Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2010.01.04. 07:01:30
Ha a bajnokin eselytelennek talalod a gyozelemre a kisebbet, akkor miert gondolod ugy, h a jatek pvp reszeben nem okoz problemat az, h felulrol csepelik az embereket?


Én azt nem értem, hogy ha már a szint zavaró, akkor a 2-3x akkora léfelhasznállás azonos szinten miért nem?
Régóta nem a szint mutatja meg egy karakter erősségét, miért éppen ezt kellett megpiszkálni, és miért csak bajnokin?

A karakter erősség szerinti besorolást bajnokin azzal söpörte le Miklós anno, hogy akkor minek küzdeni a saját szinteden, rnd lesz a bajnoki, ez nem lehet cél. (Míg TF-en ez "tökéletesen" működik?) Mostani rendszerben meg előfordulhat, hogy x tök azonos kari közt feldob egy pénzérmét?

Mi értelme ezentúl az "apszolút" erősségnek a játékban? Nézheti az illető, hogy első a toplistán? N
Dátum: 2010.01.03. 21:11:15
Most hogy így elömlengtünk, tegyük le a lantot

Lényegtelen mi volt, a jelen az, hogy portyázni, háborúzni se érdemes már (TP tömés, 0 lés portyák), tiszta legó lenne innen a dolog, de lassan építeni sincs mit Elképzelni nem tudom V1-en mit csinálnak a srácok az élen, nekik már az epik is beteszi a kiskaput, akkor mi marad? Bajnokin üthetik a saját klónjaikat, és van 12% esély rá, hogy megnyerjék azt a kategóriát, ahol senki más nincs, csak a karakter meg a klónjai?
Szép jövőkép
Dátum: 2010.01.03. 20:03:18
A citadellaegyezmény nem a kisszövik védelme miatt alakult. Ezt te is tudod. Ez a Te védelemed szolgálta. Addig amíg Neked nem kellett, max szóbeszédként létezett.


Ez valós agresszióra, válaszlépésként jött létre az egyezmény, mely elvi síkon létezett, de nem volt addig a pontig olyan fenyegetettség, mely indokolttá tette volna a megalapítását. Emlékeim szerint pont az Illu volt azon szövi az élen, aki először "elsült".

Ha Te korlátozol engem abban, h az tegyek amit én a szabályok szerint megtehetek, az nekem rossz érzés. S ha ezt konrét céllal, tudatosan építgetve teszed, az nekem nem jó, nem érzem magam biztonságban tőlük. Mint ahogy Neked sem jó a citadellacsapás.


Továbbra se mondtál konkrét dolgot miben korlátoztalak! Egyetlen egy kérésem volt anno, amit totál kiforgattatok azonnal. "Amikor az első KH megjelenés előtt próbáltam ésszerűen lobbizni a másodlagosok fejlesztésének elnapolását a KH megjelenése utánra."
Ne mond nekem, hogy nem indíthattatok volna háborút, citadellázhattatok volna!

Hol találsz olyan szövit, ami értelmetlenül lődöz kis szövire.


Az illu konkrétan egy 10 vagy 13 fővel kisebb szövire, amikor csaptatok ránk?

Te is tudod, h a nagy szöviket kanyarra nem érdekli h van rajtuk csapás avagy senem. Ez áltatás, mind ön mind mások szintjén.


800k-t regen naponta a kút, csak én konstruálok:
19912 varázspontért építettél az épületbe 182526 lélekenergiát!
Teljesen értelmetlen a pc, nem is beszélve arról, hogy lassan nincs mit építeni azaz akár le se kell szedni.
Éppen ezért nem igaz az hogy a kis szövik szívják meg az pc egyezményt, ott még számít!

A Hnő-féle szövi tökéletesen arra épült ami a funkciója. A jelenlegi funkció az volt, h bizonyítson. Mindig lesz olyan aki egy lépést máshogy értékel, mint ti. A vélt vagy valós aggresszió mindig szül partizánokat.


A Hercegnő féle epikus szövi a Mohir "alszövije". Csak egy lépés, hogy a PC egyezmény rájöjjön arra, hogy a Mohírt kell bombázni a partízánjaik ténykedése kapcsán.

A TP tömés ellen is van védelem, még ha nem is a legtökéletesebb.


Kivi vagyok mit az, mert én nem találtam semmit ami használható lenne...
Dátum: 2010.01.03. 18:58:59
Idézet: Ddyy - 2010.01.03. 18:40:08
Az egész ott kezdődött, h megtiltottátok a citadella használatát.
Az nem számít h fenyegetettségérzetet generáltok, h létrehoztatok valamit, ami a ti döntéseteknek a következménye.


Szeretném, ha megmutatnád:
-Hol tiltottunk meg bárkinek bármit. Pont te mondtad, hogy benne van a játékban! Jah, hogy nem szeret senki öngólt lőni?
-Mi az a fene nagy fenyegetettség érzet? Ebben a játékban SEHOGY nem lehet maradandó kárt okozni a másiknak, akkor most mire is gondolsz???

Játéktechnika:
-A citadella egyezmény pont hogy a kis szöviknek jó, akik nem tudnak védekezni máshogy az értelmetlenül lövöldöző nagy szövik ellen.
-A Hercegnő féle partizán szövi pont ez ellen teljes ellenlépés, értelmetlen rá visszalőni, mert 5-nél nagyobb csapás úgy se lehet rajta. (Pont ugyan olyan mint a TP tömés, ami ellen nincs védelem...)

Más, hogy mi is felhígultunk, és sajnálatos, hogy a forrófejű fiatalok véleménye alapján ítéled meg az egész szövetséget
Viskos hozzászólásáért én kérek elnézést, kritikán aluli, de nem vagyok az apja és ez egy "szabad?" ország...
Dátum: 2010.01.02. 21:26:20
Hagyjuk...
Dátum: 2010.01.02. 21:19:48
Az instant gyógyító hatások növelése csökkenti a portyacélpontok számát...

Viszont egy egyéni épület megoldást jelenthet a kérdésben.

Még mielőtt valaki előjönne a szakértelmekkel, mint egyéni épület elvvel, nem jó, mert:
-A szakértelemnek nem lehet tört fejletsége
-A szakértelmet nem lehet manakonstruálni, és nem hat rá az építés szaki sem.
Dátum: 2010.01.02. 21:01:25
Éljen a lepontozó bagázs!
Dátum: 2010.01.01. 23:04:12
Ismét elseje van, lehet utoljára, de nézzük a statisztikákat:

95 versenyző mutatott stabil teljesítményt, azaz volt folyamatosan a top100 rabló listán adott időszakban

Topista első 20, Lé dif emelkedés alapján (Ezer lé):
1. Wart 1059,0
2. Büyük 994,8
3. Dorina Snowflake 857,3
4. McPaul 751,7
5. Hercegnő 624,9
6. Rene 578,2
7. Valdimir 524,1
8. Pumur2 514,6
9. Yasmina 512,5
10. Billy Pilgrim 498,2
11. Mort 497,8
12. Heparni 463,3
13. Sy Web 463,0
14. Vanek úr 462,5
15. Tseby'dr akula 446,6
16. IV_Ulrich 413,1
17. Eroot ibn Shienkai 408,9
18. Eskut D. Grán 397,3
19. XARDAS THE MAGIER 384,2
20. Deaxus 350,1

Topista első 20, tulajdonság összeg emelkedés alapján (db):
1. Guzzista 196
2. Vanek úr 187
3. IV_Ulrich 183
4. McPaul 180
5. Billy Pilgrim 176
6. Büyük 175
7. Thalia 175
8. Yasmina 161
9. Lucif_R 159
10. Safira 159
11. BUKÓ 158
12. Deaxus 157
13. Eroot ibn Shienkai 155
14. Pumur2 154
15. Tboy 152
16. Prince 146
17. Hercegnő 145
18. Hammerfall 140
19. AFejedetBeleveremAFalba 131
20. Salven 127

Topista első 20, szakértelem összeg emelkedés alapján (db):
1. Koarc 286
2. Thalia 259
3. Kistoth 254
4. Naix 249
5. Leonard 237
6. Midgard 233
7. Tseby'dr akula 230
8. Tyityu 225
9. Vitathatatlan 222
10. Laz070 214
11. Woky 213
12. Valkyre 212
13. Eskut D. Grán 210
14. Aprod 203
15. D.E. 190
16. Dzskar El Khebir 183
17. Heretic 182
18. Lauranna 175
19. AFejedetBeleveremAFalba 173
20. Drowsy Druid Abasc 165

Topista első 11, lépett szintek alapján alapján (db):
1. Büyük 6
2. McPaul 6
3. Dorina Snowflake 5
4. Dzskar El Khebir 5
5. Heparni 5
6. Midgard 5
7. Safira 5
8. Sy Web 5
9. Thalia 5
10. Vanek úr 5
11. Wood 5
Köv 13 ember 4 szintes...

RIP (Emlékük örökké...):
Nem volt törlés
Dátum: 2009.12.27. 00:27:31
Ha már így kellett volna értelmezni, akkor 24-től 27-ig azaz 25-én ás 26-án.

Éljen a jó magyar nyelv, ahány ember annyi féle értelmezés

Ha a "békét" ki lehetett írni, akkor egy 24-25-26-án olcsóbb az ital is beleférhetett volna
Dátum: 2009.12.27. 00:10:10
Dec. 24. és 27. között a lélekkufár a gyógy- és varázsitalokat jelentős karácsonyi kedvezménnyel árulja


27-e van, és leesett a kedvezmény. Vagy én értelmeztem rosszul a mondatot?
Dátum: 2009.12.25. 09:04:33
A közellenség státuszért meg kell dolgozni...
Hercegnő meg az építő karakterei alkottak karácsony este

Ma, 03:05 A mai naptól a Camorra szövetség birtokolja a hatalom tornyát!
Dátum: 2009.12.24. 14:14:08
Én ebből is duplán kapok

Törlés Ma, 14:00 *Sharpaslayer* Wart A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 132 lélekenergiát. Csata leírása
P
Törlés Ma, 13:00 *Sharpaslayer* Wart A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 132 lélekenergiát. Csata leírása
P
Dátum: 2009.12.23. 17:17:48
Beszólásnak jó volt, valóságalapja nem sok, de azért kemény vagy
Dátum: 2009.12.23. 08:51:25
Had gratuláljak a Ronin szövinek!
Messze nem volt 2 hónap, hogy valaki átvegye a tornyot valaki az AL-tól...
Dátum: 2009.12.23. 08:10:36
Asszem kócos ötlete bevert mindent, ha nincs új szaki a kalandban, akkor tényleg 5-8 as krp átlagot hozok most már, és valami ilyesmi volt az eredeti terv, ha jól emlékszem.
Arról meg nem Miklós tehet, hogy az új szakikat nem fejlesztettem

Respekt a változásra, jól sikerült!
Dátum: 2009.12.23. 08:06:00
Rég láttam ebben a topikban ilyen magas pontszámot Gratu, látom az összes tobbinak bejött a humor
Dátum: 2009.12.23. 08:01:10
Nem éri meg a befektetett energiát egy ilyen bonyolult mechanizmus kitalálása és leprogramozása.
Az epikus tárgyak egy piszlicsáré probléma, mely maximum 30 embernél okoz kiugró esetet (problémát?), ennek megfelelően egy sima ha x akkor y jellegű megoldást lehet elképzelni.

Bármilyen megoldást javasolhatunk, de ha egy 3-4 sornál bonyolultabb kivitelezést követel a rendszerben, akkor olvasás nélkül a kukában landol...

Úgyhogy a karakter szintje és a tárgy szintje közti bármilyen relációval lehet játszadozni ötlet szinten, de egyéb hatásokért nem hiszem hogy lehetne lobbizni.

Jah, a nekem van ilyen cuccom, most hogy kibabrálnak velem, ha jön valami szövegre: Potenciális válasz, hogy a tárgyat nem veszted el pár szint múlva már te is használhatod!

Én egy igazán problémás esetet látok amúgy, amikor egy nagy szövibe beáll valaki, akkor neki nagyon sokára használhatóak az esett epikusok (Igaz, szart se tesz hozzá az epik öléshez!), de erre meg ott van az entitás, mint magyarázat
Dátum: 2009.12.23. 07:50:21
Ha Dubai-ban bevezetésre kerül egy új adónem, akkor kapjak már adó visszatérítést? (Még mielőtt valaki beszólna hog ymi köze a 2-nek egymáshoz, a tőzsdénk igencsak lereagálja az ottani változásokat.)
Nem vagy köteles eldobni a VF-et, sőt még azt se tudod mit csinál, hogy egyáltalán lesz-e ilyen szaki, de már előre megy a nyafi?
Amennyiben kötelező lenne lefelejteni a VF-et valami miatt azt mondom okés, korrekt a kérés, de így nem igazán értem a felvetést...
Senki nincs kötelezve se a Vf se a szingu kifejlesztésére, de mind a 2 út drasztikus előnyöket tartalmaz magában. Egy Vf-es száméra semmit se változik a játék amennyiben megjelenik egy ilyen szaki, ettől még nem kerül hátrányba, mert a többi VF-esnek se hat a szaki, viszont ha egyszer űgy dönt, hogy elég volt a VF-ből, már alternatíva lehet arra, hogy játékélményt kapjon a Vf lefelejtése után is, míg eddig sajnos a kötelező vf környezetből értelmetlen lefelejteni aa VF-et, automatikus öngólt jelent...

Meglenne végre a taktikai elem ami hiányzott. Szar vagyok portyában, akkor behúzom a kéziféket, erősítek magamon, amikor úgy érzem, hogy már jó vagyok VF lefelejt, szaki benyom, és korrekt portya csatákkal (csak akkor hat a szaki ha van is sebződés!) szépen játszhatok! Talán a VF-eseknek a legnagyobb alternatíva arra, hogy kikerülhessenek a VF spirálból? term ha ez nem éri meg, akkor meg mért zavarná a VF-est hogy van egy szaki ami szarabb mint a VF?
Aurri,

A szakiról annyi infó van, hogy úgy működne mint a csarnok, azaz:
-Ha hozol lét, akkor nem csinál semmit.
-Ha nem sebződsz, mert "alázol" (flefelé ütsz, sokkal gyengébbet ütsz, lelövöd varázslattal stb...), akkor hiába nyersz, a szaki nem hat.

Ez a szaki arra lenne megoldás, hogy a 0 lés, baromi sokat sebződös csatékat nem úgy olvasná el az illető, hogy bassza meg semmi értelme a portyázásnak, csak sebződöm, és dől be a TP Végre lenne valami ami hosszú idő után nem nerfeli a portyát, hanem támogatja!
Persze ha tovább gondolod, akkor a kreatív, gyémánt bónusz, lészívás stb hatásfokát csökkenti, amennyiben az elhozott lé nem nagyobb mint a sebződés 2x-ese, mert ez a szaki úgy is "kipótolja" a nyereményt. Viszont az azonos erősségű karakterek harcában drasztikus lé élményt pótolhat!

Tudom hogy eretnek gondolat, de én nem értem hogy mért csak a VF "negálja" a hatást a kiírásban. A játék menetét tekintve a szingu ugyan olyan hatású, az abszolút lé/tp arányt ugyan úgy eltolja vadászat közben.
Nem értem, miért negálja kapásból egy 1-es Vf a hatást, és a Szingutól függetéen? Ez olyan mintha egy megfázást és egy szívrohamot ugyan úgy besorolnánk a "beteg" kategória alá, miközben a doppingot és a testépítő "turmixokat" normál felhasználásnak tekintenénk...

Megint hiányolom a fokozatot egy lelendő fejlesztésből

Mennyivel korrektebb lenne egy hatás = szaki szintje -VF -szingu módszer? (Amennyiben a szaki maximuma 50 úgy komoly taktikai teret kapunk...)