Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Visszafogott fejlődés (reform?)
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
281. hozzászólás - 2009.11.19. 17:52:25 (Válasz Let. #275 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2009.11.19. 16:57:46
Tiszteletem!

Megfontolás tárgyává tenném, hogy valóban ellentétek feszülnek-e, mivel
1. Első olyan fórumoldal, ahol mindenki egyetért abban, hogy nem jó hozzányúlni a szakértelemhez. (Jeriko egy korábbi hozzászólásában említette, hogy nem érdemes hozzányúlni, és most is csak a problémákra hívja fel a figyelmet - ahogyan én látom)
2. Többen más témákat vetnek fel, mint súlyos, megoldandó problémákat.



Kedves Let, itt inkább arról van szó, hogy a korábbi tapasztalatok alapján, ha Miklós olyat ír, hogy "régóta bombázzák ezzel a játékosok", ezzel szemben a felvetett témában hozzászólók közül egy sincs az változás mellett - nos, a hasonló anomáliák után az adott szakértelem hamarosan megváltoztatásra kerül.
Ígyhát, ez azt hiszem leginkább pesszimizmus. A "bombázók" nem nyilatkoznak, és a játékosok (mint most kiderült) 40%-a, aki gondosan és okosan épít stratégiát (azaz VF-et fejlesztett, teszem azt) most azt várja, hogy az ő véleményén könnyedén túllibbenve ismét reform legyen, amit az ő féltő gonddal nevelgetett karaktere ismét valamilyen formában megszív. A "bombázók" ellen nincs mit tenni. A "bombázók" jó helyen bombáznak, és az itt megszólalók pedig jogosan érzik azt hogy ők le vannak ejtve, és újabb zászló tűzetik fel annak a 60%-nak a nevében (ld. még "gyengék", "olló"), akiket meglehet nem hat meg ez az egész, mert ők tényleg tevét nevelgetnek. Nem tudhatjuk. Ők nem járnak fórumra. De mégis ők a reklámarcai ennek a furcsa VF kampánynak, aminek elő sem kellett volna kerülnie egy jó darabig, amíg néhány égetőbb probléma kivesézésre nem kerül.

Látod? Csak pesszimizmus.
Gyakorlatilag ez a válasz is off, de én pont a fentiek miatt nem próbálok hosszasan konstruktív lenni, mert azt érzem hogy nulla értelme van. Nem tartozom ahhoz a százalékhoz, akinek a véleménye számít, és ettől szomorú vagyok, és látom hogy mások is azok. De ez van, és ez a válasz a te felvetésedre is. Ez a topik nem reprezentatív, mivel nulla köze van ahhoz hogy mi lesz a végeredménye a reformkezdeménynek, sajna...
Pontszám: 9.37
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
282. hozzászólás - 2009.11.19. 18:08:18 (Válasz S0laris #253 hozzászólására.)
Bár már "régen" volt a hsz, csak most fértem géphez. Szóval a Minosa Torres vs. Nephilla párharcról nem tudok nyilatkozni, de az októberi viadalon én legyőztem Nephillat. VF maxolva van szinte a bejövetelétől, tehát nagyon is hasznosnak mondható a VF
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 7.92
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
283. hozzászólás - 2009.11.19. 18:10:03
Miklós!

Én egyet mondok... Akik itt nagyon ócsárolják a VFet, azok közül hányan talákoztak vele élesben? Hány olyan kommentet olvastál itt, ami arról szólt, hogy "igen, a VFes karik teljesen tönkreteszik a játékomat" ? Olyan játékosok osztják itt az észt reformról, akiknek semmi közük az egészhez, nem látják/láthatják át ezt az egészet, mert nincs is meg nekik maga a szakértelem! Miért az ilyen emberek véleménye alapján kéne tönkretenni 40% játékát? Ez sokkal nagyobb horderejű lenne, mint a kivégzés "reform" volt (amit inkább "nerf"-nek kéne hívni, ha már úgyis annyira szeretjük a WoW-ot ), szerinted mekkora törléshullámot indítana el?
Mivel a kommentjeidből nekem az jön le, hogy már eldőlt, hogy változtatás lesz (csak a T0P kommentjeire reagálsz), ezért csak arra kérnélek, hogy gondold át még egyszer!

Önkontroll /OFF
Szerintem nyugodtan mondhatom nem csak a VFes 40%, hanem még nagyon sok játékos nevében, hogy kurvára, kibaszottul elegünk van belőle, hogy olyan emberek rontják el a játékunkat kívülről, akikhez nincs, nem is volt, és, ha a karakterünk érdekeit szem előtt tartjuk, akkor soha nem is lesz semmi de semmi közünk az égegyadta világon.
Pontszám: 8.80
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
284. hozzászólás - 2009.11.19. 18:11:55 (Válasz Meridiath #281 hozzászólására.)
Üdv!

Értelek.
Szent Júdás Tádé oltalmazzon bennünket (a veszett ügyek védőszentje)?

Szerintem Tihor Miklós urat valóban érdekli, mi történik itt, hiszen különben nem reagálna arra amit itt írunk. Természetesen be kell látni azt is, hogy ő a játék (üzleti) érdekeit tartja a legfontosabbnak, így nem feltétlenül érdekli a topic többségének véleménye.
Nem hiszem azonban, hogy a tétlenség jobb, mint harcban elbukni.


Let

Ui: Azért a harc idézőjeles - kreatív, ütköztető vita egy játékról, ami úgy tűnik sokak kedvence.
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.19. 18:24:41-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.57
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
285. hozzászólás - 2009.11.19. 18:28:40
Tiszteletem!

Még valami.
Annyiszor láttam, most mégis felfigyeltem rá:
Visszafogott fejlődés (reform?)



Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.19. 18:29:06-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.57
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
286. hozzászólás - 2009.11.19. 18:35:26 (Válasz Let. #285 hozzászólására.)
Megvan a megoldás elég rég a problémára, csak politikailag nem biztos hogy érdemes meglépni...
Miklós feltett egy kérdést, hogy mit szólna a nép, ha a vf-et piszkálná?

Sokan látják a problémákat, és mg többen látják, hogy nem a VF módosításában van a megoldás kulcsa, sőt utólag a VF-et módosítani nem igazán lehet óriási felhördülések nélkül. Nem beszélve róla, hogy a szingu, inspirtaor, vf, pok taktika azonos hatással van hosszú tavon a játékmenetre, éppen ezert a VF-et magában kiragadni, csak toldás foldás...

Kérdés, hogy a nép mennyire fogadna be egy visszacsatolásos TP rendszert, melyik lenne politikailag nagyobb öngyilkosság? (Egy átfogó TP reform, vagy 2-3 havonat piszkálni az elemeket, és ezzel további esetleges problémákat generálni?)

Nem elég egy tökéletes megoldás, ha azt a politikai elit leszarja, vagy össznépileg fellázad ellene...
A hozzászólást Birka módosította 2009.11.19. 18:37:36-kor
Pontszám: 6.80
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
287. hozzászólás - 2009.11.19. 18:36:58 (Válasz Maximuss #282 hozzászólására.)
az komoly, grat. én egy hónapot késtem a VF-el, érződik is a karimon amikor fejlettebb szövetségek tagjaival csatázom (sajnos a HT-t is keményen megérzem ám, az ütőtávomban lévő Tyrant-os, Azúros játékosokat). de látom azok hátrányát akik később kezdtek el VF-ezni, látom az olyanokat is akik okosabban játszottak mint én és nem szivesen várnám be őket a szintemen.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.27
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
288. hozzászólás - 2009.11.19. 18:39:22
VF BEHO szemszögből....

előny: Nem kell olyan gyorsan fejleszteni az új tárgyakat, epikeket, stb....
hátrány: lassan haladsz, ergo kevesebb őskővet veszel...

Ha gonosz akarok lenni, a BEHO melyiket választaná? na ugye....

(Ez tényleg csak mellesleg jegyeztem meg, sok jó és hasznos fejlesztés van, és én szívesen fizetem az őskövet, amíg látom értelmét, de amit írtam az is igaz)
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.01
népszerűTezumanFérfi
Végzetúr tehetség
122 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
289. hozzászólás - 2009.11.19. 18:39:57
"Aztán ha gyengébb vagy a környezetednél, akkor elkezdenek jönni a kudarcok, még lassabban fejlődsz, még több kudarc.
A gond az, hogy pont azok nem ismerik fel a VF-ben rejlő lehetőséget, akiknek leginkább szükségük lenne rá, és azok fejlesztik ki, akik jó stratégák, és látják benne a lehetőséget. Ezzel viszont tovább nyílik az olló..."


De most komolyan kit érdekel???
Nehogy már megint azokat szívassák meg akik veszik a fáradságot és gondolkoznak, azokkal szemben akik csak "játszanak" ész nélkül.
Persze egyszerűbb gondolkozás nélkül játszani és utána sírni a fejlesztőknek, hogy neki milyen rossz, de ezekkel az eberekkel már nagyon tele van a hócipőm.
Mindenkinek adott a lehetőség hogy kifejlessze. Aki nem akarja kifejleszteni, hát ne tegye de akkor viselje a döntése következményét és fejezze be a rinyálást!!!!
Elég romboló volt kreatív affinitás és a kivégzés lekorlátozása. Ha ezt is szétbarmolják tutira abba hagyom a játékot.
Pontszám: 8.22
irritálóUWELFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
290. hozzászólás - 2009.11.19. 18:48:12
Miklós

Kevés pénz megy be hozzátok a vf miatt?
Nem nagyon értem, hogyha megteremtetek egy szakit miért kell visszakozni tőle, vagy valamihez kötni

Elég szánalmas.
Pontszám: 7.08
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
291. hozzászólás - 2009.11.19. 18:53:10
Meg ugye ha valaki elcseszte a kariját, ott a lehetőség, kezdje elölről egy új karival....az nem ütközik szabályba, megsztem tök jó újrakezdeni, én minden világon reggeltem, mert sztem a legjobb része a játéknak az első 20 szint:) Nem tudom miért, de az naggyon jó:)
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 8.21
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
292. hozzászólás - 2009.11.19. 18:53:57 (Válasz UWEL #290 hozzászólására.)
Az ilyen kaliberű hozzászólások szánalmasak...
Pontszám: 4.11
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
293. hozzászólás - 2009.11.19. 18:55:40
Nekem is az jön le az egészből, hogy a top elszakadt a játékosoktól és nem tetszik nekik, hogy ők VF-el szépen eljátszanak, ők fent meg nem tudnak mit kezdeni magukkal. Azok sírtak max, akiknek nincs vf-ük. Nem a VF-el van itt a baj, én úgy érzem.
Pontszám: 6.16
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
294. hozzászólás - 2009.11.19. 18:58:54 (Válasz Eardog #291 hozzászólására.)
Idézet: Eardog - 2009.11.19. 18:53:10
Meg ugye ha valaki elcseszte a kariját, ott a lehetőség, kezdje elölről egy új karival....az nem ütközik szabályba, megsztem tök jó újrakezdeni, én minden világon reggeltem, mert sztem a legjobb része a játéknak az első 20 szint:) Nem tudom miért, de az naggyon jó:)


Gyorsan fejlodsz es nagyon tag a taktikai tered. Kesobb a taktikai ter jelentosen beszukul.
Pontszám: 6.88
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
295. hozzászólás - 2009.11.19. 18:59:28 (Válasz Rodriguez #293 hozzászólására.)
Nekem folyamatosan 0-an van a pp-m (40-es szakival term), biztos meg nem szaladtam el (Napi 2-4 ütest kap a kh...)
Pontszám: 6.44
kedvencRedyFérfi
Végzetúr mester
254 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
296. hozzászólás - 2009.11.19. 19:05:50
Nekem nem elsősorban LE szerzúő, hanem élvezetnövelő opció volt a VF, amit egyébként viszonylag későn fejleszettem ki.
Szeretek portyázgatni, portyázós küldiket csinálni. Ennek hiányára akkor jöttem rá, amikor a szintem nagyon előreszaladt, és már nem volt célpont.
Egyszerűen alkalmat adott, hogy taktikát váltsak. Kár lenne ezért a lehetőségért.
Pontszám: 9.36
népszerűTezumanFérfi
Végzetúr tehetség
122 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
297. hozzászólás - 2009.11.19. 19:08:14
Miklós

Kevés pénz megy be hozzátok a vf miatt?


Lehet hogy így van de van egy dolog ami úgy hívnak hogy ár/érték(játékélmény) arány.
A Végzetúr magasan a legjobb böngészős játék amivel eddig találkoztam, de ha ki akarod használni az összes őskő adta lehetőséget lényegesen drágább is mint a többi.
Ha a játékélményt csorbul az ár viszont növekszik mert kötelező rohanni akkor az ember elgondolkozik azon hogy megéri-e tovább folytatni.
Pontszám: 8.86
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
298. hozzászólás - 2009.11.19. 19:25:56
Tiszteletem!

Ha anyagi problémák merülnének fel, szerintem valamilyen formában jelezné a vezetés.
Az a véleményem, hogy megoldás lehet ilyenkor a wikihez hasonló támogatás. X összegnek kell összejönnie, hogy "minden rendben legyen".

Most, hogy a szövetségem első komoly háborúját vívja és óráról órára követem az eseményeket, eszembe jutott, hogy hány játékos nem tudja ilyenkor, hogy milyen fontos dolgok történnek a háttérben? Hányan érezhetik, tudják azt, hogy szaladnak az események, hogy fordulóponthoz ért a játék? Tudom, hogy a szövetségem tagjai, akik az Akadémiánk felépítésén fáradoznak -egyébként nagyon kedvelem őket-, akik között van várandós anyuka, apa, fiatal srác, sportoló és még sok különböző ember, nem azt érdemlik, hogy a fejük felett átnyúlva megszünjön valami, amiért pont most küzdenek.
Tisztelni kell azokat is, akik nem tudják mit veszítenek. Hányan tudják majd egy esetleges kérdésfeltevéskor, hogy mire szavaznak? Adatokkal alátámasztható, hogy a legtöbb ember legalább 30%-ban vakon tölt ki közvéleménykutatásokat.
Szerintem ha cselekvésre van szükség, időt kellene adni egy adatgyűjtésnek, ha pedig elfogadható a(z egyelőre) többségi vélemény, változatlanul kell hagyni a szakértelmet.


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.72
kedvelt tagSaphira5Férfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
299. hozzászólás - 2009.11.19. 19:39:16
Én kifejlesztettem a vf-et,ez erősiti a karaktert.Aki nem fejlesztette ki nyílván a topot akarja utolérni.
Most ha újítják a vf-et akkor mit csináljak?Dobjam kukába amiből kifejlesztettem maxos szintre?Ne változtassák meg ezt a részét.
Inkábbb legyen az hogy aki nem fejlesztette ki a vf-et és nem prémium tag az vmennyivel több csp kapjon-így hamarabb felfejlődik és oylaniok közé kerül akinek nincs a vf kifejlesztve.
Pontszám: 6.40
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
300. hozzászólás - 2009.11.19. 19:47:13 (Válasz Saphira5 #299 hozzászólására.)
Íme egy érdekes ötlet...
A VF csökkentse a napi csp-t?
A hozzászólást Birka módosította 2009.11.19. 19:47:32-kor
Pontszám: 5.08
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!