Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 3.
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízöntő - a kanálisba
6341. hozzászólás - 2009.05.08. 18:46:59 (Válasz Solikka11 #6339 hozzászólására.)
Delkusz hozzászólása után rögtön írtam, mire viszont visszajöttem géphez és elküldtem, némileg bővült a topic, mondhatni aktualitását vesztette a hozzászólásom. De ettől még mint képregényszármazék, továbbra is kapásból spec kategória, függetlenül attól, hogy imádom a Marvell univerzumot a-z.

Ja és csak annyira nem csapnak felhajtást a sportnak, hogy a Vasi Vasember rendezvényt Budapesten minden évben látom óriásplakátokon hirdetve.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.05.08. 18:48:45-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6342. hozzászólás - 2009.05.08. 19:54:27
Melyik évben vagyunk?

2009
2008
2
3

És mikor tetted fel a kérdést, te félkegyelmű? És kik azok az állatok, akik szerint ez jó kérdés? Szeretném, ha jelentkeznének...

Hanyas szintől lehet küzdeni a fertőzés ellen?

17
19
25
20

Felejtsük már el ezeket a kérdéseket lécci... Amellett helyesírásilag sem valami fényes.

Ki irta a Láncok Háza cimü regényt?

Stephen King
Steven Erikson
Ian Watson
Robert E. Howard

Na megint egy tökismeretlen írás egy tökismeretlen írótól...

Ki a Szeretet Misszionáriusai szerzetesrend alapítója?

Jeanne d’Arc
Dayana Mendoza
Teréz anya
Margaret Hilda Thatcher

Érdektelen tudás.

Melyik város található Ausztriában?

Sidney
Budapest
Berlin
Bécs

Primitív.

Hány ismert bolygó volt a Naprendszer tagja 2005-ben?

9
8
7
10

Nem értitek, hogy hiába adtok meg időpontot, az aktualitásukat vesztő kérdések soha nem lesznek jók?

Ki játssza az üvegtigrisben "Gabent" ?

Reviczki Gábor
Gálvölgyi János
Csuja Imre
Rudolf Péter

Érdektelen, helyesírási hiba.

Melyik művet NEM Márai írta?

Eszter hagyatéka
Füveskönyv
Anyám könnyű álmot ígér
Műsoron kívül

Mi az, hogy Márai?

Melyik tudományágban nem osztanak Nobel díjjat?

Fizika
Matematika
Orvostudomáy
Kémia

Na, a helyesírás megint.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6343. hozzászólás - 2009.05.08. 20:15:42
Melyik megyében található Várpalota város?
Veszprém
Pest
Zala
nincs ilyen város

Mit okoz a parvóvírus (kutyáknál)?
Siketséget
Bénulást
Semmit
Bélgyulladást

lelőni mindkettőt
Ki volt a papír 20 forintoson?
Bethlen Gábor
Dózsa György
Mátyás király
Deák Ferenc

szerintem ez már túl régi pénz ahhoz, hogy ne legyen általános tudás
Mi történik ha megcsinálsz a végzetúrba egy küldetést???
Fegyvert kapsz
Lélek energiát kapsz
Szintet lépsz
Álatot kapsz

Te helyesírás ellenőrzőt fogsz kapni
Fermat halála után hányévvel sikerült bebizonyítani a matematikusok tömkelegét foglalkoztató, egyszerűen megfogalmazható Nagy Fermat sejtést?
kimaradt egy szóköz
Milyen lény a fehér lovag?
Galetki
Elf
Xenomorf
Félig titán, félig ork

Mégis melyik világban te szerencsétlen? (tudom, VÚ, szóval spec)
Miből készül az amerikai bourbon whisky?
búza
kukorica
krumpli
gyümölcs


Nos. Először is, a bourbon az whiskey, a whisky az skót, vagy kanadai. Másodszor, a bourbon minimum 51% kukorica, de a többi gabona, tehát a búza is elfogadható lenne, így nem egyértelmű.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6344. hozzászólás - 2009.05.08. 20:16:50
Ki nem volt Gerald Malcolm Durrell (pl. Családom és egyéb állatfajták) testvére az alábbiak közül?
Margaret Isabel Mabel Durrell
Louisa Dixie Durrell
Lawrence George Durrell
Leslie Stuart Durrell

Hmmm... Kedves nagyon okosok! Ez is közismert? Lassan már nem is írok ide semmit,mert valahogy minden,amit próbálok a szabályok szerint értékelni kivívja valaki nemtetszését. Örülök hogy ennyi nagyon művelt ember van a játékosok között.De akkor honnan a sok elXXXtt kérdés?
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 5
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6345. hozzászólás - 2009.05.08. 20:40:19 (Válasz ArkAngyal75 #6342 hozzászólására.)
Lehet, hogy az lenne a legegyszerűbb, ha nem lennének kérdések. Néhány nagyon bugyuta simán bekerül, itt pedig néha olyan alapvető kérdéseket jelölnek meg rosszként, hogy megáll az eszem. Egyik oldalról sincs kontroll, és ez nagyon nem jó.

Idézet: ArkAngyal75 - 2009.05.08. 19:54:27

Ki a Szeretet Misszionáriusai szerzetesrend alapítója?

Jeanne d’Arc
Dayana Mendoza
Teréz anya
Margaret Hilda Thatcher

Érdektelen tudás.

Érdektelen tudás? Ez most komoly? Hogy van pofája bárkinek is ilyet írni? Mégis mi az érdemleges tudás véleményed szerint? Kérdezd meg a teológia szakon, hogy szerintük érdemtelen-e ez a tudás. Életemben nem hallottam még nagyképűbb beszólást. Kérek szépen egy listát az érdemes tudásról. Milyen tudást lehet arra méltón honorálni? Ha egy Szentszék által jóváhagyott rend alapításának körülményeit, az ahoz kapcsolódó ismereteket nem? (ezt én nem tudtam, mégis helyén valónak érzem a kérdést.)
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.05.08. 19:54:27

Melyik város található Ausztriában?

Sidney
Budapest
Berlin
Bécs

Primitív.

Vagy csak egyszerű és beugratós. Budapest alap, Berlin lehet, hogy szintén bekavar valakit a név hangzásai miatt, illetve Sydney-re szerintem már biztosan kattintott valaki kapkodás végett. Egyszerű. Nem primitív.

Idézet: ArkAngyal75 - 2009.05.08. 19:54:27

Hány ismert bolygó volt a Naprendszer tagja 2005-ben?

9
8
7
10

Nem értitek, hogy hiába adtok meg időpontot, az aktualitásukat vesztő kérdések soha nem lesznek jók?

Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy az a kérdés, hogy ki nyerte meg a Foci világbajnokságot XXXX-ben, nem lenne jó, mert habár ott van az évszám, már aktualitását vesztette. Ilyen szempontből minden, ami a múltban történt már nem aktuális. Hogy lenne ez rossz? Ott van, hogy 2005-ben vagyis addig bezárólag. Ez sohasem fogja aktualitását veszteni. Nem is értem miről beszélsz...
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.05.08. 19:54:27

Ki játssza az üvegtigrisben "Gabent" ?

Reviczki Gábor
Gálvölgyi János
Csuja Imre
Rudolf Péter

Érdektelen

Tessék, megint... érdektelen. Mint ahogy minden filmesztéta, filmtörténész lexikális tudása az. Arról nem beszélve, hogy erre a kérdésre valószínűleg többen tudják a választ, mint arra, hogy Julius Caesar császár volt-e vagy sem. Nincs érdektelen tudás, ez pedig még mesze nem bulvár. Egy híres magyar film híres szerepe.
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.05.08. 19:54:27

Melyik művet NEM Márai írta?

Eszter hagyatéka
Füveskönyv
Anyám könnyű álmot ígér
Műsoron kívül

Mi az, hogy Márai?

Mi az, hogy Arany? Mi az, hogy Petőfi? Mi az, hogy Radnóti?...

Nem lenne egyszerűbb elfogadni a tényt, hogy van, amire nem tudjátok a választ, de az ettől függetlenül még helyén van? Így nagyon sok bosszúság fog még érni.
A hozzászólást DeluksZ módosította 2009.05.08. 20:42:52-kor
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6346. hozzászólás - 2009.05.08. 21:00:04
Melyik nem prim szám?
3
8
5
1


Mer' az 1 az prímszám miiii? Töröljük kérem
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagGabrielHunterFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6347. hozzászólás - 2009.05.08. 21:12:55
Melyik gyümölcs neve van egy email levelezőben?
eper
banán
citrom
narancs

email levelezőben, mi? értem én, mit szeretnél, de ez így hülyén hangzik nagyon.

A kétszer akkora sugarú körnek hányszor nagyobb a területe (kb.)?
2
5
3
4

miért kb? a matek elég egzakt tudomány.
((2r)^2*pi) / (r^2*pi) = 4
és nem 3,98 vagy 4,21. pontosan négy.
Pontszám: 5
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6348. hozzászólás - 2009.05.08. 21:36:50
Csonka János feltaláló születése?
1459.jan.23
1458. jan. 24 x
1458.jan.22
1458.jan.25

Értékelésre kaptam, már a kérdés feltevésének módja kiverte a biztosítékot. Aztán az, hogy a 1852. jan. 22 helyes válasz nincs is benne.
x - a megadott helyes válasz.

Mi magyarország leg magasabb pontya?
Lilás
Kékes
Sárgás
Zöldes

De ez a a tuti befutó.
Nem is tudom, hogy hogyan illessem azt aki írta. Én nem fogadtam el, sőt azonnal törölnire ítéltem. Remélem mások is hasonlóan cselekedtek.
A hozzászólást Atreus módosította 2009.05.08. 21:37:39-kor
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6349. hozzászólás - 2009.05.08. 21:37:52 (Válasz DeluksZ #6345 hozzászólására.)
Látom nem érted ennek a topicnak lényegét. Itt nem vitára dobjuk fel az egyes kérdéseket, hanem aki úgy gondolja, hogy a kérdés amit kapott, az problémás, az beírja ide, és a kvízadminok főnöke eldönti, hogy tényleg nem stimmel a kérdés, vagy maradhat a játékban. Ezzel a mindent kommentálok, mindenbe belekötök mentalitással sok olyan embert sikerült már elüldözni a Kvíz topicokból, akik őszintén tenni akartak az adatbázis tisztulásáért, úgyhogy kérlek szokj le róla mielőtt rászoknál.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.33
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6350. hozzászólás - 2009.05.08. 21:55:38
Ha ma lenne a szavazás kire szavaznál?

Fidesz
Mszp
Szdsz
mindegyik dögöljön meg!
Ezt a kérdést nemrég írta egy másik játékos. Értékeld!

Azonnal töröljétek!*
Rossz, hibás kérdés
Jó kérdés

Bejelöltem a helyes választ. De nem a kérdésre vonatkozóan, hanem a kérdés feltevőjére. Poénként már elsült néhányszor, de most komolyan így gondolom. Álljon már meg a menet!

(javítás: a kérdést lehagytam nagy felindultságomban)
A hozzászólást dorong módosította 2009.05.08. 21:56:29-kor
Pontszám: 5
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6351. hozzászólás - 2009.05.08. 22:43:29 (Válasz Lanmandragoran #6349 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.05.08. 21:37:52
Látom nem érted ennek a topicnak lényegét. Itt nem vitára dobjuk fel az egyes kérdéseket, hanem aki úgy gondolja, hogy a kérdés amit kapott, az problémás, az beírja ide, és a kvízadminok főnöke eldönti, hogy tényleg nem stimmel a kérdés, vagy maradhat a játékban. Ezzel a mindent kommentálok, mindenbe belekötök mentalitással sok olyan embert sikerült már elüldözni a Kvíz topicokból, akik őszintén tenni akartak az adatbázis tisztulásáért, úgyhogy kérlek szokj le róla mielőtt rászoknál.

Véleményem szerint tökéletesen értem a topik lényegét. Éppen az zavar, hogy az "amire nem tudom a választ kapásból az vagy spec, vagy lényegtelen kategória, töröljétek" típusú hozzászólásokat kéne minél előbb beszüntetni, hogy a topik megfelelően funkcionálhasson és tényleg segítse a játék, illetve a botrányos kvízkérdések helyzetét. Éppen ezért, ha nem az egyébként teljesen normális hozzáállásomat kritizálnád, hanem átbeszélnénk azt, amit írtam, illetve megindokolnád, hogy miért jelölsz meg rossz kérdésként alapvetően korrekt kérdéseket, akkor haladna a szekér. Az én stílusom senkit sem fog innen elüldözni, akinek van itt keresnivalója.
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 5
fórumozóCarinaNő
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6352. hozzászólás - 2009.05.08. 23:03:40 (Válasz DeluksZ #6351 hozzászólására.)
Ez egy nyilvános fórum. Itt mindenkinek van keresni valója.
Ahogy írták, ide mindenki leírhatja, mely kérdések zavarják. A játék vezetősége meg eldönti, hogy melyik panasznak adnak igazat és melyek azok, amelyekkel nem értenek egyet.

Ettől függetlenül bárki kérheti bármely kérdés törlését. Én inkább azt nem értem, hogy téged miért zavar, ha valaki más kérdéseket tart törlendőnek.

Személy szerint én az összes sport évszámra vonatkozó kérdést törölném, mert egyik sem ÁLTALÁNOS tudás.
Ez a játék alapvetően egy stratégiai játék, tehát a cél nem a legnehezebb, agyafurtabb kérdések feltétele. Ez egy ízt ad, nem pedig a fő vonulat.

Hogy mit tekintünk általános műveltségnek rengeteg tényezőtől függ. Egy ember sem hülye mindössze azért, mert mást vél olyan információnak, amit 'illene tudni'. Sem te, mert az Üvegtigris szereplő gárdáját általános tudásnak minősíted, sem én, amiért érdemtelennek tartom, hogy a foci VB-t 19xx-ben ki nyerte.
Pontszám: 5
fórumozóEndimionFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6353. hozzászólás - 2009.05.08. 23:13:55
Ki játszotta - a vele egyező című filmben - a Maszkot?

Will Smith
Jim Carrey
Bruce Willis
Ben Stiller

Szeretnék megkérni mindenkit aki tudja, hogy honnan tölthetem le a Vele egyező című filmet, az írja meg mert szeretném megnézni. Kölünösen arra vagyok kiváncsi, hogy miről is szól.
A hozzászólást Endimion módosította 2009.05.08. 23:14:18-kor
Pontszám: 6
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6354. hozzászólás - 2009.05.08. 23:14:22
Előbb a munka, aztán a szórakozás:

Az alkinekben hányas kötés van?
hármas
négyes
nincs bennük kötés
egyes


Egyrészt a szerves kémia szerintem spec, másrészt a nincs benne kötés elég hülye válasz mikor molekulákról van szó.

Melyik növény nem tartozik az örökzöldek közé?
Cédrus
Fenyő
Páfrány
Tuja

A cédrus is fenyőféle. Lehetne cserélni mondjuk magyakra?
A Holdon mennyi lehet a hőmérséklet minimum éjszaka ?
-150 Celsius-fok
-100 Celsius-fok
-70 Celsius-fok
-40 Celsius-fok

szóközkérdőjel; én azt az infot találtam, hogy a hőmérséklet-minimum 40K. csekély matektudásom alapján az -230°C kerekítve, amit sehol nem látok
Mit jelent az akklimatizál szó?
leforráz
szerelmes lesz
éljenez
meghonosít,hozzászoktat

kimaradt egy szóköz, és utálom az ilyen szájbarágós, kiemelt helyes válaszokat.
Ki volt Joe Montana?
Híres háborús hős
Színész
Amerikai Football játékos
Hegymászó

KIt érdekel? Amíg az európai foci specnek számít, addig mindenféle amerikai sport is az!
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6355. hozzászólás - 2009.05.09. 00:32:32 (Válasz DeluksZ #6351 hozzászólására.)
Idézet: DeluksZ - 2009.05.08. 22:43:29

Véleményem szerint tökéletesen értem a topik lényegét. Éppen az zavar, hogy az "amire nem tudom a választ kapásból az vagy spec, vagy lényegtelen kategória, töröljétek" típusú hozzászólásokat kéne minél előbb beszüntetni, hogy a topik megfelelően funkcionálhasson és tényleg segítse a játék, illetve a botrányos kvízkérdések helyzetét. Éppen ezért, ha nem az egyébként teljesen normális hozzáállásomat kritizálnád, hanem átbeszélnénk azt, amit írtam, illetve megindokolnád, hogy miért jelölsz meg rossz kérdésként alapvetően korrekt kérdéseket, akkor haladna a szekér. Az én stílusom senkit sem fog innen elüldözni, akinek van itt keresnivalója.


Fáradt vagyok veled vitatkozni. Megpróbáltalak megkérni, hogy ha valóban segíteni akarsz a kvízhelyzetben, akkor ne a már beérkezett kérdésekkel foglalkozz, erre már van megfelelő személy az adminok közt. Ezt vagy megérted, vagy nem, de azzal, hogy itt olyan emberek ítéletét vonod kétségbe általános tapasztalatlanságodban, akik már akár 10.000 feletti kérdést megválaszoltak, netán még azzal is tisztában annak, hogy milyen kritériumoknak kell megfelelnie egy korrekt kérdésnek, csak azt éred el, amit előtted már néhány hasonló embernek sikerült: akik eddig figyeltek a kérdésekre, azok ezután nem fognak, mert minek, ha utána még ők vannak lehülyézve! Nem azt mondom, hogy minden kérdés, ami ide bekerül, az valóban rossz. Isten ments, hogy ilyet olvass ki a szavaimból. De ha az ide másolók csak 50%-os hatásfokkal dolgoznak, azaz minden második bepanaszolt kérdésük nem ide való, akkor vagy piszkáljuk őket az 50% jó miatt, és idővl az 50% rosszat sem fogják jelezni, vagy csendben mosolygunk, és Hatsepsut úgyse törli az 50% jót. Ezt azt hiszem úgy hívják hogy élni és élni hagyni.

Alapvetően korrekt kérdést pedig nem szoktam ide írni. Max olyat, ami neked, cirka 700 kérdés után még korrektnek tűnik, ám rutinból nézve minimum sántít. Valamint én törlésre csak akkor minősítek itt kérdést, ha abszolút baromság, vagy annyi munka lenne javítani a hibákat benne, ami nem éri meg. Mindig igyekszem azt nézni, hogy lehetne úgy javítani a kérdést, hogy jó legyen.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagGalamblelkuFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6356. hozzászólás - 2009.05.09. 01:25:49
belefutottam egy értelmetlen kérdésbe: Hányadik lett Talmácsi Gábor a világbajnokságon vagy valami hasonló de a lényege ez volt. Tehát év nem volt megjelönve!!!! válaszlehetőség:
1
2
3 ez volt a jo válasz
4
azért zavaró mert Talma ugyebár volt első is . kérném a kérdés javítását vagy törlését
Pontszám: 5
kedvelt tagGalamblelkuFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6357. hozzászólás - 2009.05.09. 01:27:09
ugylátszik ma ez ez ilyen nap:D:Melyik városban harcolt Batman a gonosz ellen?
Budapest
Sin City
india ez egy ország
Gotham City
Pontszám: 5
irritálóDeluksZFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6358. hozzászólás - 2009.05.09. 02:30:14 (Válasz Lanmandragoran #6355 hozzászólására.)
Idézet: Carina - 2009.05.08. 23:03:40
Ettől függetlenül bárki kérheti bármely kérdés törlését. Én inkább azt nem értem, hogy téged miért zavar, ha valaki más kérdéseket tart törlendőnek.


Engem egyáltalán nem zavar. Éppen ellenkezőleg. Én is írtam már ide buta kérdéseket, amiket törlésre javasoltam, ha jól emlékszem. Ami zavar az, hogy véleményem szerint sok kérdés pusztán személyes sértettségből kerül ide, ahogy Lanmandragoran is írta (50%-50%-ban). Egyáltalán nem értem miért nem lehet 100%-0%-ban megoldani a dolgot. Ha már úgy is akkora rutinnal rendelkeznek egyesek.

Idézet: Carina - 2009.05.08. 23:03:40

Személy szerint én az összes sport évszámra vonatkozó kérdést törölném, mert egyik sem ÁLTALÁNOS tudás.

Dehogynem, rengeteg. 6:3, különböző magyar érdekeltségű olimpiai érmek, nagyobb sportesemények dátuma (olimpiák) mind-mind az általános műveltség részét képezik. Én sem vagyok nagy sportrajongó, nem azért hoztam fel példának egy focival kapcsolatos kérdést. A sportkérdések 90%-át nem tudom. De ez nem a kérdés hibája (legtöbbször).

Idézet: Lanmandragoran - 2009.05.09. 00:32:32
Fáradt vagyok veled vitatkozni. Megpróbáltalak megkérni, hogy ha valóban segíteni akarsz a kvízhelyzetben, akkor ne a már beérkezett kérdésekkel foglalkozz, erre már van megfelelő személy az adminok közt. Ezt vagy megérted, vagy nem, de azzal, hogy itt olyan emberek ítéletét vonod kétségbe általános tapasztalatlanságodban, akik már akár 10.000 feletti kérdést megválaszoltak, netán még azzal is tisztában annak, hogy milyen kritériumoknak kell megfelelnie egy korrekt kérdésnek, csak azt éred el, amit előtted már néhány hasonló embernek sikerült: akik eddig figyeltek a kérdésekre, azok ezután nem fognak, mert minek, ha utána még ők vannak lehülyézve! Nem azt mondom, hogy minden kérdés, ami ide bekerül, az valóban rossz. Isten ments, hogy ilyet olvass ki a szavaimból. De ha az ide másolók csak 50%-os hatásfokkal dolgoznak, azaz minden második bepanaszolt kérdésük nem ide való, akkor vagy piszkáljuk őket az 50% jó miatt, és idővl az 50% rosszat sem fogják jelezni, vagy csendben mosolygunk, és Hatsepsut úgyse törli az 50% jót. Ezt azt hiszem úgy hívják hogy élni és élni hagyni.


Nem általános tapasztalatlanságomban, pusztán a véleményem függvényében vonok kétségbe kétes ítéleteket. Ennek semmi köze a rutinhoz. Egy korrekt kérdést felismer az is, aki soha életében nem végzeturazott, illetve az is, aki már 10.000 felett válaszolt a kvízkérdésekre. Itt nincs megszokási vagy rutinfaktor. Kérdésekkel az ember mindenhol találkozik. Lényegtelen, hogy itt a végzetúron mennyi kvízt töltött ki. Teljesen irreleváns rutintalanságra fogni bármit is. A vitát egyébként én is feleslegesnek tartom. Egyrészt azért, mert túl magasan van az a ló, amin ülsz, odáig én nem érek fel és nem is szeretnék. Valahogy elhalnak a szavak addig amíg odaérnek, személyes sértésnek veszed, hogy nem egyezik a véleményünk korrekt kérdés témában, és ezt a véleménykülönbséget hamis érvekkel magyarázod, mint egy hibámat, holott semmi objektivitás nincs magában az értékelésben (ha nem helyesírásról, vagy adatok helytelenségéről van szó). Másrészt pedig mert beismerted, hogy a hatásfok közel sem kielégítő, ergo véleményed szerint is 50%-a a törlésre javasolt kérdéseknek jó. Egyáltalán nem értem, hogy miért nem 0% ez a szám. Éppen ezt kifogásolom, ezt próbálod legyűrni a torkomon, hogy ez így van, néhány mondattal ezelőtt, pedig a tapasztalatlanságomra hivatkozol azzal kapcsolatban, hogy miért az a véleményem, ami.

Nem akarom tovább húzni, rétestésztának is hosszúra sikeredett már a szöveg. Szerintem itt sok kérdés nem érdemli meg, hogy lehúzzák azt oly módon, mint ahogy sokan teszik a fórumon. Amennyiben ilyennel fogok találkozni a közeljövőben azt szóvá fogom tenni, és amellett, hogy a selejtes kérdéseket összegyűjtöm ide megpróbálok azon munkálkodni, hogy az 50%-50% mindenképpen elmozduljon és idővel 100%-0% legyen. Akit pedig rosszul érint, hogy a véleményét nem szentírásként kezelik annak előbb-utóbb úgy is változtatnia kell a hozzáállásán.

Ebben nincs semmiféle személyes ellentét. Vitázni sem akartam, belerángattuk egymást. Ettől függetlenül kétlem, hogy tettünk volna bármit is, ami nem építő jellegű. Egyelőre lezártnak tekintem a témát.
A hozzászólást DeluksZ módosította 2009.05.09. 02:35:50-kor
Végzetú Wikidot - Használjátok, egészséges. Tényleg.
Pontszám: 8.33
fórumozóCarinaNő
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6359. hozzászólás - 2009.05.09. 02:37:08
Melyik művelet eredménye az alábbiak közül a 0?
3-0
0+5
0+0
1+25
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6360. hozzászólás - 2009.05.09. 07:02:38
Mi jellemző a RAM memória??
írható és olvasható
olvasható
írható
rejtett

Picit csinosítsa meg az írója, lányos zavarában elragzotta magát a kérdésben, és elég lenne egy írásjel is talán.
A hozzászólást Darah módosította 2009.05.09. 07:03:54-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője