Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 4.
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5801. hozzászólás - 2009.12.23. 12:07:16
Mivel szaporodnak a halak?
Petével.
Ikrával.
Nem is szaporodnak.
Lárvával.

Nem szaporodnak ez hülyeség, meg tagadás is!

Minek a hatására jön létre a sarkkörökön a Sarki fény?
A légköri tisztaság miatt.
A légkörben lévő vízpárán megtörik a fény.
A Föld mágneses mezője okozza.*
A sarkköri alacsony hőmérséklet miatt.

A sarki fény (az északi féltekén gyakran: északi fény (aurora borealis), délen: aurora australis) a Föld északi és déli sarkánál a légkörbe behatoló töltött részecskék (elsősorban protonok és elektronok) által keltett időleges fényjelenség. A részecskék ütköznek a légkör atomjaival, ionizálják és gerjesztik az atomokat, a gerjesztett atomok pedig fénykisugárzással térnek vissza alapállapotukba. A kibocsátott fény az atomra vagy molekulára jellemző színű.
A mágneses erő csak eltéríti a töltött részecskéket nem az okozza a fényt!

Meddig "turbózza" fel szervezetünket egy darab szőlőcukor?
Egy napra.
5 percre. Ha lejárt, és eszünk megint, megint 5 percig fog hatni.
Fél órára, utána két óra múlva lesz csak megint kimagasló hatása.*
3 órára, ha többet eszünk, a hatás összeadódik.

Szerinem kissé spec. egyébként is mekkora darab szőlőcukor?
Pontszám: 6.68
népszerűtlenCsarmi.regFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5802. hozzászólás - 2009.12.23. 13:05:18 (Válasz Awenhai #5793 hozzászólására.)
A feladat pont azért jó, mert nem is kell hozzá számolni. ÉREZNI kell, hogy mennyi az eredmény. Ha valaki úgy járta végig az iskolát, hogy ezt nem érzi, hanem számolnia kell hozzá, akkor

1) nem érdemli meg az érettségijét
2) műveletlen bunkó
3) nem érdemel +10% lélekenergiát

Még arra is figyelt a kérdés feltevője, hogy olyanok legyenek a válaszok, hogy tényleg egy sort se kelljen számolni hozzá. Semmit. Ha valaki annyira hülye, hogy nem tudja számolás nélkül, hogy ha átlagolunk, akkor ahhoz lesz közelebb az átlag, amit nagyobb súllyal veszel, megérdemli, hogy számoljon.

Emlékeztetőül a válaszok: 26, 28, 30, 32 és 40-el megy 3 órát, 20-al két órát. Ezek közül csak a 32 jön szóba!

Hol járt az ilyen, amikor más gyerekek mérleghintáztak?
A hozzászólást Csarmi.reg módosította 2009.12.23. 13:09:09-kor
Pontszám: 3.10
kedvelt tagwackerFérfi
Végzetúr mester
383 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5803. hozzászólás - 2009.12.23. 14:58:02 (Válasz Csarmi.reg #5791 hozzászólására.)
Idézet: Csarmi.reg - 2009.12.23. 06:02:47

@wacker
Az, hogy ki tudod számítani valaminek az átlagsebességét, teljesen jó példa. Ha valaki ezt nem tudja (és nem pontos értéket mondtak!) az nagyon gáz.
Mellesleg, nem tudom, mit hívnak matekpéldának... Bármit hívhatsz annak, ennyi erővel, ugyanis a matek lényege a gondolkodás, problémamegoldás. Ja és az idézett elv úgy baromság, ahogy van. Pontosítok. Nem az elv, hanem ahogy te próbálod használni,


Nem vagyunk egy véleményen. Átlag számoláshoz nem kell IQ, csak egy számológép. Amit a kvízszabályzatból kiemeltem az pont ideillik.
Lehet, hogy egyeseknek megterhelő az átlagszámítás, szerintem az egyik legegyszerűbb része a matematikának.
A matek az állhat 2+2-ből is és mégse gondolkodsz el rajta, hogy most hogyan is kell kiszámolni, de attól még matek és mégis egyből tudod a megoldást.

U.i.: Érezni kell a megoldást... Ezen egy jót mosolyogtam.
A hozzászólást wacker módosította 2009.12.23. 14:59:20-kor
Pontszám: 5.46
irritálóPHOENIXFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5804. hozzászólás - 2009.12.23. 15:54:50
Egyik saját kérdésem:

Az alábbiak közül melyik NEM 3 dimenziós testmodellező program?

Anim8or
3d Studio Max
Microsoft Word
TurboCAD Professional

Hát ki lehet találni a helyes választ...

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

Ezt nem fogadták el! (a hangsúly a oka) Túl könnyű? SZÁMTAN??? Mi a jó édes #&@% folyik itt?

Erre ma ilyen kérdést kapok:

Hány lába van egy tyúknak?

1
2
3
4

Akkor ezt hogy engedhette be bárki???
Vihart és mennydörgést fogsz zabálni és tüzes villámokat sz*rni! Ha így folytatod, veszélyes leszel!!!

Kaland: Áldozatbemutatás
Pontszám: 2.60
népszerűAwakened78kFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5805. hozzászólás - 2009.12.23. 16:05:16 (Válasz Sir Ny #5799 hozzászólására.)
Igen, de az sem volt benne, hogy különböző nyomáson, illetve, hogy különböző mennyiségű vízekről van szó. Sőt, az sem szerepelt benne, hogy desztilált vízről, vagy nem desztilált vízről, ízesítetlen, vagy esetleg málna vagy eperízűről van e szó. Mégpedig azért nem volt ezekről benne szó, mert a kérdés önmagában is teljesen egyértelmű. Normál légköri nyomású, azonos mennyiségű, természetes csapvízről vagy forrásvízről van szó, amibe nem kevertek semmilyen mesterséges vagy természetes aromát.
Teljesen egyértelmű, hogy a kérdező mit kérdezett. A szőrszálhasogatásnak is kell, hogy legyen azért határa!
A víz térfogata 4 Celsius fokon a legkisebb. Minden további körítés csak maszlag. Általános iskola felső tagozat. Pontosan nem tudom hányadik osztályban veszik először, de a későbbiek során is több fizikai, kémiai számítás erre épül.
Pontszám: 1
népszerűtlenCsarmi.regFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5806. hozzászólás - 2009.12.23. 17:28:51 (Válasz wacker #5803 hozzászólására.)
Elég nagy ökörség számológéppel átlagolni. A súlypontot (átlagot) arra találták ki, hogy még a hülye is lássa. Mellesleg ez (mert ez valójában térérzékelés) nagyjából velünk született tulajdonság. És igen, érezni kell. Mint ahogy azt is, hogy ha közelebb ülsz a mérleghintán, akkor felemelkedsz.
Pontszám: 5.35
kedvencMatyókaFérfi
Végzetúr tehetség
179 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5807. hozzászólás - 2009.12.23. 20:55:48
melyik nem emlős?
prérikutya
degu
puma
kajmán

Nem kéne nagybetűvel kezdeni a mondatot?
V1 - Ivanhoe, Zugivó Italbarátok
V2 - Ethan Hunt, DragonXL
V6 - Ethan Hunt, Dardosia
Doomlord W1 - Anton Gorodetsky, Homless Beauties And Dorks
http://vegzetur.wikidot.com
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5808. hozzászólás - 2009.12.23. 21:32:19
Melyik szín nincs a magyar kártyában?
Treff
Szív
Tök
Makk

se treff szín se makk szín, se szív szín, se tök szín nincs a magyar kártyában.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 2.86
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5809. hozzászólás - 2009.12.23. 22:19:11
Mi Ady Endre első hires versciklusának a címe?
versek
Új versek*
líra
XIX.század költői

Az Új versek tudtommal a 3. verseskötete + helyesírás híres!
Pontszám: 5.09
kedvencMatyókaFérfi
Végzetúr tehetség
179 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5810. hozzászólás - 2009.12.23. 22:35:28
Folytasd: 20,40,60...
80
70
75
120

Ez bizony matek példa, és még primitív is.

Hány szeme van az unikornisnak?
100
1
2
nincs szeme

Ez is nagyon egyszerű, na meg tagadás.
V1 - Ivanhoe, Zugivó Italbarátok
V2 - Ethan Hunt, DragonXL
V6 - Ethan Hunt, Dardosia
Doomlord W1 - Anton Gorodetsky, Homless Beauties And Dorks
http://vegzetur.wikidot.com
Pontszám: 5
kedvencLightmanFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5811. hozzászólás - 2009.12.23. 23:02:20
"Maximálisan hány vadászatot indíthatsz el egyidőben?
24
18
20
22"

Nem pontos a kérdés. Én speciel 40 vadászatot tudok elindítani egyszerre (:
Pontszám: 8.50
irritálóMucikaNő
Végzetúr mester
498 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5812. hozzászólás - 2009.12.23. 23:11:35
Ki írta a Csodálatos mandarin című zeneművet?
Egressy Béni
Bartók Béla
Liszt ferenc
Kodály Zoltán

Liszt Ferenc kis betűvel??? Szegény mivel érdemelte ki ezt???

Mi volt az abszurd humoráról híres sorozat címe: Monty Python...?
nevető bohóca
guruló kocsija
rekkenő vizilova
repülő cirkusza

viziló??? két rövid i-vel??? gratulálok a kérdés feltevőjének...
A hozzászólást Mucika módosította 2009.12.23. 23:14:44-kor
Pontszám: 2.43
népszerűAwakened78kFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5813. hozzászólás - 2009.12.24. 04:21:25 (Válasz Matyóka #5810 hozzászólására.)
Az Unicornis-os tényleg egyszerű, de biztos sokan végig sem olvassák rendesen, és elhibázzák. Megjelölik, hogy 1.
Hogy nincs szeme, azt meg fel lehet úgy fogni, hogy 0 szeme van, és már nem is tagadás .
Pontszám: 1.00
irritálóCsarmiFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5814. hozzászólás - 2009.12.24. 05:18:50 (Válasz Sir Ny #5808 hozzászólására.)
Szív és Tök az van. Bár a szívet inkább pirosnak írják, és kisbetűvel (őt és a többit is).
Mellesleg ez a kérdés 2-szer szerepelhet mert én láttam kis különbséggel (ott is 4 szín volt felsorolva, 1 kakukktojás és mind a 4 helyesen volt leírva).
Pontszám: 1
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5815. hozzászólás - 2009.12.24. 08:34:37 (Válasz Csarmi.reg #5802 hozzászólására.)
Szervusztok!

Idézet: Csarmi.reg - 2009.12.23. 13:05:18
A feladat pont azért jó, mert nem is kell hozzá számolni. ÉREZNI kell, hogy mennyi az eredmény. Ha valaki úgy járta végig az iskolát, hogy ezt nem érzi, hanem számolnia kell hozzá, akkor

1) nem érdemli meg az érettségijét
2) műveletlen bunkó
3) nem érdemel +10% lélekenergiát

Még arra is figyelt a kérdés feltevője, hogy olyanok legyenek a válaszok, hogy tényleg egy sort se kelljen számolni hozzá. Semmit. Ha valaki annyira hülye, hogy nem tudja számolás nélkül, hogy ha átlagolunk, akkor ahhoz lesz közelebb az átlag, amit nagyobb súllyal veszel, megérdemli, hogy számoljon.

Emlékeztetőül a válaszok: 26, 28, 30, 32 és 40-el megy 3 órát, 20-al két órát. Ezek közül csak a 32 jön szóba!

Hol járt az ilyen, amikor más gyerekek mérleghintáztak?


Csarmi: Lehet, hogy neked, mint matematikusnak, tetszik az, hogy a gyerek házi feladatát számolod. Sokaknak, és velük értek egyet, ez nem kvízkérdés, legfeljebb egy matematikai vetélkedőben, amit tizenkét éveseknek szerveztek.

Még egyszer: A kérdésre a válasz kiszámolható, érezhető, tudható. De nem kvízkérdés!

A véleményed pedig olyan, hogy ha diplomád van is, emberségből, és intelligenciából most csúfosan megbuktál. Sértegetsz mindenkit, aki az itt elfogadott alapelveket figyelembe véve mondja, hogy a kérdés, bár technikailag jó, nem ide való.

Remélem, a kiemelésekkel már megérted, hogy mi a gondunk vele nekünk, egyszerű embereknek.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.59
kedvelt tagAtomantFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5816. hozzászólás - 2009.12.24. 09:14:44
Üdv mindenkinek. Írtam egy kérdést:
Hány kétfejű (biceps) izom található az emberi szervezetben?

4
3
2
1

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Hmmm... Gondoltam írok egy másikat:

Hány háromfejű (triceps) izom található az emberi szervezetben?

2
4
6
8

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

1. Ha az első kérdés jó volt ugyan, hiszen már szerepel az adatbázisban akkor vajon a második miért nem OK? Vagy ismét az értékelők messzeföldön legendás következetességére láthatunk egy ékes példát?

2. Vajon ki lehet az a speciális érdeklédődésű réteg? Akik jártak általános iskolába (megnéztem, a tananyag tartalmazza)? Akik tanultak biológiát? Akik sportolnak, vagy sportoltak valamit? Akiknek van vázizomzatuk? Akik a klikkelő izmukon kívűl mást is használnak néhanapján?

3. Ha azt kérdeztem volna, hogy hogy hány háromfejű izom található egy hatlábú felsőgrmpheiai félorkevő tündérsárkány szervezetében, három 4. szintű lhampreddeliai sötételf pap-mágus-druida izomsorvasztó átok után, azt vajon elfogadták volna az értékelők?
A hozzászólást Atomant módosította 2009.12.24. 10:43:10-kor
Pontszám: 4.33
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5817. hozzászólás - 2009.12.24. 09:15:25
Melyiket írta Janny Wurts?
Kerenszkij vére trilógia
Leigázott föld sorozat
Elenium trilógia
Birodalom trilógia

A szokásos: leveszek nagyapám polcáról 4 könyvet és leírom a címeiket, meg egyik szerző megkérdezem, az jó lesz? Mondjuk az nagyobb eséllyel ismerős mindenkinek, mint ezek.

Kiket mészároltak le 1572 nyarán, Szent Bertalan napjának éjszakáján Párizsban?
a keresztény hitre áttérni nem hajlandó mór kereskedőket
Szent Bertalan csodatételeit tagadó eretnekeket
a Calais ostromakor az angoloknak kémkedő francia hazaárulókat
protestáns nemeseket, akik Valois Margit és Navarrai Henrik esküvőjére érkeztek

Ezek közül melyik a "békülési szándékkal Párizsban gyülekező hugenották"? Az esküvő augusztus 18-án volt, a mészárlás meg 23-24-én éjjel, úgyhogy nem az esküvőre érkezőket mészárolták le... Javítandó, mert egyébként jó kérdés, bár nem könnyű.

Melyik nem magyar találmány az alábbiak közül?
Tépőzár
Színes televízió
Golyóstoll
Gyufa

A gyufa nem magyar találmány, Irinyi a biztonsági gyufát találta fel "csak". Javítandó.
Pontszám: 6.91
népszerűAwakened78kFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5818. hozzászólás - 2009.12.24. 11:04:27
Ki szerezte a "Charlie és a csokigyár"(2005) című film zenéjét?
Howard Shore
Danny Elfman
John Williams
Ennio Morricone

Szerintem ezt a kérdést is ki kellene szedni az adatbázisból. Ki látta ezt a filmet? Meg miért kellene tudni, hogy ki szerezte a zenéjét?
Pontszám: 1.00
népszerűtlenCsarmi.regFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5819. hozzászólás - 2009.12.24. 12:44:59 (Válasz Awenhai #5815 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.12.24. 08:34:37
Szervusztok!
Csarmi: Lehet, hogy neked, mint matematikusnak, tetszik az, hogy a gyerek házi feladatát számolod. Sokaknak, és velük értek egyet, ez nem kvízkérdés, legfeljebb egy matematikai vetélkedőben, amit tizenkét éveseknek szerveztek.

Még egyszer: A kérdésre a válasz kiszámolható, érezhető, tudható. De nem kvízkérdés!

A véleményed pedig olyan, hogy ha diplomád van is, emberségből, és intelligenciából most csúfosan megbuktál. Sértegetsz mindenkit, aki az itt elfogadott alapelveket figyelembe véve mondja, hogy a kérdés, bár technikailag jó, nem ide való.

Remélem, a kiemelésekkel már megérted, hogy mi a gondunk vele nekünk, egyszerű embereknek.


Kedves Awenhai!

Idézek a fórumból:

"A logikát igénylő kérdések rendben vannak, de azok a kérdések nem, amelyek ilyen primitívek, nem az IQ-n múlnak, hanem azon, hogy elő tud-e valaki venni egy számológépet."

Az itt említett kérdés logikát igényel, számolást egyáltalán nem. Az valóban nem érdekes, hogy valaki ki tudja-e számolni, hogy mennyi 1423*7012. Az érdekes az, hogy a mindennapi életben tudja-e az iskolában megtanult egyszerű elveket alkalmazni. Az itt alkalmazandó elv a súlypont, átlag elve, ami az alapműveltségnek igencsak szerves része. Ha valami az a matematikából (és elég sok dolog az), akkor ez biztosan a legfontosabbak között van.

Iskolába azért jársz, hogy megtanulj gondolkodni és a hétköznapokban használni a tudásodat. Nem azért, hogy vissza tudod-e mondani szavakkal, mi az, hogy átlag (összeadjuk az elemeket és elosztjuk a tagok számával), hanem azért, hogy tudod-e, mi az.

Az itt említett elv (átlag elve, becslés elve) annyi helyen kerül alkalmazásra, hogy felsorolni is sok lenne.
Csak hogy néhányat említsek:
- elmész bevásárolni és nagyjából képben akarsz lenni, hogy mennyit költesz
- alá akarsz támasztani valamit úgy, hogy megálljon
- ki akarod számolni, milyen lett a tanulmányi átlagod

Az, hogy gondolkodni próbálunk, feladatot megoldani, a világot értelmezni, igenis az alapműveltség része. A matematikában tanult nagyon sok elv (különösen azok, amik szó szerint a világra vonatkoznak) az alapműveltség része. Legalább annyira, mint hogy tudjad, a víz 4 fokon a legsűrűbb (ezért fog szétfagyni a vízvezetékcső, ha lehűtöd) és még sorolhatnék példákat.

Az itt említett feladat megértéséhez, megoldásához a következőkre van szükség

1) értelmezni a szöveget, megállapítani, mit jelent az, hogy sebesség, idő, és ezek viszonyát (ez jóval fontosabb, mint esetleg gondolnád, ha például az lett volna a feladat, hogy a biciklis 20 km-t halad 20-al és 30 km-t halad 40-el, az átlagsebesség NEM 32 lenne!)

2) alkalmazni a beépített becslőmodult (amivel egyébként kutatások szerint mindenki rendelkezik egészen konkrétan születése óta)

3) logikával meghatározni, hogy az átlagsebesség 30 felett kell, hogy legyen (ha valamit nagyobb súllyal veszünk, ahhoz lesz közelebb a súlypont)

Egy valamit nem kell hozzá: számolni! Ez abszolút logikai, műveltségi kérdés, ráadásul azért is remek kvízkérdés, mert így, hogy válaszlehetőségek vannak, egyáltalán nem kell számolni, csak a józan észt használni.

Ez pont olyan, mint hogy nem kell pontosan tudnod a Vesztfáliai béke idejét (mert az unalmas évszámkérdés lenne), de illik tudni, hogy mit zárt le és nagyjából mikor, így aztán ha adok négy elég távoli dátumot, meg kell tudnod mondani, melyik az igazi)

Itt sem kell pontosan tudni az eredményt így aztán nem kell kiszámolni. Ha a négy válaszlehetőség 30, 31, 32 és 33 lenne, na AKKOR ez rosszabb kérdés lenne (ekkor is meg lehet számolás nélkül oldani, ha érted annyira a súlyozás elvét, hogy a 32-nek a 20 és 40 közötti részt 3:2 arányban kell osztania), hiszen a becslés helyett meg kéne erőltetned magadat.

Most egyenként reagálok a mondataidra:

1) Ez nem a gyerek házi feladata.
2) A matematikus NEM SZÁMOL. Ismétlem. NEM SZÁMOL. Pont ez a dolog lényege. Ha te azt hitted, hogy a matematika a számolásról szól bármilyen szinten is, nagyon átvertek az iskolában.
3) Matematikai vetélkedőben ez nem jó kérdés...

4) Értem én, szerinted nem kvízkérdés. De akkor mi az? Elmagyaráztam, hogy ez miért jó kvízkérdés. Mutass 4-5 szerinted tökjó kvízkérdést, és magyarázd el nekem, azok vajon miért kvízkérdésebbek :-) Tényleg érdekel. Milyen kérdéseket akarsz látni? Ha már itt tartunk, írjál 2-3 szerinted JÓ matematikai kvízkérdést is.

5) Tévedés, azt sértegetem, aki nem tudja, mi az, hogy átlag és nem tudja a való életben alkalmazni. Fenntartom, hogy ez hótciki, és ha valaki ezzel így van, akkor igenis bunkó, a szó legigazabb értelmében. Hiányos a műveltsége. Súlyosan. Ezt mondtam. Akinek nem inge, nem kell magára venni. Pont az alapelveket használva mutattam meg, hogy ez miért jó kérdés. Egész konkrétan ez a LEGJOBB matematikai jellegű (bár ismétlem, ez nem igazán matek!) kérdés, amit itt láttam. Tényleg érdekelnének obbak.

6) Neked is kellemes karácsonyt!

ps: Igen, értem én, hogy miről is van itt valójában szó (kérlek, ne vedd magadra, mert nem konkrétan neked szól): NE gondolkodjunk, NE tanuljunk meg gondolkodni, féljünk a matematikától mert az a főgonosz és egyáltalán, nehogymár értelmeset tanuljunk az iskolából, iskolától. Tudom, szar az oktatási rendszer. Meg a társadalom is. Írtam erről dolgozatot is, nem fogom itt hosszasan kifejteni...

Ja igen, kifelejtettem az egyik legfontosabbat.

Megkérdeztem 10 darab, nagyrészt művelt, de matematikával semmilyen kapcsolatban nem lévő embert (feladtam nekik a feladatot). A tízből nyolc rövid gondolkodás után mondta a választ. Egy pedig megijedt a feladattól, mert nem tudta értelmezni, mi az, hogy sebesség, idő meg egyebek, ezek összezavarták, gondolkodni pedig nem volt hajlandó rajta. Egy darab ember először 30-ra tippelt, aztán módosította a válaszát 32-re. Nulla darab ember próbált bármilyen számolást is végezni. Mindenki úgy gondolta, hogy ez egy remek kvízkérdés. Megjegyezném itt, hogy az az egy ember, aki nem volt hajlandó megoldani (számokat meg sebességet lát és azonnal hárít) elég fontos dolgon akadt fenn azért, mert az értelmezés fontos dolog. Feladtam neki a feladatot úgy, hogy 3 négyest és 2 ötöst kaptál, mennyi lesz az átlagod és azonnal mondta, hogy 4.4

Máté
A hozzászólást Csarmi.reg módosította 2009.12.24. 12:51:06-kor
Pontszám: 5.42
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5820. hozzászólás - 2009.12.24. 15:42:14 (Válasz Csarmi.reg #5819 hozzászólására.)
Koptathatod nyugodtan a billentyűzetet két monitornyi monológokra, de attól még a kérdés nem lesz jó, és el lesz távolítva amint az adminok idáig érnek a listán. Hogy miért? Csak!

(Ja, és lehet hogy én vagyok maradi, de én előbb játszanék néhány hónapot, és feltennék néhány olyan kérdést, ami megfelel a bírálási elveknek, mielőtt beszólogatok olyanoknak akik egy éve foglalkoznak a kvízek rostálásával.)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.46
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője