Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: Fertőzés jutalom
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
61. hozzászólás - 2009.07.16. 21:07:59 (Válasz Kocos #60 hozzászólására.)
PM
V1:Eliteninja
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
62. hozzászólás - 2009.07.16. 21:14:13
szerintem az lenne a legtisztább ha megvárjuk mi történik 100as fertőzöttségen és akkor majd könnyebben lehetne megtalálni egy mindenkinek megfelelő beállitást vagy mit(ha tényleg indokolt és muszáj lesz)...szal amig nem tudjuk mit ad a teljes fertőzöttség addig ne akarjunkmár rátápolni a 0 fertőzésre...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 7.13
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
63. hozzászólás - 2009.07.17. 12:35:07
Hát ha az is tápolni fog, akkor lesz ám a lázadás. Mert aki küzdött ellene hátrányba került azokkal szemben akik nem. És nem csak a LE-ről van szó, hanem a játékélményről is. Azok akik nem küzdöttek a fertőzés ellen erősebbek lettek a küzdőkkel szemben, amit a sikeresebb portyáikkal még meg is fejeltek. 50 szint alatt ez jelentős táp, amiről nem beszél senki. Csak arról megy a vita, hogy használható legyen vagy sem az előny, ami a fertőzés legyőzőjének jár...
Akik küzdenek a fertőzés ellen azok meg joggal várják, hogy 50 szint szívás után végre nekik is jöjjön el végre a kánaán legalább 50 szintre! Vagy hozzá hasonló használható előny a fertőzöttekkel szemben...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 5.43
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
64. hozzászólás - 2009.07.17. 12:39:02
Bizony,ha az is tápot ad akkor telesírom majd a fórumot,mert én egy ideig küzdöttem ellene,de aztán abbahagytam mert idegesített hogy mindig elfelejtettem 1-2x küzdeni ellene.Én most pont középen vagyok.
Cofee-nak 10 pont.
Pontszám: 2
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
65. hozzászólás - 2009.07.17. 12:43:50 (Válasz Cofee #63 hozzászólására.)
erről már volt szó korábban. miért ne lehetne táp? miért ne lehetne olyan táp, amivel nem kerül hátrányba, aki küzdött ellene? a mértékét lehet változtatni, nyilván a JV sem hülye.

minden nézőpont kérdése, szerintem is az lenne a fair, ha hátrányt adna a 100%, de épp te említed a játékélményt. ha hátrányt ad, akkor az, aki rádöbben 100%-nál, hogy hopp, 100 szinten át küzdheti a fertőzést lefele, amit nem biztos, hogy be fog vállalni.

ergó a JV-nek vagy úgy kell hátrányt adnia, hogy előre jelzi, hogy vissza tudjon fordulni a 100% felé tartó (például 10%-onként komoly mínuszok), ami nem történt meg vagy pedig úgy, hogy ne hagyja abba a 100%-os (mondjuk lehetőség egyszeri nagy törlesztésre, nem tudom.)

és bár én is a hátrány adása mellett vagyok (nem tudom, mi legyen az), ha JV lennék, akkor a legszerepjátékosabbat húznám meg: adjon előnyt. mert hiába a nagy szavak, hogy aki 0%-ra törekszik, az küzd, aki 100%-ra törekszik az vállalja az előre nem látható veszélyt, hogy hatalmasat fog szívni. és valamilyen szinten ezt a merészséget jutalmazni kell vagy lehet. (szerepjátékos fícsörként pedig egyértelmű, hogy járhat plusszal az is, ha valakinek elborul az elméje. plusszal, de mellette mínuszokkal is.)

az pedig, hogy valaki utólag reklamál, hogy "ő küzdött, de mégis fertőzött lenne" vagy "nem küzdött, de 0%-ot akar" no komment. volt egy elágazás, mindenki döntött, hogy melyik úton indul el. annak vállalni kell a következményeit. többen gondolhatták, hogy 0%-nál jön a nagy táp, de hogy valóban jött vagy sem, az más kérdés.
Pontszám: 7.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
66. hozzászólás - 2009.07.17. 12:54:16 (Válasz Cofee #63 hozzászólására.)
Idézet: Cofee - 2009.07.17. 12:35:07
Hát ha az is tápolni fog, akkor lesz ám a lázadás. Mert aki küzdött ellene hátrányba került azokkal szemben akik nem. És nem csak a LE-ről van szó, hanem a játékélményről is. Azok akik nem küzdöttek a fertőzés ellen erősebbek lettek a küzdőkkel szemben, amit a sikeresebb portyáikkal még meg is fejeltek. 50 szint alatt ez jelentős táp, amiről nem beszél senki. Csak arról megy a vita, hogy használható legyen vagy sem az előny, ami a fertőzés legyőzőjének jár...
Akik küzdenek a fertőzés ellen azok meg joggal várják, hogy 50 szint szívás után végre nekik is jöjjön el végre a kánaán legalább 50 szintre! Vagy hozzá hasonló használható előny a fertőzöttekkel szemben...


Kedves Coffe, legy olyen kedves olvasd el mirol szol ez a topik, es keresd meg azt a topikot, ami a te mondanivalodnak megfelel. Itt most arrol beszelgetunk, hogy hogyan lehetne a mar ismert, letezo jutalmat ugy modositani, hogy az minden jatekos szamara egyforman hasznos legyen.
A teljes fertozottseg jutalma nem ennek a topiknak a temaja, plane, hogy az egyelore nem ismert, csak talalgatni tudnank.
Pontszám: 5.20
népszerűRepro
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
67. hozzászólás - 2009.07.17. 12:59:56
Mikor megjelent a fertőzés leküzdése én naívan azt gondoltam, hogy majd valami szerepjátékos fícsör lesz a 0, illetve 100%-on.
Akkor még olvasgattam a Legendát és ilyenekre gondoltam belőle, hogy
- 0%-on kristály hordás lesz az ember és pl. támadhatja az összes hordát,
- valamelyikbe van valami városról írva és esetleg ott kereskedhet, vagy tápolgathatja magát,
- plussz térkapuzás.
Természetesen nem az öszes kell és nem konrétan ezek, de valami olyasmi, ami kapcsolódik a játék történetéhez.
A 100%-osoktól meg pl. többet lehet rabolni kreatívhoz hasonlóan a támadó fertőzöttségével arányosan.
Az, hogy az Ellenség irányítja az elméjét természetesen nem lehet megoldani, mert nem vehetik ki a karakter irányítását egy percre sem a játékos kezéből.

Lehet, hogy kicsit kusza lett, de nem érdekeltek
A lényeg, hogy én egyáltalán nem számítottam számszerű plusszokra vagy mínuszokra, hanem megnyílnak dolgok a 0 és ugyanúgy a 100%-os karaktereknek.
Repro - Moroflex (V1)
Gomba - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Repro - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 7.71
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
68. hozzászólás - 2009.07.17. 13:31:34 (Válasz Repro #67 hozzászólására.)
a jv hosszú távra tervez gondolom, viszont a játék szerkezetét nem lehet átalakítani a 9. hónapban. ha lesznek is efféle dolgok, arra szerintem még várni kell. sajnos.
Pontszám: 5.83
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
69. hozzászólás - 2009.07.17. 13:32:46
Ide kontárkodok már. Kicsit eltérve az eredeti gondolatoktól, amire remélhetőleg nagyon hamarosan megszületik az orvoslás, a 100%-os fertőzés gyorsított leküzdésére egy alternatíva. 2.000.000 LE árán azonnal nullára csökkentheted, vagy 50 %-kal 1.200.000 LE árán kétszeri részletben, vagy 4*700.000 LE-s felosztásban. Elvégre az így megtakarított LE kamatozott a hosszú szintek alatt, tulajdonosának nem kis hasznot hajtva.
A nagy számok pedig szükségesek, hogy ne legyen azért olyan egyszerű sem a helyzet, az egyensúly és az igazságosság kedvéért.

A számok persze lehet pontosításra szorulnak, mert hasra ütöttem.

Még valami, léteznek a fertőzés elleni küzdelmet segítő tárgyak is, amik hatásosak lehetnének a fenti változatra is.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
70. hozzászólás - 2009.07.17. 13:37:13 (Válasz Ywgarrd #69 hozzászólására.)
Támogatom az ötletet, mert az az igazság, hogy én ugyan csak 43-as szintű vagyok, de még sosem harcoltam a fertőzés ellen, mert nem tudtuk, hogy mi lesz a jutalom és megéri-e vagy sem. (Lottózni nem szeretek)
Most viszont, pláne ha kiderül mi lesz 100% fertőzöttségnél lehet hogy szeretném elérni én is a 0% fertőzöttséget, de gyakorlatilag nem tudom elképzelni se, hogy én közel 100 szintet még végigjátsszak a játékban, hogy leküzdjem a fertőzést és aztán én még élvezzem is a hasznát jó pár szinten keresztül.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5.33
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
71. hozzászólás - 2009.07.17. 14:44:23
kell legyen valami "extra" 0%-on illetve 100%-on, valami ami kiegynlíti a másikat. szintén megadnám a lehetőséget hogy 68-as szinttől LE-ért cserébe bármennyit lehessen csökkenteni (vagy növelni) a fertőzöttségen. én sajnos nagyon figyelmetlen voltam az elején, ezért 45-ös szinten vagyok 39% fertőzéssel. ha marad a mostani rendszer, 84-es zinten fogok felgyógyulni.

a lényeges előnnyel kapcsolatba nem értek egyet. maxolt LE szakikkal a VF korában a fertőzés elleni harc kihagyása nem juttat előnyhöz. ráadásul vannak Smaragd Preventorok és Tökéletes gyűrűk a végzeturaknál szép számmal. mindenesetre talán adott némi előnyt az a pici plussz LE amit nem a fertőzésre költöttél, de ha én azt mondom 45-ös szinten hogy valszeg a végelszámolásnál kijött LE összeg is filléres (nekem nem volna elég hogy full speccel +1 IQ-t kapjak), akkor mit mondhat egy 55-60-as? abban egyetértek hogy legyen drágább, de szerintem hiba volna ha 25%-nál többel volna drágább mint ami szintenként szükséges volna.

a 0% fertőzésnél előbukkanó +5 turbózható szaki-t és permanens +10-re változtatnám, de csak 1 szakértelmet, amit a játékos választhatna. megadnám a lehetőséget arra is hogy ezt lehessen változtatni 30 naponta, de ne lehessen nullázni őskővel mert oda jutunk mint a specializációval.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.50
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
72. hozzászólás - 2009.07.17. 15:13:02 (Válasz S0laris #71 hozzászólására.)
Sztem mielőtt bármit bárki módosítani akarnak várjuk meg az első tébolyodottat

up: helyesírási hiba javítása^^
A hozzászólást Eliteninja módosította 2009.07.17. 15:13:22-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 2.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
73. hozzászólás - 2009.07.17. 15:28:09 (Válasz S0laris #71 hozzászólására.)
Ez sem a topik temajahoz szol hozza, de par eszrevetelem van:
- azonnal 68-ason ne lehessen letudni a fertozest, gyorsitott utemben lehessen zarkozni ha valaki lemaradt, en is lemaradtam, szepen kivarom a sorom
- minel jobban gyorsitani akar valaki, annal inkab nojon a szukseges LE merteke
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
74. hozzászólás - 2009.07.17. 15:28:55 (Válasz Eliteninja #72 hozzászólására.)
Hat amit a kollega reklamal, annak vajmi keveskoze van a teljes fertozottseghez.
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
75. hozzászólás - 2009.07.17. 15:41:02
Idézet: Kocos - 2009.07.17. 15:28:09
Ez sem a topik temajahoz szol hozza, de par eszrevetelem van:
- azonnal 68-ason ne lehessen letudni a fertozest, gyorsitott utemben lehessen zarkozni ha valaki lemaradt, en is lemaradtam, szepen kivarom a sorom
- minel jobban gyorsitani akar valaki, annal inkab nojon a szukseges LE merteke

az elsővel egyetértek, a másodikkal is, csak legyen reális esély arra hogy 15-20%-ot le lehessen küzdeni 5-6 szinten belül (úgy hogy közben nem teszed tönkre a karidat).

de itt be is fejezem az OFF-ot.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
76. hozzászólás - 2009.07.17. 18:10:20 (Válasz Miklós #42 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.07.16. 16:08:07
Ez szerintem csak kis mértékben kényelmi funkció, javarészt egy jókora "extra táp" igény.

1.) jelenlegi verzió: a szakértelmeidre +5-öt kapsz LE elköltése nélkül. Tény, hogy mindig csak arra, amit turbózol, de ez egyben a legfontosabb szakértelem is. Vadászat előtt a SPM, portya előtt az INTK, gyógyitás előtt a sebgyógyitás stb. (Zárójelben jegyzem meg, hogy ezt a maxos SPM dolgot nem teljesen értem, mi mást turbóznék vadászat alatt? Én biztos nem tolnám ki 100-ra.). Mindenesetre a kisebb problémákat (maxos szakit nem lehet turbózni, kronokompenzációt külön lekezelni vhogy) lehet kezelni drasztikus átalakitás nélkül is.

2.) a te javaslatod: nemcsak szerkezetileg alakitaná át a képességet, lényegesen erősebbé tenné. Nem mindegy, hogy egyszerre csak 1 szakid lesz 5-tel több, vagy az összes. Ez a változás megint a legtáposabb karaktereknek kedvezne, akik a hatalom tornya / kinzókamra stb kombóval elég LEvel birnak ahhoz, hogy kényelmesen kimaxoljanak mindent, ami fontos. A képesség mindazt tudná, amit eddig (hiszen ha 5-tel nagyobb a max, a tudatturbó is tovább viszi), plusz még sokkal többet.

Én ezt az erősitést nem támogatom, nem lenne korrekt azokkal szemben, akik nem küzdöttek a fertőzéssel szemben, hiszen a jelenlegi jutalomról is az a többség véleménye, hogy megéri érte a fertőzést leküzdeni.


Szia Miklós!

Elöljáróban: azon "szerencsések" közé tartozom, akiknek nincsen maximálisra fejlesztett turbózható szakértelme, így tulajdonképpen nem vagyok érintett a dologban. Ennek ellenére úgy érzem, akiknek van ilyen maxos szakértelmük, azok most joggal írnak ebbe a topicba. Hogy miért?

Eddig, akinek volt egy 100-as spektárlisa, vagy transzplantációja, kapott egy nagy előnyt hozzám képest: nem kellett tudatturbót használnia ahhoz, hogy szakértelme maximális hatásfokon működjön (és valljuk be, ennek az okán költött el több százezer LE-t). Amikor én vadászom, és befogok állatot, akkor átrakom a tudatturbót sajtolásra, sajtolok egyet, várok 10 percet (vagy többet, kronokompenzációtól függően - addig nem csinálok semmit), visszarakom a turbót, és folytatom a vadászatot. Akinek maximálisra van fejlesztve a sajtolása vagy a spektrális manipulációja, annak nem kell turbót váltania, simán sajtolhat menet közben és nem esik ki neki 10 perc.
Ugyanez érvényes más szakértelmekre: ultraspecializációra, transzplantációra, építésre (tipikusan ahol LE-t termelünk vagy költünk).

Egyértelműen látszik, hogy ezek az emberek ezt az előnyüket velem szemben a fertőzéssel ELVESZTIK. Választhatnak, vagy ugyanúgy rakosgatják a turbót mint én (és akkor teljesen feleslegesen költöttek el több százezer LE-t a maxolásra), vagy elfogadják, hogy ők 5-el alacsonyabb szakértelemmel sajtolnak, vadásznak, fejlesztik a tulajdonságaikat - ami hosszú távon szintén több százezer LE hátrány hozzám képest.

Szerintem az "extra táp igény" kijelentésed erősen túlzó, messze nem arról van szó, hogy minden szakértelmed legyen 5-el nagyobb (de azt sem igazán értem, hol van abban a táp, ha egyszerre tudod megnövelni az ultraspecializáció és a spektrális manipuláció szakértelmedet az építéssel). Vedd figyelembe, akik ezt kérik, azok MÁR ELKÖLTÖTTEK több százezer LE-t - annyit szeretnének, hogy ennek értelme legyen. Semmivel nem lesznek erősebbek (ha szerinted igen, légyszíves fejtsd ki hogyan), az az előnyük marad(na) meg, hogy nem kell pakolászniuk a turbót, ugyanúgy, ahogy eddig.

Úgy gondolom, a következő szakértelmeket érinti a dolog: spektrális manipuláció, transzplantáció, ultraspecializáció, sajtolás, építés. Annyit kellene tenni, hogy a fertőzés ezeknek a szakértelmeknek a maximumát tolja ki 5-el.

Amit más is említett még, a kronokompenzáció - ez szerintem a kötelezően maxolandó szakértelmek közé tartozik, ezért itt nincs különbség a karakterek között (bár szerintem mindneki rettenetesen örülne, ha 10 perc helyett 5-re csökkenthetné a turbó pakolgatási idejét - ez már csak a jószándékoton múlik, az igazságérzetét szerintem senkinek nem piszkálja).
Pontszám: 9.71
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
77. hozzászólás - 2009.07.17. 18:18:04
Mi lenne ha minden szaki maximális határát megnövelnétek 5-el?
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
78. hozzászólás - 2009.07.17. 20:28:50 (Válasz Jeriko #76 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.07.17. 18:10:20
Amit más is említett még, a kronokompenzáció - ez szerintem a kötelezően maxolandó szakértelmek közé tartozik, ezért itt nincs különbség a karakterek között (bár szerintem mindneki rettenetesen örülne, ha 10 perc helyett 5-re csökkenthetné a turbó pakolgatási idejét - ez már csak a jószándékoton múlik, az igazságérzetét szerintem senkinek nem piszkálja).


Nekem piszkalja annyiban, hogy ezt Miklos megigerte, es a kenyelmi funkciok teren amugy is rendesen alank lett vagva.
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
79. hozzászólás - 2009.07.17. 20:33:55 (Válasz Kocos #78 hozzászólására.)
Ez a határ azért van, hogy költsél pénzt azért, ha nem akarod az életed a játék előtt tölteni. Elég nyakatekert megoldás, ráadásul pont azokat helyezi előnybe, akiket Miklós állítólag nem akar: az egész nap a gép előtt ülőket.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
80. hozzászólás - 2009.07.18. 00:36:08 (Válasz Mortimer #79 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.07.17. 20:33:55
Ez a határ azért van, hogy költsél pénzt azért, ha nem akarod az életed a játék előtt tölteni. Elég nyakatekert megoldás, ráadásul pont azokat helyezi előnybe, akiket Miklós állítólag nem akar: az egész nap a gép előtt ülőket.


Mar milyen hatar? Nekem egyebkenbt semmi gondom nem lenne azal, ha a kenyelmi funkciok oskobe kerulnenek. Fejlesztest igenyeltek, az is penzbe kerul.
Pontszám: 5
Oldal: 1234567891011
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!