Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 3.
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6781. hozzászólás - 2009.05.16. 17:21:25 (Válasz csati777 #6756 hozzászólására.)
Idézet: csati777 - 2009.05.16. 09:57:17
Ha van egy hordonk 100 liter borral és kiöntünk egy litert és a helyére vizet öntünk hányszor kell megismételni hogy fele-fele legyen?
49
Hiányzik egy adat!
59
Nem számolható ki!*

Ezt csak azért írtam ide be, hogy ha valaki találkozik ezzel a hülye kérdéssel, akkor tudja rá a választ...


Erre csak annyit, hogy kiszámolható, (jól is nézne ki a tudomány ha ilyet nem lehetne kiszámolni ) ha jól emlékszem mértani sor szerű (elég rég volt már ), ami matek és fejben elég gázos megoldani. Más kérdés, hogy esetleg nincs megfelelő megoldása. Válasznak azt tudnám még elfogadni az eredmény ismerete nélkül, hogy ezzel a módszerrel nem lehet megoldani a pont 50-50%-os arányt.

Véleményem szerint ezt ki kellene venni az aktív kérdések közűl megérdemel egy rossz kérdést
A hozzászólást Barbey módosította 2009.05.16. 17:30:21-kor
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 5
kedvelt tagPetking6Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6782. hozzászólás - 2009.05.16. 17:35:30 (Válasz Cosmo #6746 hozzászólására.)
Kétszer nyomtad meg és autómatikusan a következő kérdésre is válaszoltál.
Pontszám: 5
kedvelt tagPetking6Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6783. hozzászólás - 2009.05.16. 17:47:47
Menyi lelekenergiába kerül egy 20 tulajdonság fejlesztése?

250Lé
150Lé
300Lé
200Lé

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.


A végén rá jöttem ,hogy a 20után le maradt az "-as" . Mért nem lehet értékelés elött modositani.
Pontszám: 7.50
népszerűtlenEtejeduFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6784. hozzászólás - 2009.05.16. 17:50:14
Sziasztok!
Eddig szeretttem a kvízt vadászat közben kitölteni...
De mostanában értelmetlen idióta kérdéseket kapok vagy még a kérdező is rosszul tudja a választ (nincs a választhatók között a helyes!!!)
Csak tudnám amikor értékelik ezeket a sza.okat hol jár a többiek figyelme?
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6785. hozzászólás - 2009.05.16. 18:09:32 (Válasz Petking6 #6783 hozzászólására.)
elég sok egyéb sebből vérzik még a kérdésed...
Pontszám: 5
fórumozóÉpítész mérnökFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6786. hozzászólás - 2009.05.16. 18:14:20
Ki vezette a gall csapatokat a Kr.e. 53-52-ben zajló gall felkeléseben?

Vercingetorix, az arvernusok törzsfője
Orgetorix, az ókori helvétek egyik vezére
Titus Claudius Asellus, római katonatiszt, politikus
Dumnorix, a haeduus törzs vezetője

Érdektelen lexikális tudás.

Enyi erővel azt is kérdezhetném, hogy ki volt a 3. gépesített raj vezetője az Afrika hadtestnél.


Az ilyenek miért vannak bent a rendszerben?
Pontszám: 5
kedvelt tagBEUSNő
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6787. hozzászólás - 2009.05.16. 18:15:57
Melyik csoportba tartozik a paradicsom?
csonthélyas
zöldség
gumós
gyümölcs
Csonthéjas és a paradicsom a burgonyafélék családjába tartozik,semmiféleképp sem gyümölcs,ahogy az meg volt jelölve.

Mit jelent a "silkroad" angol kifejezés?
Főút
Túrista út
Selyem út
Vándor út
Nem tudok angolul és a szótár sincs itthon.
Pontszám: 5
fórumozóCosmoFérfi
Végzetúr tehetség
183 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6788. hozzászólás - 2009.05.16. 18:22:27 (Válasz Petking6 #6782 hozzászólására.)
Nem nyomtam rá kétszer,nem is adta volna ki a helyes választ anélkül, hogy a választ meg ne jelöltem volna.Na mind1.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6789. hozzászólás - 2009.05.16. 18:22:50 (Válasz Építész mérnök #6786 hozzászólására.)
Hogy a koszon kívül ragadjon rád valami más is, míg a végzetúrral foglalkozol. Mondjuk egy kis kultúra, egy kis történelem.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6790. hozzászólás - 2009.05.16. 18:42:55
Hogyan hívták Jézus édesanyját?
Mária
Mózes
Éva
Rododrendon

Nehéz lett volna még két női nevet nézni a Bibliából?
Melyik NEM számítógépes programozási nyelv az alábbiak közül?
BASIC
Java
C
NATO

primitív
Mi a sáfrány ??
Énekesmadár
Sárkány
Fűszer
Virág

ez milyen írásjel?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagMulderFérfi
Végzetúr mester
263 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6791. hozzászólás - 2009.05.16. 18:52:01
Mikor alapult meg a U2 együttes?
1980
1970
1985
1976

Alakult, és egyáltalán nem fontos ezt tudni.
Pontszám: 5
fórumozóÉpítész mérnökFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6792. hozzászólás - 2009.05.16. 18:56:37 (Válasz Lanmandragoran #6789 hozzászólására.)
Kikérem ezt a hangnemet magamnak.Idézet: Lanmandragoran - 2009.05.16. 18:22:50
Hogy a koszon kívül ragadjon rád valami más is, míg a végzetúrral foglalkozol. Mondjuk egy kis kultúra, egy kis történelem.

Honnan tudod, hogy mennyi kultúra és intelligencia szorúlt belém? Úgy látom beléd nem sok.

Ilyet én is tudok írni, : Amíg a végzetúrral foglalkozol, tanulj egy kis jómodort és ne sértegess ismeretlenül másokat. Főleg, hogy az élet korával sem vagy tisztában. Már rég nem vagyok tizenéves. S ha már itt tartunk a nagyobbik gyerekem iskolás. Szóval a válaszoddal bróbálj meg nem megsérteni senkit. Lehet, hogy az a valaki többet tud az életről mint te.

Amúgy.
Miért nem lehet Magyar Történelmet kérdezni? Mi közöm nekem a Gallokhoz? Semmivel sem leszek kultúráltabb, ha ezt tudom. A saját hazám törnéleméhez annál inkább van közöm, amit illik is tudni. Ja igen. "Ezer éve" érettségiztem 5-ösre történelemből. A főtételem a Magyarország belépése a II. világháborúba volt.
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6793. hozzászólás - 2009.05.16. 19:11:15 (Válasz Építész mérnök #6792 hozzászólására.)
Már ne haragudj, de az egyetemes történelem az általános műveltség része, így mint olyant ismerni kell bizony, nem, nem csupán Magyarországért, az ennek csupán kicsiny szilánkja. És ez az említett esemény és név azért elég fontos... És nem árt ha utánanéz, aki nem tudja. Más kérdés, hogy Lan lehetne visszafogottabb és finomabb is.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
fórumozóÉpítész mérnökFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6794. hozzászólás - 2009.05.16. 19:34:05
Idézet: Byzon - 2009.05.16. 19:11:15
Már ne haragudj, de az egyetemes történelem az általános műveltség része, így mint olyant ismerni kell bizony, nem, nem csupán Magyarországért, az ennek csupán kicsiny szilánkja. És ez az említett esemény és név azért elég fontos... És nem árt ha utánanéz, aki nem tudja. Más kérdés, hogy Lan lehetne visszafogottabb és finomabb is.


Abban igazad van, hogy az egyetemes történelem is fontos. De ez valahogy kimaradt a mikorunkbeli tananyagból. de mindemellett szerintem a több országot, vagy az egész világ alakulására kiható történelmi események tartoznak inkább az álltalános műveltséghez. Például, egy Osztráknak (ahol a Fekete sereg is járt), vagy mondjuk egy Franciának (a Honfoglalás idején még a Hispániába is eljutottak kalandozó elődeink) semmit sem mond mondjuk a Dózsa féle paraszt felkelés, neki nem hiszem, hogy mint Egyetemes történelem az alap intelligenciájához tartozik. Remélem érthető volt amit mondani akartam.
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6795. hozzászólás - 2009.05.16. 19:50:18 (Válasz Építész mérnök #6794 hozzászólására.)
Hogyne, értem. De ez egy olyan birodalmat érintő esemény és személy, amely gyakorlatilag a világ ura volt abban az időszakban, így nem nevezném érdektelen lexikális tudásnak. Nagyon sokan tudják a választ, akik nem azoknak pedig érdemes utánanézni, mert ez értékes tudást hordoz ellentétben pl Christiano Ronaldo mezszámával... Szóval én a hangnemet leszámítva egyetértek Lannal, a kérdés jó, a rossz válaszok is szépen kidolgozottak, a kérdés szerintem szép és ügyes. De majd Hatsep eldönti.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagMulderFérfi
Végzetúr mester
263 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6796. hozzászólás - 2009.05.16. 19:54:19
Mi az a birsalmasajt?
alma
birs
sajt
lekvár

Szép kérdés, még szebb válaszokkal.
Pontszám: 5
fórumozóÉpítész mérnökFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6797. hozzászólás - 2009.05.16. 19:56:40
Hogy hívták az első magyar fejlesztésű, már szerepjátéknak tartott művet?

Harc és Varázslat
Magus
Codex
AD&D

Törölni kéretik. Helyes írási hiba. Ha már a miatt megy a kötözködés, hogy a "?" jel elött szóköz van, akkor Magus-M.A.G.U.S.

http://hu.wikipedia.org/wiki/M.A.G.U.S.
"A játék elnevezése
A M.A.G.U.S. egy mozaikszó, feloldása: Miracle Adeptia Guns Urrus Sorrate. Ez a játék világában egy északi kolostor, amelyben a kalandozó tetteit jegyzik. Innen ered a játék alcíme: Kalandozók Krónikái."
Pontszám: 3
fórumozóÉpítész mérnökFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6798. hozzászólás - 2009.05.16. 19:58:53 (Válasz Byzon #6795 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2009.05.16. 19:50:18
Hogyne, értem. De ez egy olyan birodalmat érintő esemény és személy, amely gyakorlatilag a világ ura volt abban az időszakban, így nem nevezném érdektelen lexikális tudásnak. Nagyon sokan tudják a választ, akik nem azoknak pedig érdemes utánanézni, mert ez értékes tudást hordoz ellentétben pl Christiano Ronaldo mezszámával... Szóval én a hangnemet leszámítva egyetértek Lannal, a kérdés jó, a rossz válaszok is szépen kidolgozottak, a kérdés szerintem szép és ügyes. De majd Hatsep eldönti.


Oksa, meggyőztél. Abban egyetértek veled, hogy a Christiano Ronaldo mezszámával... szemben ez inkább alap intelligenciához tartozik
Pontszám: 5
fórumozóMisikaFérfi
Végzetúr
61 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6799. hozzászólás - 2009.05.16. 20:04:49
Budapest hanyadik kerületében van rákoskeresztúr?
19
10
21
17

Helyesírás, és a kerületek rómaszámmal írandók

Hány púpja van egy dromedárnak?
1
nem is létezik ilyen állat
2
nincs

Ha nem létezik, akkor minek kérdezi?


Mi az hogy "LE".
Pasz
Lakás Eladó
Lej
Lélekenergia

Nc
Pontszám: 5
kedvelt tagMulderFérfi
Végzetúr mester
263 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
6800. hozzászólás - 2009.05.16. 20:11:27
Melyik a szerelmesek városa?
Velence
Párizs
valami
valami

Velence van megjelölve, de Párizsra inkább mondják.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!