Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Visszafogott fejlődés (reform?)
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
81. hozzászólás - 2009.11.18. 22:35:02 (Válasz Sun13 #79 hozzászólására.)
Okos ötleteid vannak

A baj az, hogy a jelenlegi elrontott helyzetet konzerválja. De legalább pozitív irányba mutat.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.56
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
82. hozzászólás - 2009.11.18. 22:36:38 (Válasz Sun13 #79 hozzászólására.)
Válogasd meg a szavaid. Szerintem nem primitívség és nem azért toltam ki először, hogy megverjem a körülöttem lévőket, most is akad bőven ellenfél. Azért toltam ki, hogy lemaradjak a toptól, mert nem tetszett, hogy folyton verik a seggem. Most sem verek el mindenkit. És igen most is VF-ezek, nem maxos csak 35ös és nem azért, hogy megverjem a körülöttem levőket, hanem azért, hogy egyensúlyozni tudjam a késúbb kialakuló hátrányomat azért, mert nem "tisztultam meg".

Edit: sztem vannak páran, akik már az elején muszájból tolták ki a VF-et.
A hozzászólást Eliteninja módosította 2009.11.18. 22:37:44-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
83. hozzászólás - 2009.11.18. 22:45:03 (Válasz Sun13 #79 hozzászólására.)
Tehát ha VF-es vagy, akkor az ismételhetős küldik egyáltalán ismételhető részéért kapjál büntetőTP-t, és szintén kapjál, ha háborúznod kell is.

Ez nem jó ötlet szerintem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.48
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
84. hozzászólás - 2009.11.18. 22:45:12
Üdv!

Ami szerintem a legnagyobb baj a VF-el, hogy a játékosok nem arra használják hogy megerősödjenek, hanem hogy kitrancsírozzák a körülöttük levőket.

illetve
ez egy olyan egyszerű, mondhatnám primitív módszer arra hogy jobb legyél azok ellen akik nem VF-eznek.

Lehet, hogy tévedek, de a játék mindenkinek verseny, van aki önmagával, van aki másokkal versenyez. Előbb-utóbb minden karakter harcba száll a másikkal.
Mindent másokkal összemérve fejlesztünk. Kérlek cáfolj meg, ha nem így látod!
Nem tartom helyesnek, ha megszabjuk, hogy ki, mire és hogyan használjon valamit. Van aki ilyen utat követ, van aki olyat. Miért lenne baj, hogy valaki VF-el nehezebben üt entitásokat? Senki sem kaphat meg mindent.
2 esetet tudok elképzeli. Van akinek van lehetősége használni a VF-t, van akinek nem. Aki tudja használni, de nem teszi, letette a voksát, nem értem miért zavarja, ha mások használják amikor neki is lenne lehetősége? Aki tudja használni és használja is, ugyancsak eldöntötte, hogyan áll a VF-hez. Ezek alapján Ti, az ellenzők mind a másik csoportba tartoztok, azok közé, akiknek nincs lehetősége használni?


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.98
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
85. hozzászólás - 2009.11.18. 22:49:01 (Válasz Darah #83 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.11.18. 22:45:03
Tehát ha VF-es vagy, akkor az ismételhetős küldik egyáltalán ismételhető részéért kapjál büntetőTP-t


A VF azért lett kitalálva, hogy aki gyenge az megerősödjön. Ha gyenge vagy, nem fogsz nyerni portyában. Azaz lehet kritikus a varázslatod, vagy benyomhatsz 30 bénítást tucatnyi csatában, ha nem nyersz, nem kapsz egy kanyi TP-t sem.

Az ötlet azért remek, mert arra korlátozza a VF-et amire való: a gyengék erősödjenek meg, de az erőseket, akik szétverik maguk körül a mezőnyt nem erősíti tovább.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.37
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
86. hozzászólás - 2009.11.18. 22:49:59
Válogassam meg a szavaimat? Próbáld már kicsit objektíven nézni a dolgot. Szerinted a lemaradós VF-es stratégiát hány felkiáltójellel jeleznék a sakkönyvekben? Nem azt mondtam hogy azok a játékosok akik kifejlesztették gyengébbek a többieknél, sőt, nagyon sok jó játékos ismerte fel a lehetőséget. Viszont az tény, szerintem legalábis, hogy ez egy egyszerű, gyors, biztos módszer a VF és a VF-esek nyerési statisztikái brutálisan megugrottak. Kb fél éve kifejlesztete egy nálam 2-vel magasabb szintű játékos a maxos VF-et. Akkor kb 70-30 ra nyert ellenem. Ma 6 szintel alacsonyabb szintű és 6 szintről lefele ütve is kb 50-50 hogy nyerek ellene. Szerinted ő hány csatát vesztett az utóbbi 2 hónapban? Kiváncsi lennék. Ezzel szemben persze tönkretette egy csomó másik játékos játékát akik nem, vagy nem maxos VF-el nyomultak, mivel nincs olyan stratégia amivel ezt meg lehetne verni jelenleg.
Az ötlet lényege egyszerű: Ha elég erős vagy hogy megéllj mankó nélkül akkor dobd el!
A hozzászólást Sun13 módosította 2009.11.18. 22:52:12-kor
Pontszám: 5.70
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
87. hozzászólás - 2009.11.18. 22:53:48 (Válasz Sun13 #86 hozzászólására.)
Igen válogasd meg, mivel én is megteszem és nem mondom azt, hogy húzz a picsába, ha nem tetszik valami. A VFnek is vannak hátrányai. Aki folyton VF-ezik elhaladnak mellette azok akik nem. Nem azt mondtam, hogy nem táp a VF. Nem tartom magam hűdeszuper játékosnak, ezért szükségem volt a VF-re. Most is csak azért, hogy ellensúlyozzam a fertőt. De, ha a VF-et ennyire szidod akkor a pókokat miért nem? Ők nem vernek agyon mindenkit? Ááá dehogy

Edit: helyesírás.
A hozzászólást Eliteninja módosította 2009.11.18. 22:54:11-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 6.80
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
88. hozzászólás - 2009.11.18. 22:55:01 (Válasz Mortimer #85 hozzászólására.)
Miért ne nyernék portyát?

Kivégezni én is tudhatok, azt is lehet vesztéssel is.

A haborút viszont nem is említetted.

Ott is jó, ha vesztek?

Már megint büntetünk, juhhé...
Nem adjuk oda mindenkinek, hogy nesze fejleszd, nem egy maxolathatatlan szaki, nem.
Mindenképp vegyünk el megint.

Én is kérhetek majd utána gyémánthordát, akin nem lesz nagyobb TP-m?

Edit:
A legnagyobb gondotok ezzel az, lássuk be, hogy a legnagyobbakat nem éritek utol, mögétek meg nem mennek fel engedelmesen LEszívhatók, és állatgyakorlatoztatók.

Nem igazán a köz java érdekel benneteket ezügyben, ugyanis a köz nagy része használja, és a többi is használná, ha elérné.
A hozzászólást Darah módosította 2009.11.18. 22:58:41-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.49
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
89. hozzászólás - 2009.11.18. 22:58:41 (Válasz Let. #84 hozzászólására.)
A helyzet nem ilyen egyszerű. Sokaknak fogalma sincs arról, hogy létezik a VF egészen addig amíg a szövetségük fel nem húzza a megfelelő szintű akadémiát. De egy közepes/kis szövetség a megfelelő infók hiányában mire odáig eljut, hogy elgondolkozzon a VF-en, addigra már késő, és konstans áldozattá válik.

Sokan azt mondják, hogy a szinguláristól a karakter "vízfejű" lesz a sok TP miatt. A VF ismeretének hiánya majdnem olyan, mintha a karakter maxos szingulárissal indulna, és lenyomna akár 30-40 szintet is mire észbekapna, hogy sokkal gyengébb lett a szakértelem miatt mint a környezete.
Ezért kell kivenni a VF-et az akadémiából.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.78
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
90. hozzászólás - 2009.11.18. 23:00:10
Üdv!

Egy utolsó dolog még ma estére.
Ahogy a japánok minden sor végén írták, most előre teszem. Gondolkozzatok el ezen:
Egy olyan játékban, ahol egyik a másiktól rabol, vesz el valamit, könnyű ellenséget találni. Legyen az a játék Monopoly vagy Végzetúr.
Mennyire reális egy sakkjáték során kijelenteni: A te stratégiád szégyenletes és szabályellenes! Te nyerni akarsz!
Az esőt sem átkozzuk, mert nedves... Bár néha van aki mégis megteszi.


Let

Ariel: Szerintem lehet realítása az esélyek ilyenformán kiegyenlítésének.
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.18. 23:01:39-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.12
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
91. hozzászólás - 2009.11.18. 23:08:55
A VF azért lett kitalálva (szerintem), hogy a szintek leggyengébbjei ezt kifejlesztve "bukhassanak" egy szintet és a következő generációnál már ők is relatíve erős karakterként harcolhassanak. De az mikor a legerősebb karakterek direkt "buknak meg", hogy az összes veresenyt megnyerhessék a fiatalabbak között, nos az szerintem nonszensz. 1000-2000-es regszámmal látok nálam 6-7 szinttel alacsonyabb karaktereket, akik minden bizonnyal azért fejlesztették ki a vf-et, mert nem akartak kihívásokat. Belép, kattingat, fixen nyer, megvolt a napi rutin.

Próféta javaslata nagyon jó. A VF-fet visszavinné arra a szintre, amire (szerintem) ki lett találva. Ha tévednék és az lett volna a fejlesztés lényege, hogy aki hajlandó megállni egy szinten az verhetetlenné válik, akkor visszavonok mindent.

Egyébként a VF-et még azzal lehetne büntetni (igen, kell büntetni, mert nincs hátránya csak előnye), ha a karakterek kapnának valami jutalmat bizonyos szinteket elérve. Mert hogy azért VF-ezik mindenki, mert úgy sem történik semmi magasabb szinteken.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3.56
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
92. hozzászólás - 2009.11.18. 23:13:16 (Válasz Eliteninja #87 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2009.11.18. 22:53:48
Igen válogasd meg, mivel én is megteszem és nem mondom azt, hogy húzz a picsába, ha nem tetszik valami. A VFnek is vannak hátrányai. Aki folyton VF-ezik elhaladnak mellette azok akik nem. Nem azt mondtam, hogy nem táp a VF. Nem tartom magam hűdeszuper játékosnak, ezért szükségem volt a VF-re. Most is csak azért, hogy ellensúlyozzam a fertőt. De, ha a VF-et ennyire szidod akkor a pókokat miért nem? Ők nem vernek agyon mindenkit? Ááá dehogy

Edit: helyesírás.


Ha nem tudsz érvekkel vitatkozni, menj valahova máshova. Ez egy fórum, ahol egy a játékban levő "bug"-ra próbálunk megoldási javaslatokat tenni, amit a játékvezető vetett fel, mert kiváncsi a játékosok véleményére. Ezen túl a JV világosan elmondta mi volt a VF célja. Én olyan javaslatot próbáltam adni, amivel közelebb kerülhetünk a megvalósítandó célhoz.
Pontszám: 5.00
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
93. hozzászólás - 2009.11.18. 23:15:20 (Válasz Ricardo #91 hozzászólására.)
Ricardo, az mitől nem nonszensz, amikor a legelőször regelt karik 200 %-al több TP-t vesznek fel potyából, hogy legelől maradhassanak, és hozzájuk igazítják a felső szintek játékát?
Olyannyira, hogy a mai napig érvényben van egy nevetséges bajnokságkategória beosztás, mert anno szükséges volt?

Nem lehet megállni így sem egy szinten.
Mindenképp halad mindenki, és épp az általad nem létező hátrányok egyike, hogy felsőbb szinteken nem tudja magát fellökni pl a következő bajnokságkategória legfelsőbb szintjére.

De még jópár hátrányát elsoroltunk, valahogy ez elsikkadt úgy tűnik.
A hozzászólást Darah módosította 2009.11.18. 23:16:34-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.25
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
94. hozzászólás - 2009.11.18. 23:17:37 (Válasz Sun13 #92 hozzászólására.)
Azt hiszem elmagyaráztam, hogy miért toltam ki a VF-et...szerintem hasznos szakértelem egy ideig, de ezt is leírtam. Valamint nem kell általánosítani, hogy mindenki azért tolta ki, mert gusztustalanul táp akar lenni és gombnyomásra szétverni mindenkit.
V1:Eliteninja
Pontszám: 6.25
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
95. hozzászólás - 2009.11.18. 23:18:43 (Válasz Darah #93 hozzászólására.)
"a legelőször regelt karik 200 %-al több TP-t vesznek fel potyából, hogy legelől maradhassanak, és hozzájuk igazítják a felső szintek játékát?"
Nincs szingulárisom, és a topban vagyok. Felejtsd már ezt el.

"felsőbb szinteken nem tudja magát fellökni pl a következő bajnokságkategória legfelsőbb szintjére."
A játék lehetőséget ad rá, hogy 1400 CSP-t (!) eltárolj. (Elköltesz 600 CSP-t a három gyorsításra, így már 800 lesz a max. és amikor csak akarod visszakapod 50 őskőért a "konzerv" 200 CSP-t.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.28
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
96. hozzászólás - 2009.11.18. 23:20:00 (Válasz Mortimer #95 hozzászólására.)
Egyszer.
Vagy ez oda-vissza váltható?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.49
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
97. hozzászólás - 2009.11.18. 23:20:05 (Válasz Eliteninja #94 hozzászólására.)
Ha te nem vered napi szinten agyon a körülötted lévőket, akkor nem fogod érezni a VF miatt megnövekedett portya TP-t sem. Tehát olyanon vitatkozol, ami nem is érint téged.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.37
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
98. hozzászólás - 2009.11.18. 23:21:07 (Válasz Mortimer #97 hozzászólására.)
Írtam, hogy vannak erős ellenfelek nem? Nyilván nem azokat fogom támadni akik 5k-t sebeznek belém és, ha mákom van akkor éppen kivégzem...
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.00
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
99. hozzászólás - 2009.11.18. 23:22:59 (Válasz Mortimer #97 hozzászólására.)
Mortimer, te is pont olyanon vitatkozol, ami téged nem is érint...
Vagy pedig feljebb igazam volt.

Próféta, ha te elvárod az érveket, más is elvárhatja, hogy ne szóld le a játkstílusát, úgyhogy szerintem mindenki egy picit szusszanjon.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.49
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
100. hozzászólás - 2009.11.18. 23:36:10
Még egyvalamit hiányolok, a zokogó tömeget, akit tönkretett a VF.

Akik eddig ellene szóltak, azok nem épp a tömegben vannak.

Igen, valószínűleg sokan nem is tudják, hogy létezik.
Ezért kell letenni sima tanulásszintre.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.25
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!