Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Aukció
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
41. hozzászólás - 2009.02.25. 12:41:31 (Válasz Miklós #35 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.02.24. 22:06:18
A piacot én viszont nem tartom jó ötletnek, ahol a megunt karakter vagy rabszolga átadja a főkarinak minden vagyonát, aki ettől dupla erős lesz, mint a normálisan játszó játékos, majd ezt tovább ismételve, 10x erősebb... A játékosok közti kereskedelemnek kizárólag egy olyan játékban van értelme, ahol a játékosok közt nincs versengés, vagy ha csak az erőforrások egy minimális töredékével kereskedhetnek.


Szerintem jó lenne, ha legalább szövetségen belül lehetne a használt tárgyakat vagy a 6 db fagyott gyűrűt, ami eddig a térkapus szörnytől leesett (van, olyan tagunk, aki még semmit nem nyert belőle) eladni az alacsonyabb szintű játékosoknak... vagy ha közvetlenül nem is egymásnak, de ha valaki eladja a Lélekkufárnál, akkor megvásárolható legyen a többieknek...
Olyasmire gondolok, hogy mondjuk én vettem egy pajzsot valamikor, de már nem kell, hát eladom... mivel már használt a pajzs nem kerülne annyiba egy alacsonyabb szintűnek, de mondjuk a pajzs által nyújtott védelem már nem lenne +20 csak +15... vagy egy fegyver esetében mondjuk nem ad már + 3 Erőt csak a magasabb sebzést.
Tudom, hogy erre ott vannak azok a pajzsok, fegyverek amik alapból 15 védekezést és bónusz nélküli sebzést adnak... de mondjuk egy ősköves felszerelés esetében még mindig megérné megvenni az egyéb növelő tényezők miatt... főleg, ha az új tulajdonos őskő nélkül (vagy minimális őskővel) meg tudná venni... így lenne lehetőség V1-en és V2-ön is viszonylag olcsóbban hozzájutni, mint ahogy nagyon megörültem, hogy a V3-on vannak olyan felszerelések, amik nem horror őskő áron jó bónuszokat adnak!
Nem hiszem, hogy ettől a gyengék hirtelen megerősödnének! Mert erős kétségeim vannak afelől, hogy mondjuk Sharpát vagy az élen állók bármelyikét le tudnám ütni egy ilyen "second hand" felszereléssel...

Azt pedig, hogy egy multizósnak átadja a rabszolgája az "erős" tárgyakat... hát nem tudom menyire életszerű... én biztos úgy csinálnám, hogy a rabszolga levadássza, amit kell, a multizós elviszi tőle a LE-t és azt vesz belőle, amit akar... nem hiszem, hogy aki multizik, az extra erős felszereléssel vértezi fel a rabszolgát, hiszen az csak LE-pazarlás lenne....
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 2
népszerűTompapaFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
42. hozzászólás - 2009.02.26. 19:35:07 (Válasz McGee #39 hozzászólására.)
Szerintem is jó ez a licitálási forma, mert így nem csak az nyúlhatja le a tárgyat akinek legtöbbje van. Ha nagyon kell neki, sokat fog felajánlani (tlán túl sokat is) és ez nem baj. Ha smucig, akkor meg elviszi a kishal az orra elől a cuccot. Így lenne némi izgalom...
Pontszám: 1.80
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
43. hozzászólás - 2009.02.26. 21:54:30 (Válasz Tompapa #42 hozzászólására.)
Végre, valaki értette amit mondani akartam
Így akinek relatív kevesebb dukátja lesz az is kap esélyt, hogy tárgyhoz jusson, mert aki megengedheti magának, hogy sok dukátot vegyen az mindíg csak 1-el emelve kifullasztja a kicsit és relatív olcsón veszi a tárgyakat sorban. Viszont így ha nagyon hozzá akar jutni egy jó tárgyhoz akkor az ésszerűséget félrerakva nagyon magas licitet is rárak, mert megteheti. Így szerintem mindenki jól jár, Miklóséknak nagyobb a bevétel és a kevesebbet költő játékosoknak is lenne esélye tárgyakhoz jutni. Egy probléma lenne csak ennél a rendszernél, ha a legmagasabb licitből több is van.
Pontszám: 1.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
44. hozzászólás - 2009.02.27. 10:03:53 (Válasz Benőke #38 hozzászólására.)
Idézet: Benőke - 2009.02.25. 09:19:13
1. Ez lehet ostobaság, de hátha mégsem.
Sokan eladták a térkapus tárgyaikat, amit bizonyára nem tesznek meg, ha tudják előre az aukciós háznál általa elérhető hasznot. Minden játékosnál kötelezően lélekenergiára kerül átváltásra az aukciós ház bekerülésével az összes térkapus tárgya 6 db a játékos által választott kivételével.


Bebaszna.
Pontszám: 8.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
45. hozzászólás - 2009.02.27. 10:08:28 (Válasz McGee #39 hozzászólására.)
Idézet: McGee - 2009.02.25. 10:52:56
Ez is egy jo dolog, csak nem aukcionak, hanem lutrinak hivjak. Ebbe a jatekba NAGYON nem passzol.


Nem értek veled egyet. Szerintem kifejezetten jót tenne a játéknak. Így nagyobb lenne az esély a kisebb, kevesebbet költő játékosoknak is tárgyakhoz jutni.


Miert kene a kevesebbet kolto jatekosnak eselyt adni arra, hogy elhalasszon valami annak az orra elol aki tobbet kolt? Aki szeretne aukcios targyat az fizesse ki az oskovet, vagy szerezzen mas modon (hiszen nem csak oskobol lesz).
Mellesleg ezen pont nem segitene, hanem azt erned el vele, hogy mindig mindenki az osszes zsetonjat tolja be.
Masreszt aki kevesebbet kolt az is fog tudni venni targyat, hiszen lesznek kevesbe ertekes targyak is, amik a taposabb kariknak nem eri meg. Illetve ha a taposabb karik elkoltik az osszes dukatjukat valami tapra, akkor egy ido utan az arak automatikusan esni fognak. Persze erosen kerdeses, hogy mi lesz a kiosztott targyak / fejenkent megszerezheto dukatok / licitalok aranya.
Pontszám: 4.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
46. hozzászólás - 2009.02.27. 10:09:53 (Válasz Khetty #41 hozzászólására.)
Idézet: Khetty - 2009.02.25. 12:41:31
Idézet: Miklós - 2009.02.24. 22:06:18
A piacot én viszont nem tartom jó ötletnek, ahol a megunt karakter vagy rabszolga átadja a főkarinak minden vagyonát, aki ettől dupla erős lesz, mint a normálisan játszó játékos, majd ezt tovább ismételve, 10x erősebb... A játékosok közti kereskedelemnek kizárólag egy olyan játékban van értelme, ahol a játékosok közt nincs versengés, vagy ha csak az erőforrások egy minimális töredékével kereskedhetnek.


Szerintem jó lenne, ha legalább szövetségen belül lehetne a használt tárgyakat vagy a 6 db fagyott gyűrűt, ami eddig a térkapus szörnytől leesett (van, olyan tagunk, aki még semmit nem nyert belőle) eladni az alacsonyabb szintű játékosoknak... vagy ha közvetlenül nem is egymásnak, de ha valaki eladja a Lélekkufárnál, akkor megvásárolható legyen a többieknek...
Olyasmire gondolok, hogy mondjuk én vettem egy pajzsot valamikor, de már nem kell, hát eladom... mivel már használt a pajzs nem kerülne annyiba egy alacsonyabb szintűnek, de mondjuk a pajzs által nyújtott védelem már nem lenne +20 csak +15... vagy egy fegyver esetében mondjuk nem ad már + 3 Erőt csak a magasabb sebzést.
Tudom, hogy erre ott vannak azok a pajzsok, fegyverek amik alapból 15 védekezést és bónusz nélküli sebzést adnak... de mondjuk egy ősköves felszerelés esetében még mindig megérné megvenni az egyéb növelő tényezők miatt... főleg, ha az új tulajdonos őskő nélkül (vagy minimális őskővel) meg tudná venni... így lenne lehetőség V1-en és V2-ön is viszonylag olcsóbban hozzájutni, mint ahogy nagyon megörültem, hogy a V3-on vannak olyan felszerelések, amik nem horror őskő áron jó bónuszokat adnak!
Nem hiszem, hogy ettől a gyengék hirtelen megerősödnének! Mert erős kétségeim vannak afelől, hogy mondjuk Sharpát vagy az élen állók bármelyikét le tudnám ütni egy ilyen "second hand" felszereléssel...

Azt pedig, hogy egy multizósnak átadja a rabszolgája az "erős" tárgyakat... hát nem tudom menyire életszerű... én biztos úgy csinálnám, hogy a rabszolga levadássza, amit kell, a multizós elviszi tőle a LE-t és azt vesz belőle, amit akar... nem hiszem, hogy aki multizik, az extra erős felszereléssel vértezi fel a rabszolgát, hiszen az csak LE-pazarlás lenne....


Barmilyen ilyen jellegu eroforras aramlasnak visszaeles lesz a vege.
Pontszám: 6.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
47. hozzászólás - 2009.02.27. 10:11:11 (Válasz McGee #43 hozzászólására.)
Idézet: McGee - 2009.02.26. 21:54:30
Végre, valaki értette amit mondani akartam
Így akinek relatív kevesebb dukátja lesz az is kap esélyt, hogy tárgyhoz jusson, mert aki megengedheti magának, hogy sok dukátot vegyen az mindíg csak 1-el emelve kifullasztja a kicsit és relatív olcsón veszi a tárgyakat sorban.


Akinek sok dukatja lesz, annak nem az lesz az ellenfele, akinek keves van, hanem a tobbi 50/100 akinek sok van.
Pontszám: 5.33
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
48. hozzászólás - 2009.02.27. 22:23:30
Idézet: Benőke - 2009.02.25. 09:19:13
1. Ez lehet ostobaság, de hátha mégsem.
Sokan eladták a térkapus tárgyaikat, amit bizonyára nem tesznek meg, ha tudják előre az aukciós háznál általa elérhető hasznot. Minden játékosnál kötelezően lélekenergiára kerül átváltásra az aukciós ház bekerülésével az összes térkapus tárgya 6 db a játékos által választott kivételével.


Egyrészt jogos lehetne mert ugye ezt nem tudta senki mire lesznek jók, viszont miért büntetnéd azokat akik nem voltak mohók és nem adogatták el a tárgyaikat minimális LE-ért.

A térkapus esetleg, epikus relikviák cseréjét én is támogatom kizárólag szövetségi szinten.
Kocos, hogy élsz vissza egy 250LE-t érő gyűrűvel főleg amíg nincs aukciós ház?
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
irritálóZokneenhoFérfi
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
49. hozzászólás - 2009.02.28. 00:32:55
sziasztok!
Hát én a piacot támogatom,és egy algoritmus kezelő programmal Miklósék ki tudnák szűrni a csalókat.Tehát egy progi kidobja az összes magasabb összegért vett cuccot,azok tulajdonosát stb..Meg mégegy,ami azt szűri ki,hogy egymással kik üzleteltek sokat..(bocsánat,ehez nem értek)
Az aukcióhoz szerintem mehetne egy chat/fórum is,a hangulat miatt,de lehet csak ellenségessé tenné az egészet.
Elvárom,hogy minden billentyűzeten legyen LOL,vok,bb,tom,vki,PFF, '...','!!!'.'???' valamint szépjóreggelt gomb. Utóbbi saját célból.
Pontszám: 2
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
50. hozzászólás - 2009.02.28. 05:55:48 (Válasz Freez #48 hozzászólására.)
Ugy, hogy atnyomod az elso szintu karinak, ugy hogy irrealis aron adod el a rabszolgadnak, es egymillio modon amire meg csak nem is gondolok.
Pontszám: 8.33
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
51. hozzászólás - 2009.02.28. 10:59:22
egyszerű lenne a megoldás lenne egy hej ahová ha beadod a térkapus, epikus tárgyat megkapod az árát és onnan bárki kitudná venni ha kifizeti az árát.
V1-antilop
Pontszám: 5
kedvelt tagRolandusFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
aukció
52. hozzászólás - 2009.03.01. 18:56:19
én jó ötletnek tartom hogy kiválthassak aranydukátot portyapontért, mert van aki nem használja és kárbavéssz, és igy megtudná vásárolni, de miért nem lehet naponta akár többet is kiváltani? igy erősödhetnének a gyengébek is, aki tápos úgyis túlfogja licitálni a kisebbeket gyengébeket, az aukció igy tehát megint csak azoknak lenne jó akik ősköveznek!
sztem az aukció azért kellene hogy ott minden végzetúr megtudja venni azt amire amugy nincs lehetősége, anyagi okokból vagy stb....!
szóval miért ne lehetne elhasználni akár az összes portyapontot?ahogy gyűlne mindig venné belőle az aranydukátot, és ha akarna még cselekvéspontért is vehetne, igy ameddig van neki cspje és és portyaponja venne:D sztem igy meogldható lenne és jobb megoldás!
Pontszám: 5
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: aukció
53. hozzászólás - 2009.03.02. 07:15:34 (Válasz Rolandus #52 hozzászólására.)
Idézet: Rolandus - 2009.03.01. 18:56:19
én jó ötletnek tartom hogy kiválthassak aranydukátot portyapontért, mert van aki nem használja és kárbavéssz, és igy megtudná vásárolni, de miért nem lehet naponta akár többet is kiváltani?


Hmm, mondjuk azért nem, mert öö.... a CSP NAGYSÁGRENDEKKEL DURVÁBB ERŐFORRÁS MINT A PP ?? Röviden ennyi. Nagyon jól tudja mindenki, hogy k**** sokan nem használják a portyát, mert gyengék stb, de az az ő bajuk. Miért büntessék azokat akik portyáznak? Plusz még azokat is akik nem 30, hanem 15 PP-n vannak. Túlzás nélkül állíthatom, hogy masszívan portyás vagyok, és hidd el, nekem is kárbavész rengeteg CSP. Egyszerűen napi 30at nem tudok elhasználni. És akkor mi lesz? Semmi.
Pontszám: 6.17
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
54. hozzászólás - 2009.03.02. 07:19:13 (Válasz Zokneenho #49 hozzászólására.)
Idézet: Zokneenho - 2009.02.28. 00:32:55

Hát én a piacot támogatom,és egy algoritmus kezelő programmal Miklósék ki tudnák szűrni a csalókat.


Már most nem tudják kiszűrni a csalókat. Attól hogy egy egészen véletlenül 2M+ építésű karin prémium cuccok vannak, még építőrabszolga marad. Minnél kevesebb visszaélésre kell lehetőséget adni, hiszen jelenleg is van elég...
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
55. hozzászólás - 2009.03.02. 09:09:44 (Válasz Cavalorn #54 hozzászólására.)
Idézet: Cavalorn - 2009.03.02. 07:19:13
Idézet: Zokneenho - 2009.02.28. 00:32:55

Hát én a piacot támogatom,és egy algoritmus kezelő programmal Miklósék ki tudnák szűrni a csalókat.


Már most nem tudják kiszűrni a csalókat. Attól hogy egy egészen véletlenül 2M+ építésű karin prémium cuccok vannak, még építőrabszolga marad. Minnél kevesebb visszaélésre kell lehetőséget adni, hiszen jelenleg is van elég...


Hamarosan ilyen epitorabszolgak lesznek akkor Petur, Dzso, TB es Leinad is .
Pontszám: 5
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
56. hozzászólás - 2009.03.02. 11:17:18 (Válasz Kocos #55 hozzászólására.)
Természetesen nem rájuk gondoltam, de építőrabszolgák igenis vannak
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
57. hozzászólás - 2009.03.02. 11:32:45 (Válasz Cavalorn #56 hozzászólására.)
Idézet: Cavalorn - 2009.03.02. 11:17:18
Természetesen nem rájuk gondoltam, de építőrabszolgák igenis vannak


a rabszolgázást semmi nem tiltja. nem is lenne értelme.
Pontszám: 5.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
58. hozzászólás - 2009.03.02. 12:02:00
Egy belső szövetségi piacot szerintem simán meg lehetne csinálni. A piacra annyi tárgy kerülhetne amennyi az épület szintje. A piacra kitett tárgyért az azt eladó annyi LE-t kap mintha a lélekkufárnak adta volna el a tárgyat. A piacról való vásárlás pedig ennek négyszerese lenne, akár csak a lélekkufárnál.
Tehát aki eladja a tárgyat, azt a piac fizeti ki, nem a másik játékos. Előnye nem származik belőle, ugyan annyi LE-t kap érte mintha a kufárhoz vitte volna. A vevő pedig drágábban veszi meg, de a piacnak fizet. Így nem jut senki LE előnyhöz, mégis lehetne a térkapus és epikus tárgyakat cserélgetni a szövetségi tagok között.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.20
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
59. hozzászólás - 2009.03.02. 13:28:21 (Válasz Ariel #58 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.03.02. 12:02:00
Egy belső szövetségi piacot szerintem simán meg lehetne csinálni. A piacra annyi tárgy kerülhetne amennyi az épület szintje. A piacra kitett tárgyért az azt eladó annyi LE-t kap mintha a lélekkufárnak adta volna el a tárgyat. A piacról való vásárlás pedig ennek négyszerese lenne, akár csak a lélekkufárnál.
Tehát aki eladja a tárgyat, azt a piac fizeti ki, nem a másik játékos. Előnye nem származik belőle, ugyan annyi LE-t kap érte mintha a kufárhoz vitte volna. A vevő pedig drágábban veszi meg, de a piacnak fizet. Így nem jut senki LE előnyhöz, mégis lehetne a térkapus és epikus tárgyakat cserélgetni a szövetségi tagok között.


Es maris lehet LE-ert atadni aranydukatot. Higgyetek el, ez nem csak folosleges, de rossz vert is szul.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.03.02. 13:28:43-kor
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
60. hozzászólás - 2009.03.02. 13:42:36
Ha a belső piacos csere és a térkapus cuccok aranydukátra való cseréje közt kellene választani, akkor a belső piacnak több értemét látom. Aranydukátért vásárolni nagyon kevesen fognak, persze végtelen időt számolva egyszer mindenki sorra kerülhet, de havonta ez csak pár ember érint. Míg a belső piac sokkal szélesebb rétegnek segítene. Ha pedig aranydukát a térkapuból esne a tárgyakkal együtt, illetve epikus csaták után a kincseskamrából a licit megnyerésével, akkor ez a probléma is megoldódna.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!