Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2008.12.28. 13:12:35
Szervusztok!

Idézet: Dell - 2008.12.28. 12:22:21
Az alábbiak közül meik nem rágcsáló???

egér
patkány
nyúl
kutya


Automata 'ly' eset az 'ei' miatt? Ez nem elgépelés...amúgy pedig:

törölni. A nyúl és a kutya sem az.


Egy kiigazítást azért tennék: A nyúl bizony rágcsáló... tehát a kérdés jó, a helyesírás miatt meg meg kell harapni a kérdésírót.
Dátum: 2008.12.28. 12:56:39
Szervusztok!

Masterv: Ezek a kérdések tetszenek nekem... kivéve tán a focis faggatózások. Lehet persze, hogy elszabtam volna őket, a Berill-csoportot szinte biztosan. Ezzel együtt szomorú leszek, ha az a komoly kérdés kiesne, és bekerülne helyette egy ma divatos szemét.

Én a filmes kérdéseket köpködöm a gép előtt, nem tekintem idevalónak azt, hogy a stáblista melyik helyén ki szerepel. Nagyon ismert filmek esetleg... de közülük is csak a leghíresebb személyek: Főszereplők, rendezők, nagyon híres operatőrök. Nem több, és főleg nem a mai amerikai sablonfilmek szereplői. Mégis dögivel vannak ilyen kérdések. Kezdjem el őket kiírogatni, hogy speciálisak?

Jegyezd meg, talán emlékszel is rá: Nem az a speciális, amit te nem tudsz, hanem az, amit egy átlagos, az oldal profiljával legalább részben átfedő érdeklődési körű, középiskolai képzésben részesült ember nem képes megválaszolni.
Ez hátrányos az ifjabb játékosokra, de nekik legfeljebb annyi hátrányt okoz, hogy eleinte, amíg meg nem tanulják, pár kérdéssel kevesebbre kapnak bónusz LE-t.

Amennyiben pedig nem tetszenek a kérdések, nem kötelező indulni a kvízolimpián, a rendes kvízkérdések, a vadászat során összeszedheted a netes segítségeket.
Dátum: 2008.12.28. 12:37:46
Szervusztok!

Mortimer, nem nagyon hiszem, hogy van olyan játékos, aki egyszerre portyázik és vadászik, valamelyiket mindenki előnyben részesíti. Ráadásnak az alaphelyzet az lesz, hogy ugye fel kell gyűjteni a pontokat, és el is használni, de úgy, hogy sikerüljön kihozni belőle egy bizonyos értéket. Ez egyszer poén, van ilyen küldetés, hogy legyen pontosan valamennyi LE-d. Ez megoldható küldetés, de az, hogy egész nap ott ülj a gép előtt, óránként portyázva, hogy pont hússzal legyen kevesebb PP-d, és utána precízen hússzal kevesebb CsP-d is... ami ugyebár folyamatosan növekszik... hát, nem lennék a programozó, és Miklós helyében, ami csuklásrohamot ők kapnának. :-D
Dátum: 2008.12.28. 08:10:35
Szervusztok!

A mai termés:

Melyik épület tudja átalakítani őskővé alélek energiát?

Palota
Energiakristályosító
Citabella
Mágustorony

Citadella, a lélekenergiát, s az az őskő sajnos kiégett.

*

Hogy irják helyesen?

adidas
aidiasz
abdias
adiasz

Reklám, és ráadásnak ugye tulajdonnév, mert márkanév. Egyik sem helyes tehát.

*

Legális-e petárdát használni?

persze
nem
ki tiltja meg?
nem érdekel ha nem látják

Az ilyen hozzáállású embereknek szoktam kívánni, hogy a kezükben robbanjon… :-( Főleg a két alsó válaszlehetőségre vonatkozik…

*

melyik cápa faj a leggnagyobb?

cet cápa
bika cápa
macska cápa
nagy fehér cápa

Mondatkezdet, cetcápa, bikacápa, macskacápa, cápafaj, legnagyobb.
Dátum: 2008.12.28. 06:03:09
Szervusztok!

INf3rNo2: Nagyon remélem, hogy ekkora marhaságot nem tesznek be küldetésnek, megoldhatatlan lenne. Ehhez ugyanis nagyon komolyan kellene portyázni ÉS vadászni egyszerre, ezt pedig senki nem teszi, főleg nem úgy, hogy tudatosan nem használja a taktikájához szükséges LE-szerzési módszert, hogy felgyűljön.

Legalább annyira teljesíthetetlen, mint a legyen 10 döntetlen harcod küldetés.
Dátum: 2008.12.27. 12:37:50
Szervusztok!

Brutal: Az így semmiképp sem jó, napi két-három Őskő rengeteg... 100 helyes kvízkérdésért egy őskő már meggondolható, de azért ne termeltesd már ilyen gyorsan...

A többi szerveren is be lehet akár vezetni, talán segítene kicsit a nem prémiumos játékosokon, ha 200 helyes kvízválaszonként egy Őskövet kapnának. Így futná nekik egy-két fókuszkristályra, vagy állatfelszerelésre, de komoly előnyt nem tudnának felhalmozni belőle, pont a felszerelések ára miatt.
Dátum: 2008.12.25. 08:42:34
Szervusztok!

Na, a mostani termés, amíg utolértem magam... :-D

Ki volt az utolsó magar király?

III. Károly
II. Károly
I. Károly
IV. Károly

Elgépelés történt, magyar az a magar.

*

kinek nincs "szuperképessége" a felsoroltak közül ???

superman
batman
spiderman
küklopsz(x man ből)

Ejnye, megtanulhatta volna a kérdésbeküldő, hogy tulajdonneveket és mondatokat nagybetűvel kezdünk… és nem tenyerelünk az írásjelekre.

*

Hány évig uralkodot Mátyás király?

2
15
32
60

Uralkodott.

***

Ezenkívül minden játékosnak és adminisztrátornak áldott, békés karácsonyi ünnepeket kívánok!
Dátum: 2008.12.24. 07:57:47
Szervusztok!

Ne várd, hogy valódi lesz, az ajándék Őskövek nem változtatnak kiégettet valódivá.
Dátum: 2008.12.23. 13:10:43
Szervusztok!

Idézet: Kocos - 2008.12.23. 13:09:08
Idézet: Rius - 2008.12.23. 11:32:01
Vagy regenerálódunk a csatában szint ÉP-t körönként.


Erre lesz szakertelem.


Kócos, honnan tudod? És mikor? *kapkod a képesség után :-D*
Dátum: 2008.12.23. 13:08:33
Szervusztok!

Josid: Ha igazad van, az tényleg irdatlan nagy kitolás. Így is klasszisokkal nehezebb ingyenes cuccokkal játszani a pénzeszsák időmilliomosok ellen, így a küldetések is be fognak ragadni.

Mondjuk, pont a szintlépős feladatra tároltam be egy második állatot, hogy gyorsabb lehessen... bár zafírként nagyon hiányzik az ultrabrutális védelem. (Pont a defenzivitása miatt választottam a hordát.) Bármely más játékban lehetnél jobb a fizetősöknél, itt szinte a zseton játszik a játékos helyett, akkora a tárgyak közt a különbség. Ez utóbbit valamelyest lehet ellensúlyozni, de olyan a helyzet, hogy a prémiumos könnyű, az ingyenes játékos szupernehéz fokozaton kénytelen játszani.

Haladni persze lehet... de jóval több bosszúság éri azt, aki komolyan veszi a kiírást, hogy ingyenes a játék.
Dátum: 2008.12.22. 07:09:58
Szervusztok!

A mai termésem:

Mivel nem foglalkozik a genetika?

állatnemesítés
növénytermesztés
hibridek előállítása
mutáció

Nyűgös a dolog, mert azért létezik olyan növény, amely a genetikai kutatások nélkül létre sem jött volna… A transzgénikus növényekre gondolok, ezek létrehozásához pedig szükséges a növénytermesztés, ahogy az állatnemesítéshez is az állattenyésztés.

*

Melyik volt az első éjszaka rendezett nagydíj a Forma 1-ben?

Maláj Nagydíj
Magyar Nagydíj
Bahreini Nagydíj
Szingapúri Nagydíj

Kéne egy évszám mögéjük…

*

(2x+3)*2=4 x=?

3
5
-1/2
-4

Nem nehéz, de azért tömegével vannak már… és nem jól van megfogalmazva, összemosódik a kérdés az egyenlettel.
Dátum: 2008.12.22. 06:29:28
Szervusztok!

Idézet: Tosca - 2008.12.22. 01:32:44
Ehhez én csak a következőt tenném hozzá:
ezzel a módszerrel tudjátok csak szűrni, hogy ki multikarakterezik, ezzel nincs is semmi bajom. Csak attól félek, hogy én ok nélkül leszelk ennek az áldozata, leírom miért: Én a szövetségemből több embert személyesen is ismerek, és elég gyakran találkozom is velük. Ha összejövünk 4-5-en, több órára, előfordul, hogy fellépünk a karaktereinkhez (mindenki a sajátjához,mind2 világban), de nyilván ugynarról a gépről... Ez a ti szemszögetekből úgy néz ki hogy 1 címről több karakterhez is léptek fel...

Csak érdeklődésként (mert erre max. a ti tapazstalatotok alapján kaphatok választ): előfordul, hogy baráti összeröffenések miatt én is vlmikor "fennakadok a hálón"?


Ennyire ne félj, nem harapnak. Ha nem naponta jártok össze különböző helyeken, hanem mondjuk szombatonként, akkor a logokból látszani fog, hogy a karakter gazdája milyen IP-ről játszik, a többi a vendégség. Ha minden nap összejártok, azért nem biztos, hogy jó tipp lesz így játszani, a logokban csak a belépés ténye szerepel, az oka nem.
Dátum: 2008.12.22. 06:16:55
Szervusztok!

Idézet: Wandam - 2008.12.21. 21:33:55
A "Süsd ki a lélekutat" küldinek nem lesz akkor valami másik alternatívája?


Van alternatívája, 100 kvízkérdésre kell válaszolni helyesen.

Módosítás: Ha nem, akkor is kell, hogy legyen, és a szöveg megfogalmazásában benne kell legyen, mert ha nem, akkor az fizetőssé teszi a játékot, mert csak prémiumosok használhatják a Lélekkút kisütését.
Szervusztok!

Iq minusz: A kérdésed rossz. A kérdésedre a válasz 1, mert a Február az egyetlen 28-napos hónap, kivéve szökőévekben.
Ha úgy tetted volna fel, hogy "Hány hónapban van legalább 28 nap?", akkor lenne helyes a válaszod. Így persze valószínű, hogy primitív, vagy hasonló megjegyzéssel dobáltatnák ki.
Szervusztok!

Ha már kérdeztétek: A Világépítők közé tartozom, még nem építettük fel a Béke csarnokát. Én remélem, hogy felépítjük... de a véleményem csak egy, és nem is a vezető a vélemények közül, a társaimnak is komoly beleszólásuk lesz.

Szerintem ez olyan helyzetet teremt, hogy stratégiát lehet majd rá építeni, akár mellette, akár ellene akartok harcolni. Két napja jelent meg csupán, még nem tudni, milyen hatása lesz a játékra.
Dátum: 2008.12.19. 07:37:04
Szervusztok!

Mai termés:

Melyik igaz az alábbiak közül?

Ha ide kattintasz +10% LE-t kapsz
A kutya nyávog
A bölömbika emlős
Az autó tud repülni.
Primitív, törölni kéne.

*

Melyik focicsapat nyerte a bajnokok ligáját 2008-ban?

Ac Milan
Chelsea
Man.Utd
Real Madrid
Helyesírási hiba, mert AC Milan, a Manchester nevét teljesen ki kellett volna írni… amúgy meg sokadik focis kérdés.
Dátum: 2008.12.19. 06:51:13
Szervusztok!

Idézet: Gallow - 2008.12.19. 05:15:49
Átvettem a jó kérdésért járó lélekenergiámat, meg is kaptam, de ott maradt a gomb. Rányomtam, eltűnt, és megint megkaptam a lélekenergiát. Tulajdonképp megérdemeltem, mert 7 kérdésemet értékelték rossznak, és ebből 6 teljesen biztos, hogy jó volt, de azért gondoltam, hogy szólok. Feltételezem ez nem egy szándékos kárpótlás volt. (Így plusz 855 lélekenergiát kaptam.)


Én azt hiszem, hogy a két bónusz lélekenergia a leállás miatti kárpótláska volt, tudatosan kaptad.
Dátum: 2008.12.15. 09:21:25
Szervusztok!

Ma csak egy akadt, amit nem jelzett más:

Melyik a legsulyosabb?

1 kg vas
2 kg vas
1 kg alma
1 kg pihe
Primitív, ha nem esik ki 100%-on, akkor törölni kéne. Amellett nyelvtani hibás is, legsúlyosabb hosszú ú-val írandó.
Szervusztok!

Elnézést az offért, de ezt nem hagyhatom szó nélkül.

MateusGrandus: Az a gond a guglizással, hogy elméletileg nem lenne szabad használni, legalábbis nem lehetne szükség rá. Azzal, hogy öt percet adnak gondolkodni, elérték, hogy egyszerűbb logikai kérdések, esetleg matematikai számsorok következő elemei is kiszámolhatóak lettek, illetve van idő meggondolni, hogy Petőfi Sándor milyen címmel irt verset, "István öcsémhez", vagy "Pista öcsémhez" címmel. Ebbe belefutottam, majdnem el is szúrtam, de volt időm javítani Gugli nélkül is, a csalfa Wikiről nem is beszélve.

Ha valakinek az kell a jó válaszhoz, hogy kereshető legyen, inkább azt ajánlanám, hogy csökkentsük le a válaszadási lehetőséget harminc másodpercre. Igaz, így egy csomó logikai kérdés kiesne, de megszűnne az, hogy "Kiguglizható, tehát jó kérdésemet törölték, ez disznóság!", illetve ennek keményebb megfogalmazásai.

Az is igaz, hogy nehéz lenne kimásolni, és javítási ötletet adni a kérdésekhez ennyi idő alatt, tehát kellene egy hibás kérdés jelölőmező, és utólag kéne indokolni, akkor már forrásokkal. (A Wiki egyedüli forrásként nem jó, mert szerkeszthető, tehát több téves adat lehet benne.) Ehhez persze Hatsepsut egyedül nem lenne elég, mások is kellenének, ez kitárgyaltuk már, sajnos nemigen megoldható, pedig hasznos lenne.

A hiányos, és téves ismeretek pedig pont akkor derülnek ki, amikor ordít az ember, hogy ő pedig biztosan tudja, hogy A a helyes válasz, de B-t jelölt valaki. Fele-fele arányban téved ilyenkor a kérdésíró, és a kérdésfeltevő, ráadásnak a keresőszó sem mindegy, mert különböző sorrendben kerülhetnek elő a linkek, és máris nem kereshető ki öt perc alatt az adott kérdés. (A szándékosan vagy véletlenül elszabott kérdésekről nem is beszélve.)
Dátum: 2008.12.14. 13:43:10
Szervusztok!

Roseprincess: A kérdés adataiból kiindulva valóban kétféle kanyar van: jobb, és bal. :-D