Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Visszafogott fejlődés (reform?)
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
161. hozzászólás - 2009.11.19. 12:54:40 (Válasz CaveMaN #160 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.11.19. 12:52:31
Javasolnám a kristály horda betiltását és 100. szinttől minden egyes szinten a VF növekedjen +1-el. így 150-re mindenkinek maximális VF-e lesz. Egyúttal 100+-on a szinguláris is elkezdhetné elveszíteni a hatását...
nem lenne egyszerűbb kevesebb tp-t kapni a vadászatért?
Pontszám: 8.56
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
162. hozzászólás - 2009.11.19. 12:55:12 (Válasz CaveMaN #160 hozzászólására.)
Mint már írták többen is, én is, a VF egy szabadon választható dolog. Nem lehet ráerőltetni minden játékosra csak azért, mert magas szintet ér el. Ha valakinek nem tetszik, hogy hetek kérdése a szintlépés, akkor ő úgysem fog VF-ezni. Ha meg kötelezővé teszed nekik a VF-et, akkor meg törölnek vagy egy újabb módosításig nem is játszanak.
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 8.30
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
163. hozzászólás - 2009.11.19. 12:55:20 (Válasz cirip #161 hozzászólására.)
Nem, mert az a visszafogottakat még jobban visszafogja, amiből újabb problémázás lesz
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.98
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
164. hozzászólás - 2009.11.19. 12:56:18 (Válasz Maximuss #162 hozzászólására.)
Már hogy ne lehetne ráerőltetni, ők pont azt erőltetik, hogy "megszünjön" a szakértelem. Ha el lehet tüntetni a süllyesztőben, akkor rá is lehet erőltetni mindenkire.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.11.19. 12:56:59-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.98
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
165. hozzászólás - 2009.11.19. 12:58:21 (Válasz Maximuss #162 hozzászólására.)
Már rá van erőltetve mindenkire, kivéve aki a vf-es mezőny előtt jár már valamivel.
Mindenki másnak kötelező szakértelem, különben a földbe döngölik.
Pontszám: 7.54
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
166. hozzászólás - 2009.11.19. 13:00:55 (Válasz cirip #165 hozzászólására.)
Cáfolnám...
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.25
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
167. hozzászólás - 2009.11.19. 13:03:59 (Válasz Ösvényjáró #166 hozzászólására.)
jó, plusz kivéve a stöpszli pókokat, így jó?
A hozzászólást cirip módosította 2009.11.19. 13:06:11-kor
Pontszám: 8.85
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
168. hozzászólás - 2009.11.19. 13:05:20 (Válasz Ösvényjáró #166 hozzászólására.)
Idézet: Ösvényjáró - 2009.11.19. 13:00:55
Cáfolnám...


Adj nekik Ösi!
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 9.03
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
169. hozzászólás - 2009.11.19. 13:08:01
Üdv!

Nincs (a VF-en kívül) elég sok szakértelem, melyet használni kell, különben a karaktert a "földbe döngölik"?


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.19. 13:08:38-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.65
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3623 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
170. hozzászólás - 2009.11.19. 13:08:21
Idézet: Let. - 2009.11.18. 20:55:42
Szerintem érdemes lenne kikérni a játékosok, vagy egy szűkebb kör véleményét kikérni a jövőben változtatások, fejlesztések előtt,

Ilyen post van majdnem minden fejlesztésről szóló topicban... ha megnézed, mennyi hozzászólásom van, ezek nagy része pont arról szól, hogy kikérem a játékosok véleményét. Az akadémiás fejlesztéseket is megmutattam néhány játékosnak.

Idézet: Ariel - 2009.11.18. 21:22:44
Eleinte még pár nap, mire szintetlép egy karakter, de a tempó elég szépen belassul, és VF-el akár 3 hétre is nyúlhat egy szintlépés magas szinten.

Igen, sajnos ez egy elég jelentős probléma. Fontos tudni, hogy egy játékban a fő motivációt a sikerélmény jelenti, és a sikerélmény jelentős része a fejlődésből ered. Viszont a játékosok sokszor hajlamosak arra, hogy azt a taktikát kövessék, ami a legtöbb tápot adja, annak ellenére, hogy hosszú távon ez a sikerélmény elvesztéséhez vezet. Sok játékot láttam, amiben számos érdekes dolgot lehetett csinálni, de a legnagyobb táp egy bizonyos cselekedet monoton ismétlése volt. A játékosok jelentős része tehát csak ezt csinálta - és utána azt mondta, hogy a játék unalmas, és abbahagyta. A VF táp, viszont amivel sokan nem számolnak, a célok elvesztéséhez, csökkenéséhez vezet, és ez hosszú távon rontja a játékélményt.

Idézet: Kocos - 2009.11.18. 22:34:27
Esetleg lehetne a VF-nek egy kizaro alternativaja, ami ugyanugy a LE/TP-t noveli de a TP csokkentese nelkul. Nyilvan a VF-nel kisebb aranyban.

Ez egy jó ötlet, a szavazásnál felrakjuk alternativaként, ez egyébként a 2-es pont egy variációja.

Idézet: Mortimer - 2009.11.19. 00:41:21
Ilyen tök egyszerű. Erre is kell egy korlát, hogy ha már nagyon erős vagy, és 7 szinttel felfelé -20%-al is elversz mindenkit, akkor rád ne legyen hatása.

Ez végülis a 3-mas pont egy variációja.

Idézet: Sun13 - 2009.11.18. 22:32:11
- Amennyi %-al kevesebb TP-t kapsz a vadászatból a VF miatt, kapjál annyival több %-al több TP-t a portyázásból.
Magyarázat: Ha azért fejlesztesz VF-et mert gyenge vagy, igazán nincs nagy hátrányod, mert amúgy sem vagy valami portya hero. Amint eléred azt a szintet amikor már mindenkit agyonversz, annyira megnő a VF miatt a portyából származó TP, hogy lassaban lépsz szintet ha elfelejted a VF-et és viszatérsz a normális fejlődési pályára. Természetesen úgy kell belőni a %-at, hogy ez valóban megvalósuljon. Tehát ha 25 csatából 23-at felfele ütve megnyersz, biztosan több TP-t kapj érte mint amennyivel kevesebbet kapsz az 50 vadászatból, illetve amíg gyenge vagy addig biztosan megérje VF-ezni, hogy a gyengéknek meglegyen a lehetősége.

Nagyon jó javaslat, felrakjuk majd ezt is a szavazási opciók közé.
Pontszám: 3.11
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
171. hozzászólás - 2009.11.19. 13:11:15 (Válasz Miklós #170 hozzászólására.)
Az 1es pont ki ne maradjon majd a szavazaskor, a szavazo accok mar keszen allnak!
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 8.13
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
172. hozzászólás - 2009.11.19. 13:11:26
"A VF táp, viszont amivel sokan nem számolnak, a célok elvesztéséhez, csökkenéséhez vezet, és ez hosszú távon rontja a játékélményt."

Jelentem az én kedvem és sikerélményem töretlen! Vannak céljaim, szeretem ezt a játékot és legalább 3emberről tudok akiben én tartom a lelket, hogy ne töröljön! Mindezt a kezdetektől maxos vf-el.

Akkor én most egy loser vagyok?

Edit: Maximálisan támogatom Sun ötletét. A vf-esek egy része úgyis csak a kamra miatt portyázik.
A hozzászólást Stubb módosította 2009.11.19. 13:14:06-kor
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 9.22
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
173. hozzászólás - 2009.11.19. 13:13:42 (Válasz Stubb #172 hozzászólására.)
Idézet: Stubb - 2009.11.19. 13:11:26
"A VF táp, viszont amivel sokan nem számolnak, a célok elvesztéséhez, csökkenéséhez vezet, és ez hosszú távon rontja a játékélményt."

Jelentem az én kedvem és sikerélményem töretlen! Vannak céljaim, szeretem ezt a játékot és legalább 3emberről tudok akiben én tartom a lelket, hogy ne töröljön! Mindezt a kezdetektől maxos vf-el.

Akkor én most egy loser vagyok?


Cáfolnám...
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 8.41
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
174. hozzászólás - 2009.11.19. 13:14:17 (Válasz Stubb #172 hozzászólására.)
mindenesetre valóban létezik a másik véglet is, akinek unalmas három hétig ugyanazon a szinten tengődni
Pontszám: 7.13
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
175. hozzászólás - 2009.11.19. 13:15:26
Nekem sincs semmi bajom, játékélmény vesztésem a VF miatt, sőt...Az utóbbi időben egyre nagyobb élmény a játék számomra, csak akkor inogott meg ez a gondolat bennem, amikor szintlépős küldetések voltak. Összeszorítottam a fogam és megcsináltam ezeket is. Más kellemetlenség számomra nincs és nem is volt a VF-fel kapcsolatban.
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 8.36
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
176. hozzászólás - 2009.11.19. 13:16:31 (Válasz Ösvényjáró #173 hozzászólására.)
Jár a sör a tali után!
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 8.07
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
177. hozzászólás - 2009.11.19. 13:18:15 (Válasz Miklós #170 hozzászólására.)
Tiszteletem!

Ilyen post van majdnem minden fejlesztésről szóló topicban... ha megnézed, mennyi hozzászólásom van, ezek nagy része pont arról szól, hogy kikérem a játékosok véleményét. Az akadémiás fejlesztéseket is megmutattam néhány játékosnak.

Ez csak egy részét emeli ki a hozzászólásomnak, de megértettem. Szerintem valamilyen formában előre kellene gondolkodni. Ennek a rendszere még valóban kidolgozásra vár - azt hiszem senki sem kíván tőled lehetetlent. Deus ex machina?

a VF táp, viszont amivel sokan nem számolnak, a célok elvesztéséhez, csökkenéséhez vezet, és ez hosszú távon rontja a játékélményt.

Értem a logikát, azaz a játékosok elvesztéséhez vezethet?
1. Ezt adatok mennyire támasztják alá?
2. Érthető ez úgy, hogy most jött el az ideje megvédeni a játékosokat önmaguktól?
Szerintem akinek lehetősége van felvenni ezt a szakértelmet, az már átlátja annyira a játékot, hogy ismeri a következményeket. Kérlek cáfolj(atok) meg!

A szavazás szerintem nagyon jó döntés és értékelem, hogy számít a szavunk.


Let

Edit: helyesírás, kiemelés
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.19. 13:31:57-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.68
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
178. hozzászólás - 2009.11.19. 13:19:58 (Válasz Miklós #170 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.11.19. 13:08:21
Idézet: Ariel - 2009.11.18. 21:22:44
Eleinte még pár nap, mire szintetlép egy karakter, de a tempó elég szépen belassul, és VF-el akár 3 hétre is nyúlhat egy szintlépés magas szinten.

Igen, sajnos ez egy elég jelentős probléma. Fontos tudni, hogy egy játékban a fő motivációt a sikerélmény jelenti, és a sikerélmény jelentős része a fejlődésből ered. Viszont a játékosok sokszor hajlamosak arra, hogy azt a taktikát kövessék, ami a legtöbb tápot adja, annak ellenére, hogy hosszú távon ez a sikerélmény elvesztéséhez vezet. Sok játékot láttam, amiben számos érdekes dolgot lehetett csinálni, de a legnagyobb táp egy bizonyos cselekedet monoton ismétlése volt. A játékosok jelentős része tehát csak ezt csinálta - és utána azt mondta, hogy a játék unalmas, és abbahagyta. A VF táp, viszont amivel sokan nem számolnak, a célok elvesztéséhez, csökkenéséhez vezet, és ez hosszú távon rontja a játékélményt.


Ezt a részt hadd röhögjem körbe, amúgy szolídan... Főleg Ariel kijelentését. 7 naponta szintet lépek v2-n 45. szint környékén maxos VF-el a karakteremmel. Szóval ez akkora csúsztatás, hogy csak na.

Nem mellesleg Sanyi a Jani 3 hónapig nem lépett egy szintet sem, akkor se lépett volna, ha maxos szingulárisa van...

Végkövetkeztetés: Ha valaki nem akar szintet lépni, akkor nem fog szintet lépni, VF ide vagy oda. Az aki azt gondolja, hogy a VF lebutítása ezt megszüntetni, nem lát ki a szemellenzője mögül.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.11.19. 13:21:34-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.59
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
179. hozzászólás - 2009.11.19. 13:20:27 (Válasz Stubb #172 hozzászólására.)
Épphogy teremtett célt, nem elvett.
Az nem cél, hogy vegyek hetente szép új fegyót, nem veszek hetente.
Az sem cél, hogy megelőzzem Barrique-t, mert nem lehet.
Az pláne nem cél, hogy tépjek fel ezerrel, hogy gyakorolhassanak rajtam.

Ez lehet játék lenne nekik, nekem meg nem.

Senkinek nem tűnik fel hányan beírták, hogy szénnéverték őket, míg nem volt VF-jük, de mivel lett, sikerélményük is lett?

Nem.

Próféta javaslata az feltűnt.
Nem kell háborúzni, küldetésezni, kamrázni, semmit nem kell csinálni, csak VF-ezni, mert akkor lesz sikerélmény.

Ez kész.

Ismét a szokásos, írhatnak százan mást, négy ember el van olvasva, válaszolva van nekik, és valahogy egyik sem az agyonütött, illetve a VF-től szintben érintett zónából való, node sebaj, Incu, nyiss jósdát.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.63
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
180. hozzászólás - 2009.11.19. 13:21:09 (Válasz Miklós #170 hozzászólására.)
"A VF táp, viszont amivel sokan nem számolnak, a célok elvesztéséhez, csökkenéséhez vezet, és ez hosszú távon rontja a játékélményt."


Nekem direkt ez hozta meg a játékélményt hogy nem a lista első oldalán vagyok és ütnek a gazdag kavicsos emberkék, hanem lassan kiesek a top100-ból és most már csak felülről vernek el és már onnét se mindenki.
Amúgy ha egy idő után meggondolja magát az ember ott a felejtés szaki és volt Vf nincs Vf, ilyen egyszerű, de nehogymá más mondja meg hogy nekem mi a jó a játékban...

Darah mester jó meglátás, minket le se szarnak........
A hozzászólást Tseby'dr akula módosította 2009.11.19. 13:23:09-kor
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 8.64
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője