Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz 4.
népszerűtlenCsarmi.regFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5841. hozzászólás - 2009.12.25. 06:20:16
Melyik a világegyetem legnagyobb méretű és egyik legnagyobb fényerejű ismert csillaga?
a Sarkcsillag
a Jupiter
az Orion (Vadász) csillagkép alfája, a Betelgeuse
a Nap

Jelölt válasz + a Jupiter nem csillag

Folytasd a sort 2 3 5 7 11 13.
13
17
15
16

Az a baj, hogy az ilyen kérdésekre gyakran több értelmes válasz is van. Jó, most nyilván a prímek...

Hány része készült eddíg a Terminátor címü akció filmből?
4
1
3
2

Tele van helyesírási hibával, elírással. Mi van, ha csinálnak még egy mozit? Elavul a kérdés?

milyen szinű az oroszlán bundájának színe?
fehér
fekete
homoksárga
homokbarna

Milyen színű a színe? Nem beszélve a helyesírási hibákról.
Milyen színű az oroszlán bundája?
A hozzászólást Csarmi.reg módosította 2009.12.25. 08:45:10-kor
Pontszám: 4.67
népszerűtlenCsarmi.regFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5842. hozzászólás - 2009.12.25. 06:29:59 (Válasz masterv #5834 hozzászólására.)
Ne próbálj a sorok között olvasni, én mindig azt írom, mondom, amit gondolok, nincsenek hátsó gondolataim. Azt olvasd, ami a sorokba van írva, nevezetesen, hogy a kérdés miért jó. ÉN nem hívtam senkit hülyének (akinek nem inge, ne vegye magára), egóról meg szó sincsen (ha ismernél, jót röhögnél azon, amit írsz, ha meg nem ismersz, minek próbálsz következtetni... a neten!?).

Amit tettél, az nem kedélyes csipkelődés volt, hanem komoly személyeskedés. Nem azért, mert olyan borzasztóan a lelkembe gázoltál volna másfél mondattal, hanem azért, mert volt egy érvrendszer, és vita helyett inkább átugrottál személyes síkra, ami például azért is nagyon bántó, mert a gondolatokkal nem foglalkoztál (ami sértés).

Innentől PM, ha be akarsz szólni...

Máté
Pontszám: 2.83
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5843. hozzászólás - 2009.12.25. 07:35:52
Szervusztok!

Csarmi: Egy embernek az, hogy épp mi jár a másik fejében, az egy fekete doboz. Azt mondtad: az ismerőseid gondolkodtak. Igen ám, de min, és hogyan? Az tehát, hogy nem vettek elő papírt, és ceruzát, csupán annyit jelentett, hogy fejben kiszámolható kérdés volt.

Ami miatt kialakult az a hozzáállás, hogy ebben a kvízjátékban számtanpélda, illetve fizikapélda nem kap helyet, az az, hogy a kvízolimpián bármilyen matematikai művelet elvégzését igénylő feladat lassító tényező, és az adatbázist használók malmára hajtja a vizet. A kérdések ugyanis a kvízadatbázisból jönnek, annak egy általam nem ismert metódussal kiválasztott részéből. Elvileg a legújabb részből, de éreztem már átfedéseket, tehát vagy kérdésismétlés van, vagy valamilyen arányban régebbi kérdések is bekerülnek. Ezt nem tudom eldönteni.
Mindenesetre a kvízolimpián, ha három-öt hasonló kérdést kapsz, akármennyire gyorsan jössz is rá, az időigényes. Utána meg mész nyafogni, hogy milyen rossz kérdéseket kaptál.

Jó matematikai, vagy ahhoz is kapcsolódó kérdés: Milyen számra nincs szükséged a nyolcas számrendszerben? Mit nevezünk axiómának? Jelzem: feltett, adatbázisban szereplő kérdések. Ezekhez tényleg nem kell számolni, a fogalmat meg elméletileg tanítják.
Az átlagsebességet tanítják általános iskolában, tehát a szöveges megfogalmazása jó kérdés lenne, így, ahogy van, egyetlen speciális esetét kellett meghatározni.

Fogalmazhatnék úgy is, (s ha a számtanpéldák tiltásának magyarázatához megfelelő, használjátok fel nyugodtan!) hogy minden számolást (a te szavaiddal élve megérzést) igénylő feladat egy általános probléma olyan speciális esete, mint az, amit te sem szeretsz: hogy egy általad ismeretlen könyv szereplőjének mi a jellemzője, avagy mit mondott egy általad nem ismert, akár valós személy.

És sajnos, most nagyon messze állsz attól, hogy értelmesen lehessen kommunikálni veled... mert a matematikának az a része, ahol valóban megérzés, ráérzés kell, az itt már fel sem merül (például a sokdimenziós terek elméletei, és a vektorgeometria, amelyek egyetemen kívül legfeljebb említés szintjén szerepelnek). Ne azt vedd általános ismeretnek, amit te tudsz, az mindig egy speciális merítés abból a hatalmas tudásanyagból, amit az emberiség az évezredek során felhalmozott.

Az általános műveltség pontosan nem definiálható, de jól közelíthető azzal, ami az utolsó harminc évben az általános iskolában tananyag volt, komolyabban súlyozva a régebbi évek adatait, mert az emberek nagyobb része mindig tíz évnél régebben járt iskolába, és húsz-harminc évenként tudja elolvasni az aktuális tankönyveket (a gyereknek segítve a tanulásban). Így már kezded kapisgálni, miért nem jó a (2*40+3*30)/5 feladatra leegyszerűsíthető kérdéstípus?
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.85
népszerűtlenCsarmi.regFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5844. hozzászólás - 2009.12.25. 08:40:29 (Válasz Awenhai #5843 hozzászólására.)
Megkérdeztem őket, egyik se számolt.
A matematikai tételek szöveges megfogalmazása elég értelmetlen feladat, mert az így lexikai tudás, a kvízkérdéseknek meg nem az intelligenciát/műveltséget kellene mérniük? Különösen a mai világban, ahol a végtelen sok lexikai tudás effektíve haszontalan (ha nem érted, és nem tudod használni).
Pontszám: 3.28
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5845. hozzászólás - 2009.12.25. 10:07:34
Melyik az AMD (ATI) két videókártyát összekötő megoldása?
SLI
Wlan
Dual Core
Crossfire

Spec, reklám, érdektelen.

OFF:
Olvasom itt a vitá(ka)t és felmerül bennem, hogy a játékosok többségének értelmezési problémái vannak - vagy nekem. Sajnos maguk a fejlesztőknek is, ahogy elnézem, és nem pontosak a szabályok, igaz nehéz is lenne pontos szabályrendszert alkotni.
Idézek és kommentálom:
"Olyan kérdést tegyél fel, amelyre a választ bármely művelt és intelligens játékos tudhatja."
Ez közelít ahhoz, amit nemrég megfogalmaztam, hogy mi az általános műveltség. Szerintem az, amit bárki, különösebb érdeklődési kör nélkül tudhat. A sok fantasy regény, heripotter, hasonlók, azért nem jók, mert csak az tudja, hogy mekkora lába van Hagridnak, akit ez kimondottan érdekel.
"Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok)"
Ez már nem jó megfogalmazás, a lexikális tudás minden, amit "be kell seggelni", vagyis logikai összefüggések nélkül meg kell tanulni és kész. Ilyen az irodalom, a történelem, a biológia nagy része. Azzal egyetértek, hogy ne kérdezzünk évszámokat, főleg olyanokat ne, hogy hányban adták ki az első heripotter könyvet, vagy mikor született Salvatore.
" vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb)."
Na, ez a legvitatottabbak egyike. A fantasy, a horror, a számítógép belső felépítése akkor is soec, ha ez egy fantasy játék és számítógéppel játsszuk. Én sem azért játszom ezt, mert olvastam 100 fantasy regényt és ezzel biztos nagyon sokan így vagyunk. Bármennyire fáj, a fantasy írók nevei nem ismertek a többség előtt és csak az ismeri meg őket, akik direkt keresik az ilyen könyveket. Sajnálom, de ez van.
" Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. Kérjük, ügyelj a helyesírásra, és használj magyar ékezetes betűket! Ha olyan kérdést kell értékelned, amelyben súlyos helyesírási hiba van, válaszd a Rossz kérdést."
Van a játékban helyesírás-ellenőrző, biztos feltűnik a sok piros...
"Kérdésedet a többi játékos és/vagy a játékvezető fogja értékelni. Ha értelmetlen, vagy netikettet sértő kérdést teszel fel, vagy a válaszok nem egyértelműek, kérdésed "Azonnal törölni" értékelést fog kapni, és egy időre elveszted a lehetőséget, hogy kérdést írjál."
Véleményem szerint a számolós kérdések ide tartoznak, akkor is, ha ránézésre, fejben kiszámolhatók. Értelmetlenek, ez kvíz, ahol van 1 helyes válasz és 3 helytelen, meg kell találni a helyeset. A matek nem erről szól, ott ki kell számolni és az a lényeg, ahogy eljutottál a helyes eredményig. Akkor is, ha fejben. Mit kell tovább ragozni? Ne tegyünk fel számolós kérdéseket, mert TILOS. Kész.
Aztán van a másik nagyon vitatott, az érdektelen tudás. Volt egy ilyen kérdés: Ki a Szeretet Misszionáriusai szerzetesrend alapítója? Erre írtam, hogy érdektelen. Meg is kaptam: "Érdektelen tudás? Ez most komoly? Hogy van pofája bárkinek is ilyet írni? Mégis mi az érdemleges tudás véleményed szerint? Kérdezd meg a teológia szakon, hogy szerintük érdemtelen-e ez a tudás." Egyrészt spec, mert ezt, ahogy a kritikusom is mondja, teológia szakon, elmondanám neki, nem mindenki teológia szakos. Sőt. Amellett, egy vallás egy részletére kérdez rá, továbbra sem gondolom, hogy ez fontos, vagy érdekes lenne, hogy egy misszionárius rendet ki alapított, teljesen mindegy, ki alapította, fölösleges tudás. Akkor is, ha bigott vallásos barátunkat sérti az általa imádott tárgy iránti érdektelenség. Ebből a szempontból persze lehetne minden érdektelen, de maradjunk a "minden művelt játékos" megfoghatatlan tudásánál.
Pontszám: 7.75
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5846. hozzászólás - 2009.12.25. 10:16:36
Hányszor nősült meg az egyetemes filmtörténet óriása Charlie Chaplin?

* négyszer
egyszer
kétszer
háromszor
Ehhez a kérdéshez csak gratulálni tudok (érdektelen, lexikális). Megjegyezném, hogy a wikipédia forrása szerint pedig csak háromszor, és két élettársi kapcsolata volt. Szerintem magánélete nem igazán tartozik az átlagműveltséghez. Remélem törölve lesz.

Boldog, békés Karácsonyt minden fórumozónak!
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 7.75
irritálóMucikaNő
Végzetúr mester
498 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5847. hozzászólás - 2009.12.25. 10:17:37
A mátrix című filmben, hogy hívták az emberek föld altti városát?
Lion
Dion
Nyékládháza
Zion

Helyesírás??? + kár azért az idióta válaszért is...
Pontszám: 3.85
fórumozóSpityuFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5848. hozzászólás - 2009.12.25. 16:18:11
Milyen a jó kvízkérdés?
Elvont témák kellenek, hogy ne lehessen keresni még Google-ban sem.
Egyszerű, egyértelműen kiválasztható megfejtéssel. *
Lehetőleg ne fantasy téma legyen mert itt nem ismeri senki, inkább valami elvont.
Olyan kell amit a Vágó sem ért, vagy legalább is félreérthető.

Miért?
Feel the difference!

V2: Spityu - Vörös Sherwood
Pontszám: 5.46
irritálóBottom30Férfi
Végzetúr tehetség
227 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5849. hozzászólás - 2009.12.25. 18:49:58
Mennyi LE-ért tudod eladni a Buzogány nevű tárgyat?

112
102
122
132


Jó volna tudni, hogy honnan szedjem a jó választ? (rohadtul nincs benne, hogy a gyémánt hordának kedvezményével, nincs helyes válasz)
Pontszám: 4.40
kedvelt tagPocsolyaFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5850. hozzászólás - 2009.12.25. 19:31:36
Na kíváncsi vagyok hányan fogják elrontani a mostani kérdésem :

Mi a morze kódja az "S.O.S." nemzetközi vészjelzésnek?

3 rövid, 3 hosszú, 3 rövid jelzés
3 rövid, 3 hosszú jelzés
3 hosszú, 2 rövid, 3 hosszú jelzés
3 rövid, 2 hosszú, 3 rövid jelzés
Pontszám: 4
népszerűYakazashiFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5851. hozzászólás - 2009.12.25. 19:59:31
Valaki írja meg ki értékeli a kvízkérdéseket.
Le akarom tépni a fejét. Olyan gagyi kérdéseket engednek,pl:
milyen országban élünk?, milyen színű a zöld kocka stb.
Komolyan, akkor inkább ne is legyen!
A jó, durva kérdéseket, amik után kéne is kutatni pár percet, azt meg nem fogadják el.
Tudom, mert nem egy ismerősöm is játszik.
Ez ellen kellene már tenni valamit.
Ha egy analfabéta nem tudja a választ, nem kéne rögtön rosszra értékelni.
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5852. hozzászólás - 2009.12.25. 21:22:22
Mi a neve a máig egyetlen - űrben is járt - magyar űrhajósnak?
Farkatlan Anettka
Farkas Bertalan
Farkas Anettka
Anettka


hol található a Jókai-villa?
Balatonfüred
Zánka
Siófok
Keszthely
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 3.79
kedvelt tagPocsolyaFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5853. hozzászólás - 2009.12.25. 22:58:33
Melyik nincs az Úr tízparancsolatában?
Ne hazudj a te felebarátod ellen!
Ne csinálj magadnak faragott képet!
Ne igyál a megszentelt vízből!
Ne kívánd a te felebarátod házát!

Nem tudom ezt melyik bibliából másolta, de szerintem illene vagy hétköznapi nyelven megfogalmazni, vagy ha ilyen nyelvezettel akkor viszont pontosan idézni.
Pontszám: 4
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5854. hozzászólás - 2009.12.26. 10:21:20
Mennyi idő alatt kerüli meg a Neptunusz a Napot?
7 év
165 év
13 év
100 év

Spec, bár csillagászoknak nem...
Pontszám: 5.41
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
KVÍZantróp lettem? 5.
5855. hozzászólás - 2009.12.26. 10:23:49
2009-ben melyik nap hajnalán állítottuk át óráinkat a nyári időszámításra?

február 28-án hanjalban
március 28-án hajnalban
március 29-én hajnalban
február 29-én hajnalban


Hadd ne kelljen azt is tudnom
jóegynéhány év múlva,
a kilences év mely napon
ébredt épp vasárnapra.


Mikor érik a cseresznye?

ősszel
tavasszal
nyáron*
télen


Miért kellett a cseresznyét?
Láttam én már májusit!
Azt, melyiket friss primőrként
minden piac árusít.


Minek a rövidítése a GYUFA szó (ha az egyáltalán)?

GYUntrum FArtis
GYÚjtó FÁcska*
GYUlladó FA
Nem rövidítés, simán csak gyufa


Szeressük ám ezt a nyelvet,
mert a magyar csudajó!
Összerántás által képzett
szóalak a gyufa szó.


Cirmos cica hajj, hová lett a .....

máj?
sajt?
háj?
vaj?*


Hogy most ebből félreértés
inkább, kérlek, ne legyen.
Máskor tegyél föl egy kérdést,
anélkül töröltetem.


Mik azok a pagodák?

Vallási építmények*
Kisebb erdők csoportja
Korall-zátonyok
Munkapadok


Ez a kérdés csak picit rossz,
arra figyelj most oda:
igaz, lehet az vallásos,
háztípus a pagoda.


Melyik sütemény sós ízű?

rétes
rigójancsi
habroló
sajtos stangli*



Tudjuk mind jól, hogy a rétes
hártyavékony tésztalap.
Általában tényleg édes,
sós is lehet néhanap.
Mindenképpen disznózsírral
nyújtsd, anélkül szart se ér
- kit érdekel, hogyha hízlal -,
orgazmussal is felér.
Legyen akár édes: meggyes,
almás, mákos választás;
sósszájúnak inkább kedves:
Kapros-túrós, káposztás.



Így zárul hát egy csokorra
való dühöngélős krahácsom.
Bár kevesebb ily rossz volna!
Ja, és boldog karácsonyt.
A hozzászólást Semelyik módosította 2009.12.26. 10:29:23-kor
Pontszám: 9.39
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5856. hozzászólás - 2009.12.26. 10:29:25
Melyik háromszögre vonatkozik a pitagorasz tétele.
Egyenlö oldalu
Egyenlö száru
Derékszögü
Hegyesszögü

Pitagorasz neve nagy kezdőbetű, személynév elé nem teszünk névelőt, vagy pedig a tétel szó ragozásában ne szerepeljen a birtokos személyjel (viszont akkor kötőjel használandó).
Kérdő mondat végén kérdőjel használata indokolt.
A válaszok pedig XVII. századi helyesírási szabályok szerint íródtak.
Egyébként hibátlan kérdés, de lehet, hogy már szerepel néhány verzióban
Pontszám: 7.78
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5857. hozzászólás - 2009.12.26. 10:34:09 (Válasz Gloria #5856 hozzászólására.)
Egyébként így sem hibátlan.
A melyikkel egy konkrétra kérdezel rá: milyen lenne a helyes kérdőszó.
Merthogy derékszögűből nem csak egy van.
[Pl: {3,4,5},{5,12,13}, hogy csak két szép egész oldalút nézzünk.]
Pontszám: 7.90
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5858. hozzászólás - 2009.12.26. 10:36:35
Igazad van. Én csak a nyelvhelyességi dolgokra mentem rá (na jó, nem tűnt fel)
Pontszám: 7.78
népszerűCellNő
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5859. hozzászólás - 2009.12.26. 11:18:08
Szerintem pl a speciális kérdéseket lehetne kevésbé szigorúan venni, én azért bátrabban fogadnék el nehezebb kérdéseket is, mert azért nem csak 6-10 évesek játszanak itt. Ide írtam a véleményem, nem akartam máshova szemetelni.
Pontszám: 6.27
népszerűKisZebuNő
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz 4.
5860. hozzászólás - 2009.12.26. 12:18:09
Melyik nem Kárpátia album?
Hősi énekek
Piros, fehér, zöld
Így volt! Így lesz!
Hajrá magyarok
Pontszám: 7
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!