Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 3.
utáltTristram01Férfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2341. hozzászólás - 2009.03.15. 11:53:37
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.03.15. 10:22:08
Hol található az emberi szervezetben a singcsont?
Kisujjtól a könyökig*
Lábfejben
Lábszárban
Nagyujjtól a könyökig

A te szervezetedben a kisujjtól indul a singcsont? Eléggé gnóm lehetsz. Törlést neki.


Mint a kérdés írója közlöm hogy nem vagyok gnóm, és ha megfigyelted volna a kérdést rájöttél volna hogy egy szóval nem állítottam hogy a singcsont a kisujjtól indulna, csak azt mondtam hogy attól-addig található, szó sem volt róla hogy honnan indul, mivel csontoknál nem sok értelme van arról beszélni hogy honnan indul.

Amúgy meg elismerem hogy nehéz a kérdésem és nem tudhatja mindenki, és azt is megértem ha emiatt kiszedik, de a kulturálatlan hangot kikérem magamnak.Szóval kedves ArkAngyal75 máskor légyszíves tartózkodj a sértegetésemtől oké?

egyébként pedig a válaszom helytálló, csak nézd meg az erről szóló Wikipedia szócikket vagy egy-két mai kiadású biológia tankönyvet.
Pontszám: 2
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2342. hozzászólás - 2009.03.15. 12:00:59 (Válasz Tristram01 #2341 hozzászólására.)
Ma úgy tűnik biológia szekció van...

A kérdést lehet érdemes lenne átfogalmazni, mert szerintem így tényleg nem helytálló.
Pl. a általad helyesnek tartott válaszban azt lehetne írni, hogy "valahol a kézkisujj és a könyök között"
Mert egyrészt a kissuj lehetne lábujj is, másrészt a válasz jelen formájában azért nem helyes, mert azt mondja hogy a kisujjtól a könyökig tart a singcsont.
Szóval a probléma szerintem leginkább nyelvtani, ami orvosolható.
Pontszám: 5
kedvelt tagToscaNő
Végzetúr tehetség
173 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2343. hozzászólás - 2009.03.15. 12:13:22
Hány nazgul van a gyűrű urában?
3
9
7
10


Érdektelen, spec, a helyesírási hibákról már nem is beszélve...


Mi a közös a a fekete özvegy pókban és az imádkozó sáskában?
Párzás után a nőstény felfalja a kisebb hímet
Semmi
Mindkettő zöld
Mindkettő fekete


"Semmi" miatt törlésre lett ítélve, meg a többi helytelen válasz is lehetne kevésbé primitív a helyes válaszhoz képest.
Amúgy meg tájékoztatásul (már nem a kérdés helyességét, vagy inkább helytelenségét vizsgálva): az, hogy a nőstény párzás után (sokszor előtte vagy helyette) megeszi a hímet, ez nem csak erre a két fajra hanem az ízeltlábúak sacperkábé 90%ára igaz...


Ki nem tagja az X-Men csapatnak?
Cyclops (Scott Summers)
Magneto
Jean Grey
Professor X (Charles Xavier)


Bár szeretem a filmet, és néztem a rajzfilmsorozatot is, szerintem ez spec, érdektelen, és nem kvízbe való.

Melyik típust nem a Mazda gyártja?
300zx
mx5
323
rx7


Lassan már a kocsiktól is hányingerem lesz...

+ vlmi ilyesmi volt, nem másoltam ki:
Ki szerepel a Tankcsapda alapítótagjai között:
Pataki Attila
Lukács László
Kalapács József
... (vlmi 4.)

Bár közismertek, népszerűek és vagy 20 éve zenélnek, szerintem még mindig nem tartoznak az általános műveltség kategóriába...
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3. (kivéve a 0)
2344. hozzászólás - 2009.03.15. 12:15:06 (Válasz Lanmandragoran #2310 hozzászólására.)
Re: Kvíz 3.
2310. hozzászólás - Tegnap, 23:04:33
Mely számok tartoznak a természetes számok halmazába?
a pozitív egészek
a negatív egészek
a pozitív egészek és a nulla
a törtek

Ha jól tudom a nullát sok matematikus nem sorolja közéjük, a válasz eszerint kétesélyes.

Az eredeti Peano féle meghatározás szerint a 0 természetes szám. http://hu.wikipedia.org/wiki/Giuseppe_Peano
1947-1989-id Mo.-on szovjet hatásra (utasításra?!) nem tekintették annak.
1989 óta ismét annak vesszük.
Most (per pillanat) természetesen az.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2345. hozzászólás - 2009.03.15. 12:16:17 (Válasz Tristram01 #2341 hozzászólására.)
Ne haragudj, de ha neked a kisujjadtól a könyöködig található a singcsont, akkor nem tudod mozgatni a csuklód, erre vonatkozott a félreérthető gnóm kifejezés. A singcsont az alkar egyik csontja, az egyik vége a könyökcsúcs, a másik vége a jól tapintható csuklónyúlvány. A kisujjhoz annyi köze van, hogy az alkar kisujj felőli oldalán található, de a csuklótól a könyökig, tehát a válaszod nem helytálló.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2346. hozzászólás - 2009.03.15. 12:17:14
Ki nyerte az amerikai elnökválasztást?
John McCaine
Barack Obama
Hilary Clinton
Arnold Schwarzenegger

Melyiket?

A NARNIA KRÓNIKÁIBAN hogy hívják a legidősebb fiút (a fenséges)?
Edmond
Herry
Richard
Péter

Miért kell kiabálni?
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3. (kivéve a 0)
2347. hozzászólás - 2009.03.15. 12:18:27 (Válasz Magusocska #2344 hozzászólására.)
Én úgy tanultam hogy az, de itt a fórumon is többször szóba került, hogy vannak akiknek nem úgy tanították, ennek tükrében a válaszadó vagy belefuthat a rossz válaszba, mert úgy tanulta, vagy 50% esélye van eltalálni a helyes választ, mert nem tudja, hogy a kérdés feltevője hogy tanulta.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2348. hozzászólás - 2009.03.15. 12:18:33 (Válasz Anababa #2342 hozzászólására.)
Re: Kvíz 3.
2342. hozzászólás - Ma, 12:00:59 (Válasz Tristram01 2341 hozzászólására.)
Ma úgy tűnik biológia szekció van...
..... a singcsont.
Szóval a probléma szerintem leginkább nyelvtani, ami orvosolható.

Ha a nyelvtani probléma orvosolható a biológiai szekcióban ... akkor hova is soroljam ?
tudom, hogy Off , de kihagyhatatlan
A hozzászólást Magusocska módosította 2009.03.15. 12:20:18-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagToscaNő
Végzetúr tehetség
173 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2349. hozzászólás - 2009.03.15. 12:19:41 (Válasz Tristram01 #2341 hozzászólására.)
Én javasolnám, hogy fogalmazd át, vlhogy így: a csukló és a könyök között, a kisujj oldalán.
Így pontosabb lenne és fedné is a valóságot.

Én spec nem emiatt gazolnám ki, hanem azért mert már szerepel egyszer-kétszer a kvízben...

Egyébként: üssetek agyon, ha nincs igazam, de nálam az, hogy 'ettől-eddig tart', ill. hogy 'innen indul és eddig tart' ugyanazt jelenti.

És: "csontoknál nem sok értelme van arról beszélni hogy honnan indul." Miért is nem?
Pontszám: 5
utáltTristram01Férfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2350. hozzászólás - 2009.03.15. 12:22:30
Idézet: Anababa - 2009.03.15. 12:00:59
Ma úgy tűnik biológia szekció van...

A kérdést lehet érdemes lenne átfogalmazni, mert szerintem így tényleg nem helytálló.
Pl. a általad helyesnek tartott válaszban azt lehetne írni, hogy "valahol a kézkisujj és a könyök között"
Mert egyrészt a kissuj lehetne lábujj is, másrészt a válasz jelen formájában azért nem helyes, mert azt mondja hogy a kisujjtól a könyökig tart a singcsont.
Szóval a probléma szerintem leginkább nyelvtani, ami orvosolható.


Elismerem hogy nyelvtanilag vitatható a kérdésem, de ha megnézed a válaszlehetőségeimet akkor abból világosan látszik hogy nem lehet a láb kis, illl. nagyujjáról szó, mert milyen csont az ami nagylábujjtól tart a könyökig, úgy hogy közben nem megy át se a lábszáron sem a lábfejen?

A másik javaslatoddal "valahol a kézkisujj és a könyök között" lehet hogy igazad van de én ezt anno biosz órán, eszerint a meghatározás szerint tanultam még akkor is ha hibás, bár erről nem vagyok meggyőződve, ugyanis ha megnézitek az angol wikipedia szócikkében van egy kép, ami a singcsontot mutatja és ott látszik a képen hogy a csont a kisujjnál (esetleg ha nagyon akarod a gyűrűsnél) van az egyik vége, míg a másik képen meg az látszik hogy "becsatlkakozik" a könyökbe tehát a válaszomnak szerintem ez a része is helytálló, de igazad van abba hogy vitatható.
Pontszám: 2.33
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2351. hozzászólás - 2009.03.15. 12:23:52 (Válasz Tosca #2349 hozzászólására.)
És: "csontoknál nem sok értelme van arról beszélni hogy honnan indul." Miért is nem?

Mert, az ismert mondás szerint "Nem az fontos, hogy honnan jöttél, ecsém, hanem hogy hova mész!
Ha kapsz egy balegyenest, ami a singcsont tömegének lendületét is átviszi az állcsontodra, akkor lényegtelen, hogy honnan indul, csak az érdekes, hogy hova érkezik, milyen erővel, milyen szöggel...

Na és komolyan szólva, mondjuk a singcsont, sípcsont honnan indul a 3D értelmezésben? Vagy a bal sarok a definitív origó? Esetleg szívlökésirányú balpörgésű rendszerről beszélünk?
Én itt geometriai irányultsági problémát érzek - de lehet hogy az orvosi szaklapokat olvasó kollega orvosi érvet is szolgáltat.
A hozzászólást Magusocska módosította 2009.03.15. 12:27:53-kor
Pontszám: 6.50
kedvelt tagToscaNő
Végzetúr tehetség
173 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2352. hozzászólás - 2009.03.15. 12:26:16 (Válasz Magusocska #2351 hozzászólására.)
Igazad van, tényleg nem gondoltam a kérdés nem anatómiai magyarázataira
Utólag is elnézést, hogy ezeket kihagytam a körből
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3. (kivéve a 0)
2353. hozzászólás - 2009.03.15. 12:29:54 (Válasz Lanmandragoran #2347 hozzászólására.)
Nos, ismét matek.
A természetes számok halmaza valóban definíciótól függően tartalmazhatja a 0-t.
Tanulmányaim során nem találkoztam olyan területtel, ahol nem tartozik bele; igaz, nem is vagyok algebrista.
Ha fel akarjuk hívni a figyelmet arra, hogy nincs benne a 0, egyszerűbb azt mondani: pozitív egész számok.
Az egyértelműség jegyében az alábbi kérdést lehetne föltenni:
Mely számokból áll a természetes számok halmaza (mint egységelemes félcsoport az összeadásra)?

Ez meg értelemszerűen kiverné a biztosítékot sokakban - joggal.
Egyszerűbb kivenni.
A hozzászólást Semelyik módosította 2009.03.15. 12:30:40-kor
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2354. hozzászólás - 2009.03.15. 12:33:10
Melyik nem a canabbis drgo szinonimája?

Marihuana
Mescalin
Joint


Az Isten szerelmére...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagToscaNő
Végzetúr tehetség
173 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3. (kivéve a 0)
2355. hozzászólás - 2009.03.15. 12:33:16 (Válasz Semelyik #2353 hozzászólására.)
Az aláírásodra válaszoló 'klasszikus' idézet: "Tedd vagy ne tedd, de sohase próbáld!"
Pontszám: 5
kedvencNuplayaFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2356. hozzászólás - 2009.03.15. 12:48:24 (Válasz Lanmandragoran #2338 hozzászólására.)
Ok! Bocsesz csak bal lábbal keltem.
A kérdésekre vonatkozó tanácsot pedig köszönöm, igyekszem ezután szem előtt tartani
Pontszám: 7.50
utáltTristram01Férfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2357. hozzászólás - 2009.03.15. 12:51:31
"Ne haragudj, de ha neked a kisujjadtól a könyöködig található a singcsont, akkor nem tudod mozgatni a csuklód, erre vonatkozott a félreérthető gnóm kifejezés. A singcsont az alkar egyik csontja, az egyik vége a könyökcsúcs, a másik vége a jól tapintható csuklónyúlvány. A kisujjhoz annyi köze van, hogy az alkar kisujj felőli oldalán található, de a csuklótól a könyökig, tehát a válaszod nem helytálló."

oké, hogy nem 100%-ig pontos mert tényleg lehetne a csuklóhoz kötni de akkor ezáltal sokkal jobban összekeverhető lenne az orsócsonttal ami ugye szintén ott található a csuklónál.ÉS
ha így fogalmazom meg a választ hogy a "csuklótól a könyökig" akkor 2 is helyes lett volna az emberi szervezetben levő csontok közül, mert ez nem csak a singcsontra hanem az orsócsontra is igaz ezért is döntöttem eme megfogalmazás mellett ami majdnem 100%-ig pontosan megadja a helyét egy másik csonthoz viszonyítva. Ja és hogy a kisujjnak nem sok köze van a singcsonthoz? Nagyon jól tudom, a kisujj csak egy viszonyítási alap volt hozzá semmi több.Nem mondtam hogy összekapcsolódik vele, vagy egyáltalán köze lenne hozzá csak 2 csont segítségével behatároltam a helyét.Méghozzá meglehetősen pontosan igen lehetett volna a csuklóhoz is viszonyítani de azt a fentebb említett probléma miatt elvetettem.
Pontszám: 3
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2358. hozzászólás - 2009.03.15. 12:52:51
Melyik műsor nem az RTL klubbé?
Vacsoracsata
Monika-show
Barátok Közt
Mokka

A mai műveltségnak alapvetőbb oszlopa a tévé, mint a helyesírás.

Hogyan hívják a magas hegységekben kialakult tavakat?
Tengerszem
Hegyi tó
Kristályvíz
Kristály tó

Érzésre: így pontatlan.
Körülbelül:
Hogyan hívják az egykori gleccserek kárfülkéiben kialakuló, általában jóval tengerszint feletti tavat?

Hány napig tart az utad hogy megtaláld a hordavezért?
1+41 napig
3+2 napig
7+2 napig
6+12 napig

Külön jól esett, hisz épp most akadtam be a három felkeresős küldetéssel.
A hozzászólást Semelyik módosította 2009.03.15. 12:54:24-kor
Pontszám: 5
utáltTristram01Férfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2359. hozzászólás - 2009.03.15. 12:56:40
Idézet: Tosca - 2009.03.15. 12:19:41


Én spec nem emiatt gazolnám ki, hanem azért mert már szerepel egyszer-kétszer a kvízben...



De ez a kérdésem már nem új, már legalább 2-3 hónapja benne van a kvízben...bár mondom megértem, ha kiakarjátok törölni nem is az ellen hadakozok én.
Pontszám: 3
kedvelt tagToscaNő
Végzetúr tehetség
173 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
2360. hozzászólás - 2009.03.15. 13:07:50 (Válasz Tristram01 #2357 hozzászólására.)
Idézet: Tristram01 - 2009.03.15. 12:51:31
"Ne haragudj, de ha neked a kisujjadtól a könyöködig található a singcsont, akkor nem tudod mozgatni a csuklód, erre vonatkozott a félreérthető gnóm kifejezés. A singcsont az alkar egyik csontja, az egyik vége a könyökcsúcs, a másik vége a jól tapintható csuklónyúlvány. A kisujjhoz annyi köze van, hogy az alkar kisujj felőli oldalán található, de a csuklótól a könyökig, tehát a válaszod nem helytálló."

oké, hogy nem 100%-ig pontos mert tényleg lehetne a csuklóhoz kötni de akkor ezáltal sokkal jobban összekeverhető lenne az orsócsonttal ami ugye szintén ott található a csuklónál.ÉS
ha így fogalmazom meg a választ hogy a "csuklótól a könyökig" akkor 2 is helyes lett volna az emberi szervezetben levő csontok közül, mert ez nem csak a singcsontra hanem az orsócsontra is igaz ezért is döntöttem eme megfogalmazás mellett ami majdnem 100%-ig pontosan megadja a helyét egy másik csonthoz viszonyítva. Ja és hogy a kisujjnak nem sok köze van a singcsonthoz? Nagyon jól tudom, a kisujj csak egy viszonyítási alap volt hozzá semmi több.Nem mondtam hogy összekapcsolódik vele, vagy egyáltalán köze lenne hozzá csak 2 csont segítségével behatároltam a helyét.Méghozzá meglehetősen pontosan igen lehetett volna a csuklóhoz is viszonyítani de azt a fentebb említett probléma miatt elvetettem.



Azt vitatjuk, hogy a megfogalmazás módjából az derül ki, mintha a sing csont a kisujjtól a könyökig tartana, minden átmenet nélkül, a többi ott helyeződő csontot teljesen figyelmen kívül hagyva...elhisszük, hogy nem ez járt a fejedben, de akkor is így értelmezhető. Többen felvetettük, miképp kéne átfogalmaznod, ahogy feljebb is említettem: 'a csukló és a könyök között található, a kisujj oldalán', az orsócsontra értve pedig írhatod ugyanígy, csak 'a hüvelykujj oldalán'. Egyébként, hogy anatómiailag tisztázzuk, a sing- és az orsócsontnak is csak annyi köze van a csuklóhoz, hogy ahhoz kapcsolódik közvetlenül, nem része a csuklónak, tehát sorolom: kisujjnak 3 ujjperce után következik 1 kézközépcsont (a kisujj felől), az után jön 2 kéztőcsont ( a kisujj oldalán szintén, ezek vesznek részt a csukló alkotásában), az ulna (=sing csont), aminek a vége a könyökbúb.
Tehát az emberi kar, az ujjhegyektől (összes ujj) a könyökízületig áll 29 db csontból...

És végezetül: Fogadd már el, hogy rosszul/nem egyértelműen tetted fel a kérdésedet, és mi itt a fórumon nem b*szogatni akarunk, hanem segíteni neked, hogy egy jó kérdés lehessen belőle

A stílusért utólag is elnézést kérek...
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!