Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
221. hozzászólás - 2009.02.11. 01:46:15 (Válasz S0laris #220 hozzászólására.)
Ideznek sajat hozzaszolasodbol, melyet januar 11-en irtal (http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,46.140#hsz1126):

"de hogy ne csak a sarat dobáljam:
alapvetően rossz a VU szövi háború rendszere. nagyon erős szövetségek üthetnek jóval gyengébbeket úgy hogy a háború kimenetele nem kétséges. ez az egyik oka annak hogy ennyi az ellentét a kicsik és a nagyok között. a nagyok biztosra mennek és csak a kicsit ütik, ez világos mint a nap. a kicsi meg bosszankodik aztán dühbe gurul és olyankor odanyúl a piros gomb felé. a citadella jelenlegi működésével sem nagyon értek egyet. nem kéne tudni használni háborún kívül."


Ez nagyjabol az, amit en is irtam. Amit irsz es amit en irtam pontosan errol szol. Aki haboruzik, haboruzik, aki veszit, veszit. Gyengenek eselye sincs. Persze, hogy nem esik jol ha folyamatosan elverik.

De most ezzel mit akarsz az elobbi irasoddal mondani? Mi tortent veled az elmult egy honapban hogy ilyen ellenseges lettel a nagy szovetsegekkel?

A tenyek nem valtoztak. Csak a te ertekelesed a helyzetrol.
A hozzászólást Simon módosította 2009.02.11. 01:48:56-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.33
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
222. hozzászólás - 2009.02.11. 01:48:27 (Válasz masterv #219 hozzászólására.)
Mondjuk majd érdemes lesz utánamenni, hogy mit is ér a kimaxolt citadella.

20x5000LE=100.000 LE mint leküzdendő akadály
Kimaxolt építéssel ez ugyebár 25ezer LE-ből megoldható.

Mondtam én, hogy kell az a Béke csarnoka.... máskülönben "Any given Sunday"
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.02.11. 01:48:43-kor
Pontszám: 8.75
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
223. hozzászólás - 2009.02.11. 03:29:41 (Válasz Simon #221 hozzászólására.)
oh, január 14-e óta 30-40%-al nőtt a kútunk mérete, köszönhetően annak hogy építettünk mint állat hogy meglegyen a térkapu. ez láthatóan felkeltette az érdeklődést. azért építsek hogy utánna kirabolhassanak? nem véletlenül példálóztam a Smaragd Úrnőkkel. a mi kútunk 10k-val kisebb de sokkal több épületünk van. ez azt jelenti hogy mindenki farmolja őket, elég ha megnézed a szövetségük főoldalát.

és hogy mire fel az elöbbi kirohanásom? nos, azt írtad hogy a nogyok ütik a kicsiket. aztán én is írtam hogy a nagyok ütik a kicsiket. ekkor te demagógnak neveztél. hogy miért azt nem tudom...

olvasgattam a fórumon és azt látom mindenhol hogy "ne használd a citadellát mert neked rossz", "törődj bele" hogy nem tehetsz semmit a farmolás ellen etc. ezt kb pók mondja a légynek.

amit abban a hsz-ben írtam fenntartom most is. nagyon elcseszett ebben a játékban a ballansz.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 6
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
224. hozzászólás - 2009.02.11. 04:23:51 (Válasz S0laris #223 hozzászólására.)
Izé, bocsi, de erről szól ez a játék. Legyél erősebb, taktikusabb, "ütősebb", építs fel mindent, legyél toplista előkelő helyén stb...
Mindezek érvényesek egyénekre és szövetségekre is.
Amennyiben a fentiek sz@r célok amiket meg kell akadályozni, de egyébként is nem fér bele az életképbe, akkor mi a fenének egyáltalán játszani? Van valami más értelme, mint a felsoroltak?
Mielőtt megemlíted az épületek szépségét, valamint a karaktereink fegyverzetének gyönyörű csillogását, megelőzném:
építős-szépítős játékok vannak kimondottan ezekre a célokra. A Végzetúr a kűzdelemről, nyerésről, harcról szól!
Lásd legenda pl...
Sajnálom kiábrándító szavaimat, de mi választottuk ezt a játékot, ezt az utat.
Pontszám: 7.73
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
225. hozzászólás - 2009.02.11. 04:48:14 (Válasz S0laris #223 hozzászólására.)
Azt nem mondtam, hogy torodj bele. Csak ne a nagy szovetsegeket szidd, mert nem ok a hibasak. Mintahogy a citadella sem fog segiteni.

A jelen szabalyok es haborusrendszer ellen kell fellepni a jatekvezetesnel, hogy javuljon a helyzet. Ez a megoldas.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.33
fórumozóMalackaFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
226. hozzászólás - 2009.02.11. 08:35:14
Kicsit sok a moralizálás. Látható - már akik használták - hogy a Citadella nem nagy durranás. Tegnap kaptunk (Kubla) 6 citadella csapást a dicső Citadella rácstól. Kb. 1 óra volt a hatás megszüntetése. Szerintem ez nem elrettentő. Viszont elgondolkodtató. 5 olyan szövetség küldött ránk csapást (a Ronin is gondolom mi voltunk az egyetlen, aki ellen használták), akiknek semmi közük a dologhoz, azzal az indokkal, hogy ők megbeszéltek egy szabályt, amit - mint kívülálló - mi nem tartottunk be... Igazából ez a no comment helyzet.
Félreértés ne essék, nem panaszkodni akarok, ezek tények. A farmolást meg majd meglátjuk.
V.1. Archibald Cunningham
Pontszám: 5.89
kedvelt tagSwarczYFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
227. hozzászólás - 2009.02.11. 09:06:15 (Válasz Zaccmester #224 hozzászólására.)
Idézet: Zaccmester - 2009.02.11. 04:23:51
Izé, bocsi, de erről szól ez a játék. Legyél erősebb, taktikusabb, "ütősebb", építs fel mindent, legyél toplista előkelő helyén stb...
Mindezek érvényesek egyénekre és szövetségekre is.


OK, ez rendben van. De akkor miért nem lehet a szövetségi háborúnál is olyan szabályt alkotni, mint a portyázásnál? Egy szövetség csak nála x szinttel (vagy legyen xk LE a különbség) kisebb vagy nagyobb szövetségnek tudjon csak háborút üzenni. Akkor nem lenne abból vita, hogy a szövetségi toplistában első oldalon levő szövik állandó jelleggel farmolják a 3-4 oldalon levőket. Vagy ha ez nem járható út, akkor a portyázásnál is töröljük el ezt a szabályt, a 30+-os karakterek is tudják ütni a 10. szinten levőeket.
Pontszám: 8.33
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
228. hozzászólás - 2009.02.11. 09:14:09
Én igazából azt sem értem, miért harcolnak a gyengébb szövetségek az azonnali kapituláció helyett, hiszen semmit nem érnek el vele, nekik attól nem lesz jobb, sőt. Csak a támadót szívatják a gonosz kis terroristák, egy csomó PP-t el kell rájuk költeni. Szerintem ez nem korrekt:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.11
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
229. hozzászólás - 2009.02.11. 09:25:31
Hogy miért? Mert a nem egy helyen szövetségi főoldalra kiírt "kapitulálj azonnal és +2 hétig békén hagyunk" szöveg nem más mint védelmi pénz szedés maffiamódra. Mikor legutóbb az egyik topszövetség megtámadott minket (kút cirka 2x akkora), 3 nap alatt elkövettek talán 15 portyát, és szinte meg voltak lepődve, hogy nem kapituláltunk. Bejelentkeztek erejük tudatában, aztán várták, hogy tejeljünk. Ez nálunk nem működik. Mifelénk 50 pp-től indul a kút árfolyama. Akinek megér ennyit 10-12k...
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.02.11. 09:25:57-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 9
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
230. hozzászólás - 2009.02.11. 09:39:34 (Válasz Lanmandragoran #229 hozzászólására.)
Vagyis szándékosan kárt okoztok a másik szövetségnek, miközben ti semmit nem nyertek vele.
Nem játszotok tisztességesen, hagyjátok magatokat szépen lefarmolni, az úgy fair:)
A hozzászólást Crimson módosította 2009.02.11. 09:52:35-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 4.88
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
231. hozzászólás - 2009.02.11. 09:52:36 (Válasz Crimson #230 hozzászólására.)
Dehogynem nyerünk! Tudod te mekkora örömöt jelent, mikor lefagy a támadó arcáról a vigyor, és rájön, hogy ügyesen taktikázva 2 hétig is ki tudjuk húzni a háborút.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.75
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
232. hozzászólás - 2009.02.11. 09:53:41 (Válasz Lanmandragoran #231 hozzászólására.)
Ráadásul nem úgy van, hogy minél tovább húzzátok, annál kevesebb LE-t buktok?
Pontszám: 4.83
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
233. hozzászólás - 2009.02.11. 09:58:50 (Válasz Lanmandragoran #231 hozzászólására.)
Mondhatsz amit akarsz, ti tulajdonképpen citadelláztok, csak ezt máshogy nevezik. Hát fúj.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 6
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
234. hozzászólás - 2009.02.11. 10:08:25 (Válasz Crimson #233 hozzászólására.)
Tulajdonképpen igazad van, mi vagyunk a terroristák, mert nem engedünk az elnyomó hatalomnak, és ahogy lehet akadályozzuk hogy bevételhez jusson. Affenébe, eddig azt hittem, hogy ez szabadságharc. Megyek is és fejest ugrok egy vortexbe.
Ja, és még Békecsarnokunk is van.
Idézet: Gau84 - 2009.02.11. 09:53:41
Ráadásul nem úgy van, hogy minél tovább húzzátok, annál kevesebb LE-t buktok?


Nem, az idő sajnos nem csökkenti a veszteséget. Sőt, mivel időközben nő a kút, még picit nő is a zsákmány.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
235. hozzászólás - 2009.02.11. 10:24:04
A háború rendszere remélhetőleg változni fog a nemsokára bekerülő új épületekkel, és a szövetségeknek nem az lesz az érdekük hogy a náluk sokkal gyengébbeket erőfeszítés nélkül farmolják.

Vicces olvasni ezt a topikot, tavaly az volt a téma, hogy az élen álló 2-3 szövetség folyamatosan farmolja a kicsiket. Eltelt 2-3 hónap, és az élboly már nem háborúzik, de a téma megmaradt. Az eddigi áldozatok váltak mostanra vadásszá (hiszen a fölöttük levők már nem indítanak ellenük háborút) és az alattuk levők panaszkodnak. A téma ugyan az, csak a szereplők mások.

A citadellázás is eléggé megosztja a játékosokat, én azon a véleményen vagyok, hogy értelmetlen használni és a használója is csak szív vele. De lehet, hogy tévedek, úgyhogy szívesen látnék olyan példát, ahol a folyamatosan lefarmolt szövi citadellázással bünteti a támadóit, amit a támadó nemcsak megtorlatlanul hagy, de a további háborúzásról is lemond.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.75
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
236. hozzászólás - 2009.02.11. 10:33:06 (Válasz Ariel #235 hozzászólására.)
Az élboly nem háborúzik?
Hja, tényleg a végzeturak mesterei csak 4. a szövetségi TOP listán...
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 7.50
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
237. hozzászólás - 2009.02.11. 10:46:20 (Válasz Crimson #217 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.02.11. 00:08:50
Hihetetlen, mit tudtok nyammogni még mindig ezen a témán. Valaki elcsattintott egy kettes citadellát, világvége lesz itten, akárki meglássa

Ha lesz citadellánk, felhúzzuk maxra, és ábécésorrendben végigmegyünk az egész bagázson, oszt lehet nyígni majd naphosszat;-P


Akkor én kérni fogom, hogy a szövetségünket nevezzék át ZSNapkapura.
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 9
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
238. hozzászólás - 2009.02.11. 11:01:12 (Válasz masterv #197 hozzászólására.)
Idézet: masterv - 2009.02.10. 15:58:16
Idézet: Szedah - 2009.02.10. 14:23:09

A játék lényege az erőforrásokból való fejlődés, melynek egy -jókora- részét a többiektől lehet -kell- megszerezni.


1.: A farmolás a legundorítóbb dolog az összes játékban.


Fel kell, hogy vilagositsalak, ez a jatek errol szol. Vannak jatekok, ahol nem lehet mastol elvenni semmit, ha igy gondolkodsz, csak azt tudom javasolni, hogy olyanokkal jatssz.
Pontszám: 6
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
239. hozzászólás - 2009.02.11. 11:01:15 (Válasz Wocsok #236 hozzászólására.)
Idézet: Wocsok - 2009.02.11. 10:33:06
Az élboly nem háborúzik?
Hja, tényleg a végzeturak mesterei csak 4. a szövetségi TOP listán...


Hát igen, mikor valaki élbolyt emleget mindig az ELIT, TGY, Azúr szentháromságra gondol... minket valahogy mindig kifelejtenek...nem vagyunk fontosak...

Amúgy sajna nem háborúzunk... szeretnénk, de mindig mindenki azonnal kapitulál.
Pontszám: 3.60
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
240. hozzászólás - 2009.02.11. 11:42:11
Nem igazán értem, hogy miért mondjátok, hogy az élboly nem háborúzik. Az első három szövetség 5 háborúban van benne. Vagy 5 háború már nem is háború?
A hozzászólást Gort módosította 2009.02.11. 11:42:51-kor
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!