Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 3.
fórumozóViharfelhoFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2601. hozzászólás - 2009.03.17. 16:39:44
Melyik színész nem főszereplő a Lost - Eltűntek című tévésorozatban?

Matthew Modine
Daniel Dae Kim
Jorge Garcia
Emilie De Ravin

Milyen szín nincs a "Magic the Gathering" kártyajátékban?

fehér
zöld
sárga
fekete

Szerintem spec.ek
Smaragd 4 life
Pontszám: 5
irritálóSzlyFérfi
Végzetúr tehetség
156 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2602. hozzászólás - 2009.03.17. 16:40:47
Az alábbiak közűl melyik nem alkalmas emberi fogyasztásra?
Snikers
Mars
Baonty
Pegigree

Ki volt az az elmebajnok aki ezt a kérdést átengedte? Tele van helyesírási hibával, a feltevő azt sem tudja mire kérdez rá. Kérem azonnal törölni.

Mit jelent az ELTE mozaikszó?
Eötvös Loránd Tudományegyetem
Egy Látszólag Tudományos Egyetem
EL TEmet
Egységes Látástechnikai Térfogat Egység

Maga a kérdés jó lenne, ha nem ilyen elmebeteg válaszok lennének megadva. Törölhető

Minek ütközött a Titanic, amikor elsüllyedt?
Jégheggyel
Korallzátonnyal
Egy másik hajóval, a Brittanic-al
Egy hatalmas bálnával

Vagy a kérdés van rosszul megfogalmazva vagy a válasz. Jobb lenne ha Mivel ütközött... lenne a kérdés eleje.

Hol találhatóak a piramisok?
Japán
Magyarország
Svájc
Egyiptom

Egyiptomban meg még pár helyen a földön. Rossz kérdés kérem törölni.
Pontszám: 5
fórumozóCosmoFérfi
Végzetúr tehetség
183 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2603. hozzászólás - 2009.03.17. 16:44:30
Hol találhato az etna?
Oroszország
Szicilia
Szibéria
Olaszország

Nagy e-vel az Etna,mivel tulajdonnév.Ráadásul Szicília van megjelölve helyes válasznak,de Szicília nem ország,hanem Olaszország egyik régiója.Kérem javítani vagy törölni.

Kinek a felesége Demi Moore?
Patrick Swayze
Bruce Willis
Kurt Russel
Ashton Kutcher
Mikor?Mert a mostani és az ex is benne van a válaszlehetőségben.Ki tudja mikor lett felrakva a kérdés.

Melyik nem Manu Chao albuma?
¡ mamola!
Clandestino
Sibérie m’était contéee
La Radiolina

Köszi. Spec.

Melyik nem cigi márka az alábbiak közül?
Viceroy
Pall Mall
Arany Ászok
Multifilter
A dohányzás súlyosan károsítja az Ön és környezetében élők egészségét.Törölni.
A hozzászólást Cosmo módosította 2009.03.17. 16:47:06-kor
Pontszám: 5
népszerűMaciWorksFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2604. hozzászólás - 2009.03.17. 16:45:23
Hány része van a Szállítónak?
1
2
3
4
Könyörgöm: mikor?
A hozzászólást MaciWorks módosította 2009.03.17. 16:46:00-kor
Pontszám: 5
népszerűMaciWorksFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2605. hozzászólás - 2009.03.17. 17:00:59
Hány szentséget ismer el az evangélikus (lutheránus) egyház?
2
3*
5
7
Köszönöm mind a kérdést feltevőnek, mind annak/azoknak, akik jó kérdésnek titulálták, hogy elbuktam a kvízkérdést.
Nem vagyok vallásos, - ugyan megkereszteltek, de sajnos nem kérdeztek meg róla akarom-e - de azért így is: az evangélikus egyház CSAK KÉT SZENTSÉGET ISMER EL!!! (keresztség és úrvacsora)
Pontszám: 5
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2606. hozzászólás - 2009.03.17. 17:12:53
Ki lett a 2008-as HKK nemzeti bajnok?
Panyik Zoltán
Csernus Dávid
Magyar Attila
Sass Tamás



hmm???
Báró Samedi
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2607. hozzászólás - 2009.03.17. 17:14:51
Melyik nem R. A. Salvatore regény?
A hagyomány
Árnyasvölgy
A kristályszilánk
Örökség

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: A hagyomány

Nem tudom, hogy A hagyomány-t ki írta, de hogy az Árnyasvölgy-et sem Salvatore, az tuti! Ez utóbbinak ugyanis Scott Ciencin a szerzője!
A 2 helyes válasz miatt >/dev/null

Minek a képlete a HCL?
kénsav
szénsav
sósav
folsav

A HCL az egyiké sem, a klórnak ugyanis Cl a vegyjele, nem pedig CL!
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2608. hozzászólás - 2009.03.17. 17:19:19 (Válasz masterv #2599 hozzászólására.)
Tíznél több? A sajátomét tudom, aztán ennyi...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
kedvelt tagNicaeusFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2609. hozzászólás - 2009.03.17. 17:41:43
A végzetúr elején hány világ közül lehet választani(2008. dec.)?
3
2
1*
nem lehet választani

Az egy, nem hagy túl sok választási lehetőséget, így akár a harmadik válasz is jó lenne.
A tudás hatalom!
www.google.com
www.wikipedia.org
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2610. hozzászólás - 2009.03.17. 17:44:22 (Válasz Birka #2589 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.03.17. 14:46:19
Sajnos már töröltem V2-ről, ahol próbáltam értelmes kérdéseket feltenni, V3-on meg CSAK olyanokat, amik átmennek, és szürkét megmozgatóak, valamint NEM Guglizhatóak ki!

Mintha 1, azaz egy kvízadatbázis lenne csak, tehát innentől tökmindegy, hol teszed fel a kérdésed... vagy valami megváltozott?

Másfelől a kérdéseid elég primitívek, akármennyire is burkolod hosszú mondatokba:
-Éppen üres lett a 60 alma kapacitású kosaram melyből egyszerre három almát tudok megfogni. Hányszor kell markolnom, hogy üres legyen a kosaram? 47.92%

60/3=?

-Ha egy hajó merülési mélysége 6 méter, és az öböl vízmélysége, ahol a szárazdokkban áll 9 méter akkor milyen mélyen merül vízbe a hajó? 10%

Mennyibe kerül a háromgarasos kenyér?

-Amennyiben egy zsemle 27 Ft a boltban, akkor mennyi kp-t gomboltak le rólam a kasszánál optimális esetben, ha csak 7db zsemlét fizettem ki? 15%

7*27=?, aztán mivel fizethetsz készpénzzel, ahol kerekítenek és bankkártyával is, ahol nem, több jó válasz is lehetséges.

-Ha egy étteremben 17 asztal és asztalonként 6 szék, valamint minden bútornak 4 lába van, akkor a betévedő vendég max. hány lábán ülhet egyszerre? 23.08%

A betévedő vendég a seggén fog ülni, nem a lábán.

-Ha egy vasúti szerelvény minden tagja 2 zsámolyos, zsámolyonként 2 tengelyes, akkor egy 20 kocsit vontató szerelvény hány kerékkel gurul sínenként? 12.9%

2*2*2*20+a vontató kerekeinek a száma=?

-Ha egy teherautónak 3 hátsó tengelye van tengelyenként 2 kerékkel, és az utolsó tengelyt felemeli menet közben, akkor hány kerékkel tapad az úton? 46%

Az első tengelyek számát nem adtad meg tehát nem megállapítható a válasz.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 3
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2611. hozzászólás - 2009.03.17. 18:03:31 (Válasz Bjork123 #2587 hozzászólására.)
Idézet: Bjork123 - 2009.03.17. 14:39:56
Idézet: Roseprincess - 2009.03.17. 14:17:31
Idézet: Bjork123 - 2009.03.17. 14:11:08
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.03.16. 21:30:53
Melyik ország legendás lénye a Loch Ness-i szörny?
Írország
Kanada
SKócia*
Dánia

nc csak 3 hét eltiltás a feltevőnek és az értékelőknek...

Ezzel mi a baj?


Talán, hogy melyik ország? Skócia nem önálló ország. Meg hát a helyes írás.
Persze azért a 3 hét eltiltás kicsit durva, mert értelmes és jó kérdés ez szerintem, az aprócska részlettől eltekintve.


Én tettem fel a fenti kérdést, ezért érdekel, hogy miért rossz. Minden kérdésnél igyekszem precízen fogalmazni, hogy ne legyen benne hiba, ne legyen félreérthető, és lehetőség szerint minden korosztály tudjon rá válaszolni. Az ország kifejezéssel vaciláltam, mert ugyan nem szuverén ország Skócia (mint pl. Magyarország), de van saját parlamentje, van saját nemzeti bankja (létezik skót font). Számos sporteseményen saját nemzeti válogatottal indul.
Az alábbi rész a Wikiből idézve:

"Mivel Skócia az Egyesült Királyság egyik alkotó országa, államfője a brit uralkodó, 1952 óta II. Erzsébet.

Alkotmányosan az Egyesült Királyság egységes állam, egy szuverén parlamenttel és kormánnyal. Az 1990-ben alkotott devolúciós szabályok alapján az Egyesült Királyságot alkotó országok korlátozott önkormányzati jogokat kaptak, amelyeket a Westminsterben székelő Brit Parlament módosíthat, megváltoztathat, szélesíthet, vagy megszüntethet. Ilyen értelemben a Skót Parlament nem szuverén. De nem valószínű, hogy bármely brit parlament egyoldalúan, az illető ország polgárainak népszavazása nélkül megszüntetne egy belső parlamentet."

Soroljam?
Az USA államszövetség, a Szovjetunió illetve a FÁK az volt, az Egyesült Királyság is az.
Államok szövetsége.
Tehát Skócia, Anglia, Wales és Észak Írország is önálló ország, az Egyesült Királyság nevű államszövetség részei (nem említve itt most a gyarmatokat).
Azt már csak halkan súgom, hogy pl. Ausztráliának is II. Erzsébet az államfője...
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2612. hozzászólás - 2009.03.17. 18:18:17 (Válasz Kagemusha #2611 hozzászólására.)
Akkor te országkánt említenéd Texast és Kaliforniát meg Floridát is? Valahogy még soha nem hallottam, hogy valaki azt mondta volna, hogy Oregon országban... Vagy, hogy Florida fővárosa Orlando... De ezek szerint ők is külön önálló országok, önálló parlamenttel, az Amerikai Egyesült Államok elnöke meg csak dísznek van az elnöki székben. Értem...
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 7.50
kedvelt tagToscaNő
Végzetúr tehetség
173 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2613. hozzászólás - 2009.03.17. 18:26:15
Ki nem találkozhatott a másik 3-mal?
Vörösmarty Mihály
Arany János
Petőfi Sándor
Zrínyi Miklós
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2614. hozzászólás - 2009.03.17. 18:29:04 (Válasz Kagemusha #2610 hozzászólására.)
Konkrétan bebizonyítom, mennyire primitív vagy, mert értelmezni se tudod a kérdéseket!

Másfelől a kérdéseid elég primitívek, akármennyire is burkolod hosszú mondatokba:
-Éppen üres lett a 60 alma kapacitású kosaram melyből egyszerre három almát tudok megfogni. Hányszor kell markolnom, hogy üres legyen a kosaram? 47.92%
60/3=?


Éppen üres lett, azaz nincs benne alma, azaz nem tudsz kivenni egyet sem tehát 0!

-Ha egy hajó merülési mélysége 6 méter, és az öböl vízmélysége, ahol a szárazdokkban áll 9 méter akkor milyen mélyen merül vízbe a hajó? 10%
Mennyibe kerül a háromgarasos kenyér?


A SZÁRAZ dokk-ban nincs alapvetően víz, attól száraz...

-Amennyiben egy zsemle 27 Ft a boltban, akkor mennyi kp-t gomboltak le rólam a kasszánál optimális esetben, ha csak 7db zsemlét fizettem ki? 15%
7*27=?, aztán mivel fizethetsz készpénzzel, ahol kerekítenek és bankkártyával is, ahol nem, több jó válasz is lehetséges.


"kp-t gombolnak" Azaz egyértelműen kp-val fizetsz azaz 7*25=175 Huf

-Ha egy étteremben 17 asztal és asztalonként 6 szék, valamint minden bútornak 4 lába van, akkor a betévedő vendég max. hány lábán ülhet egyszerre? 23.08%
A betévedő vendég a seggén fog ülni, nem a lábán.


Vannak nagyon frankó távol/közel keti szokások, ahol az ember törökülésben, vagy térdelve étkezik, és egy embernek MAX 2 lába van...

-Ha egy vasúti szerelvény minden tagja 2 zsámolyos, zsámolyonként 2 tengelyes, akkor egy 20 kocsit vontató szerelvény hány kerékkel gurul sínenként? 12.9%
2*2*2*20+a vontató kerekeinek a száma=?


Te is lehagytad a vonattót, azaz 21 tagú a szerelvény 20 kocsival...

-Ha egy teherautónak 3 hátsó tengelye van tengelyenként 2 kerékkel, és az utolsó tengelyt felemeli menet közben, akkor hány kerékkel tapad az úton? 46%
Az első tengelyek számát nem adtad meg tehát nem megállapítható a válasz.


Ebben lehetne igazad, de kérem a típusát annak a teherautónak, melynek hátul 3 elől több mint egy tengelye van, én órákat kerestem a Guglin Man, Volvó, Scania, Merci oldalakon és nem találtam!
Pontszám: 2.33
irritálóZokneenhoFérfi
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2615. hozzászólás - 2009.03.17. 18:44:29
3+2+4+2+4=(mennyi az összegük)?
14
11
16
15

Na gyerekek..Elnyomtam egy 20 kérdéses vadászatot..Ez volt az első,többit nem volt kedvem feltenni,de 20/10 ilyesmi volt...
Elvárom,hogy minden billentyűzeten legyen LOL,vok,bb,tom,vki,PFF, '...','!!!'.'???' valamint szépjóreggelt gomb. Utóbbi saját célból.
Pontszám: 5
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2616. hozzászólás - 2009.03.17. 18:44:52
Hány hodja van a Merkurnak?
Öt
Három
Nulla
Egy

Törlés...


Melyik filmben játszott Jet Lee?
Cobra.
Rettenthetetlen Hiéna.
A Nagy Halászat.
Halálos Fegyver IV.

Még mindig Jet Li a böcsületes neve.


Ki az az énekes aki életében először lép fel szólóban 2009.január.24-én?
Demjén Rózsi
Presser Gábor
Korda György
Balázs Fecó

És hol?


melyik autómárkát gyártják magyarországon?
Honda
Bmv
Ford
Suzuki

Törlés, kegyetlenül. Aki saját hazájának a nevét sem tudja leírni helyesen, attól még a kérdés feltevés jogát is elvenném!
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2617. hozzászólás - 2009.03.17. 18:45:51 (Válasz Birka #2614 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.03.17. 18:29:04

-Amennyiben egy zsemle 27 Ft a boltban, akkor mennyi kp-t gomboltak le rólam a kasszánál optimális esetben, ha csak 7db zsemlét fizettem ki? 15%
7*27=?, aztán mivel fizethetsz készpénzzel, ahol kerekítenek és bankkártyával is, ahol nem, több jó válasz is lehetséges.


"kp-t gombolnak" Azaz egyértelműen kp-val fizetsz azaz 7*25=175 Huf
ennél kissé elakadtam, 27 forint egy zsemle, hetet veszel, az 189 forint, a boltban, mivel kp-ban fizetsz, ezért 190 forintot fognak kérni.
(nem egyenként kerekítenek, hanem a végösszegnél)
Pontszám: 7.50
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2618. hozzászólás - 2009.03.17. 18:49:55 (Válasz Birka #2614 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.03.17. 18:29:04


-Amennyiben egy zsemle 27 Ft a boltban, akkor mennyi kp-t gomboltak le rólam a kasszánál optimális esetben, ha csak 7db zsemlét fizettem ki? 15%
7*27=?, aztán mivel fizethetsz készpénzzel, ahol kerekítenek és bankkártyával is, ahol nem, több jó válasz is lehetséges.


"kp-t gombolnak" Azaz egyértelműen kp-val fizetsz azaz 7*25=175 Huf


Na akkor ezt most te is elszúrtad, ugyan is a kerekítés nem így történik. Ugyan is oda fáradsz a kasszához, ahol a kedves és mosolygós kasszás hölgy szépen beüti, hogy 7*27 (modernebb helyeken 7*zsemle kód) és a gép szépen kidobja, hogy 189 ft, ami kerekítve 190 ft, vagyis 190 ft-ot gomboltak le rólad.
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 7.50
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2619. hozzászólás - 2009.03.17. 19:06:51 (Válasz Birka #2614 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.03.17. 18:29:04
Konkrétan bebizonyítom, mennyire primitív vagy, mert értelmezni se tudod a kérdéseket!

Konkrétan gondolkodj, mielőtt hülyeséget állítasz!


Másfelől a kérdéseid elég primitívek, akármennyire is burkolod hosszú mondatokba:
-Éppen üres lett a 60 alma kapacitású kosaram melyből egyszerre három almát tudok megfogni. Hányszor kell markolnom, hogy üres legyen a kosaram? 47.92%
60/3=?


Éppen üres lett, azaz nincs benne alma, azaz nem tudsz kivenni egyet sem tehát 0!

Nem azt kérdezted, hogy még, hanem hogy hányszor.

-Ha egy hajó merülési mélysége 6 méter, és az öböl vízmélysége, ahol a szárazdokkban áll 9 méter akkor milyen mélyen merül vízbe a hajó? 10%
Mennyibe kerül a háromgarasos kenyér?


A SZÁRAZ dokk-ban nincs alapvetően víz, attól száraz...

Az lehet, azonban a szárazdokk kiemelhető és elsüllyeszthető berendezés, tehát van olyan időpont, amikor van benne víz... mellesleg hogyan is tudnád kiemelni a hajót, ha nem süllyeszted a hajó merülési mélysége alá?
http://koga.hu/blog-entry.php?id=75

A szárazdokk víz "alatt"......................................................................... ...................................és víz "felett".

-Amennyiben egy zsemle 27 Ft a boltban, akkor mennyi kp-t gomboltak le rólam a kasszánál optimális esetben, ha csak 7db zsemlét fizettem ki? 15%
7*27=?, aztán mivel fizethetsz készpénzzel, ahol kerekítenek és bankkártyával is, ahol nem, több jó válasz is lehetséges.


"kp-t gombolnak" Azaz egyértelműen kp-val fizetsz azaz 7*25=175 Huf

25 nem egyenlő 27-el, bármennyire is szeretnéd, 7*27 pedig 189 HUF (mert ezt sem jól írtad!), amit 2009. 03. 17-én kerekítenek, ha készpénzzel fizetsz...

-Ha egy étteremben 17 asztal és asztalonként 6 szék, valamint minden bútornak 4 lába van, akkor a betévedő vendég max. hány lábán ülhet egyszerre? 23.08%
A betévedő vendég a seggén fog ülni, nem a lábán.


Vannak nagyon frankó távol/közel keti szokások, ahol az ember törökülésben, vagy térdelve étkezik, és egy embernek MAX 2 lába van...

Ez nem szerepel a kérdésben, tehát az nem egyértelmű... mellesleg keleti!

-Ha egy vasúti szerelvény minden tagja 2 zsámolyos, zsámolyonként 2 tengelyes, akkor egy 20 kocsit vontató szerelvény hány kerékkel gurul sínenként? 12.9%
2*2*2*20+a vontató kerekeinek a száma=?


Te is lehagytad a vonattót, azaz 21 tagú a szerelvény 20 kocsival...

Aminek még mindig nem tudod, hány kereke van... és mellesleg én odaírtam, hogy +a vontató (és nem vonattó!) kerekei, tehát te hagytad ki a számításból eredetileg is.

-Ha egy teherautónak 3 hátsó tengelye van tengelyenként 2 kerékkel, és az utolsó tengelyt felemeli menet közben, akkor hány kerékkel tapad az úton? 46%
Az első tengelyek számát nem adtad meg tehát nem megállapítható a válasz.


Ebben lehetne igazad, de kérem a típusát annak a teherautónak, melynek hátul 3 elől több mint egy tengelye van, én órákat kerestem a Guglin Man, Volvó, Scania, Merci oldalakon és nem találtam!

Attól, hogy valamit nem találsz, még létezhet!

Ergo: saját magadnak sincs fogalmad arról, mit kérdezel és még te akarod bizonyítani, hogy más a primitív?
Ahhoz korábban kelj fel!
A hozzászólást Kagemusha módosította 2009.03.17. 19:30:08-kor
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2620. hozzászólás - 2009.03.17. 19:11:03
Mit kapsz ha feltett kviz kérdésed jó kérdés választ kapod?
VP
+10 LE helyes válaszonként
Ajándék lélek energiát*
ÉP

Írásjel, ragozás, ékezet, törlés.

Hogy hívják a hupikék törpikékben a gonosz varázslót?
Morfeusz
Hókuszka
Hókuszpók*
csingiling

Lehetne csingling helyett valami tulajdonnévnek tűnő (és Hupikék)?

Melyik földrészen található Ghána?
Ázsia
Dél-Amerika
Oceánia
Afrika*

Ausztrália és Óceánia

Mi az a madártej?
egy étel*
nem is létezik ilyen!
egy emlős madár teje
egy növény

Az idióta válaszlehetőség hagyján, de a madártej növény is sajnos.
Ernyős madártej - Ornithogalum umbellatum.
A hozzászólást Semelyik módosította 2009.03.17. 19:18:44-kor
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője