Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Szervusztok!

Ryanthusar: Jelen pillanatban még egyetlenegy kvízadmin, Hatsepsut képes az adatbázisban rákeresni a kérdésekre. A többi kvízadmin az adatbázis 10, legfeljebb 15 százalékának ismeretében, és az általa visszautasított primitív kérdések emlékében bízva tud értékelni. Bőven előfordulhat, hogy két beküldéskor két különböző kvízadmin értékelt, és a második már találkozott ilyen kérdéssel.

*Utána elvonul kukoricára térdepelni, mert nem tűnt fel neki a Kócos által említett logikai hiba.*
Dátum: 2009.08.03. 11:18:28
Szervusztok!

Quint: Nem vitatom, hogy speciális. A reggeli adagban is kihajíttattam pár ilyesmit, bár szerepjátékos vagyok.
Szervusztok!

Igen, az időzőjel felesleges, és én hektopascalnak írnám. Ezügyben nézz azonban meg egy helyesírási szabályzatot, talán a neten is fenn van. Lehetséges, hogy az általam használt a régebbi szabályok szerint helyes.
Dátum: 2009.08.03. 09:03:01
Szervusztok!

Kócos: Most sasoltam meg V1-en, és érzésem szerint a második vonal az pont kiesik a legfelső kategóriából.
Ha persze te első vonalnak az első négy-öt játékost tekinted, akkor igen, belekeverednek a szórásba, ám mivel nekik amúgy is Sharpáékkal kell együttélni, akkora ráfaragást nemigen jelenthet.

A saját elképzelésem szerint így az első három oldalon nagyjából 16 karakter lenne egy-egy csoport, de az első kategória, Sharpáék kivételével három szinten belül vannak, tehát a kisebbek is nagyobb eséllyel indulhatnak.

Ha a létszámot 32-re vennénk, akkor kettesével összeállnának a kategóriák, és az a helyzet állna elő, ami eddig volt: fixálódnának a győztesek. Lejjebb persze, ahol a nagy többség van, mindkét változat, még a 32-es is eléggé beszűkítené a kategóriákat ahhoz, hogy ne legyenek sokszintes különbségű csaták, ahol a kisebb karakternek egy hangyányi esélye sem lenne. A kategóriák szűkülése miatt pedig a legtöbb pók, ha a medál darabja +1 szintet jelentene, idővel feljebbcsúszna, akár több kategóriát is, és a helyén versenyezne.

Igen: itt van az, hogy a top és az átlagjátékos más játékot játszik, más körülmények közt. A szinthuszárok, és a másodvonal (főképp a szinthuszárok törlései miatt) egy kategóriába csúszhat, de lejjebb a most beállított szintek már elég nagy csataszámot is generálnak, és minden olyan karakter, aki véletlenül felcsúszik egy kategóriát, az nagyon nagyot bukik, teljesen esélytelen, akkor is, ha jól fejlesztett kariról van szó. Átlagos karakter nem jut előnyhöz, csak annyihoz, hogy a kevesebb csata miatt kevesebbszer kell bemákolni a győzelmet, tehát egy hajszál helyett két hajszál lesz az esélye a győzelemre, illetve egy-két év múlva talán nyerhet egyszer egy medált. Nem valószínű, hogy többet fog nyerni átlag kari, de így talán neki is lehet majd medálja.

Módosítás: elkarmolás.
Dátum: 2009.08.03. 08:37:21
Szervusztok!

Quint: Egy kis magyarázat.
Az alábbiak közüll ki Istar?

Arwen
Gandalf
Aragorn
Pippin



Bárcsak tudnám, mi köze egy mezopotámiai istenségnek (http://hu.wikipedia.org/wiki/Istar) a Gyűrűk Urához. Szerintem törölhető.


A Gyűrűk Urában e névvel illették azt az öt mágust, aki Középföldét járta. Három szerepel, avagy említik név szerint a regényben, kettőről csak a Középföldével foglalkozó szakirodalomból lehet tudomást szerezni. A három név szerint ismert istár Szürke, majd Fehér Gandalf, Fehér Szarumán, és a Barna Radagast. Szakirodalomnak nevezem, mert a regény nem kevés vitát generált, hogy mit, és hogyan mintázott meg, és honnan szerezte az alapötleteket, irodalomtudósok is foglalkoznak vele a szerepjátékosokon kívül.

*

Mi látható a fém tízforintos hátlapján?

a magyar címer
puli
kerecsensólyom
daru



Legalább megerőltette volna kicsit magát és a puli helyett valami valószínűbb választ írt volna. De nem, és így törölhetővé vált.


Ezzel nem értek egyet, a kérdés így jó. A puli is magyar ugyanis, és mivel Magyarország jelképeit, nevezetes állatait, illetve növényeit használják motívumként, elméletben lehetséges válasz lenne. Az, hogy meghatározott értékekre milyen minta kerül, az kitalálható, de mivel három érmecsoport van, ezért nem volt választható akármi a hátlapra. A most kiadott új 200-as érme ezzel szembement, és az Eurós érmék, sőt papírpénzek hídmotívumainak alapján készült. A régi rendszer szerint ide egy védett növényritkaságnak kellett volna kerülnie.

***

Az eddigi termés a mai napon:

Mire jó a befogott Állat?

Helyetted vadászik
semmire
portyázás közben harcol veled és elnyeli a károk 1 részét
Minél több van annál olcsóbban vehetsz dolgokat a lélekkufárnál

Tagadó válasz miatt mindenképp törlés.

*

A film címe helyesen?

Jay és Néma Bob úton Hollywoodba megy
Jay és Néma Bob támadása
Jay és Néma Bob visszavág
Jay és Néma Bob odavág

Érdektelen, törölhető.

*

Melyik autógyár gyártja a Supra típusú gépkocsit?

Suzuki
Nissan
Subaru
Toyota

Reklám, törölhető.

*

Mi a mese tanulsága, ahol a gazdaember 3 fiára kincset hagya szőllőskertben? A sok ásás után...?

a 3 fiú megtermeli a legjobb bort, és ez az igazi kincs.
a fiúk nem tesznek semmit.
mind a hárman elbújdosnak, mert szégyellik az apjukat a kincs miatt.
a 3 fiú feldúlja a kertet és találnak egy ládika zsebkendőt.

Idióta válaszlehetőségek, és stílus. Törlendő.

*

Melyik autómárka jele egy álló rombusz?

Opel
Ford
Toyota
Renault

Reklám, törölhető.

*

Hanyadik legendában találkozol egy fehér vértes Elfel ?

5.
23.
15.
9.

Kezdő nem tudhatja, törlendő.

*

Melyik típusa nem létezik a Ladának?

2110
2130
2100
2120

Érdektelen, és reklám egyszerre. Törlendő.

*

Messze van,mint Makó......

Rómától
Londontól
Jeruzsálemtől
Párizstól

Szóköz hiányzik a vessző után, és nincs kérdés. Szerepelhet jobban is, törölhető.

*

Középfölde melyik fajából alkult ki az ork faj?

Elfek
Trollok
Törpék
Emberek

Bár tudom, hogy az elfekből, ez igen speciális információ. Sajnos törlendő.

*

Melyik szereplő NEM kapcsolódik a SárkányDárda könyvekhez?

Sestun, a mocsári törpe
Fistandantilus, a fekete köpenyes mágus
Porthios, a Qualinesti királyi család sarja
Trigal Mardek, a Démonmágus

Ez az eredetiben is Dragonlance, az a nagy D felesleges, és a kérdés meglehetősen speciális. Törölhető, azt hiszem.

*

Milyen eseménytől számitjuk európában a középkor kezdetét?

Az arabok hispániai támadásától
A honfoglalástól
A Nyugat-római birodalom bukásától
Attila halálától

Európában nagy E, számítjuk hosszú í.

*

Kik igazi párok az életben?

Rékasi Károly és Holló Márta
Kasuba L Szilárd és Liptai Klaudia
Gesztesi Károly és Marsi Anikó
Schobert Norbert és Rubint Réka

Ez nem műveltségi, hanem celebkérdés. Törlendő.

*

Mikor született Ambrus Zoltán magyar író?

1860
1861
1871
1870

Lexikon, és a kétszer két szomszédos időpontért kérem a beküldő kedves édesanyját, hogy a csuklásrohamok elkerülése érdekében osszon ki gyermekének öt-hat nagy pofont. Nem először bosszantja fel e gyermek a játékostársadalmat.

*

Mit jelent az ekvivalens szó?

Rabszolga
Élő
Egyenértékű, egyforma
Értékes

Jelölt helyes válasz. A kérdés minőségére való tekintettel a válaszok egy-egy szóval való kiegészítését javaslom. Rabszolga, fogoly. Élő, létező. Értékes, hasznos.

*

Ebben a kérdésben, hány ékezetes betű van?

4
6
3
5

Primitív, törlendő.

*

Ki írta a Bíborváros című könyvet?

Fehér Tibor
Scott Smith
Petőfi Sándor
nincs is ilyen című könyv

Tagadó válasz, törlendő.

*

Kinek a szülőháza található Niklán?

József Attila
Lagzi Lajcsi
Berezsenyi Dániel
Kossuth Lajos

Lajcsit vagy cseréljétek ki valami íróra, vagy költőre, vagy a kérdés törlendő. És van egy elgépelés, Berzsenyi a helyes.
Dátum: 2009.08.03. 08:05:45
Szervusztok!

Yracrose: Azt hiszem, hogy 25 játékosnak kell elérni a 24. szintet, nem csak egynek.
Dátum: 2009.08.03. 07:21:14
Szervusztok!

Ez a medálonként plusz egy szint jó ötlet lenne akkor, ha nem járna a medál után egyéb negatívum.

A legmagasabb kategóriához meg be kell tenni egy számlálót, hogy legalább 16 fős legyen. Ekkor a szinthuszárok nem fogják pontosan tudni, hogy hány ellenfelük lesz (A legfelső kategória legalsó határa mindig a 16. karakter aktuális szintje lenne, így az azon a szinten lévő játékosok még ide tartoznának.)

Ennél lejjebb pedig két-három szintenként jöhetnének a kategóriák.

Ami ekkor gondot jelenthet: Mikori pillanatot vegyünk figyelembe? Szerintem működhet az, hogy a jelentkezés elintításának pillanatában érvényes adatok alapján dolgozzon a rendszer, úgy lője be a határokat. Ezzel a csúcson kialakul egy változó, de nem kis létszámú kategórria, lejjebb pedig könnyebb lesz az élet. Persze a minimális létszámot bármely kategóriára be lehetne állítani, hasonló módon. Így mindig lenne legalább négy forduló, s az élen lenne csak elemi méretű különbség a résztvevők közt, nem lenne gond, hogy egy 46. szintű kari egy 40-essel kerül egy kategóriába. (Ha a számérték téves, kérem a saját gondolatokban a megfelelő, 6-7 szintes kategóriaértékekkel helyettesíteni.)
Szervusztok!

A kérdésadatbázis már lassan a 200000 kérdést közelíti, és jelen pillanatban még csak Hatsepsut tudja visszakeresni az adatbázisban a régi szemétrevaló kérdéseket.

Hamarosan a kvízadminoknak is meglesz a joguk erre, és akkor felgyorsulhat az adatbázis takarítása.

Ezzel együtt is, ha hibás kérdésre futsz rá, másold be a Kvíz 4-es topikba, a hiba típusával együtt, s Hatsepsut majd eldönti, hogy törli-e, vagy megmaradhat. Az általad bemásoltat valószínűleg törölni fogja.
Dátum: 2009.07.30. 21:04:14
Szervusztok!

Kócos: Csak a kvízolimpián nem jogos a segítségeket használni. Én nem teszem, de az nem gond, ha az olimpián kívül használod a segítségeket. Én is vettem már le a Gyűrűk Urát a polcról egy-egy nagyon nehéz kérdés megválaszolására, vagy a vadászat után ellenőrzésül. Így tanul az ember, nem másképp. Csak az nagyon nem korrekt, ha az ember egy versenyhelyzetben veszi elő a segédleteket (lásd dopping, vagy puska).

A kvízadatbázis elvileg titkos, egészében senki nem ismeri. A tárgyakat viszont bizonyos megszorításokkal bárki megtekintheti a játékban is. Ez szerintem a különbség. Egy tárgyról tudhatod, hogy jó-e neked, de egy rejtett adatbázisból nem lehet olyan, majdnem végleges táblázatot összeállítani, mint a tárgylista. A kvízadatbázis ugyanis naponta változik.

A végzetúrviki hasznos segítség, a viszonylag keveset módosuló, a játékosok által ellenőrizhető adatok kiváló gyűjtőhelye. Remek ötlet, és egy csöppet sem csalás. Egy most induló karakter az ott leírtak75%-át minden bizonnyal maga is össze tudná szedni egyetlen nap alatt, ha kellene neki. A többit pedig relatíve hamar megtapasztalhatja.

A kvízrészen meg akkora az adatbázis, hogy az egésze tekinthető titkosnak annak ellenére, hogy mennyi kérdést karmolunk ki a fórumra, javítást kérve. Tehát itt van a lopás, és a szabálysértés az én nézőpontom szerint. Ez pedig nem az itt leírt törvényekbe ütközne, hanem a valódiba. (Tény: nem vagyok jogász, nem tudom, hogy hol tartanak most a netes bűncselekményeket kategórizáló törvények.) Mindenféleképp utána kéne nézni a szerzői jogoknak, ha nagyon precízek akarnánk lenni, hogy a játékba épített kvízadatbázis kinek is a tulajdona, és meddig terjedhetnek a jogai. Én úgy érzem, hogy a kvízadatbázis a Végzetúrhoz tartozó titkos adatbázis, tehát más adatbázis készítése belőle, ráadásul konkrét előny elérése érdekében, az lopásnak minősül.

Mindenképp pozitívum, hogy már pontosabban látjuk a másik álláspontját. :-D
Szervusztok!

Sügér: valóban jó kérdés lehetett volna a tied, ha nem kevered bele a Végzeturat, hanem megmaradsz a történelemnél. Tényleg a végzeturas válaszok csapták agyon a kérdésedet.

***

Legolas: A kérdésedben egy hiba mindenképp van, ami miatt jogos a helyesírás: a gyűrű mindkét magánhangzója hosszú. Az első válaszod meglehet, hogy blődség, én esetleg átírnám, hogy "a végtelenséget" vagy esetleg kissé nyújtottabban fogalmazva "a körülötte lévők örök szövetségét", mert így kilóg nagyon a válasz.

***

Wolio: Akik itt reagálnak neked, rengeteg hibás kérdést jeleznek, akár a tagadó válaszért, akár az elgépelésekért, akár tárgyi tévedésekért. Ha hibát találsz más kérdésében, és az nem csak annyi, hogy te nem tudod a választ, akkor másold be előbb egy szövegszerkesztőbe, majd az összegyűlt kérdéseket egyszerre a kvíz 4. topikba. Idővel, ha elérnek odáig a kvízadminok, javítva, vagy törölve lesznek.

***

Sacikati: Miről híres az a helység? Nem térképészek vagyunk, hogy valóban ismerni kalljen minden hegy, domb, álló- és folyóvíz, illetve település nevét, és helyét. Ha van egy ötleted, és hajlandó vagy napokig csiszolgatni, akkor írd meg nekem, vagy a Vajon elfogadják a kérdésemet? topik nyitóhozzászólásában említett fórumozóknak. Segítünk, hogy minél jobb kérdés legyen.
Dátum: 2009.07.30. 20:15:54
Szervusztok!

Dorong: A tagadó válaszok néhány ritka kivételtől eltekintve arra szolgálnak, hogy a kérdésíró fantáziátlanságát jelezzék.

Ha megkérdezed, hogy hányat tüsszentett Kovács János 2000-ben, akkor arra nem értelmes válasz a nem is tüsszentett, mert magának a kérdésnek mond ellent, nem válaszol rá. (A példa direkt blőd, a példa a lényeg.)
A nincs ilyen típusú válaszok jelölt rossz válaszok is, mert száz kérdésből legalább 99-ben a tagadás rossz választ jelent. Nagyon furcsállni tudom olyankor, amikor ilyen kérdést kapok, hogy egy hasonló stílusú választ miért nem tud még pluszban kitalálni a beküldő.
Szervusztok!

IfjabbPadowan: A kérdésed szép, azért kaptad vissza helyesírással, mert súgsz. A kidolgozott válasz a helyes.

Ha a többihez is hasonló, és értelmesnek tűnő megjegyzést írsz, egy fantasztikusan ötletes kérdés lehet belőle.
Dátum: 2009.07.30. 09:22:25
Szervusztok!

Kócos: Elméletileg a kvíznél írva van, hogy nem kéne olyan kérdést feltenni, amihez guglizni kell. Hogy akkora az adatbázis, hogy óhatatlanul kaphatsz olyan kérdést, amihez hozzászagolni sem tudsz, mert nem ismered az adott területet, ez annyiban módosítja ezt, hogy az olimpián kívül használd, ha kedved tartja. Én nem teszem, ez egy játék, nem zavar, ha bukok miatta egy-két LE-t. Hogy szerinted én nem játszom komolyan? Lehet, nem sajnálom a CsP-t arra, hogy félretoljak olyan problémákat, mint a többszörös sajtolás, ha nem akarom kivárni az egy órát.
A doppingszerek listája pedig folyamatosan bővül, amint rájönnek, hogy az adott szer előnyt ad, és ki tudják mutatni, azonnal felkerül a listára.

Saját adatbázis készítése: én nyugodtan tekinteném akár kódtörésnek is, ha reklámozzák, az scriptelés segítése. A tárgylista pedig fix, alig változik, a döntésed annyi, hogy megveszed-e, vagy sem. TF-re elég hamar nem jutott időm, én ott azonnal elkezdtem térkéoet rajzolgatni magamnak, pont azért, hogy követhessem. Időhiány miatt leálltam, de ha lesz rá lehetőségem, folytatni fogom, a térképemet is. Annak ellenére, hogy van kész térkép, és tárgy, illetve szörnylista. Más adatait nem használom, a dolgot nem reklámozom. Csak annyi a különbség az asztali játékokhoz képest, hogy gépen rajzolgatom a térképet. Titkos az adatbázis? Nem, a játék kezeléséhez kapott adatokat rendezi áttekinthető formába.

Az idegen kvízadatbázis viszont script. A játék adatait használja? Igen. Titkos adatbázisból származnak az elemei? Igen. Nagy előnyt jelent a használata? Igen. Ha nem az olimpián használja a játékos, nem érdekel, használja, ha a saját feje helyett csak a gépet tudja használni. Az olimpián viszont ne tegye, az iskolában is büntetendő a dolgozatírásnál a puskázás. Itt nem tudják ellenőrizni, hogy te a játék mellett merre jársz egy másik ablakban, a saját becsületednek kell megvédeni ettől. Legalább a kvízolimpia próbáljon arról szólni, hogy a saját tudásodből játszol. Akadt már balszerencsés kérdéssorom, alig 30 helyes válasszal... akkor sem használtam a guglit, mert megkértek rá, hogy ne guglizzak (ne tegyek fel olyan kérdést, amire csak a gugli tudja a választ, tehát ha ez fennáll, akkor a guglizás sem támogatott). Hogy most már néha szükséges lenne, az egy dolog. Majd megjegyzem, ha érdekel. Ha nem, akkor meg nem ér annyit, hogy rákeressek.

Megkérés: Annak nyoma maradhat, ha rájönnek, az büntetéssel járhat. Lehet, persze, hogy nem fog, a pénz beszél. Én sosem tenném, a tárgylistádat sem néztem meg, nem használom sűrűn a vikit, bár tudok róla. Annyit néztem tán meg, hogy a Kivégzés hányas tanulásnál is jön elő, amire a harmadik világ indult, már elfeledtem. Egyébre nem használom, ne más fedezze fel a játékot helyettem.
Szervusztok!

Sügér: A két Végzeturas választ szerinted tudja az, aki az első szerverén játszik, 24. szint alatt? Az átlagos játékos ugyanis nem ismeri sem a fórumot, sem a Végzetúrvikit, tehát a vele való találkozásig jó eséllyel nem is tud a létezéséről. Nem mindenki kezdi a súgó végigolvasásával.

Ha három történelmi adat lett volna (feltételezem, hogy akadt annyi információ az aranydukátról), könnyebben átmehetett volna.
Dátum: 2009.07.30. 08:14:57
Szervusztok!

Kócos: Most, úgy tűnik, nagyon nem értünk egyet.

Ha a kvízolimpián te segédeszközt használsz, és ideértem most a Guglit, a kvízadatbázist, és minden lexikont is, az olyan, mint a valódi olimpián a dopping. Egyértelműen becstelen dolog.

A játék többi részén használja őket, aki szereti, egészségére. Az a pár LE, amit a segédeszközzel összeszed, kevesebb, mint a prémium tagság miatti plusz LE. Ott csak a saját játékát rontja el.

Az pedig, hogy adatbázist csinál valaki a kérdésekből saját használatra, az egy dolog. Jó erkölcsbe ütköző szerintem, de a szabályok nem tiltják konkrétan. Előnye, hogy a már szerepelt kérdések egy részét nem teszi fel újra. De az, hogy másokat is a használatára bíztat, az szerintem kimeríti a durva csalás fogalmát.
Csal, mert a saját adatai mellé mások adatait is megszerzi, egyszerűbbé válik számára a játék. Emellett el is lopja a játékadatbázis egy részét.

Az, hogy mások az élen levők, két dologtól függhet: Az adatbázist használó társaság több, mint húsz tagból áll, ez valószínű. Nem százan játszunk a szervereken.
Ekkor pedig már előfordulhat, hogy nem szerepel mindig mindenki a tizes listán. Aki nem guglizik, és/vagy adatbázisozik, az a jelen helyzetben 48-49 helyes válasszal rendelkezik, mert az adatbázisban érzésem szerint 2-4%-nyi ténylegesen hibás kérdés van, ahol a válasz maga rossz. Ezt pedig csak adatbázisvadászattal lehet kilőni.

Taplóságnak pedig a nyilvánossá tételt tartom, ez nálam alappont, hasonló kaliberű, mintha scriptet írt volna a Végzetúrhoz, hogy jobban optimalizálhasson.
Dátum: 2009.07.30. 06:33:35
Szervusztok!

A ma hajnali termés:

1 versenyen leelőzöd a 2.-at.hányadik leszel?

3.
2.
1.
nem tudom

Sokadik, ráadásul ostoba ismétlés. Törlendő.

*

A német Wolfsburg városban milyen autó(ka)t gyártanak?

Volkswagen és Audi
Volkswagen
Audi
semilyent

Tagadó válasz miatt akkor is törlést érne, ha egyébként jó kérdés lenne.

*

Mit jelent a Blanka név?

puha,selymes
Kedves,jóságos
Fehér,fényes,világos
apró,törékeny

Vagy cserélje ki a beküldő a klaviatúráját, vagy tanulja meg végre: Az írásjelek után szóközt KELL tenni.

*

Mikor van Márk napja?

Július 19
Január 10
December 28
Április 25

Érdektelen mindenkinek, aki nem Márk.

*

Ki gyújtotta szerelemre Lancelot szívét?

Ginevra
A fiúkat szerette
Beatrice
Izolda

A kedves édesanyját a kérdezőnek… Törölni, kérdezőt tiltani.

*

Milyen nemzetisegu az AC/DC?

Amerikai
Ausztral
Holland
Angol

Ékezethiány, és érdektelen. törlendő.

*

Folytasd Ali baba és a.........rabló?

ötven
száz
húsz
negyven

Sokadik duplikátum, és benn van jobban is. Törölhető.
Dátum: 2009.07.30. 06:27:21
Szervusztok!

Idézet: Kocos - 2009.07.30. 02:18:28
Idézet: Mortimer - 2009.07.30. 01:49:03
Nyílt tény, hogy kvízadatbázist használnak. Ezt tudja mindenki.


A sajat nevedben, Mortimer kerlek. A sajatodban.


Mivel az adatbázis gyűjtője volt olyan tapló, hogy még hirdette is a fórumon, ezért nem kell túl sokat gondolkodni azon, hogy becsületesek-e a győztesek. Lehet közöttük becsületes, de azért kicsi az esélye. 45 helyes választ lassabban adtam meg guglizás nélkül, mint a győztes az összes helyeset. Ne mondjátok, hogy nem valószínű a segédeszköz...
Szervusztok!

Craslorg válaszai mellé a kérdés helyesen:

Melyik hőmérsékleti skála, vagy skálák nullpontja az abszolút nulla fok?

Esetleg a Rankine-skálát el is hagyhatod, akkor simán egyesszámban is jó lesz a kérdés.

(Megjegyzés: Köszönöm az új információt, a Rankine skálával most találkoztam először.)
Dátum: 2009.07.29. 19:51:31
Szervusztok!

Idézet: Mortu - 2009.07.29. 19:20:33
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.07.29. 18:42:37

Kivel "állt meg egy szóra" Vágó István?
Grécsi Lászlóval
Kudlik Júliával
Antal Imrével
Vitray Tamással

Ajjaj... de nagyon...


Sajnálom, hogy erre nem terjed ki a tudásod, mert sokat lehetett (volna) tanulni belőle. Az viszont tény, hogy a fiatalabbak sajnos hozzá sem szagolnak ehhez a kérdéshez.


Igenis akad probléma a kérdéssel, Grétsy László tudtommal így írja a nevét.
Dátum: 2009.07.29. 07:57:25
Szervusztok!

Winnie: Nekem nem egyértelmű, hogy csak medálba, és gyűrűbe tehető lesz a kristály. Ha igen, akkor nem megérős fejlesztés, ha nem, akkor lesz vásárolható hasonló kristáy.