor +1 felszerelés/lehetőség, amiről lemarad?


Így van, a sisak csak őskőért lesz elérhető. Mondjuk sisakok csak 100. szinttől vannak, addig talán mindenki el tudja dönteni, hogy tetszik-e neki a játék annyira, hogy támogassa legalább ennyivel...


"Végzetúr ingyenes online játék" (jobbra, fönn)

Nem kellene folyamatosan ősköves cuccokat rakni a játékba, mert amikor vki elkezdi, akkor mérlegelheti, hogy neki megéri-e... de ha folyamatosan olyan fejlesztések kerülnek egy "ingyenes online játék"-ba, amelyek nem ingyenesek, akkor... Na, mindegy, valószínűleg irreális elvárás azoknak a játékosoknak szempontját felvetni, akik nem fizetnek egy ingyenes játékért...
Pontszám: 6.81
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
80. hozzászólás - 2012.02.04. 13:45:33 (Válasz Krob #79 hozzászólására.)
A játék ingyenes. A játékban szerezhető előnyök nem. Ez mindenhol így van, ez az aktuálisan futó legelterjedtebb üzleti modell.
Pontszám: 8.46
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője