Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2011.12.12. 14:57:23
Ma elég szar napom volt, így elhatároztam, hogy feldobom valamivel, mielőtt eret vágok.
Azt ötöltem ki, hogy közvélemény kutatást tartok, megkérdezem a gyerekeket, hogy szerintük ki/mi az a “kurva”, persze először a szülőktől kérek engedélyt.

Szülők jó fejek voltak, sok esetben megengedték, mert őket is érdekelte a válasz.

A következő eredmények születtek.

Zsófi, 6 éves

A kurva? Az egy csúnya szó amit apu mond amikor nem megy a számítógépe.

Peti, 7 éves

A kurva az egy olyan néni aki olyan bácsikkal alszik, akik nem tudnak egyedül elaludni mert félnek a sötétben.

Andris, 5 éves

A tesóm szokta mondani ezt a szót a Lilire, aki sírva fakad. Csúnya szó, azért mondják, hogy sírjanak a lányok.

Eszti, 8 éves

A kurva az az, aki nem tud rendesen parkolni, apu szerint.

Luca, 7 éves

Apa szokta mondani anyára, hogy hülye kurva, de csak akkor ha anya nem hallja… (itt anyuka elég idegesen rángatta ki a gyereket a tékából…)

Bécike 7 éves

A kurva az a fradi mert apa mindig azt mondja hogy kurva fradi kurva fradi bár nem tudom hogy mi az a fradi de biztos az is nagyon csúnya szó.

Csilla, 6 éves

apa szokta mondani mikor nézem a barbis mesét, hogy már megint ez a rózsaszín kurva vernyákol a tévében és én ilyenkor mindig sírok és anyu megvigasztal és azt mondja, hogy a barbi nem is kurva viszont apu egy köcsög. A köcsög az pedig az a váza amibe anyu virágot kap de nem tudom miért mondja ezt apának hiszen apa nem is váza.

Botond, 7 éves

A kurva az az, aki nagyon ki van festve és nincs pénze ruhára, ezért áll az út szélén és kéreget az autósoktól pénzt ruhára.

Petra, 6 éves

A kurva az egy olyan néni, aki csak este dolgozik, mert akkor jönnek haza fáradtan az apukák és ő beszélget velük. én is szeretnék majd kurva lenni. (itt anyuka hanyatt esett…)

Dénes, 4 éves.

A kurva az a szomszéd kutyus, mert hajnalban ugat és apa mérges lesz ilyenkor és azt mondja hogy megöli a kurva kutyát, szerintem a kurva az egy kutya fajta mint például a kuvasz, csak hangosabb.

Adri, 7 éves

A kurva az az, aki ilyen nagy terepjárókból száll ki és szőke haja van és csizmája és nem tud rendesen tankolni és mobiltelefonál. (mondja ezt úgy, hogy mellette áll az anyja, aki szőke, csizmában van, mobiltelefonál és a téka előtt áll a Lexus terepjárójuk.)

Karcsi, 5 éves

A kurva az a Liptai Klaudia. Apa mondja mindig mikor meglátja a tévében és anya mondja, hogy nem kurva hanem színésznő de apa azt hiszi, hogy kurva, tehát az is olyan, mint a színésznő, csak sorozatokban játszik és a fiúk azt nem szeretik.

Brigi, 7 éves

A kurva az az aki pénzért szexel, ezt onnan tudom, hogy megkérdeztem aput. De nem tudom mi az a szexelni, mert azt már nem magyarázta el.

Pistike, 6 éves:

A kurva az egy olyan néni, aki pénzért ad puszit. Anyu ingyen ad tehát anyu nem kurva.

Viola, 5 éves:

A kurva az a nagynéném mert anyáék mindig azt mondják, hogy már megint jön kölcsönkérni az a kurva és akkor megjön a nagynéném. (szülő gyereket tékából kirángat, saller repül…)

Zolika, 6 éves

A kurva az olyan néni, aki letolja a bugyiját és megmutatja a punciját, aztán elszalad.

És végül a megmondóember:
Dezső barátom, 29 éves, postás:
A kurva az az, aki azt csinálja pénzért, amit te ingyen sem.
Dátum: 2011.12.12. 09:58:12
Tseby, az agyarak adta táp a térkiforditó megjelenésével "realizálódott" igazán. Addig csak 60. szintig AF "előrehozatal" volt, innentől kezdve meg minden váltásnál több tízezer lé/ jópár AFP spórolás. Így is bitang erős a váltogatós taktika, különösen ezen az eventen...

Tartom a véleményem, hogy a rablás agyarakat nem szabad elérhetővé tenni, sajnos amik kintvannak már játékosoknál azok maradnak, d enem lenne korrekt utólag visszavenni, mint ahogy a scarásoktol se vették vissza azt a töbmillió lét annó...
- készüljön több kincstábla


Miklós kijelentette hogy ennél a sebességnél jobbra ne számíts, amit teljesen meg is értek valahol, nem csak az AL-nek kell kódolni a progit...

-160-as kincstábla fölött csak az epikusok szintjéig lehessen menni az entitással


Ez a kitétel halál felesleges, ha "normálisan" üthetőek csak az entik, fölösleges Nerf...

2. Az entitásokkal sokkal gyorsabban lehet haladni, mint az epikusokkal, amiből fél év múlva durva torlódás lesz, és akár 50-100 játékos kerül abba a helyzetbe, hogy nem kap tárgyat az entásból.


-Csak a kincstáblákkal lehet gyorsabban haladni, ölni őket sokkal lassabban lehet (3 naponta 1-et, míg epikből 3-at...)
-Eddig zavart, hogy másra nem vonatkoznak ezen szabályok, most meg az zavar, hogy lesznek akik azonos cipőben járnak majd mint te?

- ne lehessen hármasával ugrani a kincstáblákat (160-as kincstábla fölött)
- ne lehessen 3 napos tempóban haladni az entitással (160-as kincstábla fölött)


NERF

- legyenek erősítve az entitások
- szűnjön meg a csp-ből történő entitásölés lehetősége


Legyenek becsukva a kiskapuk, ebben egyet értünk
Dátum: 2011.12.11. 18:45:14
Emlékszel? Néhány játékos (ne vedd magadra! ) nem úgy tudta pörgetni a küldetéseket ahogy szerette volna, mert sokat sérültek az állatai. Erre a probléma megoldására kitaláltál egy AF szakit (másodlagos sebzés feleződik).
Miklós rábólintott, a másodlagos szakikat fejlesztő játékosok meg lehúzhatták a karakterüket, vagy mondjuk kidobtak néhány millió lét, amiből másodlagost fejlesztettek, csak hogy visszafogják az őket farmolókat, vagy legalábbis maradjon játékélményük.


Még mindig olcsóbb "sebezni", mint védekezni ellene! (A varázslatok alapsebzése "ingyen" nő ilyen szempontból (Nem kell költeni semmire, nő a másodlagos sebzés, míg a vastag bőrre költeni kell, hogy a nagyobb sebzést felfogd!), és az acsarkodás ellen a mai napig nincs védelem!)
0-ás ez az AF szakim, 20-as a sebgyógyom, és köszi, de tényleg veszem magamra...
Dátum: 2011.12.11. 11:26:57
Ha meg legálisan pakolják ki a kezeket, akkor mi bajod a dologgal? BÁRKI megteheti, akár rád is pakolhatnak!
"Savanyú a szőlő", vagy "dögöljön meg a szomszéd tehene", esetleg "a szomszéd nője mindig zöldebb" ?
Dátum: 2011.12.11. 11:24:38
Hogy juthat egy játékos akkora előnyhöz, hogy szabadon gyűjtögetheti a lét, hiszen nem lehet megverni, így a támadó kristályok ellen is biztosra mehet!


-nem kell hozzá SK...
-hidd el a KH se lesz olyan bolond hogy támadjon, csak az ai átírása jóideje csúszik más projectek miatt
-bárkit meg lehet verni ez az MFER szépsége

Hogy betonozhatja be magát valaki 500< tö-el, csak mert néhány társa abbahagyta a játékot. Kint lecengélnek, akkor már vegye valaki hasznukat?


Az általad említett eset multizás, mely ellen amúgy is fel kellene lépni, ha nem teszik. Ha meg napi szinten belép a tulajdonos, és "szarik" az egészre, de aktív, akár napi szinten többször frissíti a kezet? Na ez ellen milyen kifogásod lehet???

Nem durva ekkora előnyhöz juttatni valakit?


Hány olyan dolog van ami "extrém" előnyhöz juttat játékost? Ajánlási rendszer/barátság kristályok/extrém epik cuccok kis szinten/öskövezés stbstbstb... Ehhez képest egy segítő kéz smafu.

Nem sért ez senkit rajtam kívül?


Más nem támadja meg az SK-s tagot, ha meg ő támad, akkor úgy se kapja meg a bónuszt, azaz lekoppan rólad, azaz nincs veled szemben közvetlen előnye!

Közvetve van azzal, hogy nem kell "vigyáznia" a léjére. Transzproi szaki/scara árát megspórolta kb...
Dátum: 2011.12.11. 11:15:26
Hupsz, javítva
Prisma, semmit nem változtál...
A topik nem arról kéne szóljon, hogy oda vissza megy a sárdobálás köztetek, ami pár hozzászólás után teljesen kimeríti az érdektelenséget a vitátok kapcsán.

Magánban megírhatod a "vádjaidat", mert ez jelenleg még rágalmazásnak is gyenge
Dátum: 2011.12.11. 10:52:50
Xena ez csak rinya. Van egy rendszer ami működik, te is megteheted, hogy kezezteted magad. E helyett a rendszert akarod megváltoztatni mondvacsinált indokokkal. Ráadásul ami neked nem tetszik az kéz független dolog. Pl engem se tudnak leverni maxos ütéstávból sem...

A kéz csak azokat teszi verhetetlenné, akik eddig is igen erősek voltak, ha ők felhörpintenek egy harag italát ellened, akkor ugyan úgy üthetetlenek lesznek a szinttáv miatt, azaz azon is módosíttatni akarsz, mert neked nem tetszik? Bár lehet kéne, mert aki csak van a környékemen és használ harag italt, az ellenem itta meg De ugyan ez van a scarával is, ha a 7 célpontodból 6 scarás, akkor igen is macerás "visszütni" rájuk.

de támadásra is felhasználhatsz

Az SK tudtommal csak vádekező harcban adja a bónuszt, van valami relik amiről lemaradtam?

Amiben egyet értünk az annyi, hogy "passzív" karakterekkel feldobálni az SK-t azonos ip-ről ráadásul, na az illegális, és a rendszernek eddig is tiltania kellett volna...
Cras, bevallom egy ideje ignorálom mind Prisma mind Ariel rinyáját a kérdésben.

Az alap tézisek:
-Miklós kb 2 havonta betesz egy újabb kicstáblát
-Az epikusok úgy vannak kalibrálva, hogy kb 5 fő le tudja ölni őket
-Extrém magas szintű epikusok vannak a jelenlegi "étlapon" a karakterek szintjéhez képest. Nincs az az RPG világ, ahol ilyesmi normális lenne. Sajnos a VU világában ez az egyetlen pve elem, mellyel még életben/játékban lehet tartani a topot, mivel más elfoglaltságuk nem igen van. Ez eredményezi azt, hogy van egy öszvér epik rendszerünk, mely mesterségesen van lassítva a kincstáblák elkészülési idejével.
-Az új kincstáblák egyre durvább tápokat adnak, de "vakon" vannak belőve. Reális tárgyértéküket belőni szerintem képtelenség, mivel "lufi" karakterek mutatják most az "élre" vezető utat.
-Az AL-ben igazságtalanság érzetet kelt, hogy ők nem haladhatnak az entitásokkal, mivel egyszerűen nincs elég kincstábla, míg mások több tucat szinttel elrohanhattak ilyen téren a szövetségükhöz képest, ezzel "élvezve" az AL által kivert "tápot". Szerintem teljesen jogosan teszik fel a kérdést, hogy a porgram miért diszkriminálja őket, miért csak nekik van "nerfelve" az entitásozás? Az egy másik dolog, hogy a "dögöljön meg a szomszéd tehene" elv alapján nem "javításért" sírnak, hanem NERF-ért másoknak. Személy szerint ezt kifejezettem nem tartom korrekt hozzáállásnak.
-Az Entitások ütési rendszerében volt 1 kiskapu, mely hatására túl könnyű volt leverni az entiket, ez be lett csukva (aurasebzések). (Bugjavítás esete, messze nem NERF...)
-Az Entitások továbbra is "kiskapuzhatók" az egy varázslat körös csp-s darálással. Term ezen értelemben is elhangzottak javítási ötletek, Miklós majd dönt. (Alapvetően enti regen növelések ájulás esetén.) Ez már nerf szagú dolog, de józanul belegondolva megint csak a rendszer egyik hibája, mely abból következik, hogy gyógyulunk, ha beájulunk. Ezen hatást a "leveretési" óvintézkedés miatt van bent. Továbbá a rendszer hibája az is, hogy a csp nem hogy nem érték, hanem fölös erőforrás, így senkit nem érdekel, ha a több 10k gyógyításért kidob egy csp-t.
-Végül van egy olyan dolgunk, hogy extrém tárgyelőnyt lehet felvenni alacsony szinten, mivel a szint*2-es epikkincs korlát annó el lett kalibrálva. Miklós hozott egy döntést, aki meggyőzi róla, hogy ezen utólagosan módosítson az végrehajtja a lehetetlen küldetést szerintem Kit érdekel 1-2 játékos akinek ez megvan, ha a többiek entiből ezt úgy se tudják a kiskapu zárások után ezen előnyt pár szint múlva elvesztik, és onnan mindenkire vonatkozik a limit? Valamint ha a szövi kiverte nekik, akkor had örüljenek a kincsnek...

Kb ennyi, amit én látok jelenleg a dologból, valamint hogy van 2 szájkaratésunk, aki szarráoffolja a témát...

Mit kellene?
-betenni PvE elemet, hogy az AL ne csak az epikuson élvezkedhessen
-"realizálni" az enti ütést a kiskapuk bezárásával (első lépcsőn túlvagyunk a bugjavítással, második lépcső folyamatban)
-szarni az egészre, és JÁTSZANI
Dátum: 2011.12.09. 23:34:04
Picit zavaró, hogy az eh alapból 105-ön van, amikor a maximuma 65 Rámentenél az excelre 65-el?
Amúgy neked is 108 környéli összesített LÉ/TP jön ki...
Dátum: 2011.12.09. 19:22:39
Pont ez a probléma az agyarral, hogy "ingyen" szerezhető nyers táp volt. Összesen mondjuk van 6 db kint a játékosoknál, amiből jó ha 1-et tud valaki használni. Ez bőven belefér az ij hibahatárba.
Yamagami pl pont nem használja szerintem, csak dísz a karlapján...

Jah ha nekem nem tetszik, ezért ne kerüljön be lenne a szitu, akkor sok dolog nem így működne ahogy működik! Szerencsédre nem én vagyok a játék üzemeltetője
Dátum: 2011.12.09. 18:21:45
A kiírtuk, nem vonjuk vissza marketinges hiba eredménye volt a nyári talin, hogy pár leleményes játékos megszerezhette. Remélhetőleg a jövőben nem lesz ilyen baki...
Dátum: 2011.12.09. 18:01:26
A csaták eredménye 0 LÉ, majd az event ad neked jutalomként (mintha EH-s lennél) valamennyi lét VF-esként.
Ha EH-s vagy akkor az EH jutalmat is megkapod párhuzamosan az event jutalommal.

Azaz ha vesztes csatád van, akkor nincs LÉ veszteség, de ha nyersz akkor kapsz lét a csatákért.
Elég komoly kimutatásaim voltak rá annó, íme:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,624.440#hsz452
Dátum: 2011.12.09. 17:55:19
Na ezt ne...
Az agyar a legelfuseráltabb nyers táp amit be lehetett tenni mint ötlet, SEHOGY nem szabad, hogy elérhető legyen a jövőben.
Tudom hogy a térkifordítósok most keresztre feszítenek gondolatban, meg a V5-ös 60. szint alatti emberek, de a rablás agyarak maradjanak megy egy elhibázott relikvia mementójának!
Dátum: 2011.12.09. 14:28:23
Cras, nincs sebgyógyom (20-as van entihez), nincs projekcióm (0-as van), krit varim amúgy sincs, krit ütés meg úgy is kell a küldihez, azaz semmi köze az SK-nak hozzá. (Erre nem is ad bónuszt.) Lazán toltam 1 milkás táborozásokat napokon át, néha állatok nélkül is. Sose volt rajtam segítő kéz...
Sőt jelenleg nem volt olyan, hogy segítő kéz/láthatatlanság miatt ne támadtam volna meg valakit

Amiben egyet értek az az, hogy egy ip-ről adogatni a segítő kezet saját magamnak az "elkért" accal, vagy hónapokig ülni SK hatása alatt az nem túl korrekt kivitel.
Az entitás kapcsán problémaként merült fel, hogy lehetne használni. Ezért lett betéve, hogy az emberek visszagyógyulnak, de hogy ez a gyógyulás ne legyen "ingyen", ezért van bent a -1 csp. Ennek semmi köze nem volt az eredeti helyzetben a "tápoláshoz" ilyen téren, ezt ne felejtsük el most sem.

További cél volt az entitások terén, hogy "létfontosságú" epikus tárgyak hiánya ne legyen drasztikus hátrány a játékosoknál. Ezért ha valaki Entizik, akkor meg tudja szerezni a szövi segítsége nélkül is a "major" tápot.

Ezt most egyesek kifordították, és arra használják, hogy folyamtosan 3-asával lépkedve drasztikusan nagyobb entit ölnek, mint a szövetségük. Az AL szemét ez csípi, mivel ők nem tehetik meg, mivel fizikai korlátként tornyosul előttük a leprogramozott tárgyak mennyisége. Mivel Miklós úgy gondolja, hogy 3-5 emberre vannak tervezve az epikek, ezért teljesen normális az, hogy egyedül nem ildomos leverni drasztikusan nagyobb entit, mint amekkora a szövi epikusa. Azaz amíg a rendszer lehetőséget ad erre, addíg sajnos el van kalibrálva Miklós eredeti elképzeléséhez képest.

Ha valaki egyedül le tudja verni az entit, akkor az epikust is nem?

Nevezhetjük nerfnek, de ez valójában hibajavítás, hogy valamelyest helyre pofozódtak az entik. Szerintem egy kiskapu van, amikor 1 varázslat körre mahinálva 16%-ról támadva kupánvágom egy magas spellel az entit, és szépen lassan lefaragom.
Minden más esetben extrém egészség/időráfordítás kell ahhoz, hogy érdemi időn belül entitásozni tudj!

Az ilyen extrém bonyi kódok mint amit Vikos javasolt tuti nem kiszámíthatóak "common" embereknek, ráadásúl sok programozást/debug időt igényelnek, nem beszélve a BUG lehetőségéről.

Ennél egyszerűbb az, hogy amennyiben beájulsz, úgy visszagyógyul 100%-közelharci körök*25% ép-t az entid az okozott sebzésedből+a sima regenje. Azaz aki 4 közelharci körig eljut, az már komolyan entizett, és nem kiskapukat keresve trükközött.
Auri, picit gondolkozz programozóbb szemmel...
Te akarsz egy valag új tárgyat, 2 lépcsőset+dupla kombót a tárgy működésére. A rendszer mi alapján döntse el, hogy milyen graduvá alakul pl?

Nézzük egy picitt a számok/megvalósíthatóság oldaláról a dolgot:
Egy sajtolásra "nevelt" állatnál előbb utóbb veszel rá egy gradut, azaz valamikor definiálod milyen "kategóriába" kellene esnie az esszenciának. Valamint a +tp-s cuccot le kell cserélned gradura, ami további klikkelés, odafigyelés, idő stb.

Innen egy logikai lépés az, hogy ne új állat felszerelésben gondolkozzunk, hanem a graduátumoknak adjunk + hatást ha az állat 20. szint alatt van (a 40-ről szó nem volt, és szerintem bilibe lóg a kezed ).

Mi a legegyszerűbb megoldás egy ilyen hatás berakására? Relikviák... Azaz ha van nálad egy bizonyos relikvia, akkor a graduátummal rendelkező állataid +x TP-t kapnak.

Itt felvetődik a következő probléma ami a finanszírozást érinti. Valaki egyszer megvesz egy relikviát, onnantól nem kell költenie a +tp-s cuccra? Na ez az üzleti modell tuti nem megy át!

Nézzük mi van jelenleg:
A legegyszerűbb eset az, hogy valaki +6 tp-s tárgyakat vásárol (akkortól van ism. küldi), ekkor a blöki kennelben 4-7-10-13-16-19-22 (Éppen ezért ne 20 hanem 22. szint legyen a "korlát") szintre lép 48x7 óra alatt, azaz egy hónap alatt egy állat helyen 2 blöki felszerelést kell vásárolni. Ahhoz hogy "normálisan" lehessen pörgetni a küldetéseket 8 blökit tartunk "vágóhídra", azaz havi 16 tárgyat veszünk. Természetesen felszerelés bérlettel tesszük ezt, és a +6 TP-s cucc így 5 őskővel is 80 őskő havonta. (Term vannak csúszások, nem odafigyelések, nem optimális kennel stb, azaz ennél valamivel kevesebb...)

Nézzük ezt üzleti szemmel:
-Ahhoz hogy valaki ne tudjon "ráülni" a relikre, meg kell oldani hogy ciklikus legyen a relik, azaz havonta "eltűnik". (Sajnos egy újabb esemény figyelést igényel )
-A relik árát úgy kell belőni, hogy megérje megvenni, ha már lekódolták, valamint ne legyen óriási bukta, és vegye figyelembe a realitást, hogy az emberek nagyon kis része tudja full optimumon járatni a kennelezést. Azaz 80-as elméleti helyzet mellé egy 50 ősköves ár már ésszerű, de reális gesztus a +6 tp-s relik áráért.
-Mivel több + tp-s tárgy van, így több ilyen relik kell, mindnek arányos őskő költségű árral.
-Mivel több relik van, így egyszerre csak 1 fajta lehessen a játékosnál, hogy ne lehessen kommulatív bónuszt összehozni. De ha valaki szintet lép, akkor válthasson jobbra, azaz amennyiben megveszel egy ilyen reliket, akkor az előző eltűnik... Ebben az esetben az is meg van oldva, ha csak a timer "frissítése miatt vesz valaki újabb, de azonos reliket.

Összefoglalva egy "reális" javaslat így nézhet ki:

-Új relikviák kerülnek a lélekkufárok portékái közé, melyek megvásárlástól számított 1 hónapig vannak a karakternél.
-Amennyiben megvásárolod valamelyik relikviát ezek közül, úgy a vásárlás pillanatában már nálad lévő azonos/hasonló relikvia megsemmisül.
-A relikviák hatása az, hogy amennyiben van graduátum egy állatodnál, úgy 22. lépett szintjéig a relikviának megfelelő +tp-t kapnak az állataid fejlődés közben.

Konkrét relikvia ötletek:
65. szintre +6 TP-s kb 50 őskő
80. szintre +8 TP-s kb 60 őskő
100. szintre +10 TP-s kb 80 őskő
120. szintre +12 TP-s kb 80 őskő
130. szintre +13 TP-s kb 80 őskő
145. szintre +14 TP-s kb 80 őskő
stb.
Dátum: 2011.12.08. 12:35:16
Ez meg demagógia...

Aki láthatatlan/SK-s azt NEM vagy köteles megtámadni (Látszódik a portya listán!). Egyszerűen semmilyen előnyt nem ad a segítő kéz, csak a bejövő támadások számát csökkentheted vele. Ettől lét még nem termel, erőforrásod se lesz jelentősen több.

Az, hogy a KH jelenleg megtámad még segítő kezes játékosokat meg KH ai kérdése, melyen amúgy is folyamatban van az állítás lassan 4 hónapja, csak sose jut idő rá
Dátum: 2011.12.08. 12:32:04
Idézet: Viszok009 - 2011.12.07. 15:46:13
Persze ez már egy másik nerfrelenne szükség (mert a láthatatlanság még mindig ratyi, nem 10 tö kéne, hanem min 10%)


http://vegzetur.wikidot.com/lathatatlansag

Khm... Tudod te mit csinál a láthatatlanság amióta erősítve van?

10+szinted/10+szinttáv*4 ez 100. szinten csak 8 szintről támadva laza +52 tul fajtánként, ráadásnak a sebzés is megnő 20+szint/5 %-al, azaz 100. szinten +40% vari/közelharci sebzés!

Lehet hogy alacsony szinteken a láthatatlanság nem ad "extrém" védelmet, de nem is lehet az a célja, hogy aki beül láthatatlanul, az totál sérthetetlen legyen, arra ott van a katakomba