Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: Fertőzés jutalom
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
101. hozzászólás - 2009.07.20. 22:12:24 (Válasz Miklós #98 hozzászólására.)
Ha lúd akkor legyen kövér és +5-el váljon növelhetővé az intelligens kedvenc is ne csak turbózva, már ha sikerül implementálni dolgot.
Köszönet érte!
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
102. hozzászólás - 2009.07.20. 22:13:07 (Válasz Mong0ose #100 hozzászólására.)
A probléma azzal van, hogy ha kitolható öttel fixen, akkor egyszerre többnek a hatása is érvényesül (például csatában 55-ös kreatív, 55-ös int. kedvenc, 55-ös szinguláris, stb.), míg ha turbóval lehet, akkor ugye csak egynek.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
103. hozzászólás - 2009.07.20. 22:17:27
És az már nem kis táp lenne, ha nem is rövid idő alatt...
V1:Eliteninja
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
104. hozzászólás - 2009.07.21. 13:55:33 (Válasz Mong0ose #100 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.07.20. 21:38:41
Ha jól értem, a javaslat akkor az lenne, hogy a kronokompenzáció és spektrális manipuláció esetében nem 5-tel nőne a turbózhatóság, hanem ezeknek a maximuma megnőne 5-tel. Ennyi talán még belefér, még átgondolom hogy ez mennyire egyszerűen implementálható.

Idézet: Mong0ose - 2009.07.20. 22:09:22
Ugyan legtöbbször a spektrális lett felhozva példának, de sokan például a sajtolást, ultraspecet, transzplantációt is maxolták a kényelem miatt. Így majd ezeket ugyanúgy turbózni kell, mintha nem lenne maximumon.
Ööööö, lehet hulyének néztek, de mi lenne, ha az lenne a jutalom, hogy 3 vagy 4 (esetleg 5) szabadon választott (tubózható) szakértelmet az eredeti maximum fölé fejletszthetsz 5 szinttel.

A másik, ami az eszembe jutott, hogy nem konkrétan 5 szintről és 4 szakértelemről lenne szó, hanem teszem azt 20 pontról. Ha valaki akarja, akkor mindet "elköltheti" a spektrálisra, ha másként szeretné akkor 3 menne belőle a spektrálisra (így emelné 103-ra), 8 a kronokompenzációra (58), és 9 az építésre (49). De ha úgy érzi a delikvens akár 20 különböző szakit is továbbfejleszthet.

Remélem eléggé érthető voltam.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
105. hozzászólás - 2009.07.21. 23:34:59 (Válasz Mortimer #102 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.07.20. 22:13:07
A probléma azzal van, hogy ha kitolható öttel fixen, akkor egyszerre többnek a hatása is érvényesül (például csatában 55-ös kreatív, 55-ös int. kedvenc, 55-ös szinguláris, stb.), míg ha turbóval lehet, akkor ugye csak egynek.
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
106. hozzászólás - 2009.07.22. 15:44:33
Leírtam, hogy az nem járható út, hogy a szakértelmek maximuma megnő 5-tel, mert az nem "gyorsítás" meg "kényelmi funkció" hanem intenzív feltápolása a bónusznak. Az, hogy "csak" 5, 6 akárhány szakértelem nő meg ugyanúgy az intenzív feltápolás kategória. Az meg pláne értelmetlen hogyha maxos szakim van a fertőzés0 pillanatában akkor tovább növelhetem utána, ha meg csak max-1 akkor meg nem.
Ha a SPM csak egy a sok közül, akkor tényleg nincs értelme azt feltolni a többit meg nem, akkor marad a kronokompenzáció.
A maxos szakértelmekről nézzünk egy összehasonlitó példát.

A játékos (100-as SPM) elmegy vadászni.
Vadászat közben szépen turbózgatja a lélekfacsarást, transzplantációt, ultraspecializációt meg ami jól esik (mindegyiket 5-tel feljebb, mint előtte, jókora tápot szakitva ezzel)

B játékos (75-ös SPM) felturbózza 105-re az SPM-et, és elmegy vadászni.
Itt két variációja van. vagy közben turbó nélkül facsar, transzplantál stb (vagy gyorsan 2x turbózik 2 vadászat között). Ez egyértelműen táptalanabb variáció a fent vázoltnál.
Vagy szépen összevadászik 100-150k LE-t egyben, a végén végigfacsarja a termést, és utána turbóz attól függően, hogy mire akar költeni. Eközben vagy folyamatosan ott cidrizik a gép előtt és nyomja le magát mindig 15% alá, vagy megkockáztatja, hogy a cápák kiharapnak egy jó nagy darab húst az oldalából, ami igen könnyen lehet, hogy több lesz, mint az az 5%. Na ez sem feltételnül táposabb kilátás a fenti variációnál.

Az egész vita nem arról szól, hogy tápos-e a fertőzést leküzdeni. Egyértelműen az. Hanem arról, hogy van-e akinek nagyobb tápot ad, mint másnak.
1.) Aki nem 68. szinten éri el a 0-s fertőzést, hanem csak 80. szinten, sokkal kevesebbet tápol belőle.
2.) Aki többet vadászik, portyázik stb. többet tápol ebből is.
3.) Akinek még nincsenek megfelelően kimaxolva szakértelmei, az kevésbé profitál belőle.
stb.

Szóval szerintem ha semmihez nem nyúlunk (még a kronokompenzációhoz se!) akkor sem lenne semmi gond, az, hogy ennél és az SPM-nél felemeljük a maxot 5-tel, hab a tortán, bármi több túlzottan növeli a többi játékos hátrányát.
Pontszám: 3.14
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
107. hozzászólás - 2009.07.22. 15:53:42
Szerintem így is elég táp a fertőzés. Ha valaki még nyomja az irányítottat+helyes válasz az elvileg már 120% és akkor még jönnek a kvízmedálok...
V1:Eliteninja
Pontszám: 1.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
108. hozzászólás - 2009.07.22. 16:00:13 (Válasz Miklós #106 hozzászólására.)
"Az egész vita nem arról szól, hogy tápos-e a fertőzést leküzdeni."

Nem, valóban nem. Hanem arról, amivel a hozzászólásodban egyáltalán nem foglalkoztál, hogy rengeteg karakter KÉNYELMI szempontból, ANTITÁP módon viselkedve kimaxolt számtalan szakértelmet, mely fejlesztést a fertőzés teljesen negligál, értelmetlenné tesz. Aki felhúzta 30-ról 60-ra a sajtolást az azért tette, hogy időt takarítson meg, hogy ne kelljen egész életét a játék előtt töltenie, és közben mégse kerüljön túl nagy hátrányba. Na ők amellett, hogy rengeteg LE-t öltek a 30-ról 60-ra fejlesztésbe, emellett még ugyanúgy turbózhatnak a jövőben, ha nem akarnak még nagyobb hátrányba kerülni, hiszen mindenki más 65-tel sajtol.

Erre is írj valamit légy szíves.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.25
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
109. hozzászólás - 2009.07.22. 16:03:21 (Válasz Mortimer #108 hozzászólására.)
Én is írok neked valamit. Amikor bejött a kreatív nerf én előtte egy héttel toltam ki maxrra. VF-el ugye milyen jó kombó lett volna? míg más több misit rabolt én annyit értem el, hogy amit raboltam+az elfelejtéssel visszaszereztem azt amit rá költöttem, mégsem sírtam csak azért, mert olyan fejlesztés jött ami böki a csőrömet. Kényelmi funkció...az játékra időt sztem nem nehéz beosztani. Levereted magad, elmész vadászni. Miért kell közben sajtolgatni folyton? Nem elég a végén? Esetleg a krono +5max még azt mondom jó, mert az nem olyan nagy táp és tényleg 5 perc nem sok, de minden szaki kicsit sok lenne.

Up: sry az off miatt, de mindenki sír és elég uncsi.
A hozzászólást Eliteninja módosította 2009.07.22. 16:04:03-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 1.83
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
110. hozzászólás - 2009.07.22. 16:05:43 (Válasz Miklós #106 hozzászólására.)
"Vadászat közben szépen turbózgatja a lélekfacsarást, transzplantációt, ultraspecializációt meg ami jól esik (mindegyiket 5-tel feljebb, mint előtte, jókora tápot szakitva ezzel)"

Ezek egyike sem jelent tápot vadászat közben, teljesen fölösleges turbózni. Arról nem is beszélve, hogy a sajtolás szerintem mindenkinek max.-os 68-as szinten. Szóval a hatalmas táp szakítása helyett inkább maradjunk annyiban, hogy arra kell tenni a turbót ami a legtöbbet hozza ha 5-el nagyobb, ez meg az spm és pont. Vadászaton kívül meg mindenki azt turbóz ami jólesik, de itt is sokat levesz a +5 szakiturbó hatékonyságából, hogy portyában a kriteken kívül mást nem nagyon éri meg turbózni, emellett az ultra spec. transzplant adja a legtöbb behozhatatlan előnyt a fertőzött és a nem fertőzött kari között, ami szerintem nem igazán fair, jobb lenne eltörölni az egész +5 turbós dolgot a fenébe.

Szóval szerintem inkább felejtsük el a +5 turbózhatóságot, legyen egy rövid lista választható speckókból (horda bónuszok akár, vagy valamennyi krit stb. de semmiképpen ne LE termelő cucc) és abból választ mindenki 1-et , és ezekből 5-10 szintenként újabbat lehessen választani(kétszer ugyan azt nem) kristálypontér vagy egy meglévőt lecserélni, azt el van intézve. Ezzel meglesz továbbra is annak az előnye aki előbb győzi le de nem kap behozhatatlan előnyt és az egyen karakterek helyett ad egy kis változatosságot.

Az egész fejtegetéseddel amúgy csak annyi baj van, hogy egyáltalán nem játékos szemszögből közelít a probléma felé és semmi esetre sem életszerű.
A hozzászólást Otoaak módosította 2009.07.23. 12:28:44-kor
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 6.50
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
111. hozzászólás - 2009.07.22. 16:08:19 (Válasz Otoaak #110 hozzászólására.)
Jah ez jó ötlet, de ha 10 szintenként választhatnának akkor ne legyenek akkora tápok, mivel még hosszú a játék.... (elvileg )
V1:Eliteninja
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
112. hozzászólás - 2009.07.22. 16:11:52 (Válasz Eliteninja #109 hozzászólására.)
Ha valaki max.-ol egy szakit azt azért teszi, hogy ne kelljen vagy nem lehet turbózni. Ezek után aki elköltött az adott szakira több száz k LE-t az lehet joggal morog, ha megint turbóznia kell pedig pont azt akarta elkerülni.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.33
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
113. hozzászólás - 2009.07.22. 16:13:27 (Válasz Eliteninja #111 hozzászólására.)
Lehet bővíteni a listát meg max.-olni is, hogy 3-nál több spec. egyszerre nem lehet és utánna már csak cserélni tudsz. Szerintem ez részletkérdés.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
114. hozzászólás - 2009.07.22. 16:14:08 (Válasz Otoaak #112 hozzászólására.)
Lustaság, fél egészség....jelen esetben a saját butaságának a csapdájába esett. Ha kimaxolja akkor minek húz turbót? Akkor a turbó fölösleges, ha maxol minden termelő szakit. Egyébként nem tudom ki hogyan vadászik, de sztem, ha elmegy az ember vadászni nem fél órára megy...
V1:Eliteninja
Pontszám: 2
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
115. hozzászólás - 2009.07.22. 16:16:22 (Válasz Eliteninja #114 hozzászólására.)
"jelen esetben a saját butaságának a csapdájába esett"

Miért butaság az, ha valaki nem akarja fél életét a játék előtt tölteni?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
116. hozzászólás - 2009.07.22. 16:18:10 (Válasz Eliteninja #114 hozzászólására.)
Miért lenne butaság?? A turbó meg kell a kereskedelemhez a kritekhez meg minden máshoz ami nem maxos.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5.33
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
117. hozzászólás - 2009.07.22. 16:19:00 (Válasz Mortimer #115 hozzászólására.)
Én turbózgatok és mégsem töltök sok időt a gép előtt. Pl: van stopper a telómon vagy egyszerűen megjegyzem, h mikor kell megint gép elé ülnöm ahhoz, hogy minden a rendes kerékvágásban menjen. Ennyi. És sztem ezzel a "hatalommal" a kezemben ugyanannyi időt töltök a gép előtt, mint az aki nagyon kényelmes akar lenni.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
118. hozzászólás - 2009.07.22. 16:21:12 (Válasz Otoaak #116 hozzászólására.)
Ilyen érvekkel hülyeség. Nem azt mondom, hogy hülyeség a turbó, de ha mindent kimaxolsz akkor minek? Harci szakik, kereskedelem oké ehhez, de sokkal értelmesebb, ha a LE termelőket nem maxolod ki. Én egyet maxoltam az ultraspecet(remélem senki nem köt bele, hogy olcsóbbít és nem termel!!) és annyi bőven elég is és jé nem költök őskövet a turbóra sem csp-t. Nem ülök a gép előtt annyit és nyomogatom az F5-öt, hogy nehogy leraboljanak. Időbeosztás az egész.
V1:Eliteninja
Pontszám: 3.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
119. hozzászólás - 2009.07.22. 16:36:19
Esetleg még egy megoldást tudok elképzelni:

Egy általad választott szakértelmedet, amely elérte a maximumot, tovább fejlesztheted, egészen max+5-ig.
78. szinten egy második maxos szakértelmet is felfejleszthetsz.
88. szinten egy harmadikat is.
Stb.

1.) Ez még egy aránylag egyszerűen implementálható megoldás lenne.
2.) Aki a fertőzését csak később csökkenti le nullára, nem kerülne további óriási hátrányba.
3.) Aki akarja, az SPM-et húzza fel, aki akarja a kronokompenzációt, stb.
Pontszám: 9.26
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
120. hozzászólás - 2009.07.22. 16:45:35 (Válasz Miklós #119 hozzászólására.)
Hmm, ez érdekes elképzelés, de remek. Egyébként még mindig nem tudjuk mit ad a fertő 100...
V1:Eliteninja
Pontszám: 5
Oldal: 1234567891011
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!