Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Aukció
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Aukció
1. hozzászólás - 2009.02.07. 23:12:35
Egy későbbi fejlesztésről szeretnék írni nagy vonalakban, hogy tudjátok, mi várható. A dolog alapjait már nagyon régóta, a játék indulása óta tervezem, de adtak neki pár löketet a tőletek érkező igények is (egyedi tárgyak, térkapus extra nyakláncok, gyűrűk felhasználása stb).

A dolog az aukciós ház lenne, akik játszottak Ősök Városát, azoknak ismerős. Az aukciós házban két cselekvés lenne: aranydukát szerzés, és licitálás.
1.) Aranydukát szerzés. Erre több lehetőség lenne. Eladhatsz egy bajnoki medált vagy kvízmedált, ezért sok aranydukátot kapsz. Eladhatod egy gyűrűdet vagy nyakláncodat, ezért csak 1-1-et (epikusért többet). Illetve még valamilyen módon lehetne aranydukátot szerezni, nagyon sok lélekenergiáért, vagy naponta egyszer válthatnál egyet vagy 10 portyapontért, vagy 3 cselekvéspontért, vagy 1 őskőért.
2.) Licitálás. Lenne az aukciósházban egyszerre 5-6 tétel, ezekre lehetne licitálni, a kincseskamránál megismert módon, aranydukátból. A licit mondjuk egy tárgyra max. 3 napig tart.
Kétféle tétel lenne: egyedi Végzeturas tárgyak és ajándéktárgyak. Az ajándéktárgy lehetne akármi, könyvcsomag, CD, ipod stb. Bármi, amit a Beholder vagy más szponzor felajánl. Ez a rész egyfajta nyereményjáték, a játékkal valódi tárgyakhoz juthatna, aki akar. Az egyedi tárgyakra mondok pár példát: egy nagyon tápos fókuszkristály, amit ha lecserélsz, visszakapod; egy (nem bekészítendő) használati tárgy, ami felezi a tudatturbó VP költségét; egy másik, ami a láthatatlanság aktiválási és használati idejét csökkenti; egy harmadik, ami minden nap termel neked egy extra gyógyitalt; egy negyedik, ami minden nap ad neked egy aranydukátot... stb. A lényeg, hogy ezek egyedi tárgyak lennének, ha azt az egyet valaki megveszi, csak akkor lehetne a következőre licitálni, ha az adatbázisban levő többszáz tétel körbeér, tehát kb. félévente.
Pontszám: 9.32
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
2. hozzászólás - 2009.02.07. 23:16:11
Ha valaki az utóbbi pár nap eseményei után még nyafogni mer, hogy kevés a fejlesztés, meg unalmas a játék, azt szájon vágom!
Pontszám: 6.29
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
3. hozzászólás - 2009.02.07. 23:21:29
Azért jó lenne látni is belőle valamit.

Félretéve a tréfát, nagyon jól hangzik. Fogadok hogy akik eladták a térkapus cuccaikat most tépik a hajukat.
A hozzászólást Enchanter módosította 2009.02.07. 23:21:45-kor
Pontszám: 7.50
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
4. hozzászólás - 2009.02.07. 23:25:55 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Nézzük meg mi lesz belőle.

Viszont ezt a féléves karikát nem vágom, illetve soknak is tűnik. Szóval ha vettem valami egyedit, akkor azt nem tehetem vissza aukcióra, nem válthatom vissza, se semmi? Így jártam fél évre?
Pontszám: 7.50
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
5. hozzászólás - 2009.02.07. 23:31:31 (Válasz csati777 #2 hozzászólására.)
A javaslatok általában segítő szándékkal kerülnek felírásra, ezzel is ösztönözve a fejlesztőket és agytekervényeiket. Szóval csak nyafogjon aki akar, mert lehet némi igaza!
Miklósék feladata kimazsolázni a jó cuccot, és amennyiben odafigyelnek ezekre a "nyafogásokra", az a játék javára fog válni.
Pontszám: 6.67
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
6. hozzászólás - 2009.02.07. 23:37:58
A féléves karika arra vonatkozik, hogy ugyanaz a cucc csak kb. félévente fog felbukkani, tehát ha veszel valami egyedit, olyan nem nagyon lesz másnak.

De igen, a tárgyakat nem lehet visszaváltani, elcserélni, és nem fogsz tudni minden héten egy újabb egyedi tárgyat venni, mert akkor azok nem lennének egyediek... Egyedi tárgyat vásárolni csak néhány száz top játékos fog, és csak páran lesznek közülük, akik egynél többet is megvehetnek fél éven belül. De ha másra nem, ajándékokra bárki fog tudni licitálni.

Taktikázni, gondolkodni kell majd - jó lesz nekem ez a cucc? nem lesz később ennél valami táposabb? Idővel mindenkinek egyre több dukátja lesz - jobb az elején venni valamit, vagy jobb kivárni? próbálok inkább több, olcsóbb, de nem olyan tápos dolgot venni, vagy ráhajtok egyetlen über cuccra? A szövetségen belül egyeztetünk, hogy ne licitáljunk egymásra stb.

Nem titkolt célom a TF-es árverések hangulatát belopni a játékba ezzel, az fantasztikusan jó szokott lenni.
Pontszám: 8.33
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
7. hozzászólás - 2009.02.07. 23:40:30 (Válasz Miklós #6 hozzászólására.)
Értem már, köszi a magyarázatot! Félévente azonos cucc, KIVÁLÓ!
Pontszám: 8.33
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
8. hozzászólás - 2009.02.08. 11:15:19
hmn tetszik az ötlet remélem megvalósul (bár én így is élvezem a játékot de ezek az újítások tényleg sokkal több izgalmat és játékélményt adnak)szóval hajrá
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 7.50
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
9. hozzászólás - 2009.02.08. 17:18:33
Hm. Tetszik az otlet. Egy apro problemam van, ami eddig nem zavart. Eddig osszesen 218 sikeres terkapubol mindossze 18 targyat szereztem. Van olyan szovitarsam, aki fele ennyi gyozelembol mar vagy 30-40-et Hogy is van ez? Ez mar nem siman a random, foleg, hogy a szerencsek ugyanakkora.
Pontszám: 7.20
népszerűZirrianFérfi
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
10. hozzászólás - 2009.02.08. 20:57:15
Na! Az ötlet nekem nagyon tetszik, és remélem tényleg elég sok tárgy lesz itt, hogy esetleg a isebb kariknak is jusson (igen,, magamra célzok ) Az aukció mindig izgalmas, bár nekem sem esett még ki sok cucc térkapuból...azt se adtam el.

Nem baj, köszönjük Miklós, az ilyen dolgokért is szeretem a Végzeturat.
Márpedig itt béke és tökéletesség lesz. Ha beledöglötök, akkor is.
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
11. hozzászólás - 2009.02.08. 21:36:08 (Válasz Draglov #9 hozzászólására.)
Draglov, egy cipőben járunk. Hasonlóképp vagyok én is, nem ekkora számokkal, de a társsal közel azonos térkapuzásból ő 4x annyi cuccot szedett ki, mint én.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
népszerűtonyodFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
12. hozzászólás - 2009.02.08. 22:19:29
Az ötlet jónak tűnik, de remélem sikerül úgy megcsinálni, hogy ne csak az agyontápolt játékosok zsebelhessenek be mindent... Mert ha már taktikázás, akkor megbeszélem a szövitársakkal, hogy minden felkínált cuccra meglegyen egy licitálónk (már ami jól használható nekünk), és szövin belül marad minden ilyen tárgy. Mondjuk ez nem pont rám/ránk igaz, de akad pár szövi, ahol már eléggé el vannak haladva a többiektől...
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
13. hozzászólás - 2009.02.08. 22:34:47 (Válasz Draglov #9 hozzászólására.)
Off:Idézet: Draglov - 2009.02.08. 17:18:33
Hm. Tetszik az otlet. Egy apro problemam van, ami eddig nem zavart. Eddig osszesen 218 sikeres terkapubol mindossze 18 targyat szereztem. Van olyan szovitarsam, aki fele ennyi gyozelembol mar vagy 30-40-et Hogy is van ez? Ez mar nem siman a random, foleg, hogy a szerencsek ugyanakkora.


Dragolov Gratulálok!
Én x győzelem és 9 szintlépésnyi térkapu használat után 3(4) tárgyat tudok felmutatni (tegnap sírok erre ma esik 1 ).

Az egyik szemem sír a másik nevet örülök ennek a gondolatnak és jól hangzik a dolog.
Ez megint a topot érintené én földi halandó aki szintemen is gyenge vagyok megint csak nézem mim lehetne de úgysem lesz.

Annak még jobban örülnék ha a térkapus relikviákat a szövitársaimmal is megoszthatnám esetleg cserélgethetnénk.
Sajnos az ötletem magában hordozza azt amit már valaki felvetett (tonyod), hogy egy szövetség kisajátítja ezeket a relikviákat úgy hogy egymásnak juttatják az értéktelen tárgyakat és 1 valaki beváltja. Persze előbb utóbb elfogynak a tárgyak mert a térkapu nem mindig bőkezű.

Gondolom az aukció minden szervernek külön lesz, ami jó ösztönző arra hogy új karaktert kezdjünk egy friss szerveren. Hajrá mindenki a 3-as szerveren max. 7. szinten vannak csak még az emberek.
A hozzászólást Freez módosította 2009.02.09. 13:57:08-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
kedvelt tagmajnxNő
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
14. hozzászólás - 2009.02.09. 08:06:24 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Abszolút szimpatikus az aukciós ötlet, de:
"...Illetve még valamilyen módon lehetne aranydukátot szerezni, nagyon sok lélekenergiáért, vagy naponta egyszer válthatnál egyet vagy 10 portyapontért, vagy 3 cselekvéspontért, vagy 1 őskőért."
Nekem lenne ugyan sokszor 10 pp-m amit soha nem bírok elkölteni, mert nincs annyi időm sem ép-m. Viszont az 1 kő azt jelentené, hogy jó sokan naponta ezt meg is vennék, tehát 300 napon belül nem nagyon lenne sikeres licitem.
Ellenben, ha 3 csp ér egy követ vagy 10 pp-t, akkor most azonnal szeretnék 140 pp-t beváltani 42 csp-re, meg vagy 100 követ 300 további csp-re.
Abszurd tudom, csak arra szeretnék rávilágítani, hogy az aukciós ház működését ezek az arányok helyből földigrombolnák...
Pontszám: 2
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
15. hozzászólás - 2009.02.09. 09:46:20
Latom megint sikerul becsempeszni napi 1 osko koltseget. Sok kicsi sokra megy.
Pontszám: 5.50
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
16. hozzászólás - 2009.02.09. 10:04:46
Remek otletnek tunik, lesz izgalom e teren is a jatekban.

Viszont nagyon remelem, hogy okosan csinaljatok meg es a 3 napos licit nem azt fogja jelenteni, hogy 2 nap 23 ora 55 percig jon 2 db licit, majd az utolso 5 percben 500. Ezt valahogy meg kellene akadalyozni, mondjuk ha vki licital, akkor az ido tolodjon ki 10 perccel, vagy orankent csak egyszer licitalhassunk (vagy mind2), ilyesmi.
Pontszám: 6.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
17. hozzászólás - 2009.02.09. 10:22:09
Az aukció néhány szintenként lesz, vagy egy nagy globális? Utóbbi esetben látok pár problémát:
- Alacsony szintű karater vásárol nagy erős tárgyat
- A magas zintű karakterek mindent felvásárolnak, alacsonyabb szintre nem marad semmi. Illetve ahogy szintet lépnek a karakterek, folyamatosan nő az a határ, ahol még van esély bármit is vásárolni.
Ezt jó lenne végiggondolni.
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
18. hozzászólás - 2009.02.09. 12:43:08 (Válasz Endyr #16 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2009.02.09. 10:04:46
Remek otletnek tunik, lesz izgalom e teren is a jatekban.

Viszont nagyon remelem, hogy okosan csinaljatok meg es a 3 napos licit nem azt fogja jelenteni, hogy 2 nap 23 ora 55 percig jon 2 db licit, majd az utolso 5 percben 500. Ezt valahogy meg kellene akadalyozni, mondjuk ha vki licital, akkor az ido tolodjon ki 10 perccel, vagy orankent csak egyszer licitalhassunk (vagy mind2), ilyesmi.


Egy másik játékban a következő megoldást tapasztaltam (kérdés kivitelezhető-e). Nem látszik a visszaszámláló hanem 3-4 időintervellum és csak ezt látják a nézelődők.
Pl.:
Hosszú várakozási idő: 3-2nap
Ne izgulj van még idő: 2-1 nap
Ideje licitálni: 1-0,5 nap
Utolsó esély: 0,5nap >

Persze ha kint van a tárgy bekerülési ideje akkor olyan határokat kell használni amik változnak.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
19. hozzászólás - 2009.02.09. 13:43:03 (Válasz Jeriko #17 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.02.09. 10:22:09
- A magas zintű karakterek mindent felvásárolnak, alacsonyabb szintre nem marad semmi. Illetve ahogy szintet lépnek a karakterek, folyamatosan nő az a határ, ahol még van esély bármit is vásárolni.


Sztem azzal nincs baj, hogy no a hatar, ez egy termeszetes korlatnal meg fog rekedni (amikor a dukat bearamlas es kiaramlas egyensulyba kerul.
Azt, hogy kis karik is tudjanak vasarolni tobbfele modon is el lehet erni. Egyreszt ha a "nagy" karik nem tudnak lenyegesen tobb dukatot szerezni, masreszt olyan targyak licitre bocsajtasaval, ami a nagy kariknak mar nem jo. +8 sebzest ado fegyverbe valo fokuszkristaly pl. alacsonyabb szinten oriasi tap, magas szinten kevesbe szamit sokat. Megjegyzes: hiaba gyengebb egy targy a szintjehez merten biztosithat nagyobb elonyt egy kis karakternek, mint egy erosnek az erosebb targy.
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
20. hozzászólás - 2009.02.09. 14:11:28 (Válasz Freez #18 hozzászólására.)
Idézet: Freez - 2009.02.09. 12:43:08

Egy másik játékban a következő megoldást tapasztaltam (kérdés kivitelezhető-e). Nem látszik a visszaszámláló hanem 3-4 időintervellum és csak ezt látják a nézelődők.
Pl.:
Hosszú várakozási idő: 3-2nap
Ne izgulj van még idő: 2-1 nap
Ideje licitálni: 1-0,5 nap
Utolsó esély: 0,5nap >

Persze ha kint van a tárgy bekerülési ideje akkor olyan határokat kell használni amik változnak.


Ha gladiatusra gondolsz, akkor mi azt anno masodpercre pontosan ki tudtuk szamolni es ebbol rengeteget nyertunk is. Csak ezzel kizartuk a szerver 98%at az aukciobol. Pont ezt akarom itt elkerulni.
Pontszám: 9.17
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője