Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
121. hozzászólás - 2009.01.29. 19:04:32
Azért arra kiváncsi lennék, ha mondjuk 20-25 szövetség akinek tele van a zsákja az állandó szívással, hirtelen rátenné a cuccost az egyik "terrorszövetségre" (itt nem gondolok konkrétan senkire, azért használtam ezt a szót). Akkor a citadellarácson süthetnétek kolbászt meg gombát parázs fölött... A megtámadott meg csomagolhat a dupla építéssel. A rács tagjai a 20-25 szöviből melyikre tennék az áldást?
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 7
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
122. hozzászólás - 2009.02.05. 09:20:23
Most ki a "terrorszövetség"?
Csak mert megint egy zengzetes elnevezés, ami így első olvasatra járni sem tud, nemhogy csak sántítana. :think:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
123. hozzászólás - 2009.02.05. 11:15:24 (Válasz Jeriko #120 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.01.29. 15:39:06
Idézet: winnie - 2009.01.29. 10:19:11
Idézet: bonca - 2009.01.29. 08:46:39
A PC egy tökéletesen kitalált játékelem a magyar mentalitásra építve, mivek nálunk a legdivatosabb szemléletmód a "dögöljön meg a szomszéd tehene is...".


látom, még nem szóltak neked, hogy magyra mentalitásra hivatkozni az igazi magyar mentalitás. hogy képzeli valaki, hogy védekezni próbál, ugye? az lett volna a logikus, hogy szövetségi szinten semiképp ne lehessen védekezni a támadások ellen?


Ha VÉDEKEZNI kíván, akkor ott van a Béke csarnoka, az tipikusan VÉDEKEZŐ épület (akárcsak a védőfal). Az olyan dolgokat, amivel másokra lehet lövöldözni, és nekik kárt okozni, szerte a világon TÁMADÓ jellegűnek minősítik. Még akkor is, ha "Amennyiben megtámadsz így, én visszatámadlak úgy" elven alkalmazzák.


én olyan elvet ismerek, hogy a "legjobb védekezés a támadás". alapvetően ez az ultimate védekező épület, hiszen a béke csarnoka nem volt alapépület, csak a sirámok miatt került be. miklós ezt tervezte válaszcsapás eszközének.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
124. hozzászólás - 2009.02.05. 11:43:02 (Válasz Shiako #122 hozzászólására.)
Idézet: Shiako - 2009.02.05. 09:20:23
Most ki a "terrorszövetség"?
Csak mert megint egy zengzetes elnevezés, ami így első olvasatra járni sem tud, nemhogy csak sántítana. :think:


meg kell nézni a győzelmek számát.

vagy az olyanok, akik önjelölt tagjai a rácsnak, de nincs is citadellájuk, ami igen muris, mert ezzel próbálják kétségbeesetten védeni magukat, miközben semmi hozzájátulásuk nincs a szerződéshez:)
Pontszám: 6.25
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
125. hozzászólás - 2009.02.05. 12:32:40 (Válasz Shiako #122 hozzászólására.)
Idézet: Shiako - 2009.02.05. 09:20:23
Most ki a "terrorszövetség"?
Csak mert megint egy zengzetes elnevezés, ami így első olvasatra járni sem tud, nemhogy csak sántítana. :think:


Na de most komolyan. A zárójeles részt el sem olvasod? Konkrétan senkire nem gondoltam, írhattam volna lekvárosbuktaszövetséget is... Az ellen lenne kifogásod?
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 4
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
126. hozzászólás - 2009.02.05. 12:40:41
Mivel nincs semmilyen kézzel fogható értelme, igen. Éppúgy, mint annak, amit végül választottál. Ha írok egy ártekezést a búravöcsögéről, akkor annka semmi értelme, amíg a szóhoz nem kapcsolok jelentéstartalmat.

@winnie
Vagy? Akkor már megint nem tudni, hogy miről van szó. :idea:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
127. hozzászólás - 2009.02.06. 12:24:23
A terrorszövetségre nekem lenne javaslatom... gyémántos, és határozottan nem a TGy (mielőtt valaki önigazolásnak használná fel a következő sorokat!)

Van egy szövetség, aki a rács tagja, ezért élvezi annak "védelmét". Ezen felbuzdulva az adatlapjukon sírnak-rínak, hogy ők csak azért támadnak meg másokat, mert hát őket is támadják és kell nekik a LE az építkezéseikhez (mert basszus mi honnan építettünk?)
Aki összeakadt már velünk, az tudja, hogy Napkapu nem egy nyerő taktikát képveselő hábororúzós szövetség... szóval többet bukunk általában, mint amennyit nyerünk! Mégis van Térkapunk, Epikus emlékművünk és nem sírunk lépten-nyomon, hogy jajjjjj, de szegények vagyunk miiii!
Nos, ez a kedves szövetség január eleje óta immáron 3-szorra érzi úgy, hogy fogyasztaná a torony teáját és süteményét, úgy, hogy amint lejár a kötelező béke azonnal végigsöpörnek a tagokon, mígnem újra építkezni szeretnének és ehhez a mi kutunk tartalmát kívánják igénybe venni...
Mivel a rengeteg szövetségből (tudom, hogy szegény gyémántosoknak kevesebb jut, mint másoknak) mi lettünk az egyik ideális célpontjuk és hát örüljünk, hogy nem kéthetente jönnek... ezért erőteljesen felmerült az igény, hogy használjuk már a Citadellánkat...
Valószínűleg tőlük vissza is kapnánk, ami ugye majd még egy újabb gondolatkör elmélkedésének tárgya, de kérdésem az lenne, hogy a rács tagjai elsütik-e a válaszcsapást amennyiben a farmolt szövetség védekezésben használja a citadellát?

Bocs, ha hosszú és bonyolult voltam... igyekszem higgadtan tálalni a kérdést... így sikerült...
A hozzászólást Khetty módosította 2009.02.06. 12:48:10-kor
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
128. hozzászólás - 2009.02.06. 12:44:01 (Válasz Khetty #127 hozzászólására.)
Elméletben ez ellen jött létre az egész, a gyakorlatban nem tudom hogy alkalmazzák.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
129. hozzászólás - 2009.02.06. 12:49:19 (Válasz Mortimer #128 hozzászólására.)
Pont úgy. Beszól az agyoncsapott, a többiek meg agyoncsapják az agresszort.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
130. hozzászólás - 2009.02.06. 12:59:43 (Válasz Khetty #127 hozzászólására.)
Miert nem irsz nevet.. Ok tudjak, hogy roluk van, szo, Ti tudjatok kirol van szo, mi meg nem tudjuk..
Pontszám: 3
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
131. hozzászólás - 2009.02.06. 13:05:04 (Válasz Solina #130 hozzászólására.)
Idézet: Solina - 2009.02.06. 12:59:43
Miert nem irsz nevet.. Ok tudjak, hogy roluk van, szo, Ti tudjatok kirol van szo, mi meg nem tudjuk..


Hát pont ezért

Nem azt kérem, hogy emiatt most mindenki támadja meg őket, mert alapvetően mi nem tudjuk megvédeni magunkat
Csak nem szívesen kapnék be 8 citadellát másoktól, mert annyit nem ér az egész...
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 5
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
132. hozzászólás - 2009.02.06. 13:08:42
Még senki nem vette észre az analógiát a való élettel?

Ha atombombát mersz építeni köcs*g, akkor dobunk rád egyet. Meg mindenki más is akinek van és aláírta velünk az egyezményt.

Csak nekem tűnt fel?
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
133. hozzászólás - 2009.02.06. 13:37:17 (Válasz Stubb #132 hozzászólására.)
Nem, ez nem így van. Majd jön valaki aki megmagyarázza miért, de én nem tudom.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
134. hozzászólás - 2009.02.06. 14:33:07 (Válasz Khetty #127 hozzászólására.)
Mi is tagjai vagyunk még a Citadellarácsnak, bár a többség még az alapítók közül is kiszállt.
Azt nem tudom a többiek, hogy reagálnának, de mi leírtuk, hogy ha valaki jelzi,(kiírva is), hogy ő háború indítása esetén használja, akkor az ellen nem mérünk "válaszcsapást".
A Rácsnak leginkább csak azért van értelme, hogy poénkodásból ne próbálja ki minden szövetség, aki "véletlenül" felhúzta és szimplán kíváncsiságból lövöldözni kezdene.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
135. hozzászólás - 2009.02.06. 17:57:07 (Válasz Mortimer #128 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.02.06. 12:44:01
Elméletben ez ellen jött létre az egész, a gyakorlatban nem tudom hogy alkalmazzák.


Igen a Racs alapgondolata pont az volt, hogy sem haboru elleni bosszukent, sem kapitulaciot kikenyszerito eszkozkent, sem hobbibol nem elfogadhato a Citadella hasznalata. Csak es kizarlag Citadella elleni vedekezesre. Annyit persze el kell ismernem, hogy ezt egyesek valoban arra hasznaljak, hogy masokat kontrollallatlanul szivathassanak (szerencsere azert nem ez a jellemzo). Khetty: azert erdekele, hogy milyen ajanlatokat tettek, mert arra emlekszem, hogy mi peldaul tobbszor is ajanlottunk egy kiterjesztett tripla beket egy kapitulacioert cserebe es ti konzekvensen elutastotatok. Ha itt is volt ilyen az azert erosen arnyalja a kepet.
Pontszám: 6.50
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
136. hozzászólás - 2009.02.06. 18:12:41 (Válasz Kocos #135 hozzászólására.)
Az adatlapon elolvasható, ha kapitulálunk azonnal, akkor kapunk 2 hét békét... egyszer megtettük! De egyszer azt hiszem pont elég is volt!
Nálatok más volt a helyzet mind az ajánlattal, mind az el nem fogadásával...
És azt hiszem az ellen sem volt kifogásunk, mikor másodszor jöttetek!

Nem az a gondom, hogyha egy szövetség 2-3szor megtámadja azt, aki egyszer jól adakozott! Nem is lehet emiatt egy szavam sem, hiszem mi is ezt csináljuk... úgyhogy tényleg nem a játék "természetével" van a gondom...
Csak mondjuk van különbség aközött, hogy ti jöttetek december elején meg január közepén... aztán meg mittoménmégmikor jöttök... és aközött, hogy január 1-je óta 3-szor támad meg ugyanaz a szövetség, a közbenső időkben pedig végigsöpörnek mindenkin, akin csak tudnak!

Mindegy... feltétlenül nem akarom használni ezt az épületnek és "siránkozni" sem áll szándékomban... csak tudni szerettem volna, hogy a rács minden helyzetben kiáll-e a tagok mellett... erre több szót nem is akarok pazarolni...
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
137. hozzászólás - 2009.02.07. 00:13:48 (Válasz Khetty #136 hozzászólására.)
Idézet: Khetty - 2009.02.06. 18:12:41
aztán meg mittoménmégmikor jöttök...


Lasd szovi adatlap.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
138. hozzászólás - 2009.02.07. 11:03:48
Ezt az egész Rácsosdit rebootolni kéne, mert megint sikerült egy olyan szövetségbe belefutni, amelyik (gondolom) csak önszorgalomból, hogy önmagát óvja, bekopizta az ismerős sorokat, s persze szokás szerint a közelében sincs, hogy legyen citadellája.
Pontszám: 5
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
139. hozzászólás - 2009.02.08. 17:12:27
Kérdés citadella csapást vissza lehet vonni, ha már egyszer kiröppent?
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
140. hozzászólás - 2009.02.08. 17:59:29 (Válasz Tyberius06 #139 hozzászólására.)
Nem.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!