Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Szervusztok!

Birka: Én láttam már internetes játékot fejvakarni amiatt, hogy egy barátságos optikai tuningnak tűnő script, amit ők is engedélyeztek, hirtelen bedurvult, és törölte az azt használó játékosok adatait. Tehát az most optikai tuning, később bármilyen veszélyes lékké válhat a gépeden. Nekem elegendő volt csak annyit megtapasztalni, hogy egy napot visszatekertek a játék óráján a script miatt, mert többezres nagyságrendű játékosállomány, akik használták az adott scriptet, kiborult az eltűnt accountja okán.

Inkább csináljanak Miklósék meg mindent, minthogy egy alattomos módosítás letörölje akár a te karaktere(i)det, vagy ellopjon adatokat a gépedről.
Szervusztok!

Eldon: Az nem egy közismert információ, hogy Liszt Ferenc, a nagy magyar zeneszerző bizony nem beszélt magyarul... A tankönyvekben ez az információ nem szerepel, csak az, hogy a magyar zenekincs erősen hatott a művészetére. Emiatt a magyar, mint válaszlehetőség komolyan félrevezető válasz. Ha beengedték volna, pillanatok alatt kiesne az adatbázisból. Talán egy másik nyelvvel átmehet.
Dátum: 2011.11.17. 06:27:05
Szervusztok!

Cras, itt azt kommunikálják felénk, hogy a csipszadót az egészségtelen ételek után kell megfizetni... de a baj az, hogy az emberek legtöbbje már az egészségtelen ételeket sem tudja megfizetni, és róluk húzzák le lassan a bőr után a húst is. Egyetértenék az adóval, ha a minimálbérből meg lehetne venni a biotermékeket is, de amíg a biotermékek a csipszadóval emelt árú egészségtelen termékeknél is drágábbak, addig az ok igazából a minél több behajtani való pénz. Ezért nem jó az adó.

Az ebadót meg azért vetették ki, mert a kutyákat könnyebb számontartani, mint a macskákat, bár valószínűsítem, hogy a szertehagyott gumikat is ebből a bevételből akarják közrabszolgával felsepertetni. Sajnos, Psych jól látja a helyzetet, hamarosan jöhet a légvételi adó is.

***
Miklós: 1. Az adóemeléssel elvett pénzt nem az állambácsi kell, hogy visszaadja, hanem a vállalkozó.
2. A minimálbér + jutalék nem fog változni, a jutalék lesz számszerűen kisebb, az összege azonos marad, így is, úgy is zsebbe fizet a vállalkozó.
3. Jól látod, de a multi meg tudja oldani. Vagy egy századponttal kisebb lesz a nyeresége, vagy kidob annyi munkást, hogy a bérköltsége ne változzon. Sajnos, az utóbbi a valószínűbb.
4. A fizetést úgy kell megemelni, hogy a munkás a saját fizetési papírján a saját decemberi fizetésének megfelelő összeget kaphasson kézhez. Ha decemberben a nettó fizetése 60000 forint volt, akkor januárban is annyit kell, hogy kapjon. A különbséget meg gazdálkodja ki a cég, vagy vállalkozó.
Szervusztok!

Cosmo: Első gondolatra két rubrikába is simán belecsúszhat: Túl könnyű, és reklám. A cég nem fizet a játéknak a kérdésért, és semmilyen lényeges információt nem is mondasz. Ebből a kérdésből még ötletem sincs, hogy hogyan lehetne elfogadható kérdést írni. Ja, nem mellesleg már a hasonló kérdésekből is rengeteg van, bár leginkább autómárkákkal. Ennyiben legalább pozitív, hogy nem autómárkát kérdeztél.
Szervusztok!

Cosmo: A kvízadmin értékelése független attól, hogy tudja-e a választ, ha nem fogadták el a kérdésedet, akkor vagy maga a kérdés szamárság úgy, ahogy van, vagy rengeteg hasonló van már, vagy pedig a lexikonnak kell csak tudni, az átlagembernek nem. Utánanéznek ők is, ha szükséges, de nem az a feltétel, hogy a gugliban megtalálható információ legyen, a játék ugyanis nem guglibajnokság. Ha beírnád a kérdésedet, amit valószínűleg elutasítottak, akkor mondhatnánk többet is... sőt olyan kvízadmin is akad, aki itt is segít, ha kérdezik.
Dátum: 2011.10.14. 06:06:40
Szervusztok!

Klarinét, azért vigyázz a másolással, mert ha valaki gyanakodni fog az értékelők közül, hogy másoltál, akár azonnal törölni értékelést is kaphatsz, annak minden hátrányával.

Ha azonban segítséget kérnél a kérdésíráshoz, akkor például Cras, vagy én is megpróbálhatunk segíteni, hogy értelmes kérdést írhass, sőt az egyik témakör kezdő hozzászólásában néhány segítőkész játékos szerverenkénti azonosítója is szerepel, ha a járékon belül kérnéd a segítséget.
Szervusztok!

NoFear: Info'kukac'vegzetur.hu címre írd meg, hamarabb észlelik.
Dátum: 2011.10.02. 05:43:17
Szervusztok!

DLD: Ne védd ennyire az álláspontodat, most ugyanis tényleg nincs igazad. Hogy egy új földrészt talál valaki, az felfedezés. Ilyen értelemben a vikingek is felfedezték Amerikát (pontosabban Grönlandot, és onnan talán a Kanada környékén lévő szigeteket), és Kolumbusz pedig a Nyugat-indiai szigetvilágot, az tény. Az, hogy Kolumbusz nem jött rá, hogy egy új földrész parti szigetvilágába botlott, lényegtelen. Mások, köztük Amerigo Vespucci munkájára is szükség volt, hogy kiderüljön a tévedés. Ezzel együtt az első olyan személy, aki arra járt, és be is számolt róla, az Kolumbusz volt, hiába emlegette, hogy Indiában járt. Ezért tekintik őt a felfedezőnek, holott jogosan az a névtelen matróz viselhetné a felfedezői címet, aki az árbóckosárból megpillantotta, avagy akár a viking hajó kormányosa, amely először arra járt.

A forrásaid közül pedig kettő tényleg nem tudományos forrás, bármilyen szabadon szerkeszthető oldal veszélyes ilyenkor, mert akár a hivatkozás előtt is átszerkeszthette valaki, hogy a saját véleményét igazolja. Az eoldal.hu-n meg akár én is vásárolhatnék tárhelyet, és hirdethetnék rajta bármit, akár azt is, hogy a Teremtő is magyar volt, amíg nem sértődne meg rajta valaki, békésen ellenne ez a marhaság is ott.

Amerika pedig azért lett Amerika, mert az utókor így hálálta meg Amerigo Vespuccinak, hogy rájött Kolumbusz, a felfedező tévedésére.

Kérlek, ne akard csak és kizárólag a te elképzelésedet helyesnek elfogadni! Mindenki véleményében van igazság, de pont a történelem az, ahol az emberek kénytelenek kompromisszumokat kötni, mert a megmaradt emlékek, és az újonnan előkerült leletek egyaránt lehetnek akár téves információn alapulók, avagy tudatos hazugságok is.

Klántársad, Aryssa
Szervusztok!

Marocchi: Stradivari hegedűkészítő mester volt. Nem tárgy. Az, hogy ma a neve egybeforrott különlegesen szép hangú hegedűivel, az ilyen szempontból lényegtelen. Jelenleg nincs helyes válaszod. Vagy úgy teheted fel a kérdést, hogy "Milyen tárgyat alkotott Stradivari?", vagy "Ki volt Stradivari?" Utóbbi esetben a keresztnév is kötelező, a neten megtalálható, a válaszok pedig lehetnek: asztalosmester, hegedűkészítő mester, ácsmester, szobrászmester. A keresztnevet persze az első ajánlott kérdésnél is illik beírni.
Dátum: 2011.09.13. 06:11:50
Szervusztok!

Ragnos: A kérdés valóban általános iskolai anyag... de a fizikus megfogalmazás helyett körülírva mondták el nekem, amikor még iskolába jártam. Kohéziós erő helyett folyadékon belüli erőről beszélve például.

***
Módosítás oka: nyelvtani sérülések gyógyítása.
Szervusztok!

Yetike: Gondolkodj egy cseppet! Nézd meg a kvízadatbázisban, hogy hány olyan kérdés van benn, amely azt taglalja, hogy melyik filmben ki (nem) szerepelt! Ugyanez mehet még rendezéssel is, kellemetlenül nagy számot fogsz találni, majdnem annyit, mint focis kérdést. Egyszerűen már nem kell ez a típusú kérdés, ne próbálkozz ilyenekkel, mert el fogják utasítani, hacsak nem valami valóban érdekes dolgot is tudsz vele kapcsolatban említeni/kérdezni. Nem a kvízadminok ízlésén múlik, hogy ezt nem fogadták el, hanem azon, hogy sok ilyen stáblistaböngésző kérdés van, amit tudjon a lexikon.
Dátum: 2011.09.02. 06:32:04
Szervusztok!

Yetike: Én horrorregényt nem vennék a kezembe, azzal együtt, hogy a dark fantasy, ami már elég közel van hozzá stílusban, nagyon tetszik, pont a sötétebb világképe miatt. Ezzel együtt sem Kinget, sem Lovecraftot és műveiket nem mondom ócskának, mert attól, hogy nekem nem tetszik a stílusuk, még lehetnek kiváló írók.

