Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
kedvencKovanFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
21. hozzászólás - 2009.01.25. 19:21:45
Hogy teljes legyen kép

Az Ősmágia Tornya
Békepaktum:
------------------------------------------------------- -

1) A tagok elkötelezik magukat a békés életmód mellett. Ennek szellemében nem indítanak háborút semmilyen szövetség ellen.
2) A tagok a Béke csarnokát minimum harmadik szintűre építik fel, ezzel is bizonyítva elkötelezettségüket a béke mellett.
3) A tagok vívhatnak előzetesen egyeztetett és mindkét fél által jóváhagyott lovagias háborúkat.
4) A tagok mértéktartó viselkedésükért cserébe kérik, hogy jóváhagyásuk nélkül más se indítson háborút ellenük. Amennyiben ez mégis megtörténik, a tagok az agresszor ellen bevethetik a Pusztítás Citadelláját.
5) A tagok kiemelten segítik egymást a küldetések teljesítésében.

Velim Cervesiam (melynek én is tagja vagyok)
--[ Citadellarács ]-- egyezmény:

Minden szövetséget az egyezmény tagjának tekintünk addig,
amíg meg nem szegi az 1. pontot:
--1) A tagok nem használhatják kezdeményező félként a pusztítás citadelláját!
--2) A tagok válaszcsapással torolhatják meg
bármely szövetséget ért citadella támadást.
--3) Ha valamely tag megszegi az 1. pontot, akkor az egyezményből véglegesen kizárjuk, és a tagok a második pont értelmében megtorolhatják a citadella használatát.

Le kell szögezzem, hogy mivel nem vagyok a szövetség vezetője, nem szeretnék írni a Velim Cervesiam nevében, ezek csak a saját személyes gondolataim.
Alapvetően nem értek egyet a Citadella alapelvével ("dögljön meg a szomszéd tehene!"), ezért támogattam, hogy csatlakozzunk a Citadellarács egyezményhez. A Citadellát csak azért építettük fel, mert az epikus emlékműhöz kellett, nem is fogjuk tovább építeni. Az Ősmágia Tornya ezzel szemben tovább építette, nyilván nem azért, hogy ne használják... Persze most tagjai a "Békepaktumnak", de volt olyan idő, mikor (még egy másik, az Ősmágiánál jóval gyengébb szövetségben voltam) gondolkodás nélkül betámadtak, mi keményen kitarottunk, és mikor látszódott, hogy nem tudnak nyerni se 3 nap, se egy hét alatt, gyakorlatilag nyert helyzetben, kb. 150-100 állásnál megfenyegettek, hogy csapást mérnek ránk, és -mivel nem kapituláltunk nehogy hetente farmoljanak- meg is tették. Hát az minden volt, csak nem "lovagias háború".
Egyébként Az Ősmágia Tornya egy korrekt szövetség lehetne, van jónéhány nagyszerű harcos köztük (nagyon sajnálom hogy most a szövetségük ellen kell írjak, remélem megértik, hogy személy szerint viszont ugyanúgy tisztelem őket). Csak az a baj, hogy van egy-két tag (vezető?) akinek az a hobbyja, hogy fenyegető leveleket írnak, meg csapást mérnek.
Lehet ellenezni/támogatni a Citadella használatát, van néhány dolog, amit érdemes megfontolni.
1. Aki Citadella nélkül nem tud nyerni egy háborúban, az azzal sem fog. Pl. Az Ősmágia Tornya a szövetségi toplistán előttünk áll, a tagjaik pedig nem gyengébbek, mint a mi, a háború kétesélyes, egy jó taktikával akár még nyerhetnének is. Az eredmények viszont eddig nekünk állnak. Az, hogy a csapás miatt egy darabig LE-t pazarlunk vagy drágábban építünk, ezen nem változtat, ettől nem fogunk kevesebb csatát nyerni.
2. A Békepaktum teljesen nonszensz. Ki hallott már olyat, hogy valaki csak jóváhagyással indíthat háborút? Nevetséges...
(Kedves USA, ha beleegyeztek, akkor háborút indítanánk ellenetek. Üdv, a japánok.)
de, mondjuk fogadjuk el, hogy valakik jó ötletnek tartották... akkor is ott van, hogy
3. a tagok az agresszor ellen bevethetik a Pusztítás Citadelláját -> vagyis nem kötelező. Ők mégis megtettek (nyilván nem véletlenül építették a szükségesnél magasabbra...).
4. úgyanígy a Citadellarács egyezményben is benne van, hogy a tagok válaszcsapással torolhatják meg bármely szövetséget ért citadella támadást. Tehát ez sem kötelező, a tagok egyéni döntésén múlik.

+Személy szerint ellenzem a Pusztítás Citadellája használatát és globálisan megoldás lehetne a Citadellarács széleskörű alkalmazása. A Békapaktum egyik célja viszont hogy legalizálja a használatát, így nem a megoldás, hanem a probléma része.
Pontszám: 6.80
népszerűAioloszFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
22. hozzászólás - 2009.01.26. 00:12:39
Üdvözlök minden kedves fórumozót!

Először is szeretném megköszönni Rius-nak, hogy rámutatott erre a topicra és kért, hogy írjak ide.
Bevallom nem vagyok nagy fórumos, ez az első hozzászólásom itt.

Mielőtt belekezdenék a mondandómba, elárulom, én vagyok Az Ősmágia Tornyának egyik vezetője.

A következőkben szeretném összefoglalni a dolgot, mi is történt, mit és miért tettünk, illetve fogunk tenni a jövőben is.
Lehet kicsit hosszúra fog nyúlni a dolog, de úgy gondolom ahhoz, hogy mindenki megértse, az elején kell kezdenem.

1-2 hónappal ezelőtt szövetségünk nagyon gyorsan felfejlődött, bekerültünk a 3 legjobb közé, mivel nagy volt az építési kedv nálunk. Elkövettük azt a hibát, hogy nyílt célpontja lettünk a többi élen járó szövetségnek. Sokszor vittek tőlünk sokat. Erre mi sem tudtunk mit kitalálni, elkezdtük agresszív módon lefarmolni a kisebbeket, hogy kompenzáljuk a veszteségeinket. Tettünk ezalatt olyat is, amire nem vagyunk büszkék. Egy idő után átvettük azt a sémát amit a nálunk jóval erősebbek is alkalmaztak. Itt most a: "Kapitulálj, vagy megint jövünk!" módszerre gondolok. Valóban volt olyan, hogy vérszemet kapva rámentünk egy szövetségre 1 héten belül kétszer, de ez csak nagyon ritkán fordult elő. Kovan, pechjére pont egy ilyen szövetségben volt.
Mint mondtam erre nem vagyunk büszkék és ezt abbahagytuk.

Egy idő után túl sok szövetségtől kaptunk támadást és nem bírtunk ellenük. Jóval több LE ment el, mint folyt be és már nagyon unalmasnak tartottuk a folyamatos háborúskodást. Ekkor határoztuk el közös döntés alapján, hogy a citadellával fogjuk megvédeni magunkat.
Ez jóval a Rács létrejötte előtt történt.
Mikor a Rács felkeresett minket, hogy lépjünk be, mi már a 4. szintet építettük az épületből. Csodálkoztunk a dolgon és írtunk levelet arról, hogy szívesen csatlakozunk, amennyiben egy olyan kollektív szövetségről van szó, amiben tagok egymást nem támadják meg.
A válasz erre az volt, hogy ez abszolút kizárt.
A dologból leszűrtük, hogy mi eddig is farm voltunk, most is annak akarnak minket tartani, és ráadásul az egyetlen fegyvert is ki akarják venni a kezünkből, amivel még védekezhetünk.
Hangsúlyozom ekkor a Rács még csak 4 tagot tudhatott magáénak.
Mi ezt elutasítottuk, mondván, hogy védelemre építettük fel és ha valaki szó nélkül támad, akkor csapással válaszolunk.
A dologból veszekedések sorozata lett, és ez idő alatt kibővült a rács jó pár taggal.
Nem tudom, melyik szövetség miért lépett be valójában, de tudom, hogy néhányan a nagyobbaktól való félelemből tették.

Nem régen megjelent a béke csarnoka, eleinte nem akartuk felépíteni, de rájöttünk, hogy szükségünk van rá. Ma már maximális szinten van az épület.
Megindultak a tárgyalások a Békeidők Hírmondóival, mert tudtuk, hogy ők is hasonló cipőben járnak, mint mi. Megkötöttük a Békepaktumot, melyben megfogalmaztunk néhány, általunk fontosnak tartott pontot. Elköteleztük magunkat a békés életmód mellett.

Néhány napra rá jött a Velim Cervesiam.
(Egyszer még mi támadtuk meg őket és mivel másik 4 szövetséggel is csatáztunk, elbuktunk ellenük és nagyon sok LE-t vesztettünk.)

Írtam nekik egy levelet, melyben kérdőre vontam őket. Felkértem a tagokat, hogy mivel bejelentés nélkül érkeztek, várjuk meg a 3 hetet és akkor döntetlen után békében maradunk egymással, vagy ha elkezdenek minket támadni, akkor számítsanak a pontokban megjelölt válaszcsapásra.
A levélre válasz nem érkezett. A mai napon vettük észre, hogy véletlen vagy sem, pont ma beléptek a Rácsba.
Mi ezt gyávaságnak és burkolt válasznak tekintettük és csapást mértünk.
(Ne haragudj, kedves Kovan, de én a helyedben nem dobálóznék a Rács szabályaival, mivel elég friss tagjai vagytok.)
Ennek ellenére, tudomásomra jutott, hogy értesítették gyorsan a Rácstagokat, hogy kapjuk meg az ellencsapásokat + még kaptunk egy 2. szintű visszacsapást is tőlük.
Azok után, hogy mi próbáltunk diplomáciai úton dűlőre jutni veletek, nem tartom tisztességesnek ezt a sunyi viselkedést.
Rius-nak megint csak köszönhetem, hogy levélben keresett fel minket és meg tudtuk beszélni a dolgot. Ők megértették a dolgot és abban igazat adtak nekünk, hogyha egyszer ki van írva és még meg is akarjuk veletek békésen beszélni a dolgot, a minimum, hogy kapunk egy válaszlevelet.
Ezt így is lehet csinálni, ahogyan Rius-al tettük. Bennük volt becsület, hogy ne csapjanak ellen szó nélkül.

Mindent összevetve:
Furcsa lehet az átlag játékos számára, amit kérünk, de a feltételek szerintünk teljesíthetőek. Békében szeretnénk játszani és a harcokat, megbeszélt Lovagi tornaként akarjuk véghezvinni.
Bárkivel aki tarja magát ezekhez a keretekhez, szívesen harcolunk, összemérhetjük erőnket.
Aki azonban kérésünket tiszteletben nem tartva megtámad, az ellen jogosan vetjük be a citadellát a játék bármelyik alkalma folyamán.

Köszönöm, hogy ezt végigolvastátok.

Üdvözlettel:
Aiolosz /Az Ősmágia Tornya/
Pontszám: 7.33
kedvencKovanFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
23. hozzászólás - 2009.01.26. 07:08:58
Köszönöm kimerítő válaszod!

Van néhány részlet, amit én másként tudok, engedd meg, hogy azután válaszoljak, hogy leellenőriztem valóságtartalmukat.

Kicsit viszont nehéz helyzetbe hoztál, ugyanis mint egy egyszerű katona írtam a személyes véleményem, Te viszont szövetség vezetői minőségedben válaszoltál, és nem tudod megígérni, hogy ilyen jellegű választ fogsz kapni.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
24. hozzászólás - 2009.01.26. 08:04:12 (Válasz Danka33 #2 hozzászólására.)
Idézet: Danka33 - 2009.01.25. 12:07:48
A Pusztítás Citadellája. Fogas kérdés. Itt van ugye, a Citadellarács. Ha jobban megnézzük, ezt a legnagyobb 3 szövetség hozta létre. Mit jelent? Ha megcsapnak citadellával, visszacsapnak. Hol van itt a haszon? A három legnagyobb szövetség(Elit, Azúr, TGY) ezzel azt érte el, hogy nem támadják őket citadellával, mert a többiek ilyenkor kötelesek megtorolni azt. Ezzel bevédték magukat és még csak a VP-jük sem fogy válaszcsapásra. Ezzel szemben, a Citadellát előbb vagy utóbb, de kettes szintre fel kell húzni. Ha már ott van, akkor meg miért ne használjuk?


No erre a kerdesre egyszeru a valasz. Ez egy alapvetoen PvP jatek mint tudjuk, de a jatek nem attol lesz PvP, hogy elborult agyu vergozos emberek jatszanak benne, hanem mert ez eri meg a jatekban. A citadella hasznalata alapbol - tehat ha koritest nem rakunk melle, nem eri meg a jatekban.
Ha valaki ugyesen hasznalja, akkor lehet terrorista fegyverkent forgatni es valtsagdijat kovetelni a hasznalat mellozeseeert. Peldaul, ha van olyan szovi, aki elhiteti magarol, hogy neki nem szamit mennyi csapast kap.
Eddig azonban szereny ismereteim szerint a citadella hasznalata (se pro se kontra) nem vezetett elonyhoz.A miertre a valasz: azert, mert nem jutunk altala elonyhoz, de komoly az eselye, hogy hatranyunk szarmazik belole azon szovetsegekhez kepest, akik nem hasznaljak.
Eddig a racionalizmus.

Aztan persze jonnek az erzelmek, a sertett onerzetek, es elokerul a citadella, mert sokszor az embereknek nem szempont az, hogy ok ne jarjanak rosszul, ha el lehet erni, hogy a masik rosszul jarjon. Ez elsore borzalmasan hangzik, de hat ilyenek vagyunk: emberek vagyunk.
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
25. hozzászólás - 2009.01.26. 08:21:58 (Válasz Rius #4 hozzászólására.)
Idézet: Rius - 2009.01.25. 12:20:58
Mostani konkrét esemény a Velim Cervesiam kontra Az Ősmágia Tornya. Erről azonban ők vagy nyilatkoznak, vagy sem.
Használni 5 szövetségi tag tudja 100VP-ért aktivizálva. Nem tudom hány főre rakható, sem azt, hogy milyen sűrűn, mert sosem használtuk és mi csak azért lettünk a Citadellarács tagjai, mert valóban játékrontó, öncélú elemnek érezzük.


Nemi tudnivalo rola. 24 orankent aktivalhato. Ennyi idonkent korlatozas nelkul lehet vele lovoldozni. Az egy szovetsegen levo csapasok szintje osszeadodik, es nem haladhatja meg a szovetseg tagjainak szamat. Csapast akkor is lehet rakni egy szovetsegre, ha azon mar a maximum csapasszint van, de erdemleges hatasa nincs. A csapasokat darabonkent lehet semlegesiteni. Epiteskor 1+csapaszint*0,05 oszto van ervenyben az epites haladasara (szerencse, osszepites, kincspont nem tudom hogy valtozik, mert nem probaltam).
Egy csapas semlegesitese 5000 LE, ami teljesennormalis epitesnek szamit. A szerencse ugyan nem fejlodott amikor mi hatastalanitottunk, de azt igerte Miklos, hogy az is fog. Gondolom vilagos, hogy ez miert fontos, ha nem szivesen kifejtem. Lelekkutbol sem lehetett semlegesiteni, de erre is kaptam igeretet, hogy valtozni fog.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
26. hozzászólás - 2009.01.26. 08:27:51 (Válasz Byzon #8 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2009.01.25. 12:32:46
Idézet: Gort - 2009.01.25. 12:31:23
És az miért baj? A szabályok engedik.


Na ez a legnagyobb baj.
Eddig is azt mondtam, most is azt mondom, ennél a résznél mikor kitalálta a Citadellát tuti nem volt magánál a játékvezetés.


Ketelu fegyver az biztos. De sztem nem kovettek el hulyeseget, hogy beraktak. Az egyik ele nyilvan az, hogy eroforrast von el a jatekbol ha hasznaljak, ez lassabb karaktereket, jobban kontrollalhato fejlodest jelent, ez egy fejleszto szemszogebol mindig jo.
A masik pedig az, hogy esetleg valaki emiatt hagyja abba a jatekot.
Ugyanakkor sztem lehet bizni a jatekosok jozansagaban, abban, hogy hamar eszreveszik a vegtelen citadellazas senkinek sem jo, es kompromisszumokat kotnek.

Igazabol kozben meg ket aspaktus eszembe jutott.
A haboruk a citadellazas miatt visszaszorulhatnak (bar eddig nem tettek vagy nem emiatt), ami csokkenti a jatekelmenyt.
Ugyanakkor a bonyolult politikai struktura es az intrikak amik hatasara kialakulhatnak novelhetik.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
27. hozzászólás - 2009.01.26. 11:19:12
Mi értelme van 2 fölé építeni a citadellát??? A wikiben lehet kellene némi infó az épületről

Módosítás: 1-ről 2-re, bocs Morti, de a kérdés ez lenne eredetileg!
A hozzászólást Birka módosította 2009.01.26. 12:27:26-kor
Pontszám: 6.17
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
28. hozzászólás - 2009.01.26. 11:22:56 (Válasz Birka #27 hozzászólására.)
Mert kötelező az epikushoz. (Remélem jól bogoztam ki az idehányt betűid értelmét. Ilyen katasztrófális helyesírási szintnél már az értelmezés is kétséges.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
29. hozzászólás - 2009.01.26. 12:11:04
Köszi a beszólást

Leírnád magyarul a két mondatomat, hogy a többiek is megértsék? Kééérlek!
Pontszám: 5.43
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
30. hozzászólás - 2009.01.26. 12:25:00 (Válasz Birka #29 hozzászólására.)
Kár, hogy a hozzászólásod módosítási ideje jó fél órával Mortimer válasza után van... Nagy jellem lehetsz...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 4
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
31. hozzászólás - 2009.01.26. 12:27:34
Nagggyoon jóóóó. Már úgyis kezdtem hiányolni az anyázást ebből a topikból.
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
32. hozzászólás - 2009.01.26. 12:28:29 (Válasz krishy #31 hozzászólására.)
Ja és ráadásul még offtotyik is vagyok
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 4.00
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
33. hozzászólás - 2009.01.26. 12:29:48 (Válasz CaveMaN #30 hozzászólására.)
Vettem az újabb beszolást, odaírtam, hogy mi változott benne! Morti az odahányt betűket kritizálta, ezért nem tartottam fontosnak odaírni mi a módosítás, mert az csak számot érintett... Továbbra is érdekel, mi a baj azzal a 2 mondattal!
Pontszám: 5.43
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
34. hozzászólás - 2009.01.26. 13:27:46
Szeretném, ha visszakanyarodnánk az alap témához.

A Világ1-en (mert Birka Világ2-es) a Világépítőknek nemrég hadat üzent az Ammonium. Normálisan megküzdöttünk, és nem használt egyik fél sem citadellát (dícséret érte az Ammonium szövetségnek, mert már az első nap után látszott, hogy mi vagyunk az esélyesek, főleg úgy, hogy kaptunk szövetségesi támogatást).

Már tartott a háború, amikor a Chaos nevű (főleg szint visszamaradottakat tartalmazó) szövetség üzent hadat.
Ebben semmi érthetetlen nincs, taktikailag tökéletes húzás, mert az erősebbek le vannak kötve a másik háborúban, így nem tudnak segítő kezet sem adni, a gyengébb, de a hétvége miatt csak úgy otthagyott karaktereknek (akik maximum, láthatatlanok). Ütni meg olyan alacsonyra nem tudtunk, mivel akkor jött be az ütési táv csökkentése is.
Ami igazán zavaró volt, hogy a Chaos szövetség kiírta magára, hogy a Citadellarács tagjai, pedig Citadellájuk még a határban sincs.
Így tehát egy ilyen kiírás takarhat belső ellenérzést, de taktikai húzás is lehet, egyfajta védekezés.
A Rubinpalotát, ilyen szempontból többre becsülöm, mert ők felvállalják a negatívumokat is.

Off topic: Biri, az 1. szint írása a 2. helyett és a felé, a fölé helyett lehetett Asmodeus Mortimer baja. Talán úgy vélte, miért szól bele, akit még ez konkrétan nem érint, de lassan ott is szembesülünk ezzel a problémával.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 8.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
35. hozzászólás - 2009.01.26. 13:37:44 (Válasz Rius #34 hozzászólására.)
Ha jól emlékszem (már meg nem mondom melyik témában) Crimson említésére a Citadellarácsosok úgy nyilatkoztak (vagy valaki tőlük), hogy beleértik a nem tagok irányába történő megtorlást is, amennyiben felkérést kapnak rá. Ez alapján én úgy gondolom, hogy citadella nélkül is taggá lehet válni, bár gondolom némi elkötelezettséget kell jelentsen így is a dolog. Nem csak annyit, hogy amikor ők építik fel, akkor ki is lépnek belőle, addig meg élnek a "kedvezményekkel"...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
36. hozzászólás - 2009.01.26. 13:38:37 (Válasz Birka #27 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.01.26. 11:19:12
Mi értelme van 2 fölé építeni a citadellát??? A wikiben lehet kellene némi infó az épületről

Módosítás: 1-ről 2-re, bocs Morti, de a kérdés ez lenne eredetileg!


Nyilvan annyi szintnyi csapast raksz a celpontra egy hasznalattal ahanyas szintu a citadellad.
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
37. hozzászólás - 2009.01.26. 14:16:25 (Válasz Rius #34 hozzászólására.)
"A Rubinpalotát, ilyen szempontból többre becsülöm, mert ők felvállalják a negatívumokat is."

Az igazság kedvéért tegyük hozzá, mi könnyen dumálunk a háromfős tagságunkkal, főként hogy már meg is pakoltak minket a maximumig:)
Két szintet volt oly kedves adni a Mitsubishi, miután a hadüzenetünket követően gyorsan kiírták a szövetségi oldalukra, hogy a támadásokat citadellával fogják megtorolni. Aztán gondolom benézett hozzájuk valami komolyabb játékos is felülről (netán egy citadellarácsos), és kénytelenek voltak módosítani a szövegen: csak azokra használják a citadellát, akiknek a kútja kisebb mint fele az övékének. Ez kicsit LOL kategória, de végülis teljesen mindegy, úgyis megtámadtuk volna őket:)
A harmadik szint a napokban ugrott fel, ha jól emlékszem a Tudás Hatalom jóvoltából, de ők legalább nem gyártottak süket mellédumát mellé... mi megtámadtuk őket, ők odapakoltak oszt kész. Semmi gond, elbírunk még öt százalékot. Le sem szedjük őket, valaki úgyis visszarakná, inkább tolunk még két pontot az építésre:)
Aztán egyszer majd nekünk is lesz citadellánk, és a megtorlás legkisebb veszélye nélkül pakolhatunk a Mitsubishire, amíg csak fér:)
Jó ez a játék, na:D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9
kedvencÉjvirágNő
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
38. hozzászólás - 2009.01.26. 14:16:47 (Válasz CaveMaN #35 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.01.26. 13:37:44
Ha jól emlékszem (már meg nem mondom melyik témában) Crimson említésére a Citadellarácsosok úgy nyilatkoztak (vagy valaki tőlük), hogy beleértik a nem tagok irányába történő megtorlást is, amennyiben felkérést kapnak rá. Ez alapján én úgy gondolom, hogy citadella nélkül is taggá lehet válni, bár gondolom némi elkötelezettséget kell jelentsen így is a dolog. Nem csak annyit, hogy amikor ők építik fel, akkor ki is lépnek belőle, addig meg élnek a "kedvezményekkel"...


Ezt Kocos említette a szövetségi háborút topicban. Crimson válasza pedig ez volt:

"Re: Szövetségi háborúk
1184. hozzászólás - 2009.01.14. 09:53:36 (Válasz Kocos #1182 hozzászólására.)
De remélem, csak külön felkérésre, különben kezdek megijedni:)
Köszönjük, inkább nem élnénk vele."

Elnézést, hogy beleszóltam. Így teljes a kép.

Üdv

Éjvirág
V1: Rubinszemű Éjvirág, a Rubinpalota alapítója.
V3: Maszat a Zöldmoszat. A túró (fekete) csábító híve.
Pontszám: 7.67
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
39. hozzászólás - 2009.01.26. 15:10:37
Rius tevedsz, V1-en is vagyok (Sőt sokkal eredményesebb prémiumos cumók nélkül, mint V2-on..), és már szembesültem a problémával. Meg is kaptuk az első, ha megtámadsz kapod a citadellát hidegháborús effektet...
Amúgy V2-on szerintem nekünk lesz először citadellánk, mégse akarjak használni a srácok

Az eddigi postok alapján azt látom, hogy igencsak elkélne egy komoly reform a citadella és ballance/kizsigerelés ügyben…
Pontszám: 6.17
fórumozóBogeszFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Pusztítás Citadellájának alkalmazása és a válaszcsapások
40. hozzászólás - 2009.01.26. 15:40:23
Ami igazán zavaró volt, hogy a Chaos szövetség kiírta magára, hogy a Citadellarács tagjai, pedig Citadellájuk még a határban sincs.
Így tehát egy ilyen kiírás takarhat belső ellenérzést, de taktikai húzás is lehet, egyfajta védekezés.
A Rubinpalotát, ilyen szempontból többre becsülöm, mert ők felvállalják a negatívumokat is.

Igen, ellenérzést takar. Ha felépítjük a Pusztítás Citadelláját nem kívánjuk kezdeményező félként használni.
A negatívumról pedig annyit, hogy a Chaos szövetség is megkapta az "áldást" a Mitsubishitől!
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője