Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2009.11.13. 11:41:21
Morti, ha segíted az építését a kisebbeknek az ugyan az mintha odavágnál a topnak meg egy hátizsákot! Teljesen mindegy melyik irányból közelíted meg a dolgot, a hatásmechanizmus hasonló!

Ha jól értem neked ezzel van a bajod:
Az elején azt mondtam, hogy be fogunk rakni egy olyan segítséget, ami olcsóbbítja az építkezést azok számára, akik még soha nem birtokolták

Belátom, aki a legelején funból birtokolta 1-5 napíg a tornyot, az most orbitálisat szív… De hol huzd meg a hatart?
Ha azt mondod a maxnál, akkor egyszerűbb tolni egy resetet a toronynak, és mindenki 0-ról eshet neki…
Ha azt mondod 0 nap birtoklás, akkor mért nem 5 mér nem 10 stb?

Mit szólnál hozzá, ha azok akik kevesebb napot birtokolták, mint ahány hónapja megy a játék, azok kapják a bónuszt?

Valamint én elgondolkoznék azon is, hogy -1 szintet kapjon minden torony nap végén, tök mindegy hányas. (A leader -2/nap)
Ezzel a 360 környéki max lestoppolódna talán…
Dátum: 2009.11.13. 11:10:27
Te meg azt nem veszed figyelembe, hogy a 363-as tornyot nem kevés léből építették fel! Milyen jogon/alapon tennéd ezt semmissé?
Milyen alapon legyen a 47-es szövinek 82-essel megegyező tornya egyik napról a másikra?
Legyen meg a lehetősége, reális távlatban legyen a torony bitoklásának cserélődése... (Napi 1 bomlás 10x-es szorzóval 1,5 szintnyi építés hátrány most a 82-esnek a 47-essel szemben!)
Tudom hogy 82 nap birtoklás sok, de ezért ők nem keveset építettek, nem hiába ők a top szövi, így az építés kapacitásuk is toppos! A manakonsra meg baromira kellene egy max korlát, de erről Miklós hallani se akar.

Az általad említett 47-es banda 135 misije konkrétan 18-20 nap alatt bomlik be a 82-esnél. Ha még ez is kevés, akkor javasoljunk még nagyobb szorzót mondjuk 20-ast...

A "Szűz" szövik 100 misis "beugrója" ne legyen már beállítva mint lehetetlen teljesítmény! Amint midnen épületet felépítenek amit fel lehet úgy is csak HT-t építenek majd, és addigra csak nő az idő bónusz! (Szerintem lazán ellensúlyozza azt, amennyivel nő a 363-as max toronyszint...)
Dátum: 2009.11.13. 10:09:10
Szorry, ezek szerint túl nyers voltam.

Legközelebb inkább nem válaszolok, akkor nem lépek bele senkinek a lelkébe...

Még egy megjegyzés:
Ez egy RND játék, ha isten tuljaid/csuccaid/szakijaid vannak akkor is marad 10%-od egy harci kor elvesztésére. Ha varázsló karaktert építesz, akkor szokd meg, hogy mivel 1 harci körről szól a sebzés kiosztásod, így a csaták 10%-át veszted, ez benne van a "mágus" útban a VU világában. Gyúrni max arra tudsz, hogy a maximalis iq független 30%-ot lenyomd 10%-ra...

Mod.: typo

Hogy lehet a portable ff-nek megmondani, hogy ne angol, hanem magyar helyesírás ellenőrzővel menjen?
Dátum: 2009.11.13. 09:54:56
2-3 napja leírtam miért van ez... http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,238.80#hsz94

Mind az ütésben, mind a varázslat találásban, mind a harci körön belüli kezdeményezésben van egy RND20-as téma, melyet a szerencse RND10 és RND30 közt módosíthat.

Azaz cseszheted a 70 IQ előnyödet, ha kicsi a szerencséd, és az ellenfeled 30%-ban IQ FÜGGETLEN eredményt produkál. De extrém magas szerencsével is marad 10% arra, hogy beszopod a harci kört!

A 2 spell min-max közti sebzéssel rendelkezik, neked minimumot dobott neki maxot, jó hogy többet sebzett...

Mod.: Typo
Dátum: 2009.11.12. 23:21:14
Elkezdhetem kiszemezni a fórumból, statisztikákból, exel táblákból, hogy mi honnan van.
Ami biztos az ki van írva wiki-re, jó olvasgatást, ami sejtés, az közelítő érték, és úgy is szerepel a postban...

"némi" időt beleöltem már a VU-ba, beszélek emberekkel, és mióta benyomtam a cheet kódot, laza ügy
(Tudnám mé gyepál el Sátánfajzat és McPaul ezek után? )
Dátum: 2009.11.12. 20:59:05
Legyen x15 vagy x20

Előbb utóbb át kell hogy forduljon...
Dátum: 2009.11.12. 20:50:25
Morti 12-es a mágikus regenem:

Elköltöttél 2062 VP-t, és gyógyultál 8248 életpontot.

Ne mondd nekem, hogy nem lehet maxba kerülni napi 2x, egyszerűen csak max vp és max ép kell hozzá...
Dátum: 2009.11.12. 20:46:12
Látom megy a félrevezetés, és az én szemétdombom effekt...

Nézzük V1 konkrét számait (jelenleg a X10 vezet):
82
47
45
37
37
és 363-as most a torony.

Aki éppen bitorolja a tornyot annak bomlik 1 szintet ugye.

Azaz ha a 82-es szeretné megtartani az előnyét, akkor ugyan annyit kellene építenije, mint a 47-esnek a toronyba.

82-es szintentartása: 5000+5000*363+10*82*5000 ez 5,92 misi. (Ennyiért tartják szinten!)

47-es banda sziontentartása 0!!!, és 5000+5000*363+10*47*5000 azaz 4,2 misi 1,7 misivel olcsóbban tartanák szinten a tornyot.

Amíg a 47-es banda +1,5 szintet tol a tornyon, addig a 82-es szinten tartja ugyan annyi léből...

Egy "szűz" szövi mindezt (5000+5000*363+0)/(1+2,54) azaz 0,52 misiért építené! (Míg a 82-es szinten tart, addig ők 11 szintet húzhatnak!

Jerikó, ha ez neked nem Hendikep, mely rövid távon küzdelmet hoz a top 4-5 szövi közt, akkor nemtom mi... És komoly esélyt ad a felzárkózó szöviknek...

A 82-es szövinek megvan az esélye, hogy néha néha elcsippentse a maxos tornyot az építési potenciáljával, mert amint nem náluk van a torony, azonnal "építésre" költik és nem szintentartásra a drasztikus potenciáljukat.

Potenciálisan minél több szövi "versenyez" a toronyért, annál gyorsabban nő annak a szintje továbbra is, de drasztikus fék lesz beiktatva a toronyszint mennyiségre, valamint ha valamelyik banda egyedül viszi a tornyot, akkor inkább csökken, semmint nő a torony szintje... Még a 82-es szövi se tud szerintem napi 5,92 misit betelolni naponta a szintentartásba, mely szintentartási költség naponta nő 50kval!!!

De javítsatok ki ha valamit szarul látok!
Dátum: 2009.11.12. 16:10:44
Jerikó, baromira nincs igazad.

Konkrétan 50%-al drágábban épít 10x-es szorónál egy szintet az azúr, mint a tyrant...
Dátum: 2009.11.12. 15:43:54
Endyr, azt jelenti, hogy 80 napos birtoklásál:
5x-os szorzó 80*4*5=1,6k
10x-es szorzó 80*9*5=3,2k
val nőne a jelenlegi 363-as 1,82 misi + 80*5 k azaz kb 2,3 misis 1 szintre vetett toronyköltség.

Míg egy "szűz" szövi ezt v1-en
5x-osnél: 1,1
10x-esnél: 1,55
misiért építené fel.

Első 1-2 hónapban továbbra is a mostani 4-5 szövié lenne a torony, de egy 25+25-ös gyaktér+védőfal áráér már be lehet szállni a versenybe (kb 120 misi).

reális esélyt ad a közepes szöviknek hoszabb távon, a mostani top4 meg igencsak meg fog izzadni egymással
Dátum: 2009.11.12. 15:26:24
Miklós lépet, ennek a topicnak így értelme nincs...
Dátum: 2009.11.12. 13:12:38
Lélekszívás ellen véd a trans?
Dátum: 2009.11.12. 07:48:34
Tök egyértelmű, hogy miért van magasabb iq próbád alacsonyabb szinten.
A becslés a környezetednek megfelelően állítja be a próbák küszöb értékét.

Ugyan ez van valós átlagnál is. Mondjuk 50. szinten bent ül 70% harcos, és 20% varázsló beállítottságú karakter, de 51. szinten csak 40% harcos, 50% varázsló van, akkor 50. szinten bő 20-50-el nagyobbak lehetnek az erő/tám próbák, mint 51. szinten.

Az már aggályosabb lehetne, hogy a 430-as iq hogy viszonyul a 2151-es tulösszegedhez képest. De sajnos ez csak 19,9%, ami azokon a szinteken, ahol csak varázslók vannak igen is előfordulhat. A durva az, hogy nem kaptál extrém magas iq próbát annak ellenére, hogy te annak érzed...

(Tájul mondom, hogy 8%-nál kisebb vagy 21%-nál nagyobb tulajdonság a nem átlagos.)
Dátum: 2009.11.11. 23:29:44
Huha, picitt helyesbítenem kell:

-Fentről támadó szintenként asszem 1 támadást kap. Cserébe drasztikusan csökken az elvihető lé (6 szint már -80% körűl van.)
-A scara módosítás talán ha 4 ütést érintett voln a a multban, azaz csak a durva exploitot védte le.
-6 szint előny: 100 felett csökken a keri hatásfoka, valamint te is benyomhatod a "turbó boost" gombot, és mehetsz szinguval...
-Meglepő, de a támadáshoz hozzáadódik a karakter szintje, azaz 66. szinten +66 támadásod van, ami a védelemhez nem adódik hozzá! Jelenleg McPaul 358+szintkülönbség támadással üt, miközben a 353-as védelme is toppos a szerveren...
-A sebzés azert ilyen pici, mert az erobonusz nem %-os, hanem csak egy a fegyver sebzéshez hozzáadott +rnd érték maximumát növeli.(50. szinttől a sebzés kap kompenzációt ami 60. szinten +8% környéke)
-Továbbá a fizikai sebzést az állatok elnyelése védi le ennyire drasztikusan, üss meg valakit akinél nincs blöki. (Túl jól sikerűlt a blöki reform annó...)
-A varázslatoknál is megvan a 20+-10% esély arra hogy "besűl", ha szeretnéd csökkenteni ezt az rnd faktort, legyen drasztikusan magasabb szerencséd mint az ellenfélnek (kb 4-5 szerencse 1%)

Az olló közeledés lehetetlensegere ellenpélda volt Szolis, és Rain, most Mcpaul (legnagyob harcso) és Sátánfajzat (legnagyobb varázsló).
Nem lehetetlen a dolog, csak baromi nehéz...
Dátum: 2009.11.11. 22:49:02
Nézd meg hányan töröltek mostanában, elég ha csak az egyik ember haverságból, vagy esetlegese megbeszélt jutatásért nem épít 1-2 hét csp ből, hanem átömleszt. A V3 szabályrendszere ezt megengedte eddíg...
Dátum: 2009.11.11. 22:46:58
A kreatív buli legális volt, Csuhiéktól nem azért vették el a lét, mert olyat tettek a kreatívval ami nem legális, hanem egymáshoz belépkedve ütötték a karikkal kölcsönösen a másikat. És ez nem fér bele a helyettesítés szabályba!

Amit a kreatívval csináltak a mai napig legális lenne (etikai részét ne firtassuk), ha nem változott volna meg a kratív és a kivégzés működése.

Cave, a lehet használni, azt jelenti, hogy szabad. Azaz ha egyszer valaki megcsinálja, akkor sajnos nem lehet firtatni. Éppen ezért szerettem volna rá egy korlátot. A hatásfokhoz semmi közöm.

Hercegnő, anno Raintól is 7,5k-t ütöttem asszem, de mostanában sajnos rég nem ilyen jó a helyzet... (Buyukot megfenyítem, hogy mért van nála ennyi lé )

Impopo, az egész scara dolognak csak V3-on van értelme, amikor 1,5-2 misi lével is rohangálunk néha. Amúgy továbbra is drasztikus védelmet vettetek a napi ütések ellen, nincs semmilyen egyéb tárgya mai ezt nyújtaná jelenleg... (Őszintén, hány scarás esetről tudtok ami a mostani határon túl volt? 3-4? )
Dátum: 2009.11.11. 22:31:13
A szavazás modul készül, egyszer meg is lesz
Dátum: 2009.11.11. 22:30:00
Nem én szabtam meg a korlátot.
És igen, én kértem, hogy ne lehessen visszaélni a tárggyal! Most is át tudsz ömleszteni vele napi 60k lét egy rabszolgától, ha úgy adódik, nehogy már ezt keveseld.

Hidd el, baromira meglepődtem, mikor ma ez bekerült. Én ott tartottam, hogy a bő fél éve fejlesztési listán lévő számlálóval megoldottnak tekinti Miklós a dolgot...

Amúgy gondolsz amit akarsz, még egyetlen egy olyan dolgot nem tudsz sorolni, ami az én "tápolásomra" került be, vagy téged drasztikusan "korlátoz" miattam. Bezzeg hányat, ami a te játékmenetedet is könnyíti?

V3-on a top rablás jelenleg 5k környékén van, azért a "szaros" 30k szerintem tényleg elméleti "exploit" védelem...
Dátum: 2009.11.11. 10:52:26
Erre mondtuk azt, hogy ne ellene kapjon védelmet, hanem ellene kapjon bónuszt... Haragszom rá, ezért a dühöm segít a csatában!
Dátum: 2009.11.11. 10:51:19
Utólag nem tehetsz be ilyet... (Bár teljesen egyet értek vele!)