Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 3.
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
341. hozzászólás - 2009.02.24. 12:04:45
Idézet: Awenhai - 2009.02.24. 07:49:43

*Ki Máté Szabolcs, aki Gyulafirátóton született?

Majka
Dopeman
Sub Bass Monster
Richie P

Érdektelen celebkérdés.
*
Melyik nem macska?

Téglagyári Megálló
Tom
Szerénke
Oriza Triznyák

Még nem hallottam Téglagyári Megálló nevű lényről… Jobb lett volna Morzsát beírni, vagy Vahurt, esetleg Kagot… de bármely mást is hasznosabb lehetett volna, mint ezt.


Hatse már nyilván döntött a kérdések sorsát illetően, ehhez a kettőhöz azért hozzászólnék.
Máté Szabolcs ha nem is egy Koós János, de előadóművészként azért letett valamit az asztalra már, nem szép dolog le celebezni, ez a szó Győzike és a többi agyhalott miatt elég degradáló értelmet nyert. Valamint ha nem lenne Sub Bass egyik legismertebb száma a Gyulafirátót, még tényleg lexikális is lehetne akár. Igaz hogy 10 éve volt, de aki akkoriban hallgatott rádiót, nézett tv-t az találkozott vele.
*
A Téglagyári Megállóhoz annyit tennék hozzá, hogy az egy étterem/szórakozóhely Budapesten a XVIII. kerületben. Ezt csak érdekességnek jegyzem meg, hogy lássa mindenki, egyesek milyen idióta baromságot képesek megadni válaszlehetőségnek. Annél még a "mindhárom macska" válasz is színvonalasabb lenne, pedig az is alulról súrolja a járdát
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóNoruFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
342. hozzászólás - 2009.02.24. 12:05:34
Mennyibe kerül a Vakító fény?
4587 LE
3945 LE
3645 LE
1548 LE


4050-be, a gyémántosoknak kerül 3645-be...
A hozzászólást Noru módosította 2009.02.24. 12:06:15-kor
Pontszám: 5
népszerűWeasel29Férfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
343. hozzászólás - 2009.02.24. 12:17:12
Ki nyerte a 2007-es NFL bajnokságot?
New England Patriots
New York Giants
New York Jets
Dallas Cowboys

Imádom az NFL-t de, ha a focis kérdések speciálisak akkor ez is.
Bár nehéz szívvel mondom ezt.

Melyik csapat nyerte a 2005-2006-os Bajnokok Ligáját?
Barcelona
Arsenal
Chelsea
AC Milan

Ezt térden állva írom:
Hagyjuk a focis kérdéseket.
A hozzászólást Weasel29 módosította 2009.02.24. 12:17:35-kor
V1: Weasel

http://www.youtube.com/watch?v=cAy-HyEFHC8&playnext_from=TL&videos=Do_WPbT8TO8
Pontszám: 5
kedvelt tagCalowynFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
344. hozzászólás - 2009.02.24. 12:20:28
2 Hibás kérdés jeleznék amelyet kérnék elbírálni:
Az első:
Milyen Nobel-díj nem létezik?
Irodalmi
Kémiai
Közgazdasági
Fizikai

A kérdés feltevője és azok szerint akik jóváhagyták a kérdést közgazdasági. De a felsorolt válaszokban mindben osztanak Nobel díjat. Maximum a kérdés úgy hangzana helyesen, hogy melyik Nobel díjat alapították később.
Mert 1968-ban a Svéd bank alapításának 300. évfodulóján csatlakozott a Közgazdasági Nobel díj a többihez.

A második:
Karácsonykor melyik gyertyát gyújtjuk meg az adventi koszorún?
1
2
3
4

Karácsonykor már vagy mindet vagy egyiket sem. Mert az adventi koszorrút a karácsonyt megelőző 4 vasárnap gyújtjuk meg ezt szimbolizálja a 4 gyertya amelyből eredetileg 3 lilának 1nek pedig rózsaszínnek kell lennie, de manapság már ezt az ünnepet is eltorzították.
1 vasárnap 1 lila gyertya, a második 2 lila gyertya, a harmadik 3 lila gyertya és a negyediken a 3 lila és 1 rózsaszín gyertya van meggyújtva.

Cal

Ui: Mielőtt itt is belém kötnének hogy a közgazdasági Nobel-díj csak Nobel-emlékdíj, csak annyit mondanék még, hogy attól hogy oda van írva hogy emlék attól még Nobel díjnak számít. Legalább is a mai jogállás szerint.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
345. hozzászólás - 2009.02.24. 12:32:52
Milyen jelzővel illették Mátyás királyt?
Vérengző
Tapló
Igazságos
Bölcs

Azok voltak taplók akik ezt így elfogadták, a kérdezőről nem is beszélve.
Hol található az Ermitázs, a világ egyik legnagyobb értékű festménygyűjteménye?
Brüsszel
Szentpétervár
Moszkva
Párizs

Jó kérdés, csak pontatlan. Az Ermitázs nem festménygyűjtemény, hanem egy múzeum neve.
Melyik Budapest legészakibb hídja?
Árpád híd
Erzsébet híd
Szabadság híd
Újpesti vasúti híd

Nem vagyok biztos benne, de a Megyeri híd nem tartozik Budapesthez? Bár az egyik végpontja Budakalász, ami már éppen nem Buda, de a másik vége Újpesten van.
Hogy hívják a Kiss együttes hosszúnyelvű gitáros-énekesét?
Gene Simmon
Joacim Cans
Oscar Dronjak
Freddy Mercury

Hosszú nyelvű, és az úriembert Gene Simmonsnak hívják. Egyébként specgyanús.
Mi Liechtenstein államformálya?
köztársaság
alkotmányos monarchia
abszólút monarchia
királyság

Liechtenstein nevét le tudja írni helyesen, de az államformája, és az abszolút már nem megy. Vicces.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
346. hozzászólás - 2009.02.24. 12:41:32
Mi az előfeltétele a pusztítás citadellájának?
átokpiramis 4, mágustorony 7
átokpiramis 3, mágustorony 7
mágustorony 7, őrtorony 3
katalizátor 4, őrtorony 7

no comment

Hogy hívják R.A. Salvatore "sötét (drow) elfjét"?
Artemis Entreri
Thibbledorf Pwent
Drizzt Do'Urden
Alyr Arkhon

kövezzetek meg de fogalmam sincs vajon másoknak van?
A hozzászólást Kissolyom módosította 2009.02.24. 12:48:53-kor
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
347. hozzászólás - 2009.02.24. 12:51:02 (Válasz Kissolyom #332 hozzászólására.)
Idézet: Jandro - Ma, 11:06:32
Ki a Forma-1 mindenható ura?
Michael Schumacher
Bernie Ecclestone
Fernando Alonso
Max Mosley


Kéretik kivenni a nem egyértelmű kérdéseket!


Mindenható ura??? Jesszusom miket ki nem találnak mellesleg ha jól következtetek Ecclestone lenne a helyes válasz de azért ez még enyhén szólva is kis túlzás nem mellesleg nekem Schumi lenne a válasz. Én ezt egyértelműen törölném viszont jót mulattam rajta és ez is valami.

Ez egy eposzi jelzője az úriembernek
Tényleg nagyon sok helyen illetik ezzel a jelzővel, kb olyan kötöttségű, mint a "nemzet csalogánya". Ha arra kérdez rá valaki, a válasz - gondolom - egyértelmű. Erre hajaz a "nemzet csótánya" jelző, amivel viszont már találkoztam is itt a kvízben. Gondolom vagy egy petymeg vagy egy katica tehette be, hiszen ők született ricsefunok.
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
348. hozzászólás - 2009.02.24. 12:53:55
Ezeknél a jelzőknél hiányoztam a forma1-es órákon pedig imádom ) De akkor idén már tudni fogom legalább
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
349. hozzászólás - 2009.02.24. 12:55:22 (Válasz Lanmandragoran #341 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - Ma, 07:49:43

Melyik nem macska?

Téglagyári Megálló
Tom
Szerénke
Oriza Triznyák


Még nem hallottam Téglagyári Megálló nevű lényről… Jobb lett volna Morzsát beírni, vagy Vahurt, esetleg Kagot… de bármely mást is hasznosabb lehetett volna, mint ezt.
*
A Téglagyári Megállóhoz annyit tennék hozzá, hogy az egy étterem/szórakozóhely Budapesten a XVIII. kerületben. Ezt csak érdekességnek jegyzem meg, hogy lássa mindenki, egyesek milyen idióta baromságot képesek megadni válaszlehetőségnek. Annél még a "mindhárom macska" válasz is színvonalasabb lenne, pedig az is alulról súrolja a járdát

Márpedig Téglagyári Megálló macska, és egy kötetben szerepel Oriznya Triznyákkal és Mirr-murral. Csukás István mint író és Foky Ottó mint rajzfilmes jegyzi a csapatot.
Pontszám: 5
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
350. hozzászólás - 2009.02.24. 12:59:29
Rosszul másoltam ki sajnos pedig érdemes lett volna megnézni valami olyasmi volt a kérdés, hogy mi a magyar címe a Star Wars első részének (bocsi, ha rosszul írtam a címet). Az egyik válasz az volt, hogy a Clónok támadása most akkor milyen nyelven? Ha magyarul akkor pedig Klónok gondolom én.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
351. hozzászólás - 2009.02.24. 13:00:31 (Válasz Magusocska #349 hozzászólására.)
Akkor jól emlékeztem, hogy létezik ilyen állatka. Sajna Csukás Istvánból nem vagyok "naprakész".
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
népszerűWeasel29Férfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
352. hozzászólás - 2009.02.24. 13:06:38 (Válasz Magusocska #349 hozzászólására.)
Idézet: Magusocska - 2009.02.24. 12:55:22
Idézet: Awenhai - Ma, 07:49:43

Melyik nem macska?

Téglagyári Megálló
Tom
Szerénke
Oriza Triznyák


Még nem hallottam Téglagyári Megálló nevű lényről… Jobb lett volna Morzsát beírni, vagy Vahurt, esetleg Kagot… de bármely mást is hasznosabb lehetett volna, mint ezt.
*
A Téglagyári Megállóhoz annyit tennék hozzá, hogy az egy étterem/szórakozóhely Budapesten a XVIII. kerületben. Ezt csak érdekességnek jegyzem meg, hogy lássa mindenki, egyesek milyen idióta baromságot képesek megadni válaszlehetőségnek. Annél még a "mindhárom macska" válasz is színvonalasabb lenne, pedig az is alulról súrolja a járdát

Márpedig Téglagyári Megálló macska, és egy kötetben szerepel Oriznya Triznyákkal és Mirr-murral. Csukás István mint író és Foky Ottó mint rajzfilmes jegyzi a csapatot.


Ma is tanultam valamit.
Köszönöm
V1: Weasel

http://www.youtube.com/watch?v=cAy-HyEFHC8&playnext_from=TL&videos=Do_WPbT8TO8
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
353. hozzászólás - 2009.02.24. 13:07:01
milyen kérdést tegyél fel a végzeturban kvizkérdésként?
mi közöd hozzá
Olyan kérdést tegyél fel, amelyre a választ bármely művelt és intelligens játékos tudhatja.
nem tehetsz fel kérdést
amelyre senki sem tud válaszolni


Törlés
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
354. hozzászólás - 2009.02.24. 13:13:48 (Válasz Magusocska #349 hozzászólására.)
Mea Culpa.

Bár most, hogy utánanéztem, határozottan biztos, hogy Téglagyári Megálló egy kutya, aki onnan kapta a nevét, hogy gazdáját kedves emlékek fűzték a téglagyári megállóhoz.
Az általam említett étterem helyén valaha, mikor még működött a téglagyár, egy kocsma volt, és a villamos megállót hívták téglagyári megállónak, tehát azért annyira mégsem jártam messze. Már feltéve ha Csukás István járt akkoriban Pesten.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.02.24. 13:14:17-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóFlasiFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
355. hozzászólás - 2009.02.24. 13:36:48
Mit jelent az Adeptus szó ?

tudós
tanuló
művész
beavatott/ ezt jelelötem/

A válasz helyes!

De:

Idegen Szavak Gyűjteménye : adeptus jelentése adeptus. egy tudományt mélyen ismerő tudós
www.idegen-szavak.hu/keres/adeptus


adeptus - Lexikon ::valamely vallás, tan, szekta stb. titkaiba beavatott személy valamely tan, eszme buzgó követője, híve kiváló tudós segédje, híve, tanítványa.
www.kislexikon.hu/adeptus.html
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
356. hozzászólás - 2009.02.24. 14:02:13
Melyik NEM a Nílus mellékfolyója?
Atbara, Fekete Nílus
Wadi Howar, Sárga Nílus
Tocantins
Kék-Nílus

Ebben a formában primitív
Melyik fiu név az alábbiak közül ?
Viki
Anna
Dani
Szilvi
NC
Melyik évszám nem takar magyar vonatkozású történelmi eseményt?
1456
148
1222
1848

Azt hittem, egy szép kérdés lesz. De a helyes válasz rengeteget levon az értékéből.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóSzacsigaNő
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
357. hozzászólás - 2009.02.24. 14:17:47
Mi magyarositva Delhusa Gjon neve?
Dali József
Délceg János****
Délceg József
Déli János

na ez a nemtudomésnemisérdekel kategória. szétkerestem az agyam... min. törölni!!!
Pontszám: 7.50
fórumozóRoseprincessNő
Végzetúr mester
740 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
358. hozzászólás - 2009.02.24. 14:19:06
Ki az egyiptomiaknál az alvilág istene?
Ozirisz

nincs is olyan
Zeusz


"nincs is olyan" ilyen már tényleg nincs, hogy valakibe ne szoruljon ennyi kreativitás...


Milyen szinu ruhát visel az emberke a kviz menupontban találhato képen?
kék
zöld
piros
sárga


á és é betűje úgy látom van, de még nem sikerült elég jól összebarátkoznia a billentyűzetével, mert az í, ű és ü betűket nem sikerült megtalálnia, ja és a hosszú ó-t sem látta meg.


Mi a neve hazánk legmagasabb hegyének?
Sárgás
Kékes
Szürkés
Zöldes


Nos Kékes nem hegy, hanem a hegyen egy csúcs. A hegy az a Mátra, aminek a legmagasabb pontja Kékes. És igazán írhatott volna még 3 másik létező csúcsot... ez így elég gagyi.


A Római mitológia szerint ki volt a a tavasz és a virágok istennője?
Aurora
Angita
Flora
Fauna


elég egy db a betű is


az alábbiak közül melyik NEM fiúnév ?
saul
virág
jáccint
karamell


A nagybetűket ismeri azt látom, csak nem tudja hol kell használni őket.
Kedves barátom, szerintem ülj még vissza egy kicsit a másodikos iskolapadba, és kérd meg a tanítónénit magyarázza el neked, hogy mikor használunk nagy kezdőbetűket. Kérd meg, hogy kezdje a magyarázatot a nevek helyesírásával, és folytassa a mondat szerkesztés szabályaival.
"Lehet sorsom, mint rút kis hernyót, ma úgy látom,
De a hernyóból pillangó lesz, szebb, mint az álom."
What I would give to feel the sunlight on my face?
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
359. hozzászólás - 2009.02.24. 14:21:35 (Válasz Flasi #355 hozzászólására.)
Mit jelent az Adeptus szó ?

tudós
tanuló
művész
beavatott/ ezt jelöltem/

A válasz helyes!
De:
Idegen Szavak Gyűjteménye : adeptus jelentése adeptus. egy tudományt mélyen ismerő tudós
www.idegen-szavak.hu/keres/adeptus

adeptus - Lexikon ::valamely vallás, tan, szekta stb. titkaiba beavatott személy valamely tan, eszme buzgó követője, híve kiváló tudós segédje, híve, tanítványa.
www.kislexikon.hu/adeptus.html

Mi a probléma? A kérdés jó, a válaszod jó, a lexikonok pontatlanok.
A Tüskevárban olvashatsz Ladó Gyula Lajos lelki katasztrófájáról, amikor rájön arra, hogy a lexikon (a Révai) nem tartalmazza sem a kolbász, sem a kalbász szót. Ez a határtalan nagyságú probléma annyira beleívódott a magyar néprétegekbe, hogy még a Frakk egyik részében is idézik.
A hozzászólást Magusocska módosította 2009.02.24. 14:23:19-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 3.
360. hozzászólás - 2009.02.24. 14:26:04 (Válasz Magusocska #359 hozzászólására.)
Nem pontatlanok azok, mindkettő belefér a tágabb értelmezésbe. A beavatott, ami ugye a pontos jelentés, jelenthet egy tudományt mélyen ismerő tudóst, és egy már bizonyos ismeretekkel rendelkező tanítványt is szoktak beavatottnak nevezni.
Sőt, valami rémlik, hogy a templomos lovagoknál a beavatott egy fok volt a ranglétrán a teljes jogú lovagok alatt, vagyis tanítvány.
Ettől függetlenül a kérdés és a helyes válasz jó, de két válasz enyhén félrevezető.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője