Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Aukció
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
141. hozzászólás - 2009.04.06. 17:12:18
Viszok, te is csak klikkelsz és nem olvasol...

árverés megtekintése fülecske, fent:

Az aukciós ház hamarosan elkezdi az árverést, addig is, gyűjtsd az aranydukátokat!
A nyitás időpontja: 2009.04.20. 16:11:51
Pontszám: 6.17
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
142. hozzászólás - 2009.04.06. 17:12:45
Lehet, hogy volt korábban csak elfelejtettem, de miért lehet cspért venni dukátot, ppért pedig nem? :think:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
143. hozzászólás - 2009.04.06. 17:13:37
Jelenleg 87 aranydukátod van.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
144. hozzászólás - 2009.04.06. 17:15:28
Jelenleg 679 aranydukátod van.

Az igazat megvallva egy dukatom sincsen. Pedig mar lelki szemeim elott lattam micsoda siras lesz belole. Nem jott be...
A hozzászólást Balor módosította 2009.04.07. 09:29:03-kor
Pontszám: 3
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
145. hozzászólás - 2009.04.06. 17:17:47
Idézet: Mat_ - 2009.04.06. 16:39:16
az még él, hogy egyszerre csak 5 tárgyra lehet majd licitálni? mert akkor ez nem a plebs szórakozása lesz, hanem megint csak az elitnek adtok tápot...

Nem tudom megjósolni, hogy fog ez működni gyakorlatban, de tippelni tudok. És tippem szerint ha valaki vásárol, szinte az összes dukátját be kell tolnia. Az elitnek lesz néhány aranydukát előnye, de ez kb. annyira lesz elég, hogy kezdetben ők vásároljanak először. Nem mondom, hogy 1 hét múlva már a 600. játékos is tud vásárolni, de aki komolyan játszik, annak előbb-utóbb lehetősége fog nyílni rá, hogy valamit vegyen.

Idézet: winnie - 2009.04.06. 16:42:48
egy javaslat: egyedi jelleggel nem lehet vaklicitet nevezetni egy-két tételnél?

Hát, ennek nem sok értelme lenne... Próbáltunk ilyet TF talin, elég katasztrofális volt, kb. mint egy sorsjegy húzás.

Idézet: Birka - 2009.04.06. 17:02:07
Es a következő küldetés:

Legyen 20 térkapus relikvia a birtokodban

nagy ötlet, bevallom, nekem nem jutott eszembe!
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
146. hozzászólás - 2009.04.06. 17:19:22
Amúgy valszeg azért nincsenek kapásból bent tárgyak, mert Miklóst ismerve 16-ig teszteli hogy kinél mennyi dukát jön össze, és ennek megfelelően lövi be az induló licitet., és tárgymennyiséget szerverenként...
Ugye az online tesztelés legegyszerűbb módja

Látva azt, hogy már 80+ dukátnál tart az élmezőny, kemény influáció lesz, amíg a kezdetben felhalmozódott térkapus relikviákból adódó vagyonok el nem kezdenek kopni. Valamint éppen ezért a magas szerencséjű, magas térkapu szinttel rendelkező szövetségek tagjai tarolni fognak a liciteken. Azaz várhatóan ez a fejlesztés se a kis-közép szintű karaktereknek van kitalálva, mert nekik kisebb a szerencséjük/térkapujuk, így fajlagosan napi szinten sose fognak annyi dukátot termelni, mint az élmezőny...

tessék, az élmezőny örülhet, kapott megint egy saját játékszert

Tuti betettem volna, hogy egy karakter egy nap maximum 1-1 térkapus gyürüt és nyakláncot adhat el...
A hozzászólást Birka módosította 2009.04.06. 17:22:02-kor
Pontszám: 6.71
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
147. hozzászólás - 2009.04.06. 17:23:29
ÖÖ nem úgy volt eddig, hogy a PP-t is dukátra lehet váltani?
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
148. hozzászólás - 2009.04.06. 17:26:50 (Válasz Blackjack #147 hozzászólására.)
Nem.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
149. hozzászólás - 2009.04.06. 17:27:13
Mondjuk ezt én se értem, hogy miért csak a CSP van kitüntetett szerepben...

Meg mondjuk megelőzendő az extrém relikvia eladásokat 1-2-3-4-5 stb darbot lehetne csak egyben eldani, már az is lassítana ezen az őrült tempón...

Majd a jövő megmutatja, mi volt ebben is a hiba első körben, jön a korrekció és mindenki happy lesz
Pontszám: 6.17
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
150. hozzászólás - 2009.04.06. 17:28:06 (Válasz D4vid #136 hozzászólására.)
Idézet: D4vid - 2009.04.06. 17:00:09
Az Aukciós házban milyen tárgyakat lehet majd venni?
Pontszám: 3.50
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
151. hozzászólás - 2009.04.06. 17:31:52 (Válasz D4vid #150 hozzászólására.)
Miklós topicinditó hozzászólásából:

Kétféle tétel lenne: egyedi Végzeturas tárgyak és ajándéktárgyak. Az ajándéktárgy lehetne akármi, könyvcsomag, CD, ipod stb. Bármi, amit a Beholder vagy más szponzor felajánl. Ez a rész egyfajta nyereményjáték, a játékkal valódi tárgyakhoz juthatna, aki akar. Az egyedi tárgyakra mondok pár példát: egy nagyon tápos fókuszkristály, amit ha lecserélsz, visszakapod; egy (nem bekészítendő) használati tárgy, ami felezi a tudatturbó VP költségét; egy másik, ami a láthatatlanság aktiválási és használati idejét csökkenti; egy harmadik, ami minden nap termel neked egy extra gyógyitalt; egy negyedik, ami minden nap ad neked egy aranydukátot... stb. A lényeg, hogy ezek egyedi tárgyak lennének, ha azt az egyet valaki megveszi, csak akkor lehetne a következőre licitálni, ha az adatbázisban levő többszáz tétel körbeér, tehát kb. félévente.



Ugyanitt írta, hogy PP-ért is lehetne naponta egyszer dukátot szerezni, de lehet hogy menetközben ezt elvetette, nem követtem figyelemmel a témát.
A hozzászólást Blackjack módosította 2009.04.06. 17:33:04-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
152. hozzászólás - 2009.04.06. 17:32:10 (Válasz Birka #146 hozzászólására.)
Én egyáltalán nem vagyok az élmezőnyben, csak ilyen téren mákom volt...ez van.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2009.04.06. 17:32:21-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
153. hozzászólás - 2009.04.06. 17:33:43 (Válasz D4vid #150 hozzászólására.)
Töröltem
Mod.: Közben más is kikukázta neked...
A hozzászólást Birka módosította 2009.04.06. 17:34:39-kor
Pontszám: 6.17
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
154. hozzászólás - 2009.04.06. 17:36:04 (Válasz Birka #146 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.04.06. 17:19:22
Amúgy valszeg azért nincsenek kapásból bent tárgyak, mert Miklóst ismerve 16-ig teszteli hogy kinél mennyi dukát jön össze, és ennek megfelelően lövi be az induló licitet., és tárgymennyiséget szerverenként...
Ugye az online tesztelés legegyszerűbb módja


A licitet nem én lövöm be - a játékosok döntik el, hogy miért mennyit fizetnek, erre semmilyen befolyásom nem lesz. Az induló licit egységes lesz. 2 oka van, amiért azonnal nincsenek bent a tárgyak:
1.) Időt akartunk adni, hogy a játékosok az aukciós házzal megismerkedjenek, és dukátot gyűjtsenek - nem lett volna jó, ha az első néhány tárgy úgy kel el, hogy a többség észre se vette, hogy van AH.
2.) Minél előbb akartunk "villantani" valamit, a tárgyak még nincsenek leprogramozva, azt most csináljuk.
Pontszám: 8.71
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
155. hozzászólás - 2009.04.06. 17:39:45 (Válasz Miklós #145 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.04.06. 17:17:47
Idézet: winnie - 2009.04.06. 16:42:48
egy javaslat: egyedi jelleggel nem lehet vaklicitet nevezetni egy-két tételnél?

Hát, ennek nem sok értelme lenne... Próbáltunk ilyet TF talin, elég katasztrofális volt, kb. mint egy sorsjegy húzás.


lehet, te látod, csak ezzel is elkerülhető, hogy minden tárgyat a "nagyok" vigyenek el - valamint nem inflálódna annyira a dukát értéke, hiszen ha van egy tápos vaklicites tárgy, akkor nem fogok kis tápra licitálni, hanem inkább azt próbálom megszerezni. és nem tudom, hogy 50 elég-e rá vagy 60-at érdemes tennem, hogy a többieket túllicitáljam.

lenne egy nem előre lefutott tétel.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
156. hozzászólás - 2009.04.06. 17:43:26 (Válasz Miklós #154 hozzászólására.)
Miklós a "villantás" tetszik, szó se róla

A tárgyakat lehet tudni majd előre, vagy majd minden héten betesztek újabb 3-5 db-ot?
Ha már itt tartunk ugyan olyan feelingem van a bevezetéssel kapcsolatban, mint amikor elindult a V3. Kevés az infó, megjelenik egy menüpont, és akit érdekel mi ez kukázhat a fórumon...

Pl.: V3-on 20. szinten derült ki hogy van valami 3 napos kapituláció ellenes modul, amiről a mai napig nem tudunk semmit
Kíváncsi vagyok az aukción mikor derül majd ki valami "apróság" ami az egész licitálás rendszerét esetlegesen megbolondítja mint az említett példában V3-on a háborúkat...
Pontszám: 6.17
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
157. hozzászólás - 2009.04.06. 17:48:47 (Válasz winnie #155 hozzászólására.)
Winnie nincs elég rnd ebben a gameban???

-Zsákba macsaka licit? (Kedvencem!)
-Vaklicit? (Azt is lezsíroztuk végül TF-en általában...)
-Spec apróságokból dX mennyiség liciten? elmegy horror dukátért erre 1-et dob az rnd?
-Licitáláskor d3 dukát a licit költsége? (Bemegy a poolba, hogy ne licitáljon mindenki össze vissza egymást szivatva?)

Stbstbstb...
Pontszám: 6.17
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
158. hozzászólás - 2009.04.06. 18:06:19 (Válasz Birka #157 hozzászólására.)
huhh, szépen néz ki a válasz:)

csak javaslat volt - gondoltam nem megy neki a falnak senki, ha a licit 1%-a nem előre lefutott, teszem azt rnd. de akkor az sem fér bele. (azért vagyok a random híve, mert az egy kis kiszámíthatatlanságot kölcsönöz. nem nagyot, kicsit. ld. bajnoki torna. remek, hogy nem körmérkőzés. mert valljuk meg, ha valaki szerint nagy is a random szerepe a játékban, még mindig túlságosan kiszámítható minden.) a random, ha nem viszik túlzásba, játékélményt ad. még a zsákbamacska is. arra a pillanatra, amikor kiderül, hogy miről is volt szó.

mondjuk úgy tűnik, hogy túl tiszta a lelkem, mert ugye a profi rögtön arra gondol hogyan tudja lezsírozni a dolgot:) nekem inkább az jár a fejemben, hogy egy 25. szintű hogy tud megszerezni olyasmit, ami kellhet nekem vagy a top100-nak.

hmm, egy tárgy per licit, ami szintfüggő? (egy. nem tíz, nem minden. egy.) egy olyan tárgy, ami 40. szintűnek nem lehetne, de egy 20-asnak igen? ez is kijátszható?

mondjuk ez jó próba lesz, nulladik kör - ha miklós azt mondja, hogy alul is lesz esély, akkor bízunk,
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
159. hozzászólás - 2009.04.06. 18:24:57 (Válasz winnie #158 hozzászólására.)
"ha miklós azt mondja, hogy alul is lesz esély, akkor bízunk"

A hatalom tornya is eljut egyszer a kis szövetségekhez, nyugi. Egyszer. Majd
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
160. hozzászólás - 2009.04.06. 18:29:09 (Válasz Birka #146 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.04.06. 17:19:22
Azaz várhatóan ez a fejlesztés se a kis-közép szintű karaktereknek van kitalálva, mert nekik kisebb a szerencséjük/térkapujuk, így fajlagosan napi szinten sose fognak annyi dukátot termelni, mint az élmezőny...

tessék, az élmezőny örülhet, kapott megint egy saját játékszert


Huuu de nagyon melledurrantottal Biri. Szted az elmezonyben hanyan lesznek, akik CSP-t fognak aldozni erre? De LE-t se sokan.
Kozepmezonyben, ahol nem feltetlenul kell a CSP es-vagy gond a napi CSP elkoltese, ott tobben lesznek akik azt mondjak, nem baj ha nem tudjak tartani a lepest, mert igazabol nincs is kivel, es vasarolnak napi 1-2 dukatot. Nagyon hamar az ilyen 2 dukatot vasarlok lesznek a licit nagymenoi figyeld meg. Illetve aki az elmezonyben aldoz dukatra CSP-t az meg nagyon hamar lemarad az elmezonybol. Azoknal akik visszafogott fejlodnek ez siman beleferhet.
Nem lehet ezzel csak terkapuval versenyezni. De sztem nem is baj ez.

Erosen csodalkozom viszont, hogy a bajnoki medal vegul bekerult, eleg sokan jeleztek, hogy nem jo otlet. Es tenyleg nem az.
Pontszám: 2.33
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője