Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Én meg azt javaslom, azt gondold át, mivel jársz jobban. Ha pontosítást igényel némelyik válasz, és helyesírást kapsz rá, hogy javíthasd; vagy ha rossz válasz értékelést kapsz rá, és bukod a kérdésjogot?
Nem, most már van jó kezekben. És nem tudom mennyire megnyugtató, e gőzerővel folyik a takarítás, hamarosan törölve lesz minden régi szemét az adatbázisból, az adminok már az ajtóban toporognak, hogy megkapják a belépési engedélyeket az adatbázisba.
Valóban erősen offtopic, de muszáj válaszolnom.

Én kérek elnézést a magam és játékostársaim nevében, akik egyfelől a néptáncokban sem vagyunk otthon, másrészt Erdélybe sem sikerült még eljutnunk. Így bármilyen mélységesen elítélendő, de efféle témákban csak az interneten fellelhető anyagokra tudunk hagyatkozni, amennyiben szeretnénk megtisztelni azzal a kérdés feltevőjét, hogy nem találomra bökünk.
Mi az, hogy kétségbe vontam a szavahihetőséged? Ezt kikérem magamnak! Direkt leírtam, hogy nem vitatom a gyimesi kiejtést. Nem is vitathatnám, hisz nem ismerem.

És azért álljon már meg a gyászmenet! Az erdélyi viszonyokat valóban nem ismerem, de a Felvidéken több barátom is él, megfordultam néhányszor arra, egy minimális ismeretem van róla, milyen az, mikor az ember külföldön van saját otthonában. A politikai viszonyok nagyon nem ide tartoznak, ennek az egésznek semmi köze ahhoz, hogy Erdély már nem Magyarország.
Te most tulajdonképpen ugyanazt csináltad, mintha egy szegedi ember kikérte volna magának, hogy a reggelt azt röggelnek kell írni, és mindenki hülye és tiszteletlen aki a tankönyveknek hisz.

Sajnálom, hogy politikai töltetet éreztél ki egy egyszerű tájszólás - nyelv ellentétből, és azt is hogy elhagyod a fórumot, de ez a mentalitás nem is hiányzik ide.

Tisztelettel ↓
b) Tánckincsük másik részét a kárpáti és moldvai román anyagból kölcsönözték. Ezek kötött szerkezetű nyitott vagy zárt lánctáncformák: héjsza, régi héjsza, tiszti héjsza, kerekes, korobjászka, békási ruszka, csúfos stb.


Ez pedig a Magyar Néprajzi Lexikonból való. És most direkt megnéztem, guglin az első három oldalon nem látni olyan weboldalt, ahol nem héjszának írják (vagy nem azért hejsza mert az író nem használt ékezetet).
Nem vitatom, hogy a Gyimesekben hejszának ejtik, de a határon innen akkor is héjszának hívják. Legalábbis a hivatalos források szerint. Márpedig mind az értékelők, mind a játékosok ha nem tudnak valamit, akkor a hivatalos forrásnak hisznek.
Valóban kicsit kusza a mondat. Mivel a film kapott Oscart, így valóban az az alany. A kérdés viszont az, hogy melyik rendező, nem az hogy melyik film.
Dátum: 2009.08.09. 14:55:45
Ha eladod azt a varázslatot amibe beletetted, akkor visszakapod. Vagy akkor is, ha ebbe a varázslatba egy másikat teszel.
Dátum: 2009.08.08. 10:13:46
A rossz kérdéseket a Kvíz 4. topicba légyszíves!
Dátum: 2009.08.08. 10:00:00
Kőmíves Kelemen



Magas Déva várát építeni kezdték,
Annak életügyét semmibe se vették,
Amit reggel raktak, estére leomlott,
Amit este raktak, reggelre leomlott.


Tizenkét kőmíves azt a törvényt tette,
Melynek felesége hamarabb jön ide,
Rögtön megfogassák, s bedobják a tűzbe,
A szép fehér hamvát keverjék a mészbe
...


Ezt nekem még kötelező volt megtanulni irodalomból. Manapság nem?
De a kérdésben elférne egy utalás rá, hogy a műben, mert nem egyértelmű.


Ja, és nem lehetne a vadászatkör végén, egyben beküldeni az összes problémás kérdést?
Bonca helyett mindenképpen egy másik Bujtor film, rossznak én valami régebbit tennék be inkább.
Mondjuk a két válasznak Sándor Mátyás / A kőszívű ember fiai és A Tenkes kapitánya.
Idézet: Viracocha - 2009.08.07. 19:29:34
Sziasztok! Szeretném megkérdezni mi volt itt a helyesírási hiba!? Hol található Maud királyné földje?

Himalája
Anktartisz
Kína
Pireneusok


Azt Antarktisznak hívják.
A felkiáltójeles válaszokat nem szeressék az adminok, ilyenért nem egy ember törlést is kapott már. Mivel jelen esetben a film címében van a felkiáltójel, és nem is az a helye válasz, nem állt fenn a szándékos megjelölés gyanúja, de jónak így nem jó.


és nem vagyok benne biztos, hogy a helyes válasznak nem lenne jobb egy magyar film
Dátum: 2009.08.05. 21:15:31
Látom nem érted a hasonlatot. Te raktad őket egy pályára Idézlek:
Idézet: Blazek - 2009.08.05. 20:00:58
meg az, h csak portyakari nyer bajnokit egy bizonyos szint alatt.


Tökéletes a példám. Akkora random az életben nincs, hogy egy vadászatra specializált karakter legyőzzön 6-8 olyat, aki pvp-re szakosodott. Mondjuk úgy, hiába tud magának élelmet szerezni, ha a másik orrbaveri, és elveszi tőle. Na vajon melyik nyer?

Alacsony szinten hatalmas lemaradást eredményez átmenetileg, ha a játékos a bevételnövelő vadász képességekre koncentrál. Teljesen egyértelmű, hogy aki ezekre nem költ, sokkal jobb.
Dátum: 2009.08.05. 20:16:29
Azért valljuk be, vicces lett volna a Colosseumban is, ha mondjuk egy egyszerű halász simán legyőzte volna a torna összes harcedzett, napi szinten a fegyverforgatást gyakorló gladiátorát.
Dátum: 2009.08.05. 19:39:44
A játéknak semmi baja, próbálj másik böngészőt.
Dátum: 2009.08.05. 17:54:54
Egy alacsony szintű tag hosszú távon sokkal nagyobb előnyt meríthet egy nagy szöviből épületbónuszok nélkül, mint egy kis szöviből, aminek fel tudja tölteni a kútját. A tapasztalatot, amit egy régi, nagy szöviben át tudnak adni neki, nem pótolhatja semmilyen épületbónusz.
Dátum: 2009.08.05. 17:49:57
nem feltétlen

egy két szerencsepont nem a világ, és ha mindenki kilép, a kincspont nullázás sem okoz hátrányt a többiekhez képest
Csak egyetlen kérdés. Ki indította a háborút?
Dátum: 2009.08.05. 16:13:30
Ha kikapcsoltad a mentort, nem lehet visszaállítani. Ezért is kérdez rá, hogy biztos ki akarod-e kapcsolni.
Naa! Ki tudod te azt logikázni! Csak kicsit gondold át amit annó töriből tanultál a városállamokról
Dátum: 2009.08.04. 21:03:24
vagy inkább javítandó, hogy ne nulla legyen a szó közepén, nem?