Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 4.
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5821. hozzászólás - 2009.12.24. 15:53:41
Mikor adták ki Agatha Cristine első regényét?
1920
1945
1895
1970

Nem Christine, hanem Christie. Amúgy meg ezt egyáltalán nem kell tudni.
Pontszám: 6.97
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5822. hozzászólás - 2009.12.24. 16:04:30 (Válasz Lanmandragoran #5820 hozzászólására.)
Öregem, ez gyönyörű volt! Ment a 10es!

Csarmi... Elhisszük hogy veszettül okos vagy és állatira vágod a matekot, ezért nem kell tele "spamolni" a fórumot a saját fényezéseddel. A lényeg: fogd fel, hogy buktad a kérdést. Alapelvet sért a nevezett számtanpélda és kész. Az általános műveltségről mi itt már kialakítottunk egy képet az alatt a több mint egy év alatt, mióta kérdéseket írunk(közben sokat és hangulatosan vitázva). Nem fogják egy diploma és egy méretes ego miatt kicserélni vagy átértelmezni azt, ami több mint 5000 embernek eddig megfelelt!

Boldog Karácsonyt a kedves fórumozóknak!
A hozzászólást masterv módosította 2009.12.24. 16:06:44-kor
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 6.00
irritálóBottom30Férfi
Végzetúr tehetség
227 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5823. hozzászólás - 2009.12.24. 16:09:52 (Válasz masterv #5822 hozzászólására.)
Nekem tetszett volna az a kérdés. Sajnálom, hogy nem került be. Viszont megértem, hogy miért akarják eltávolítani. Általában amihez logika kell, azt az emberek nem szeretik. Szemben velem.
Pontszám: 4.51
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5824. hozzászólás - 2009.12.24. 16:23:30 (Válasz Bottom30 #5823 hozzászólására.)
Itt elvi kérdésről van szó. Megoldani lehet, ha logikát használ az ember, ha számológépet. A lényeg maga a kérdés és a szabályok viszonya.
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 6.50
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5825. hozzászólás - 2009.12.24. 16:30:34
Ki az a 3 férfi, akik "zsákban hoznak meleget" ?

Én, a Gyula meg az Ottó, a Tóth Ottó
Sándor, József, Benedek
Béla, Pista, Feri
Kelemen, Etele, Ede


Az Ottós, most nekem bejött, rég nevettem már kvízen, de azért lehet kikéne venni...
Pontszám: 5.51
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5826. hozzászólás - 2009.12.24. 16:39:45
Melyik országnak van több szomszédja?
Monaco
Svájc
Spanyolország
Svédország

Most térkép nélkül, de emlékeim szerint:
Monaco - Franciaország
Svájc - Franciaország, Németország, Olaszország, Ausztria
Spanyolország - Portugália, Franciaország, Andorra
Svédország - Norvégia, Finnország

Szóval: Kérdést ha kérhetném, tessék kinyírni
Vagy legalább beletenni azt, hogy a legtöbb, mert jelen formájában csak és kizárólag Monaco felel meg a kritériumnak
A hozzászólást Byzon módosította 2009.12.24. 16:41:08-kor
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.28
utáltGaara96Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5827. hozzászólás - 2009.12.24. 16:57:18
Folytasd a sort: 0, -1, 1, -3, 5, -11, 21....?
-43
96
43
2


mi ez ha nem speciális?
Pontszám: 2.11
népszerűtlenCsarmi.regFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5828. hozzászólás - 2009.12.24. 18:45:39 (Válasz masterv #5822 hozzászólására.)
1) Nem számtanpélda. Nem tudom, minek írok egyáltalán, ha ezt nem vagy képes felfogni.

2) Megkérném a kedves adminokat, hogy figyelmeztessenek már pár embert személyeskedésért! Pláne karácsonykor...

3) Miféle fényezésről beszélsz? Nem is tudom, minek reagálok erre. Most komolyan, olyan nahéz felfogni, hogy nem RÓLAM van itt szó? Mi köze ennek az egésznek ahhoz, hogy én vágom-e a matekot? Beszéltem én ilyenről? Nem. Én - egyesekkel ellentétben ezek szerint - a TÉMÁRÓL beszélek (ráadásul számomra semleges témáról).

4) Mit buktam?

5) Mi köze ennek ahhoz, hogy ki hány hónapot játszott? Ez érv akart lenni?

6) Nos akkor mi is a jó kérdés? Milyen követelményeknek feleljen meg? Mitől lesz jó?
Pontszám: 2.58
népszerűMinMFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5829. hozzászólás - 2009.12.24. 19:01:25 (Válasz masterv #5822 hozzászólására.)
Idézet: masterv - 2009.12.24. 16:04:30
Nem fogják egy diploma és egy méretes ego miatt kicserélni vagy átértelmezni azt, ami több mint 5000 embernek eddig megfelelt!


Hmm, a második tagmondatot gondold át egy kicsit.
Oké, talán én pont nem vagyok benne az ötezerben, de vond le az összes olyat, aki nincs benne és nem marad majd ötezer ember, hidd el
Ne szóljunk hozzá a tömegek nevében, ha lehet. Soha. Semmilyen témához. A toppereket éppen azért cseszegetik, mert szeretnek mások helyett is nyilatkozni.
Pont azon megy a hirig régóta, hogy a jelenlegi kérdések színvonala hmm, nem megfelelő. Nem véletlenül nyílik lassan már a kvíz 5.
Tanult kolléga kérdése az én megítélésem szerint vastagon be kellett volna, hogy férjen, ebben neki adok igazat. Abban pedig a lehurrogók népes társaságának, hogy miután a kvízadminok visszadobták a kérdést, nem ebben a topikban kellett volna az észt osztani / reagálni (ízlés szerinti változat aláhúzandó), hanem az arra rendszeresítettben. Valahogy mintha ez nem hangzott volna el eddig, de lehet, hogy csak az én figyelmem szelektív.

edit: pontosítás
A hozzászólást MinM módosította 2009.12.24. 19:27:22-kor
Pontszám: 5.13
népszerűtlenCsarmi.regFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5830. hozzászólás - 2009.12.24. 19:48:36
Úgy érzem, itt súlyos félreértések vannak.

1) Ez NEM az én kérdésem, soha nem is volt, mégis honnan veszitek ezt?
2) Állítólag ez az a topik, ahova be kell írni a rossz kérdéseket.
3) Valaki ezt beírta rossz kérdésnek, ketten pedig (ezt a konkrét kérdést) védelmünkbe vettük.
4) Vitatkoztunk erről egy kicsit, ami most éppen ott tart, hogy két ember nekiállt személyeskedni (ha jól értem, engem sértegetni)
5) Még minimális mértékben sem világos, melyik topikban minek kéne történnie, elég össze-vissza az egész. Esetleg valahol kezdhetnénk egy párbeszédet arról, hogy milyen legyen a jó kvízkérdés. Akár itt is, felőlem. Az általam feltett kérdések nem szónoki, meg költői kérdések voltak, hanem komolyan érdekelnek rá a válaszok, a véleményetek.
Pontszám: 3.64
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5831. hozzászólás - 2009.12.24. 19:56:11
Egy filmsorozatban hogy hívják a sorozatgyilkosok gyilkosát?
Dr. Jekyll
Hasfelmetsző Jack
Dexter*
Mr. Hyde

Speciális!
Pontszám: 5.09
népszerűtlenCsarmi.regFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5832. hozzászólás - 2009.12.24. 19:56:35
1930-ban a II.Bécsi döntés melyik részt adta vissza Magyarországnak?
Újvidék
Felvidék
Kárpátalja
Észak-Erdély

Elírás.

Ki volt az első római aki el akarta foglalni Britanniát?
Agustus.
Nero.
Julius Caesar.
Claudius.

Elírás. Augustus. Biztos, hogy jó a válasz? (állítólag Julius)
Pontszám: 4.97
népszerűMinMFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5833. hozzászólás - 2009.12.24. 20:22:20 (Válasz Csarmi.reg #5830 hozzászólására.)
Mea culpa, mivel te a védők oldalán játszottál, feltételeztem, hogy a te kérdésed.
A megfelelő topik: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
Ide csak a hibajelzések jönnek, esetleg minimális kommenttel.
Igazad van, tényleg mindenki mindig mindenhol mindenféléről ír , emiatt néha elég nehéz követni, mi is a fő csapás, főleg az általánosabb című topikoknál.
Pontszám: 6.23
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5834. hozzászólás - 2009.12.24. 21:24:14
Csarmi, ha nem úgy értelmezed az általam írtakat, ahogyan én gondolom, akkor felesleges a kommentálás valóban. Nekem az eddigi hozzászólásaidból csak az egó és a "hülyék vagytok,ha nem értetek egyet velem" gondolatok jöttek át,ahogyan a sorok között próbáltam olvasni. Ezt pedig nem hagyhatom szó nélkül. Sokan megteszik, de én inkább kimondom amit gondolok, még ha ezért páran meg is orrolnak.(A kérdés, amiről szó volt,csak másodlagos, hiszen vissza lett dobva,ergo értelmetlen volt ezen vitázni, attól függetlenül, hogy ki tette fel anno.)
Semmi személyeskedés, valóban. Szigorúan csak arról szabad írni ami a címben szerepel. Bár, ha nem vennéd észre, ez itt, a Végzetúr fórumon nem egészen így megy. És mégis minden halad a maga útján. Az admin pedig nem fog meginteni senkit, mivel a topik témája folytán beszélgetünk valamiről. De tudod mit? Nem ragozom a dolgot, javaslom,ismerkedj a fórum környezetével, akkor egyszer talán megérted, hogy folynak itt a viták-megbeszélések-kibeszélések.(És tanuld meg megkülönböztetni a személyeskedést a kedélyes csipkelődéstől!)

MinM! Nem gondolok át semmit, én szigorúan a saját fejem után megyek. Amit leírtam, azt úgy is gondolom.Ha jobban megnézed,átnyálazod a fórumot, még az is kiderülhet, hogy nekem van igazam...


És egy kis kvíz:

Milyen állat nem létezik az alábbiak közül:
tarajos gőte
tarajos sün
tarajos sül
tarajos teknős

Érdekes kérdés,bár nem egészen tisztázott, hogy melyik a magyar nyelvben a helyes verzió. Elvileg sül. Gyakorlatilag google barátunk dobott jópár oldalt, ahol sün néven szerepelt tüskéshátú barátunk... Ezért viszont mondhatjuk, hogy mind a négy állat létezik.
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 6.49
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5835. hozzászólás - 2009.12.24. 22:12:10
Melyik Casinót nem rabolták ki az Ocean's eleven-ben?
Bellagio
Hard Rock Cafe
Mirage
MGM Grand

Speciális, mert ehhez meg kell nézni s filmet.
Pontszám: 6.97
irritálóBottom30Férfi
Végzetúr tehetség
227 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5836. hozzászólás - 2009.12.24. 22:14:18 (Válasz Mortu #5835 hozzászólására.)
Nem biztos, csak azt kell tudni, hogy melyik a 3 legnagyobb kaszinó.
A hard rock nem tartozik ezek közé, ha valamennyire tisztában vagy las vegas dolgaival.
Pontszám: 3.34
népszerűMinMFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5837. hozzászólás - 2009.12.24. 22:29:02 (Válasz masterv #5834 hozzászólására.)
Noha nem vettem a fáradságot, hogy az útmutatásnak megfelelően átnyálazzam a fórumot, de csendben és halkan megjegyzem, hogy általában nem a veled egyet értők száma határozza meg, hogy mennyire van igazad

A hsz-ednek kizárólag arra a részére reagáltam, hogy az általános műveltségről Ti itt már kialakítottatok egy képet ez alatt a több mint egy év alatt. Felteszem, a használt névmás alatt a végzeturat aktívan játszók többségét értetted és ehhez egy hozzávetőleges számot is írtál. A gondom ezzel az, hogy attól, hogy nem nyilvánít mindenki véleményt a fórumon, még nem biztos, hogy ugyanazt értik az általános műveltség alatt, mint Te. Ebből következően nem is ugyanazokat a kérdéseket tartják elfogadhatónak.

Ez pedig (bár nem nekem szólt, de a vonatkozó feltételek - úgyis mint diploma és méretes ego - teljesülése miatt bátorkodtam magamra venni):
Idézet: masterv - 2009.12.24. 16:04:30
Nem fogják egy diploma és egy méretes ego miatt kicserélni vagy átértelmezni azt, ami több mint 5000 embernek eddig megfelelt!

csak akkor fér bele a "személyes csipkelődés" kategóriába, ha akkor is oda sorolod, ha esetleg más írja ugyanezt neked. Vagy akkor sem.

Ha van kedved folytatni a beszélgetést, kérlek, innentől PM-ben tegyük.
Pontszám: 5.76
népszerűWarfokiFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5838. hozzászólás - 2009.12.24. 22:56:37
Folytasd: Borsodi, az élet...
másik oldala
habos oldala
inkább Arany Ászok
napos oldala


Reklám.
V3: Xarun
Pontszám: 6.02
fórumozóCosmoFérfi
Végzetúr tehetség
183 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5839. hozzászólás - 2009.12.24. 23:38:18
Hány kiadást élt meg már az DnD/ADnD?
2
3
4
1


Pontszám: 5.61
népszerűPolarisNő
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5840. hozzászólás - 2009.12.25. 01:18:08
Mennyi folyadékot fogyasszunk naponta?
Helyes válasz 1.5-2 liter!
A feltevő szerint!
Google szerint:
Fogyasszunk el naponta legalább 3 liter folyadékot
A tisztítókúra során a szervezetnek napi 2-3 liternyi folyadékra
Naponta kb 2-2,5 liter folyadékot fogyasszunk
Tavaszi méregtelenítés sok-sok folyadékkal. Naponta 1,5-2 liter folyadékot kellene fogyasztanunk
Döntse el az ember melyik a helyes!
Meg ez is szubjektív,mivel télen nem iszik annyit az ember mint nyáron....
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője