Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Aukció
fórumozóSzinvFérfi
Végzetúr tehetség
137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
101. hozzászólás - 2009.03.06. 13:05:38
A PP és a CSP egyformán fontos.

Ja, hogy nem mindenkinek? Az már legyen annak a baja, aki egyiket vagy másikat nem használja.

Vagy mindkettőért lehessen dukátot venni vagy egyikért sem.
Pontszám: 6.86
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
102. hozzászólás - 2009.03.06. 15:22:42 (Válasz Seligen #100 hozzászólására.)
Ja, köszi, és aki nem prémes és 100-ban maximálódik a pp-je az meg megszívta mi?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
103. hozzászólás - 2009.03.06. 15:37:57 (Válasz Lanmandragoran #102 hozzászólására.)
Mihez képest? A semmihez képest (ami az alapkoncepció) nem hiszem, hogy szívás.
Egyébként a V1-en prémiumos vagyok és délutánonként max pp-vel ücsörgök a verandán, várva, hogy valamelyik látogatóm elbotlik a küszöbben és még a lelkéből is hagy pár falatot ijedtében.
Én még ilyen áron is örülnék a pp-im költésének.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 7.50
kedvelt tagEzékielFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
104. hozzászólás - 2009.03.07. 12:59:53
Szeintem a napi aranydukát-szerzést valamiképpen a kvízhez kéne kötni és nem direkt erőforrásokhoz mint csp vagy pp.

Akár a vadászaton kívül is lehetne egy kvíz-funkció, ahol mondjuk egy perc alatt kéne 10 kérdésre válaszolni (hogy a google-hatást kiszűrjük), és a helyes válaszok függvényében lehetne 1-2-3 aranydukátot szerezni.

v1 Ezékiel
v2 Kicsontozó
______________________________________

Légy Te is Martalóc! http://martalocok.try.hu/
Pontszám: 6
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
105. hozzászólás - 2009.03.07. 17:41:43
Bajnoki medállal az a gond, hogy jelenleg ugye negatívban működik bajnokin. Vannak karakterek, akik simán megtehetik, hogy bajnoki előtt beváltanak egy medált, bajnokin meg szereznek még egyet. Legyen beváltható, de akkor ha valaki beváltja, attól kapja meg a mínuszokat bajnokin.

A csp-ért aranydukát szerintem jó, de tegyünk mellé még egy feltételt: nem lehet több csp-d a maximális háromnegyedénél. Akik nem használják a csp-t, azok itt komoly korlátba ütköznek.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
106. hozzászólás - 2009.03.07. 17:55:37 (Válasz Jeriko #105 hozzászólására.)
"nem lehet több csp-d a maximális háromnegyedénél"

Pár perc alatt el lehet költeni akár 30-40 CSP-t is a turbó ide-oda rakásával két 1-es szakértelem között.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
107. hozzászólás - 2009.03.07. 18:23:03 (Válasz Mortimer #106 hozzászólására.)
Pont erre gondoltam én is
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
108. hozzászólás - 2009.03.10. 12:35:04
Valószínűleg berakok még egy dukátszerzési metódust:
1000 LE-ért vehetsz egy dukátot. A következőt 2000-ért, a következőt 3000-ért... Tehát egy kisebb, versenyképes kezdőtőkét mindenki előteremthet magának, így mindenkinek lesz esélye licitálni, viszont ezt nem lehet a végtelenségig folytatni.
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
109. hozzászólás - 2009.03.10. 12:46:25 (Válasz Miklós #108 hozzászólására.)
Ez a magas szintűeknek kedvez, ahol már kimaxolták a spektrálist, a lélekenergia sajtolást és az elementárist. Csak akkor ésszerű, ha ez is megáll napi, 1-2-nél, mert azt alacsonyabb szintű is képes kigazdálkodni, míg egy 40+-os szintű karakter napi 4-5 dukátot is kitermelhet "nagyobb" szívfájdalom nélkül(Ezzel magam ellen is beszélek).
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 7.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
110. hozzászólás - 2009.03.10. 13:16:51 (Válasz Rius #109 hozzászólására.)
Dehogy. A növekmény nem nullázódik, ez csak indulótőkét ad. Az első 20 dukát így 210e LE, de ha azt elkötlötted, és kell még 20, az már 610e LE, azután pedig már 1 millió 10e LE.
De már az első 20 sem éri meg, mert 2 CSP = 1 dukát, azaz 40. szinten kb. 2200 LE egy dukát, míg LE-ből vásárolva már kezdetben is 10500 LE. Soká lesz az, míg 2 CSP-ből ennyit vadászol
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűAshcrofttFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
111. hozzászólás - 2009.03.10. 18:08:46
Ha munkát vállal valaki az aukciósházban CSP-ért, az azonnal adja majd a dukátot, vagy adott ideig valóban elmegy majd dolgozni a kari (mint ahogy a vadászatnál is van)?
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
112. hozzászólás - 2009.03.25. 12:23:07
Ez kb mikorra varhato? A haboru torony utan ezzel foglalkoztok, vagy van meg elobb vmi mas nagyobb lelegzetu dolog?
Pontszám: 5
kedvelt tagLee TigreFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
113. hozzászólás - 2009.03.28. 16:16:39 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Szerintem nem aranydukát kell, hanem LE az aukciós házhoz,illetve kiégett őskő,sima őskő.
Lee Tigre, s.k.
Pontszám: 4.67
kedvelt tagCzakkFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
114. hozzászólás - 2009.03.31. 14:44:00
bump

remélhetőleg nemsoká bekerül, igaz ?
Pontszám: 7.09
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
115. hozzászólás - 2009.04.01. 17:39:21
Még egy dolog a csp-ért és pp-ért vásárolható dukátról: nagyon sokan karakter van, és valószínű nagyon sokan lennének, akik minden nap beváltanának pár csp-t dukátra annak reményében, hogy egyszer tudnak valami értékeset vásárolni. Több mint valószínű, hogy sokkal több dukátot vásárolnának így az emberek, mint amennyi dukát elhagyja a játékot megvásárolt tárgyak formájában (mindenkinél szép lassan halmozódna), ami ahhoz vezetne, hogy elinflálódik a dukát értéke. Egyre több és több dukátért lehetne vásárolni, ami gyakorlatilag oda vezetne, hogy aki nem kezdte el rögtön az elején beváltani a csp-t vagy pp-t dukátra, az gyakorlatilag sose fog vásárolni.
(Hasonló folyamat játszódik le szerintem minden szövetségben az epikus tárgyak licitje során, egyre több és több kincspontért lehet megvásárolni a tárgyakat: az elején még 10-20 pontért mentek, aztán száz fölé értünk, lassan már többszáz lesz az alaplicit a leggyengébb dolgokra is).

Mindezzel csak azt akarom mondani, nagyon alaposan végig kell gondolni a csp és pp beváltását, ahogy azt is, mennyi és milyen tárgy kerül be adott idő alatt a játékba. Igazán jól akkor lenne kiegyensúlyozva a játék, ha a képződő dukátok száma nagyjából azonos lenne a megvásárolt tárgyakért kifizetett dukátokkal azonos idő alatt.

A Mikéós által említett progrsszív dukátvásárlási módot jónak tartom, mert önszabályozó. csp-ért és pp-ért viszont nem adnék dukátot.

Még egy dolog: a bajnoki medálban az a durva, hogy nem foglal se gyűrű, se nyaklánc helyet. Mivel egyelőre nincs másik ilyen tárgy, ezért pótolhatatlan érték.
Pontszám: 6.25
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
116. hozzászólás - 2009.04.03. 14:27:38
Igazad van, Jerikó, erre én is gondoltam. Épp ezért raktam bele a gyűrűk, nyakláncok és a LE átváltását. Ezekből az erőforrásokból már az aukció kezdetén lehet nagy mennyiségű dukátot generálni, így már az első tárgyak is jelentős áron fognak elmenni, és nem tud rögtön valaki 2-3 tárgyat venni. Persze valamilyen szintű infláció ennek ellenére is előfordulhat, de ezt elég nehéz modellezni előre. Lesznek kevésbé "über" tárgyak, ahol a játékos dilemmában lesz: ezt olcsóbban megveheti, de nem kéne-e valami nagyobb tápra spejzolni? A taktikázás tehát itt is meg fog valósulni.

Ha pedig hosszú távon azt látjuk, hogy túlzottan nőnek az árak, még mindig megtehetjük, hogy felgyorsítjuk az aukciót, és/vagy több tételt rakunk ki egyszerre.

Az aukciós ház várhatóan hétfőn fog bekerülni a játékba.
A hozzászólást Miklós módosította 2009.04.03. 14:28:39-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
117. hozzászólás - 2009.04.04. 13:31:52
hát én régebben sokat voltam a fórumon de egy ideje nem jut időm ilyenekre (3 világ nagyon leköt)de nagyjából képben vok mi is ez csak az érdekelne hogy ezek a cuccok kb milyenek ugyanúgy csak gyűrűk és nyakláncok vagy esetleg más is van köztük???csak mert gyűrűkből már Dunát tudok rekeszteni ergo ha most ott megvásárolhatom az über tápos gűrűt minek menjek térkapuzni???Bocs ha már leírta valaki de visszaolvasni pláne nincs időm
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 4
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
118. hozzászólás - 2009.04.04. 16:34:13
Térkapuzni azért jó mert:
-viszonylag sok LE-t kapsz (33-as szinten smaragdként 700-1100) kevesebb Tp-ért mintha vadásznál (visszafogott fejlődés nélkül)
-addig se a többi karaktert ütöd
-eshetnek majd később ékszereket erősítő fókuszkristályok
-fejlődnek az állatkáid (tamagochi forever)
-a tárgyaidat dukátra válthatod (már ha esik) és ha már annyi van mint a pejva akkor "vehetsz" belőlük real world ajándéktárgyakat
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
119. hozzászólás - 2009.04.04. 17:55:34 (Válasz Freez #118 hozzászólására.)
Hát igen a térkapu nekem is tetszik de én kimaxoltam a visszafogottfejlődést így 40-es szinten vadászatért 14 TP jár térkapuért meg 24 ráadásul állatom sincs mert most szakikat fejlesztek nagyüzemben ergo elég gyengus vok s nem volt időm új állatot szerezni a reform óta se
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
irritálóZokneenhoFérfi
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
120. hozzászólás - 2009.04.04. 19:32:07
Még egy dolog szerintem megérne egy misét:
Mégpedig a lopás.Ugyanaz a lopás szakértelem nyomatná,de mivel ennek "kicsit"nagyobb értéke van,mint a kiégett kőnek,mondjuk le tizedelhetnék.Tehát 30-as lopás szaki ad 3%-ot.Ez kevés,de mégis megérné gondolkodni,hogy költsem-e el,vagy hagyjam,hagy lopják el.Másfelől színesítené egy kicsit a játékot:
"juhhéé!Egy dukát!"
Elvárom,hogy minden billentyűzeten legyen LOL,vok,bb,tom,vki,PFF, '...','!!!'.'???' valamint szépjóreggelt gomb. Utóbbi saját célból.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!