Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 3.
kedvelt tagNoverNő
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
221. hozzászólás - 2009.02.23. 13:05:13
Mivel játszják a boccia-t (bocsa)?
Tarott kártyával.
Golyóval.
fa ütőkkel.
Francia kártyával.

Bár maga a kérdés jó, de azért ez durva "játszják"
Pontszám: 5
irritálóReelmcFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
222. hozzászólás - 2009.02.23. 13:07:00 (Válasz Lanmandragoran #188 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.23. 10:44:50
Idézet: Magusocska - 2009.02.23. 10:28:58

Melyik nem Seria A-s focicsapat?

AC Milan
Juventus FC
AS Roma
Real Madrid

Na ez spec.

Azért ez attól távol áll. Anélkül, hogy tudnád, mi a lópikula az a Serie A, azért a 3 olasz, egy spanyol csapat könnyűszerrel megkülönböztethető, így nem okoz különösebb nehézséget a válasz.


Lamand... de ha fingom nincs hogy miaz akkor felőlem lehet valami nemzetközi bajnokság is amibe 2 olasz meg egy spanyol csapat van... sőt mondok jobbat...a 2csapatból 2ről tudom biztosan hogy olasz...és az extrapoén hogy nem is érdekel melyik a 3.
de felőlem maradhat... úgyis mindjárt tudok megint kérdezni... addig kicsit részletesebben utána nézek az NHL farmcsapatainak azt kitalálok belőlük valami jó kitalálható nem spec kérdést... biztos mindeneki örülni fog
Pontszám: 3
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
223. hozzászólás - 2009.02.23. 13:09:35 (Válasz Lordofchaos #220 hozzászólására.)
221. hozzászólás - Ma, 13:02:00
Melyik arab szám értéke 349?
MDCV
CCCXIV
DCIX
CCCIL


Ezek római számok.

Tényleg nem értem a morgásodat.
Melyik arab szám értéke 349? Hát a 349-é. Ez tuti - én csak tudom. Namármost a válaszok közül kell keresni egyet aminek az értéke ennyi. Az az aprócska tény, hogy azok valóban római számokkal vannak írva nem kell, hogy zavarjon, hiszen lehetne rovásírással vagy binárisan, esetleg hexában, a lényeg az, hogy az értéke annyi legyen. Ki tudod választani?
Itt elég sokan vannak, akik a kiválasztásban erősek - legalább is a termékeik alapján
A hozzászólást Magusocska módosította 2009.02.23. 13:11:05-kor
Pontszám: 2.33
irritálóReelmcFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
224. hozzászólás - 2009.02.23. 13:16:35 (Válasz Lucc #168 hozzászólására.)
Idézet: Lucc - 2009.02.23. 06:14:41
Idézet: Reelmc - 2009.02.23. 00:56:09

....
hát sztem kár azért az igénytelen Mazsoláért oda... egy értelmesebb-re cseréléssel maradhat... így viszont sztem törlendő...


sztem? értelmesebb-re ?

Ha a kérdésekben a jó helyesírás követelmény, akkor itt miért nem?


drága Lucc... örülnék ha nem szólnál be... majd ha kérdést teszek fel akkor odafigyelek sőt eddig ahány kérdést feltettem annyi lett elfogadva és egyet se olvastam még vissza itt... de ne várd el tőlem hogy fórumon is odafigyeljek hogy minden egyes szót helyesen írjak le mert neked szúrja a szemed... igen rövidítek és igen csinálok bakikat... de amíg mindenki megérti nem tudom mi a probléma... ha annyira szúrja a szemed kérj admin jogot és írogasd át a hibás részeket... de csak azért hogy szaporítsd a még kezdetleges HSZ-aid számát azért ne kötekedj... köszi puszi
Pontszám: 3
fórumozóSzacsigaNő
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
225. hozzászólás - 2009.02.23. 13:23:38
Rendszeresen idegtépő már értékelt kvíz kérdéseket kapok...

Én nem tudom, de mindehol 52-t találtam, szóval hogyan számolt az illető?

hány lapból áll a francia kártya?
55*
50
48
53
Pontszám: 5
irritálóReelmcFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
226. hozzászólás - 2009.02.23. 13:23:45 (Válasz Magusocska #223 hozzászólására.)
Magusocska... csak annyi a baja hogy pontatlan a kérdés mint te is írtad a kérdés hogy melyik arab szám értéke 349... igen a megoldás a 349... innentől helytelen a megoldás mert római számokról sehol nem tesz említést...
helyesen valami hasonló lenne hogy Melyik római szám a megfelelője, az arab 349-nek? ...
szóval jogos a HSZ
Pontszám: 6.67
kedvelt tagWolfyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
227. hozzászólás - 2009.02.23. 13:25:21
Ki volt a 2. világháboruban a DAK parancsnoka?
Speer
Rommel
Wittman
Göring

Ennel kicsit tobb informaciot is adhatott volna.
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
228. hozzászólás - 2009.02.23. 13:25:47 (Válasz Szacsiga #225 hozzászólására.)
Idézet: Szacsiga - 2009.02.23. 13:23:38
Rendszeresen idegtépő már értékelt kvíz kérdéseket kapok...

Én nem tudom, de mindehol 52-t találtam, szóval hogyan számolt az illető?

hány lapból áll a francia kártya?
55*
50
48
53


Hozzászámolt egy csomó Jolly-t mert neki van otthon benne De igen valóban hibás a kérdés nem is értem, hogy ment át.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
fórumozóSzacsigaNő
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
229. hozzászólás - 2009.02.23. 13:26:51 (Válasz Reelmc #222 hozzászólására.)
már tele kis ... a sok hüle focis kérdéssel, ezek spec kérdések, egy csomó ilyen van és baromira nem érdekel, hogy xy milyen színű/szagú/számú mezben játszik, hol és mikor és mennyit lőtt és ki vette át és mennyiért, és ott mennyit nyert a pq csapat színeiben...ez miért is hasznos nekem? Miért lesz jobb az életem, csak mert én szépen megkapom a kérdésemre, hogy spec, ezek a szutyok kérdések meg rende csak jönnek felém...
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
230. hozzászólás - 2009.02.23. 13:27:14 (Válasz Szacsiga #225 hozzászólására.)
52 meg 3 Joker...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagCsigebigeNő
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
231. hozzászólás - 2009.02.23. 13:41:04
Miért van az, hogy tnap óta még nem értékelte senki a feltett kérdésemet, holott a kérdés alatt ez szerepel: A kérdésre eddig 18 jó és 14 rossz válasz érkezett. ?
Pontszám: 5
irritálóReelmcFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
232. hozzászólás - 2009.02.23. 13:42:56
Mekkora az állandó légköri nyomás?
520 Hgmm
1310 Hgmm
1000 Hgmm
760 Hgmm *

állandó hol? hegyekben itt-ott??
az 5perc alatt ennyit sikerült találnom: normál légköri nyomás (100kPa)
nekem spec szagú... vagy túlontúl lexikális... de lehet hogy csak bennem van a hiba...
_____________________________

"Hány éves korában feszítik keresztre Jézust?"

feszítették...
A hozzászólást Reelmc módosította 2009.02.23. 14:03:47-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagLuccFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
233. hozzászólás - 2009.02.23. 14:19:06 (Válasz Reelmc #224 hozzászólására.)
Akkor örülhetsz, mert nem szóltam be. :-) Csupán felvetődött bennem a kérdés, amit fel is tettem. Annak viszont felettéb örvendeznék, ha segítenél nekem abban, hogy kezdetleges - mondhatni primitív - hozzászólásaimat miképp fejleszthetném magasabb szintre. Mi lenne az a mód, amivel szerény képességeim birtokában is színvonalas, mitöbb, egy harmadosztályú kvantumszingularitás tömegvonzását megszégyenítő hozzászólással gazdagíthatnám a Végzetúr fórum kedves olvasóit, hozzászólóit. Gratulálok az összes elfogadott kérdésedhez! Úgy látom némi gyakorlatot igényel, hogy az ember eltalálja, mi az amire 25%-nál többen tudnak válaszolni. Nekem ez még nem megy, mivel egyszer sikerült belekérdeznem egy olyan középsikolás anyagba, amire durván 90% rossz választ adott.

Admin jogot kérni, még ha lehetőségem, vagy esélyem is lenne? Az lenne csak az öngól! Van így is elég munkám, ennyi helyesírási hiba kijavítása messzemenően meghaladja időbeni lehetőségeimet. Arról nem is szólva, hogy vajon hányan éreznék sértve magukat egy önjelölt "cenzor" ténykedése miatt, még akkor is, ha csupán jó szándékból követte el. Azt hiszem, főleg azok lelki világát dúlnám fel, akik nem lustaságból vagy tudatlanságból, hanem valamiféle rosszul értelmezett vagányságból követnek el igen durva hibákat. Hovatovább azért mert "cool" esetleg "3l1t" nem tudni írni. Hmm... a "hovatovább" egybe, vagy külön írandó?

Maradtam tisztelettel:
Lucc az írástudatlan ;-)
Pontszám: 7.50
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
234. hozzászólás - 2009.02.23. 14:22:27
És most lehet választani párbajnemet?
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
235. hozzászólás - 2009.02.23. 14:27:31 (Válasz Kissolyom #234 hozzászólására.)
Pl. menjetek ki ír helyesebben párbajra, de lehetőleg másik topicban, mielőtt Hatse leharapja a fejetek
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
236. hozzászólás - 2009.02.23. 14:28:17 (Válasz Reelmc #226 hozzászólására.)
Idézet: Reelmc - 2009.02.23. 13:23:45
Magusocska... csak annyi a baja hogy pontatlan a kérdés mint te is írtad a kérdés hogy melyik arab szám értéke 349... igen a megoldás a 349... innentől helytelen a megoldás mert római számokról sehol nem tesz említést...
helyesen valami hasonló lenne hogy Melyik római szám a megfelelője, az arab 349-nek? ...
szóval jogos a HSZ

Tény: jogos a HSZ . De néha , amikor a szahar már az ádámcsutkámig ér, akkor csak humorban tudom/próbálom oszlatni a feszültséget.
Itt "formailag" megválaszolható volt a kérdés, emellett valóban primitív (értsd egyszerű), tehát izlés dolga. Az én hozzászólásomat már keményen lepontozták többen, azt láttam.
Írhattam volna egyszerűen csak annyit, hogy:
Pontosítsad a kérdésben az arab szót rómaira!
Pontszám: 5
népszerűtlenDestroyer96Férfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
237. hozzászólás - 2009.02.23. 14:34:30
Hogy hívják Garfield barátnőjét?
Marci(vagy mit tom én)
John
Helen
Mirci

Na most ha én nem nézem ezt a hülye rajzfilmet, és még csak nem is olvasom az ilyen képregényeket, akkor NEKEM MÉGIS HONNAN KÉNE EZT TUDNOM?
Pontszám: 5.33
irritálóReelmcFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
238. hozzászólás - 2009.02.23. 14:35:48
úgy néz ki rosszul tagoltam neked a kezdetleges a HSZ-aid számára vonatkozott... asszem az írás készségedet vagy a minőségét nem vitattam, nem mondtam rá semmit...
azt meg hogy visszadobják a kérdésedet végképp nem tudom hogy sikerült beleszőnöd a dologba... én spec örülök ha olyan kérdést látok aminek utána kell néznem... az hogy másoknak derogál a középiskola és az ott tanultak arról nem én tehetek... mikor kiértékelésre kapok kérdést csak akkor nyomok törlést vagy rossz választ ha idióta felesleges játékon belüli a kérdés illetve a válaszok minősége olyan...
sőt helyesírási hibát is csak akkor nyomok rá ha nagyon szembetűnő egyébként ha látok először inkább ellenőrzöm mozillába hogy helyesen van e írva mivel én is rossz helyes író vagyok így könnyen megeshet hogy tévedek... szóval ezt a részét a HSZ-odnak végképp rossz helyre címezted
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
239. hozzászólás - 2009.02.23. 14:37:04
Hány km hosszú a A Hungaroring, Magyarország legmodernebb autóversenypályája?

4,381 km
5.169 km
3.963 km
4.835 km

Ad1. "a A" helyett elég egy "a"
Ad2. ha kötözködnék (aki válaszolna, ne olvassa!) akkor lemérném a kérdés "a" névelő utáni részét (10.8 cm), és azt váltanám át km-re ( 1.08 * 10 ad -6) és azt keresném hiába a válaszok között.
Pontszám: 5
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
240. hozzászólás - 2009.02.23. 14:42:09
Sziasztok!

A világ2-ben elszúrtam 1 kérdésem.

Hogy írjuk helyesen?
Nyugat Dunántúl
Nyugat dunántúl
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!