Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: Fertőzés jutalom
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Fertőzés jutalom
1. hozzászólás - 2009.07.16. 07:17:13
Mar tobbektol elhangzott, de en meg nem lattam semmilyen hivatalos reakciot, ezert gondoltam megt'mogatom ez ugyet egy topikkal.

A fertozes jutalma jelenleg (egyebek kozott), hogy a tudatturbo 5 szinttel magasabbra viszi a szakit, mint a maximuma. Ezt szeretnem megtamadni, illetve javasolni, hogy a szakertelmek maximuma nojon meg. Es persze csatolok egy rovid elemzest is, hogy lassuk ennek a hatasat.

Mindenekelott arrol, hogy miert aggalyos ez a fajta megoldas. Sokan, kenyelmi szempontokbol maximum szintre fejlesztettek bizonyos szakertelmeket, hogy azokat ne kelljen turbozni. Aki ezt megtette a fertozes utan dupla hatranyba kerul, hiszen egyreszt elkoltotta feleslegesen azt a 20-30-50 szakertelemnovelest, ami nem csak egyszeri koltseg - ezt sose feledjuk - hanem minden tovabbi szakertelem koltseget is noveli, masreszt a kenyelmi funkciot is elveszitik, amit ezzel szandekoztak nyerni, hiszen a mukodes teljes kihasznalasahoz ismet tudatturbozniuk kell.

Ez ket okbol is igenn rossz megoldas, egyreszt a jatek komforterzete csokken ezeknel a jatekosoknal, marpedig meggyozodesem, hogy a fejlesztesek (esetleges?) hianya mellett ez ami ami legjobban eltantorithat embereket a jatektol, masreszt pontosan azokat sulytja ujabb hatrannyal, akik amugy sem tokeletesen optimalizaltak karakteruket, ezzel mintegy tovabb nyitva az olot.

Nagyon fontos alahuzni, hogy itt nem arrol van szo, hogy ezek az emberek vallaltak, hogy ez ezzel jar, hanem egy mukodo kenyelmi strategiat huztak meg, amit a fertozes lekuzdeseert kapott jutalom egyszeruen negal. Ezt ok nyilvan nem lathattak elore.

Elhangzott, hogy tul nagy tap lenne, ha minden szakertelemre megkapna az embert a +5-ot, lassuk, hogy mire mennyi tapot adna, es van-e valahol kulonosebb elszallas.
+++ fogja jelolni azokat a szakertelmeket, amiket normal esetben valoszinuleg nem turbozna az ember, tehat plusz tapot kapunk a modositassal, itt kiirom, hogy mi a plusz tap, ami jar
!!! fogja jelolni azt, amit egyesek maximalizaltak, masok turbozni szoktak ezert a felesleges turbozas hatasa ala eshetnek

Tér-idő befolyás szakértelmek

+++elementáris fúzió (5 masodperrcel csokken a vadaszat ideje)
+++kontinuumszűkítés (35 perc utan ujratamadhato egy ellenfel)
+++kronokompenzáció (a turbozas, terkapu, portya, sajtolas ideje 5 perccel csokken)
!!!spektrális manipuláció
+++szinguláris ismeretek (+20% TP, az alaphoz kepest, +6,6% az 50-eshez kepest)
+++szubtéri érzékelés (+0,5% esely vadaszatonkent kiegett oskore)
+++kreatív affinitás (+10% LE rablas az alaphoz kepest, +5% az 50-eshez kepest)
transzcendális projekció
+++valóságformázás (+1 PP/nap)
!!! transzplantáció
+++visszafogott fejlődés (-5% vadaszat TP az alaphoz kepest, -10% az 50-eshez kepest)
!!!ultraspecializáció
irányított vadászat

Állatokkal kapcsolatos szakértelmek

+++csapdakészítés (+0,5% elfogasi esely)
idomítás
meggyőzőkészség
+++vezetőkészség (+1 allat tarthato)
sebgyógyítás
!!!lélekenergia sajtolás
vastag bőr
+++intelligens kedvenc (+25% TP az alaphoz kepest, 7,2% TP az 50-eshez kepest)
hordázás

Harci szakértelmek

kivégzés
kritikus ütés
másodlagos támadás (ennek van maximuma? Ha igen mennyit adna ra a +5?)
szívósság
+++a ??? gyűlölete (+2 IQ es tamadas a gyuloltek ellen)
kritikus varázslat
másodlagos varázslat

Egyéb szakértelmek

+++tanulás (magasabb szintu szakertelem elsajatitasa, mint az akademia szintje)
kereskedelem
lopás
tudatturbó
!!!építés
felejtés
!!!mágikus regeneráció
!!!manakonstrukció

Lassuk a bonuszokat sorban, van-e valahol elszallas.
Fuzio: jelentektelen hatas, de az is mindenkepp elonyos.
Konitnuumszukites: Nagyon komoly elony, de ne feledjuk el, hogy ehhez 89-re kell feltolni a szakertelmet! Szerintem belefer.
Kronokompenzacio: Nagy elony, de nalam nemhogy belefer, hanem kotelezo. Mikos a gyorsitas topikban kertuk, hogy a kompenzacio maximuma nojon, akkor azt a valaszt kaptuk, hogy van egy lehetoseg, hogy max fole vigyuk 5-tel a szakit. Nos kiderult mostanra, hogy ez bizony a kronokompenzaciora nem vonatkozik, hiszen meg kene turbozni a kronot ahhoz, hogy hamarabb tudjunk turbozni, ami ugy nyilvanvalo onelentmondas. Pedig ez igen fontos lenne a jatek szempontjabol.
Szingularis ismeretek: 60-as szintukent 60-as szintut tamadva maxos szingularissal 90 TP jar. 55-os szingularitassal ez 96 TP lenne. Sztem belefer.
Szubteri erzekeles: igazabol jelentektelen elony, egy jelentektelen szakertelemnel. A 35-re tolt szakertelemmel az ismetelheto kuldetes varhato teljesitesi ideje 364 CSP-re csokken (nem szamitva az elfogasokat). Nem problemas.
Kreativ affinitas: Mivel maximalizalva van a szerezheto LE, igy igazabol jelentossege minimalis.
Valosagformazas: +1 PP/nap semmilyen gondot nem jelent.
Visszafogott fejlodes: 57-es szinten 40 TP jar alapbol. Ez maxos visszafogottal 20 TP-re csokken, ezt csokkentene tovabb 18 TP-re. Mivel a visszafogottas emberek amugy is jelentosen kesobb tudjak lekuzdeni a fertozest, nem erzek ebben semmilyen problemat.
Csapdakeszites: 8 helyett 8,5% esely az elfogasra szinte eszlelhetetlen.
Vezetokeszseg: +1 allat nem hiszem, hogy problemat vagy elszallast jelentene, kulonosen miutan a kuldetesek az ismert modon korlatozva lettek.
Intelligens kedvenc: szamottevo elony, de nem olyan mervu, ami felboritana az allatok fejlodeset. 3 allat eseten a fejlodes 21 TP-rol 22,2 TP-re none csatankent, nem szamitva a targyakbol jovo bonuszt.
Gyulolet: no ez az egy az, amit problemasnak erzek. Nem hiszem, hogy a gyuloletet tovabb kene fokozni, az pont eleg tapos igy is.
Tanulas: nem erzem problemasnak, hogy egyes szakertelmek hamarabb elsjatithatoak, hiszen a szakertelem ugysem elerheto, amig az akademia bovites nem kerul a jatekba, igy maximum annyi elonyt jelent, hogy nem kell feltolni az akademia ujabb szintjeibol az utolso kettot.

Igazabol semmi vallalhatatlanul nagy tapot nem latok a dologban, az igazi tapok ugyis elerhetok a hagyomanyos tubozasokkal.
Amit kiemelnek: a krinokompenzaciot mindenkepp meg kene oldani, es esetleg 1-2 problemas szakit manualisan ki lehet zarni a maxsimumnovelesbol.

Varom a velemenyeket.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.07.16. 07:18:28-kor
Pontszám: 9.38
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
2. hozzászólás - 2009.07.16. 07:25:34
Ebbe azért belevettél pár szakértelmet, amit amúgy sem lehet turbózni...
De szerintem sem akkora előny. Bár kicsit ellene vagyok annak, hogy minden új fejlesztés előnyt adjon. Nem úgy mint a találkozón jelen lévő játékosok többsége!
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 5
népszerűMong0oseFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
3. hozzászólás - 2009.07.16. 08:03:07
Én, aki buta mód felvittem a spektrálist 100-ra, támogatom, hogy a maximummal rendelkező turbózható szakértelmek maximuma nőjön 5-tel.
Femme Fatale - Sötét Ösvény (v1)
Dr. Horrible - Ködkapu Strázsái (v3)

Csak 10 féle ember van, aki érti a bináris számok logikáját és aki nem.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
4. hozzászólás - 2009.07.16. 08:42:29
A legszebb dolog kimaradt: maximális szakértelmet nem lehet turbózni.
Tehát 100-as spektárlisra nem jár semmi bónusz, nem turbózható, míg a 99-es 105-re turbózható.
Zseniális.
Pontszám: 9
népszerűMong0oseFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
5. hozzászólás - 2009.07.16. 08:54:44 (Válasz Jeriko #4 hozzászólására.)
Na nee!!! Rendben, megnyugodtam. Most már biztosan változtatni fognak.
Femme Fatale - Sötét Ösvény (v1)
Dr. Horrible - Ködkapu Strázsái (v3)

Csak 10 féle ember van, aki érti a bináris számok logikáját és aki nem.
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
6. hozzászólás - 2009.07.16. 08:54:46 (Válasz Jeriko #4 hozzászólására.)
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
7. hozzászólás - 2009.07.16. 09:31:59 (Válasz Jeriko #4 hozzászólására.)
Eredetileg valószínűleg lehetett turbózni, de időközben a játékosok kérésére a turbózható szakik listájából kikerültek a maxolt szakértelmek.
Azt értem, hogy akik kényelmi szempontokból maxoltak szakértelmeket most tényleg szívnak. De ezzel együtt továbbra is az a véleményem, hogy nagy táp a fertőzés leküzdése, és ha tovább erősödik, akkor a változtatással együtt mindenképp be kell vezetni azt is, hogy akik lemaradtak a gyógyulásban, azok 68-ik szint felett gyorsított tempóban szabadulhassanak meg tőle. Valószínüleg többen vannak akik csúsznak a gyógyulással, mint akik maxolták a szakértelmeket. Persze aki nem küzdött ellene az általában maga tehet a dologról, aki pedig szakikat maxolt az önhibáján kívül került ebbe a helyzetbe, ettől függetlenül mindkét esetet orvosolni lehetne.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.71
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
8. hozzászólás - 2009.07.16. 09:36:07
Idézet: Miklós - 2009.06.25. 14:17:53


A fertőzésben pont az volt a jó, hogy nem lehetett tudni, mi lesz belőle, mindenki tudta, hogy a döntésének súlya van, pont ez volt a jó benne. A "jutalom" pont úgy van kitalálva, hogy senki se legyen csalódott, de azért még lehessen vitázni rajta, hogy megérte-e vagy sem.


Ezt páran az orrom alá dörgölték, mikor felhoztam, hogy a fertőzés leküzdése nem jutalmat ad, hanem büntetést azoknak, akik nem küzdik le. Ezek alapján én azt mondom semmi változás ne legyen benne, aki kimaxolta a szakikat így járt. "Felelősségteljes" döntést hozott, vállalja a következményeit.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.77
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
9. hozzászólás - 2009.07.16. 10:10:16 (Válasz Ricardo #8 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.07.16. 09:36:07
Ezek alapján én azt mondom semmi változás ne legyen benne, aki kimaxolta a szakikat így járt. "Felelősségteljes" döntést hozott, vállalja a következményeit.
Jelenleg azért maxolom a spektrálist, mert jó. Azért van hasonló úton a hordagyűlölet, az építés, a manakonstruktció, mert egy esetleges nap végi építeskor nem kell fölöslegesen elhasználni a CSP-t. Majd mindennap számolgatok, melyiket éri meg jobban turbózni a két építés szakértelem közül. És ha most nekem valaki azt mondja, hogy a jelenleg 29%-n álló fertőzésem legyőzése után az a jutalom, hogy ezeket megint turbózhatom, akkor köszönöm szépen de nem kérek belőle. Kiábrándító a dolog. Nem is kicsit.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 8.25
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
10. hozzászólás - 2009.07.16. 10:41:08
Egyet értek a nyitó hozzászólással.
Annyit azért hozzátennék, hogy számomra nagy csalódás a jutalom. Akkor is az lenne, ha tízszer ennyi tápot adna. A jutalomnak nem tápot kellett volna hoznia a játékba, hanem változást. Nagy változást. Én annak idején úgy képzeltem, hogy akik legyőzik a fertőzést, azok lehetőséget kapnak rá, hogy elinduljanak egy hosszú úton. Lehetőséget arra, hogy megtanuljanak utazni a világok között. Lehetőséget, hogy felkutassák, és felszabadítsák az Ellenség által leigázott világokat. Lehetőséget arra, hogy az írmagját is ki irtsák az Ellenségnek. Akik nem küzdik le a fertőzést, azoknak az lett volna a büntetése, hogy nem tanulhatnak meg utazni a világok között, nem harcolhatnak az ellenséggel. Ez a fejlesztés évekre, akár egy évtizedre is adhatott volna célt a játéknak. Ehelyett csak céltalan tápot kaptunk. Szomorú vagyok.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 8.92
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
11. hozzászólás - 2009.07.16. 11:05:41
Azt lehet már tudni mi lesz azzal aki nem küzd ellene?


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5.67
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
12. hozzászólás - 2009.07.16. 11:26:27
Szerintem az a gáz, hogy semmilyen választási lehetőség nincsen. Mivel mindenki ugyan azt kapja kb. tökmindegy mennyit ad. Csak azokkal szemben számít aki nem küzdött a fertőzés ellen de ők meg elég kevesen vannak. Ha választani kéne +15 szaki vagy +10 TÖ +10% varázslatsebzés, 30 elnyelés stb. között legalább valamennyi taktikázás lenne és nem lenne tökegyforma mindenki.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 9.14
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
13. hozzászólás - 2009.07.16. 11:39:15 (Válasz El Diablo #11 hozzászólására.)
Idézet: El Diablo - 2009.07.16. 11:05:41
Azt lehet már tudni mi lesz azzal aki nem küzd ellene?


ezt szerintem magad is meg tudod nézni. a 68. szinten lehet először 0 vagy 100%.
Pontszám: 2.33
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
14. hozzászólás - 2009.07.16. 11:41:20
Gyerekek!
Nem erről akart beszélni Kóc! Térjetek vissza a témához.
Az a baj, hogy ezeket a felvetéseket még kevesen érzik a bőrükön. Vagy nem akarják. Meg persze akinek esélye sincs a fertőzés leküzdésére, az könnyen osztja az észt. Figyeljétek meg, hogy most mivel még csak kevés embernek fáj, nem lesz megváltoztatva, de mire ideérnek a tömegek, és rájönnek, hogy bármilyen szaki kimaxolás miatt hátrány fogja érni őket, akkor szépen változtatva lesz. Mint ahogyan a felejtés, stb.
Egyébként én sajnos egy hátsó szándékot is vélek felfedezni abban, hogy miért így lett megoldva a szakértelem növekedés: így legalább továbbra is pakolgatni kell a turbót, amit valljuk be még maxos kronó mellett sincs mindig idő kivárni, tehát jön egy kis őskő Miklós zsebébe. Mondom ezt úgy, hogy semmi LE szerző szakim nincs kimaxolva, és nincs kronóm sem, tehát én abszolút abban lennék érdekelt, hogy maradjon így a dolog.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.67
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
15. hozzászólás - 2009.07.16. 11:49:20 (Válasz Butchman #14 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.07.16. 11:41:20

Egyébként én sajnos egy hátsó szándékot is vélek felfedezni abban, hogy miért így lett megoldva a szakértelem növekedés: így legalább továbbra is pakolgatni kell a turbót, amit valljuk be még maxos kronó mellett sincs mindig idő kivárni, tehát jön egy kis őskő Miklós zsebébe..


valahol röhejes (és gusztustalan), hogy valaki folyton felveti a pénzt, amikor 1-ról 1/3-ra csökkent a váltás költsége meg a lélekkufárnál is csökkentek az őskőköltségek. hadd ne mondjam, hogy tipikus más zsebében turkálni, de.

komolyan van olyan hülye, aki fizet azért, hogy tudatturbózhasson? anyám... aki forintért vesz LE-t? (már úgy értem, ha annyira sürgős, akkor CSP-ért lehet, ergó forintért váltja ki a CSP-t.) ha igen, akkor minden elismerésem.

(viszont, ha ennyire fontos minden CSP, akkor kócosnak nincs igaza, amikor a 30-as és a 35-ös csapdakészítést veti össze, hiszen az heti két elfogott állat különbség, vagyis nagyjából 20.000 LE, vagyis, ööö, legyen heti 6-8 CSP. ergó, nem elhanyagolható.)
Pontszám: 2.87
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
16. hozzászólás - 2009.07.16. 11:52:31 (Válasz winnie #15 hozzászólására.)
Kiváncsi voltam mit fogsz kitalálni! Nem csalódtam. Winnie, esetleg tudnák veled személyesen beszélni? skype, msn esetleg telefon? Már nagyon kiváncsi vagyok ki is vagy te.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.50
kedvelt tagJandroFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
17. hozzászólás - 2009.07.16. 12:16:44
Azzal kapcsolatban amit Koc írt egyetértek abban, hogy azokat a szakikat, amiket bizonyos emberek kifejlesztettek maxra lehessen max fölé vinni szaki növeléssel, viszont a többit kelljen turbózni!


Viszont azzal a kérdéssel is égető foglalkozni, hogy akik párszor kihagytak fertőzést(munka, nyaralás vagy bármi elvonta a figyelmüket és csak utólag vették észre), azok ne kerüljenek ilyen oriási hátrányba és gyorsabban leküzdhessék!

Ne 1-2 karit érint az élbolyból a probléma!Úgyvélem az első pár oldalon az összes karakterrel rendesen foglalkoznak, max néha kicsit figyelmetlenek az irányítóik, de 1-1 figyelmetlenség ne okozzon ekkora hátrányt!


Így is ha valaki kihagyta, az a fertőzés díjának a több mint kétszeresét kell ráköltenie!(infláció is megvolt)
V5 Trakk
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
18. hozzászólás - 2009.07.16. 12:23:36
Ha csak 1-2 szinttel maradtak le, akkor az nem gond. 5-10 napot ki lehet bírni szerintem.
Ha valaki drasztikusan elcseszte az már egy másik mese 20-30 szintnyi lemaradást leküzdeni nem egy szívderítő perspektíva.
Mondjuk elég lenne betenni, hogy az első "tiszta" játékos elleni csata után megnyílik a játékos előtt egy lehetőség, mely azt tartalmazza, hogy akárhány szintet tud "tisztulni" egy szintlépés után, de mindegyik szorzódik a számosságal. Azaz az 5. feztőzés levétele egy szintlépés után már 5X-ös költségbe kerüljön...
Pontszám: 5.43
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
19. hozzászólás - 2009.07.16. 12:27:29
Sajnos a hozzászólásokból látszik, hogy amit Kóc felvetett (és szerintem is igazán nagy probléma) azzal a többség nem kíván foglalkozni. (Jelenleg) Sajnos ez így veszett ügy.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzés jutalom
20. hozzászólás - 2009.07.16. 12:28:14 (Válasz Butchman #19 hozzászólására.)
Mivel maxolt szakértelmet nem lehet turbózni, szerintem egyértelmű, hogy ez változtatva lesz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
Oldal: 1234567891011
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője