Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Állategészségügyi reform
kedvelt tagNougFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
201. hozzászólás - 2009.03.04. 15:45:49
A "Lépjen állatod szintet 10 alkalommal!" küldetésnél ugye a már meglépett szinteket nem számolja majd újra pl ha visszaminősítik az állatomat ?
"Pops used to say if you find yourself in a hole, the first thing to do is ta stop diggin'."
Pontszám: 3
közellenségRombolFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
202. hozzászólás - 2009.03.04. 15:58:16
Szerintem lehetne az is hogy az aktuális állat veled vadászik és akkor lehetne az mit a galetkiknél
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
203. hozzászólás - 2009.03.04. 17:44:03
Igen ujra a tema elejen vagyunk. A kisebbseg fog azert egy kicsit szivni, ha emelkedik a tp szukseglet. Nekem pl 44 es allatom lesz, ha a +100as verzio jon be. Kell majd 2900 TP a szintlepeshez.
Maxos int. kedvenncel 35 tp jon egy csatabol. Ez 82 sikeres portyat igenyel. Tgyuk fel 13 portyat nyerek egy nap 15os beallitassal, es 5 terkapubol 4et szinten megnyerek. 17 sikeres csatam lesz egy nap. 17*35=595 2900/595=4,8 KB 5 nap alatt lep 1 szintet az allatkam. Napi 20+44 moralt veszit, az 66. 5 nap alatt 330 moralvesztes. Ugye a cel az, hogy 5 nap alatt maximum 80ot essen a moral.
Hiaba lesz maxba nyomva az uj modositas utan az allatkam moralja. Kell csinalnom kb azonnal egy 30as meggyozokeszseget, hogy birja az allat 5 napig. 20+44-30=34 -17 (ez a megnyert csatak utani +1 moral)
Tehat maxos int. kedvenc, napi 17 nyert csata es 44es szinten epphogy tudom tartani a moralt. Meg egy szam kimaradt. 25os transzplantacioval ropke 220.000 LE-bol meg tudom valositani a 30as meggyozokeszseget. Ez azert kb 3-4 nap LE termelesem.

Igaz, ismet!!CSAK egy kis resz fog szivni, de fog. Kerem ennek szives figyelembevetelet!
Pontszám: 5.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
204. hozzászólás - 2009.03.04. 17:52:22 (Válasz Draglov #203 hozzászólására.)
+100 TP tulzas, szerintem ezt mar Miklos is megfontolta. +25 tunik megfelelonek. Meg +50 is nagyon meredek. A kerdes persze az, hogy Miklos hol latja az allatok "maximum" szinterteket, napi 25 PP es 5.5 terkapu adott, mint maximalis csatamennyiseg. 0 TP szintnovekedesnel ez a szint varhatoan 150-170 korul lesz (lett volna).

Barmi is lesz ez uj maximum, az allatok alapszintje alapjan szamitott elnyeles fogja hosszutavon a kulonbseget jelenteni magas szintu allatok kozott. A kep szepen osszeall.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
205. hozzászólás - 2009.03.04. 18:03:42
Ennek csak annyi értelme lesz, hogy a meggyőző képességet is kikelljem maxolni,már egy 25 ös állathoz is! Próbálják ellehetetlenné tenni a játékot...ehhh
Tudom, h rossz ha valakinek 100+akármennyi szintje van,de akkor is.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
206. hozzászólás - 2009.03.04. 18:11:14 (Válasz Simon #204 hozzászólására.)
Azert irtam le a levezetest, mert Miklos megemlitette, hogy 100, de lehet hogy kevesebb. Igyekeztem megtenni mindent, hogy abbol a lehetbol biztos legyen.

Valoban azon fog mulni, a +TP, hogy Miklos milyen megyozokeszsget rendel egy bizonyos szintu allat melle. Meg persze az, hogy ezt milyen parameterek melle allitja. A parameterek alatt az altalad emlitett 25 pp es 5,5 terkaput ertem. Feltetelezem , hogy nem ehhez fog viszonyitani.

Ja es persze meg egy tenyezo, az allatok alapszintje utan jaro elnyeles mekkora lesz. Na ez 3 parameter fogja behatarolni, hogy mikor lesz erdemes majd allatot cserelni.
Pontszám: 3
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
207. hozzászólás - 2009.03.04. 18:48:09
Most lehet,hogy nagyon IQ betyárnak fogok látszani, de én az elejétől fogva nem tudom mi szükség a morálra, attól függetlenül,hogy egy kényszerítő tényező. Lehet a portyázás dolog is konszolidáltabb lenne, mármint nem biztos, hogy 4 szinttel lejjebb portyázna az ember a biztos csata miatt. Jó dolog ez az állatreform, de kissé a morál dolgot is meg kellene reformálni, szerintem.Azokra is gondolni kellene, akik nem tudnak sokat gép előtt lenni, és most nem csak az ingyen játékosokra gondolok.
A hozzászólást Hagya módosította 2009.03.04. 18:49:13-kor
Dorn
Pontszám: 8.25
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
208. hozzászólás - 2009.03.04. 20:25:49 (Válasz Hagya #207 hozzászólására.)
Ez egy érdekes felvetés. Lehet tényleg nem is kellene morál? Ha az állatok elnyelése miatt érdemes lesz bizonyos szintenként cserélni a dögöt, akkor lehet tényleg csak egy felesleges tényező, ami miatt minden nap kötelező megnyernem a napi 15 portyámat, minden nap a gép elé kell ülnöm több órára. Én szinte mindig csak azért támadok 4-5 szinttel lefelé, hogy az állat örüljön.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.50
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
209. hozzászólás - 2009.03.05. 00:09:04 (Válasz Ricardo #208 hozzászólására.)
Ez már többször felvetett probléma, volt alternatíva ötlet a "barátságos portya".
A te eseted is jól mutatja, hogy sokan csak emiatt támadnak 5 szinttel lefele, mert az állat miatt egyszerűen nyerni KELL...
Semmilyen további észérv nem mutat ilyen szintű letámadásra (kivéve persze a toplista első 5 helyezettjét és az egyre ritkuló háborút).
Ha ezzel csinálnának valamit a fejlesztők az minden szempontból javítana a játékélményen.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.44
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
210. hozzászólás - 2009.03.05. 08:18:59 (Válasz Almási Viktor #209 hozzászólására.)
Azt sem tartanám utolsó ötletnek, hogy egy-egy győztes térkapus csata alkalmával többet nőjön az állatok morálja.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
211. hozzászólás - 2009.03.05. 10:04:56
Es meg az elnyeleshez. Mar most is gond, hogy 2-3 csata alatt elfogy az EP. Milesz, ha az allatok sebzes elnyelese a szintvesztes miatt drasztikusan visszaesik?
Pontszám: 5
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
212. hozzászólás - 2009.03.05. 11:03:19
Ha már az állatokról van szó...
LE-ből lehet növelni az alacsony morált.De miért nem szabhatom meg én h menyivel akarom növelni?Ha van nálam 4000 LE és az állat 16-os morálon van és nem akar harcolni,akkor én miért javitsak rajta 70 % ot 3950 LE ből???Miért nem mondhatom meg,h csak 20 % ott gyógyuljon a morálja?A 20 % is már böven elég lenne mert közel a szintlépés.Valaki tudna intézkedni ez ügyben?

Üdn.:Attila
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
213. hozzászólás - 2009.03.05. 12:20:30
Aranyalma: úgy néz ki, hogy az elnyelés képlete annyiban fog változni, hogy az aktuális szint által adott elnyeléshez hozzáadódik az alapszint fele. Így az állatok elnyelése MEGNŐ a korábbihoz képest, kivéve, ha nagyon magas szintű állatod volt, de a sok sebződés amúgy sem a legtáposabbak problémája volt.

A szintlépés egészen biztosan nem +100-zal fog nőni, most számolom +50-nel mi a helyzet.

A morálról: a várható fejlesztésekben látszik, hogy tervbe van véve egy ún. barátságos portyázás, ami tudja majd növelni az állat morálját.

A kennel esetében úgy döntöttünk, hogy nem megszakitható les a gyakorlás, hanem előre be tudod állitani, mennyi ideig gyakorol.

Kapik: direkt nem szabhatod meg, és ez igy is fog maradni.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
214. hozzászólás - 2009.03.05. 12:38:44 (Válasz Miklós #213 hozzászólására.)
"de a sok sebződés amúgy sem a legtáposabbak problémája volt"

Ez nem igaz. Engem kb. csak a toplista első fele üt, egy kezemen meg tudom számolni hány ember. Viszont ugyanúgy 1500-akat sebződőm, mint amikor én ütök le 3-4 szintet. Két támadás, és konyec. Egyetlen védekezési módom, hogy nem kerülök 35-40% életpont fölé, mert akkor szinte azonnal automatikusan nullázódom. Nem kárhoztatom őket, hiszen 46-48. szintről biztos vagyok benne, hogy nem tudnak napi 15-öt támadni, mert egyszerűen nincs kit, így logikus, ha feltűnök a portyázási listában, egyből kattintanak.

Ja, és nekem 86. szintű állatom van - még ennél is nehezebb lesz játszanom, ha ez a felére csökken, mert akkor már 25% fölé nem szabad majd mennem.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
215. hozzászólás - 2009.03.05. 13:03:53
Mortimer: ezen a problémán nem is az a 10 elnyelés fog módosítani, amit igy elbuksz, hanem a védelem itala topicban leirt, globálisabb módositás.

Közben végigszámoltam excelben a +50-es rendszert. Nem a karakter, hanem az állat szintjének függvényében modelleztem a dolgot, 20. szintű állattól. Feltételeztem, hogy 20. szintű állat mellé (tudatturbóval v anélkül) van egy 20-as intelligens kedvenced, és egy 0-s kenneled, valamint hogy egy nap 13 portyát nyersz meg. Ezután az állat szintlépésével párhuzamosan elkezdtem emelni az intelligens kedvencet, és lassabban a kennel szintjét, valamint feltételeztem, hogy lassan nő a portyázások száma is (az ehhez tartozó szakértelem miatt). Feltételeztem, hogy az állat egy nap átlagosan 12 órát tartózkodik a kennelben. (Nem írtam, de a kennel módosulni fog, minden szintje 1%-kal növeli a kapott TP-t!). Az eredmény kb. így néz ki:
állat szintje kb. hány nap alatt lép egy szintet
30 1,75
40 2,05
50 2,27
60 2,72
70 3,13
80 3,51
90 3,87
100 4,21
Jól látható, hogy az állatok továbbra is gyorsan tudnak szintet lépni, nem lesz probléma a morállal, tehát a változás nem lesz olyan óriási, mint sokan hiszik. Viszont az is tény, hogy kennel nélkül nagyon nehéz lesz magas szintű állatot fejleszteni, de ez talán már eddig is így volt.

Új állat fejlesztésénél irtózatosan gyorsan fel lehet fejleszteni 20. szintig, és ez egyben rögtön masszív elnyelést fog eredményezni. Ez egy pozitív változás, akik nem portyáznak annyit, és nincs 100-as szintű állatuk, azoknak is az állat sokkal jelentősebb segítséget fog adni, mint eddig.
Pontszám: 6.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
216. hozzászólás - 2009.03.05. 13:15:02 (Válasz Miklós #215 hozzászólására.)
Miklós !

Egy nagyon fontos lépést kifelejtettél a számításból. A hordázást. Ha számolsz az inteligens kedvenccel, a valóságformázással, akkor mindenképp vedd bele a hordázást is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
217. hozzászólás - 2009.03.05. 13:34:56 (Válasz Ariel #216 hozzászólására.)
Hordázás ad is valamit, meg el is vesz valamit. Több állatos előny, kevesebb TP / db. Ez nekem elég jó megoldásnak tűnik.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
218. hozzászólás - 2009.03.05. 13:45:56
Hogy mondhatod rá, hogy jó-e vagy sem, ha nem is látod, az eredményeket a hordázásra vetítve? Nemcsak sokkal nehezebb lesz a több állat szintlépése, de emiatt a moráljukkal is sokkal hamarabb lesz probléma, az elnyelésük is sokkal kisebb lesz és az alacsony szintjük miatt a támadásuk is.
A számok szépek egy állatra levezetve, de nézzük meg ugyan ezt 2-3-4 állatra is, és ennek tükrében legyen bevezetve az állatreform. Senkinem sem érdeke, hogy egy újabb szakértelem váljon értelmetlenné a reform bevezetésével.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
219. hozzászólás - 2009.03.05. 13:47:35 (Válasz Seligen #210 hozzászólására.)
Idézet: Seligen - 2009.03.05. 08:18:59
Azt sem tartanám utolsó ötletnek, hogy egy-egy győztes térkapus csata alkalmával többet nőjön az állatok morálja.


Ez regebben igy is volt. Asszem 10%-ot ment. 3% eleg lenne, viszont epikusra meg adnek 5%-ot.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
220. hozzászólás - 2009.03.05. 14:03:14 (Válasz Ariel #218 hozzászólására.)
Fejleszteni kéne a meggyőzés szakértelmet...

Mert úgy néz ki folyton csak a sírás megy: "még több tápot..."

A reform ugyanis azért lesz bevezetve, mert az állatok el vannak szálva, ha 3 állat ugyanilyen könnyen lép szintet, akkor nem változtattunk semmit...
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.03.05. 14:05:48-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!