Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Visszafogott fejlődés (reform?)
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
61. hozzászólás - 2009.11.18. 20:55:02 (Válasz Miklós #55 hozzászólására.)
Miklós, akkor a probléma megoldása egyszerű: ne a többiektől vedd el, hanem valamilyen módon a top számára tedd előnyössé a VF-et.

Butchman: hülyeség, az 50. szintű, spektrálist vagy csapdakészítést se fejlesztett építőkarakter egy varázspálcával végiggyalogolna az ugyanannyi LE-t betermelő 30. szintűeken.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.28
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
62. hozzászólás - 2009.11.18. 20:55:42
Üdv!

Egyetlen dolgot kérek mindenkitől, fontolják meg, hogy nekik adott-e a lehetőség, hogy felvegyék, vagy nem. Ha igen, akkor úgy gondolom nem túl szerencsés megfosztani a mögöttük jövőket az egyetlen lehetőségtől, ha azok relatív módon szeretnének csúcsra törni. Az abszolút csúcs valószínűleg úgyis elérhetetlen a legtöbb későn kezdőnek.
Ha pedig a legtöbb karakter nem képes utolérni a többieket, az alacsonyabb szinteken pedig a -a valószínűleg VF-es- bajnokok fosztják őket, milyen lehetőségük marad? Szóvirágok helyett kérhetek egy kicsit több empatikus készséget?
Remélem nem alakul ki egy szűk kör, nevezzük nagytanácsnak, aki majd eldönti, mi a jó plebsnek.

Túlzottan széthúzódik a játékos mezőny, és idővel túl nagy különbség lehet azonos szintű játékosok között. Lehet okoskodni, hogy ezeket a dolgokat miért nem láttuk előre már a VF berakásakor. Röviden szólva, ha képes lennék mindennek a következményeit előre látni és kiszámítani, megjósolni a játékosok viselkedését, akkor én lennék Hari Sheldon, a pszichohistória feltalálója. De sajnos nem vagyok mindenható.

Egyetlen dologra kaptam fel a fejemet. Nem volt előre látható. Szerintem érdemes lenne kikérni a játékosok, vagy egy szűkebb kör véleményét kikérni a jövőben változtatások, fejlesztések előtt, illetve érdemes lenne elkezdeni úgy gondolkodni, mint egy olyan játékos, akinek a célja az erőforrások maximalizálása. Minden játékos csak az adott rendszer lehetőségein belül cselekedhet, így a korlátok és opciók adottak.
Nem tartom logikusnak a mindenhatóság és egy irányított rendszer felépítettsége közötti párhuzamot sem. Itt szerintem az alkotó igenis mindenható. Kérdés, hogy hányszor tagadja meg teremtését és űzi ki teremtményét a paradicsomból....

Maradok
Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.18. 20:59:06-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.16
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
63. hozzászólás - 2009.11.18. 20:57:47
0-ás vagy 100-as fertőzésnél szintlépésenként +2 VF autómatikusan!
(Term 0-ás vagy 100-as fetővel már nem lehet felejteni )
Pontszám: 6.44
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
64. hozzászólás - 2009.11.18. 21:00:43 (Válasz Birka #63 hozzászólására.)
Szingulárissal kilőném a hatását.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.56
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
65. hozzászólás - 2009.11.18. 21:02:52 (Válasz Mortimer #64 hozzászólására.)
Azaz csökkenne a szingud is Sőt költenél egy szakira amit nem akarsz Előbb utóbb csak "normál" karik játszanának vagy vf-esek, ez ideális programozói szemmel, felezve van a nyílási szög
Pontszám: 6.44
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
66. hozzászólás - 2009.11.18. 21:08:11 (Válasz Birka #65 hozzászólására.)
Engem meggyőztél.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.56
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
67. hozzászólás - 2009.11.18. 21:16:00 (Válasz Birka #60 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.11.18. 20:54:44
Ha van szingu, miért ne lehetne vf is?
A Vf mutat ra valamire, azt fogtuk be bűnbaknak, de valójában nem ott van a hiba forrása, hanem az extrém (jelentős, nem laza +50%-os...) szinten belüli teljesítményből, tök mindegy ezt mivel éri el valaki...


Birka rátapintott az abszolút lényegre. A VF csak bűnbak, de a valódi probléma az, hogy mindenféle LE/TP arányt befolyásoló szakértelmekkel többszörös különbség érhető el teljesítményben.

A VF valójában kifejezetten hasznosnak bizonyult abban, hogy most már simán vannak olyan vadászok, akik simán felveszik a versenyt erősségben a pókokkal. Egyrészről tehát persze széthúzta a teljes mezőnyt erősségben, másrészről viszont az élmezőnyt pedig jelentősen szélesítette. Érdemes megnézni az 50. szint alatti szintek top10-eit. Vegyesen vannak pókok, és vadászok. Ez szerintem pozitívan is értékelhető.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 8.20
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
68. hozzászólás - 2009.11.18. 21:22:44 (Válasz Miklós #55 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.11.18. 20:36:35
Szóval lehet, hogy végső soron ez csak az élen levőknek a problémája


Biztos vagyok benne, hogy nem csak az élen levők problémája. Nektek szintén probléma, hiszen olyan fejlesztésekkel kell előhozakodnotok, ami mindenkinek megfelel, nem pedig csak egy rétegnek. Pl a kalandokkal a vf-es kariknak nem lesz gondjuk, de aki csak most kap észbe, fél év lemaradással a szaki fejlesztésében, annak már késő. Pláne annak aki nem fejleszti. A másik a KH ami a topnak készült, mert annyira elhúztak a többiektől / befékeztek a többiek.

De a VF-nek nem csak előnyei vannak. Az epikusok durván erősítve lettek, a VF-es karakterek sokkal lassabban haladnak majd velük. Sokkal nehezebben hullanak majd az entitások, és szövin belül is sokkal kevesebb epikus tárgy lesz. Egyszerűen nem lehet belőni egy olyan erősséget, ami VF-es karinak és a rohanóknak is kihívás lenne. Másik dolog maga a szintlépés. Eleinte még pár nap, mire szintetlép egy karakter, de a tempó elég szépen belassul, és VF-el akár 3 hétre is nyúlhat egy szintlépés magas szinten. Ehez társul, hogy magas szinten a kereskedelem is módosítva lett, így az a csúnya helyzet áll majd elő, hogy akár 5-6 héten keresztül nem lesznek új tárgyak a kufárnál. A játék tempója teljesen le fog lassulni és állóvíz lesz belőle. Simán beleférne, hogy magas szinten az 50% csökkentés szintenként 1-el csökkenjen, míg el nem éri a 20-30%-ot. Enélkül lesz 40-50 karakter akik 120-150-ik szintűek, a többiek meg még el sem érik a 90-et.

Persze azon is el lehet gondolkozni, hogy a top-ot hogyan lehet lassítani. Pl ha a szinguláris csak azonos szintűek ellen és fölfelé ütve érvényesül, lefelé nem. Máris kevesebb a bejövő TP. De pl el nem tudom képzelni, miféle tápot kellene a VF-het társítani, hogy Barrique kifejlessze és elfogadja, hogy ezután csak kéthetente fog szintetlépni.


További probléma, hogy a VF az akadémiához van kötve. Persze létezik akadémia turizmus, de a játékosok nagy része ilyesmire nem is gondol. Aki nincs megfelelő szövetségben, annak sokkal kisebb esélye van a VF-re, és ha már 15-20 szinttel késöbb jut el odáig, hogy VF-et fejleszthessen, az már késő. Simán ki kéne venni a VF-et az akadémiából, hogy bárki, akár szövetség nélkül is fejleszthesse.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.16
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
69. hozzászólás - 2009.11.18. 21:26:58 (Válasz Ariel #68 hozzászólására.)
Ennyi erővel mondhatnánk, mi VF-esek, hogy minek rohantatok úgy előre?
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.98
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
70. hozzászólás - 2009.11.18. 21:31:36 (Válasz Ariel #68 hozzászólására.)
Ennél tényleg értelmesebb Birka megoldása, a szintenként mindenkinek kettővel növekvő VF, azzal párosítva, hogy a 91 feletti szintek TP költsége csökken, azt elkerülendő, hogy semmiképp ne legyen normál tempóban egy szintlépés másfél hétnél több. Miklós elve az, hogy a változások minél kevesebb embert érintsenek, és ez így csak pártucatot fogna meg, nagyon lassan.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.18. 21:32:08-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.37
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
71. hozzászólás - 2009.11.18. 21:33:59
A szingulárisnak is vannak hátrányai és előnyei és egyaránt a VF-nek is. Szerintem nem kell ismertetnem őket. Csak azt nem vágom, hogy ami megint rossz a topnak(ugye nincs portyacélpont, ez a hátrány^^)azon miért kell egyből változtatni?
V1:Eliteninja
Pontszám: 8.48
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
72. hozzászólás - 2009.11.18. 21:55:59 (Válasz Mortimer #70 hozzászólására.)
Birka megoldása nem jó. Ha csökken a szintek TP költsége, és csökken a vadászatért kapott TP, akkor még komolyabb szerephez jut a szinguláris. Míg eddig mondjuk kaptam napi 1000 TP-t portyából és 3000-et vadászatból, ezután ugyan úgy 1000 jön majd portyából, de csak 1500 vadászatból. Sokkal gyorsabban nőne a szintkülönbség mint valaha.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.05
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
73. hozzászólás - 2009.11.18. 21:59:26 (Válasz Ariel #72 hozzászólására.)
Oké, hozzácsapjuk a javaslatodat, hogy lefelé ütve nem jelent semmit a szingu.

(Még mindig állítom, hogy sokszáz ember VF-e helyett sokkal egyszerűbb a pár fős problémás réteggel foglalkozni.)
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.18. 22:00:07-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.56
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
74. hozzászólás - 2009.11.18. 22:05:29 (Válasz Darah #17 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.11.18. 18:48:57
és az epikusverésnél is sokkal jobban lemarad egy VF-es karakter.


No meg az entitasnal.
Pontszám: 8.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
75. hozzászólás - 2009.11.18. 22:09:42 (Válasz Aurri #23 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2009.11.18. 19:04:10
Idézet: Ariel - 2009.11.18. 18:54:32

Mi volt a célja?
1- hogy a szintjükön gyengébb karakterek ezzel lemaradhassanak az őket folyamatosan támadóktól és lélegzethez jussanak?
2- hogy az élen állók be tudjanak fékezni, hogy ismét legyen portyacélpontjuk?
4- hogy lassuljon a játék és ne rohanjanak előre az emberek?


AZ 1-es, 2-es és 4-es ponttal szerintem tökéletesen vázoltad, hogy eredetileg mit is szerettek volna elérni a VF-fel a fejlesztők.


Ha ez volt a cel, akkor az eredmeny kudarc.
1/ A gyengebb karik ugyan befekeztek, de az erosebbek is, igy a gyengebb karik maradtak ahol voltak.
2/ Az elejen allok nem fekeztek be, kulonfele okok miatt.
4/ Mivel az eleje nem fekezett be, ezert fejlesztesi szempontbol nem lassult be a jatek.
Pontszám: 6.87
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
76. hozzászólás - 2009.11.18. 22:12:20
Kiváncsi vagyok mi lett volna, ha van egy vadászat-tp növelő és egy portya-tp csökkentő szakértelem is a játékban.
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 7.23
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
77. hozzászólás - 2009.11.18. 22:18:41 (Válasz Trimble2 #76 hozzászólására.)
Pók hegyek.

Edit:
No és fénysebességgel növő élmezőny.
A hozzászólást Darah módosította 2009.11.18. 22:20:05-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.48
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
78. hozzászólás - 2009.11.18. 22:31:23 (Válasz Ariel #68 hozzászólására.)
Azt már én is javasoltam, ki kell venni akadémiából, hogy mindenki elérhesse a VF-et.

Azon viszont tűnődöm, hogy a portyacélok fogyásakor miért is nem merült fel, hogy tessék szép lassan lecsökkenteni a szingu mértékét 20 %-ra?

Kocos, valóban, az entitások is, de ezt evidensnek véltem az epik említésével.

A VF a TOP-nak készült, és tulajdonképpen örülhetünk neki, hogy ők nem kaptak rajta, ugyanis ha ők a nagy LEszerzésükkel szakadtak volna bele mindenki nyakába, ahogyan tervben volt, még mindig ott járnánk, hogy fejleszd az egészséged, és akkor esetleg te is tudsz egyet portyázni két állatnevelő támadás közt.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.09
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
79. hozzászólás - 2009.11.18. 22:32:11 (Válasz Eliteninja #69 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2009.11.18. 21:26:58
Ennyi erővel mondhatnánk, mi VF-esek, hogy minek rohantatok úgy előre?


Azért lássuk be nem azért olyan jó neked a VF, mert olyan hihetetlen stratégiai érzékkel választottad ki ezt a szakértelmet, hanem ez egy olyan egyszerű, mondhatnám primitív módszer arra hogy jobb legyél azok ellen akik nem VF-eznek. A VF alapvetően azért rossz szerintem és én ezért nem fejlesztettem ki, mert lassú és unalmassá teszi a játékot, ami egyébként sem valami pörgős, bár a VF bejövetele óta valjuk be sokat javult a helyzet. Örülök hogy a játékvezetés is rájött erre a kapitális hibára.

Ami szerintem a legnagyobb baj a VF-el, hogy a játékosok nem arra használják hogy megerősödjenek, hanem hogy kitrancsírozzák a körülöttük levőket. A pók stratégia szerintem enélkül is épp elég erős lenne, nem kéne ide VF. Megoldási javaslatom is van, ami biztos nem valami nagy őrület, de ki tudja:
- Amennyi %-al kevesebb TP-t kapsz a vadászatból a VF miatt, kapjál annyival több %-al több TP-t a portyázásból.
Magyarázat: Ha azért fejlesztesz VF-et mert gyenge vagy, igazán nincs nagy hátrányod, mert amúgy sem vagy valami portya hero. Amint eléred azt a szintet amikor már mindenkit agyonversz, annyira megnő a VF miatt a portyából származó TP, hogy lassaban lépsz szintet ha elfelejted a VF-et és viszatérsz a normális fejlődési pályára. Természetesen úgy kell belőni a %-at, hogy ez valóban megvalósuljon. Tehát ha 25 csatából 23-at felfele ütve megnyersz, biztosan több TP-t kapj érte mint amennyivel kevesebbet kapsz az 50 vadászatból, illetve amíg gyenge vagy addig biztosan megérje VF-ezni, hogy a gyengéknek meglegyen a lehetősége.
Pontszám: 7.13
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Visszafogott fejlődés (reform?)
80. hozzászólás - 2009.11.18. 22:34:27
Esetleg lehetne a VF-nek egy kizaro alternativaja, ami ugyanugy a LE/TP-t noveli de a TP csokkentese nelkul. Nyilvan a VF-nel kisebb aranyban.
Sajnos azt a problemat, hogy aki gyenge az gyenge marad (portyaban) szerintem nem lehet orvosolni. A jatek a visszacsatolasrol szol 90%-ban, aki eros, az jobban fejlodik. Tehat meg erosebb lesz. Relativ es abszolut ertelemben egyarant. Barmilyen lehetoseget rakunk be, az az eros karik ugyanugy kihasznaljak.
Pontszám: 6.05
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője