Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: sisakok
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
101. hozzászólás - 2012.02.05. 15:01:08 (Válasz Aurri #100 hozzászólására.)
Ennek a fejlesztésnek az elsődleges célja a védelem és támadás egyensúlyának helyretétele, másodsorban egy újabb próbálkozás arra, hogy ne lassuljon le magas szinten teljesen a játék.
A sisakon variálni szerintem max. a fókuszkristályokkal tudsz.

De ha egyéni kombinációkra vágysz, akkor elkezdhetsz újabb AF képességeken gondolkozni. Ha olyasmiket találsz ki, amik egymás előfeltételei, esetleg egyik kizárja a másikat, akkor máris csökken az univerzalitás. Ráadásul az AF képességeidet nem látják a többiek, és kémkedni sem lehet

Lassan úgyis ideje lenne pár új képesség megjelenésének.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.67
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
102. hozzászólás - 2012.02.06. 12:09:19
A sisakok 99. szinttől vannak, 20 őskőbe kerülnek.

Ha ekkora igény van rá, csinálhatunk "butított" sisakokat de akkor az nyilván nem lesz vmi nagy durranás (+5 védettség +2 egészség kezdetben meg hasonlók). Mondjuk ezzel az a gond, hogy akkor ezeket is meg kell tervezni, rajzoltatni (ami egyébként nincs ingyen) szóval akkor ezek induláskor még nem lesznek meg de igyekszünk elkészíteni őket mihamarabb.

Vki kérdezte, hogy mi az előfeltétele a szilánkgyűjtés nevű AF képességnek:
80. szintűnek kell lenned (hiába tudnál kereskedelemmel már hamarabb is venni ,sajnos előbb nem kezdheted a gyűjtést), és 4-es szintű Tapasztalat AF képesség.
A hozzászólást Miklós módosította 2012.02.06. 13:32:05-kor
Pontszám: 8.02
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
103. hozzászólás - 2012.02.06. 12:20:50 (Válasz Miklós #102 hozzászólására.)
Kihívás minek számít? Portyának vagy, nem? Mert én pl minden hónapban nullázom a pp- pontjaimat kihívásra.

Ha viszont nem számít annak, akkor ne is "egészben" számítson be, hanem egy kisebb módosítónak, ez megengedhető, nem?
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.19
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
104. hozzászólás - 2012.02.06. 13:10:54 (Válasz Miklós #102 hozzászólására.)
Tapasztalat AF képesség?
Miért nem lehet ennek egy saját AF képessége, a tapasztalat meg megmarad annak, ami, TP tömésnek. Legyen egy saját AF képessége, amit akár ugyanannyi AF pontért ki lehet fejleszteni, mint a tapasztalatot, de ne keverjük már a kettőt. Nekem nem kell, hogy aki engem legyőz +TP-t kapjon, bár lehet, hogy ezzel egyedül vagyok. Maradjon csak a közelembe, hogy alkalomadtán lepattanjon.
*Ez akkor egy újabb kötelező elem lesz és amire ki lett találva, elveszti a jelentőségét. (Nem mintha most olyan nagy jelentősége lenne.)
A hozzászólást Craslorg módosította 2012.02.06. 13:16:14-kor
Pontszám: 8.58
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
105. hozzászólás - 2012.02.06. 13:18:20 (Válasz Craslorg #104 hozzászólására.)
Ez az, aminek látszik... Lépj (léptess) szintet fejlesztés.
Pontszám: 8.39
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
106. hozzászólás - 2012.02.06. 13:20:27 (Válasz Craslorg #104 hozzászólására.)
Pl. Kovács Af képességet is el tudnék képzelni.
Akár variálni is lehetne. X szint után specializáció fegyver-, illetve páncélkovács szakmára.
Ezek lehetőséget adhatnának a felszerelés kismértékű módosítására (pl. X tulmínuszért cserébe valamivel kevesebb, de spcializáltabb tulképességgű felszerelés, VAGY kismértékű szakiplusz beépítési lehetőség, VAGY fókuszkristály kivételi lehetőség annak elvesztés nélkül, stb.)
A lehetőségek korlátlanok, csak engedjétek el a fantáziátokat.
Pontszám: 8.79
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
107. hozzászólás - 2012.02.06. 13:23:03 (Válasz McMad #106 hozzászólására.)
Épp ezt nem akarják, mert minden "fantázia elengedés" újabb költség és idő.

Sokkal egyszerűbb egy már meglévőt átszerkeszteni, mint egy újat megcsinálni, ami persze teljesen érthető, hiába hiszi majdnem Mindenki azt, hogy ez 2 kattintás...mert lehet, hogy 3.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.79
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
108. hozzászólás - 2012.02.06. 13:25:13 (Válasz Viszok009 #107 hozzászólására.)
Valahol érthető... :S
Pontszám: 6.99
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
109. hozzászólás - 2012.02.06. 13:33:28
Szilánkgyűjtés alatt a szilánkgyűjtés AF képességet értettem, egyérteműsítettem is a posztot.
Pontszám: 7.55
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
110. hozzászólás - 2012.02.06. 13:42:54
Régen a túl gyors haladás volt a gond, mert nem bírtak hozzáfejleszteni. Mára megfordult?

Ez a kovácskodás alapötlet nekem tetszik! Bár biztos nem fogjuk tudni 100%-ban épen kiszedni a fókuszkristályokat, mert az ugye bevételcsökkenés lenne és ne is akarjunk ilyen nagyot, de kis százalékban sikerülhetne a kivétel. Esetleg pár pontot át lehetne gyúrni a tárgy bónuszai közül egyik tulajdonságról a másikra. Tényleg csak a fantázián (és realitás középútján) múlna, hogy milyen jó dolgokat lehetne kitalálni.

Mellesleg ha a fejlesztés-finanszírozás problémát vesszük: ez egy ördögi kör, ha az egyik akadozik a másik is fog. Sokkal szívesebben fizetnék akár többet is a játékért, ha azzal egyedibb lehetne a karakter, nem csak a ráfordított idővel lehetne kiemelkedni. És nem az egymás rommá verése lenne a fő vonal.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.54
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
111. hozzászólás - 2012.02.06. 13:48:37 (Válasz Quellon #110 hozzászólására.)
Akkor fizesd az Adód 1%-át a Beholdernek...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.46
kedvelt tagAveoFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
112. hozzászólás - 2012.02.06. 14:37:48
Sisakok listáját hol tudom megnézni?

mod.

bocs azt hittem hogy már bent vannak
A hozzászólást Aveo módosította 2012.02.06. 14:43:41-kor
Pontszám: 5.85
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
113. hozzászólás - 2012.02.06. 14:52:09 (Válasz McMad #106 hozzászólására.)
Nem tom, hogy poénból nyögeted-e be, de nekem tetszik ez a kovácsmesterséges ötlet. Dolgozd ki

Lécci
Pontszám: 8.10
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
114. hozzászólás - 2012.02.06. 15:02:39
Próbáltunk már más játékban is ilyet, hogy a játékos saját maga designolja meg a tárgyát, hogy úgymond egyedi cuccok jöjjenek létre. A dolog nem jött össze. Mindenki a maxos statokra optimalizált. Pl. ha azt mondanám, egy N. szintű sisakra N*2 pontot költhetsz el, ahol minden 3 pont 1 IQ, minden 2 pont 1-1 védettség, tám, tau, erő stb. akkor ezek az "egyedi" sisakok egyetlen statot adnának csak a karakternek.
Pontszám: 9.02
kedvencDeronFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
115. hozzászólás - 2012.02.06. 15:05:15
Eddig VF és EH között váltogattam. Mostanában kezdtem el gyűjteni az AF pontokat hogy végleg váltsak EHra és egyből ki tudjak fejleszteni mindent. De ha most mindenkinek kötelező lesz a tapasztalat képesség a sisak miatt, azzal az EH lesz gyengítve.
Inkább azt kéne lehetővé tenni hogy felfelé is lehessen támadni elfogadható le/tp aránnyal(akár valami af képességgel) nem pedig ellehetetleníteni a lefelé támadást is.
Ha így marad azt hiszem maradok a VF mellett.
Pontszám: 7.95
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
116. hozzászólás - 2012.02.06. 15:30:30 (Válasz Miklós #114 hozzászólására.)
Van benne valami. Ezt hívják trendeknek (a legjobban kifizetődő irányba fejlesztés, fejlődés).
Azonban nem szükséges kizárólag Tulpontban gondolkodni.
Szerintem sokan el bírnának képzelni olyan kovácsfortélyt is maguknak, ami pl. lehetővé tenné, hogy...
- bármilyen fókuszkristály belehelyezhető legyen.
- X%-al drágábban eladható legyen (feljavítás), habár ez inkább alkukészség kérdése. :-P
- kismértékű Szakipluszt adjon a cucc, de ezt már említettem (transzpro, kritek, másodlagosok, stb.)
- varázslat manaköltség olcsósítás.
- Quellon ötletével kombinálva a f.kristály visszanyerési lehetőség (pl. LGy/őskő költség feleződik, ha újra be akarja építeni valaki az X% valószínűséggel "visszanyert" f.kristályt).
- stb.

A Tapasztalat Af-hez kötés kissé furcsa, de...
Mi lenne (ha már követelmény), ha a Tapasztalat Af képesség lenne felbővítve. Hogy képzelem?
Tapasztalat nem árt ha van úgy általában és ezt lehetne továbbfejleszteni "szakértelemfa" szerűen. 4 felett megugrana a fejlesztési költsége és szakmává "nemesülne" a Tapasztalat.
Még pár szakmát kitalálva érdekesebb lehet ez a TPtömő szaki.

No de mán megen eltévedtem, mert ez inkább (AF) fejlesztési ötlet és nem Sisakos téma... :-X
Pontszám: 6.99
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
117. hozzászólás - 2012.02.06. 16:01:08 (Válasz Miklós #102 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.02.06. 12:09:19

Ha ekkora igény van rá, csinálhatunk "butított" sisakokat de akkor az nyilván nem lesz vmi nagy durranás (+5 védettség +2 egészség kezdetben meg hasonlók). Mondjuk ezzel az a gond, hogy akkor ezeket is meg kell tervezni, rajzoltatni (ami egyébként nincs ingyen) szóval akkor ezek induláskor még nem lesznek meg de igyekszünk elkészíteni őket mihamarabb.


Szerintem, ha a játékban kiírtok egy rajzpályázatot, aminek az első helyezettje mondjuk 100 szilánkot vagy akármit kap, és ezenfelül az ő műve lesz a játékban a tökfedő, akkor tutira előkerül pár rajzolgató mester. És ingyen van
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 8.79
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
118. hozzászólás - 2012.02.06. 16:02:54 (Válasz Tseby dr akula #117 hozzászólására.)
Országomat egy felpontozó rutinért, amivel eléri a HSz-ed a 20-as értéket!
Kieg.: Imádom a kreatív ötleteket. ;-)
A hozzászólást McMad módosította 2012.02.06. 16:04:50-kor
Pontszám: 8.00
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
119. hozzászólás - 2012.02.06. 16:54:19 (Válasz Miklós #102 hozzászólására.)
Mi az összefüggés a tapasztalat és a szilánk gyűjtéshez? Nem gond mert maxon van a tapasztalat AF képesség, de arról volt szó, hogy lesz egy külön AF képesség ami 12 pontba kerül. Vagy ez már nem lesz?
Pontszám: 6.94
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: sisakok
120. hozzászólás - 2012.02.06. 17:01:43 (Válasz Gtr2 #119 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.02.06. 12:09:19
Vki kérdezte, hogy mi az előfeltétele a szilánkgyűjtés nevű AF képességnek:
80. szintűnek kell lenned (hiába tudnál kereskedelemmel már hamarabb is venni ,sajnos előbb nem kezdheted a gyűjtést), és 4-es szintű Tapasztalat AF képesség.
A hozzászólást Hype módosította 2012.02.06. 17:02:01-kor
Hype, v1
Pontszám: 6.07
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!