A Gyűrűk Ura pedig eredetileg nem is fantasyregénynek készült, hanem nyelvészeti dolgozatnak... de életre kelt a nyelv, és a világ. Ráadásnak én gyanítom, hogy a Dűne-sorozatot kevesebben olvasták, mint az A Gyűrűk Urát, hiszen ez utóbbi nagyon komoly történet, hatalmas irodalma is van, hogy mit miért is írt Tolkien úgy, ahogy. Éppen ebből kifolyólag nem csak azok olvassák, akik a fantasyt kedvelik.

Én például Lem Solarisát még nem olvastam, bár kergetem mindenfelé... csak vagy nem találom, vagy akkora gyűjtemény tagja (jó nehéz, és drága kötetben), hogy már nem megfizethető a számomra. :-(

Bpetyának teljes mértékben igaza van, talán annyit mondanék hozzá, hogy kiváló a párhuzama, a Star Trek valóban úropera, nem valódi sci-fi. Ja, ha jó sci-fit akar valaki olvasni, az olvassa el az Istenemberek című művet, ha hozzáfér. Szovjet irodalom, ezért kissé másabb, mint Asimov, de nagyon jól vezet végig egy fejlődési vonalat.
Szervusztok!

Bekas: A kérdés értékelésekor az elfogadással együtt összesen hat választási lehetőségből az egyik olyant kaptad, ami hátránnyal nem jár. Ráadásnak miből gondolod, hogy akár tételesen is nem szerepelt valaha a kérdésed az adatbázisban? Most már nem található meg, mert törölték. Ezt vedd Craslorg válaszához, és máris érted, hogy miért is van múltidőben a megjegyzés, amit kaptál.

Mivel pedig nincs pár soros írásos értékelésre sem lehetőség, sem idő, ezért nem tudtak neked olyan értékelést visszaküldeni, hogy százezer hasonló mit jelent típusú kérdés van, nem kell még egy, ha semmi érdekeset nem mondasz róla.
Dátum: 2011.08.31. 12:49:29
Szervusztok!

Yetike: Star Trek és Gyűrűk Ura: Két külön világ, de mindkettő egyformán érdekes. Azt el tudom fogadni, hogy egy majd kétezer oldalas könyvet te nem bírsz elolvasni, vagy a film nem köt le. De ezért, mert személyesen téged érdekel az Űrszekerek univerzuma, jobbnak kikiáltani nagyon nagy merészség, és önteltség. Nagyon ajánlanám, hogy olvasd el a könyvet... Első választott, és legtovább hivatalban lévő köztársasági elnökünk fordítása csodálatos, kenterbe veri mind a Star Trek, mind a Harry Potter-könyveket. Igen, elgondolkodtató, nem túl nagy sebességű, de nagyon jól megírt könyv. Sci-fi területről a Dűne sorozat könyvei (A Dűne, A Dűne gyermekei, A Dűne istencsászára, Dűne Káptalanház, és még a kimaradt két kötet, ami hirtelen nem jut eszembe) ad olyan ívet, ami ezzel összemérhető. A Gyűrűk Ura film nem rossz, de sehol sincs a könyvhöz képest, talán csak a látképek sikerültek igazán Tolkienire.

Az ételes kérdések jöhetnek, de ha bármilyen ételről szó kerül, inkább a környezetet nevezzék meg, mint egy tankönyvre hivatkozzanak, ami a vendéglátóipari tanulókon kívül senkinek sem létszükséglet. Tehát nyugodtan jöhet olyan kérdés, hogy a bajai halászlé miben különbözik a többitől, mert ismert a különbség.
De volt már olyan boltoskisasszony, aki krinolinnak egy teljesen más terméket akart adni (az is kolbászféle volt, de közelebb a kolbászhoz a kívánatosnál), és amikor kiigazítottuk, hogy mi az általunk krinolinnak ismert terméket kérjük, közölte, hogy az szafaládé. Ilyen mértékig viszont már felesleges, és speciális ismeret lenne, ami a kutyát nem érdekli a vizsgáztatón, és a szakácsokon kívül. Tényleg, adtál egy tippet, egyszer megpróbálom majd egy kis nem csípős zöldpaprikával is, hadd bolondítsam még tovább. :-D

Foci és Forma-1: Sok van, szűrni kéne... de jogos a létezésük, én sem kedvelem a stáblistanyalogatást, hogy ki miben/miben nem szerepelt/rendezte/fényképezte stb. Köpködök is a legtöbbre, de nem hisztizek. Bökök egyet, azt le van szarvasbőrrel takarva.

***
Módosítás oka: helyes sírás.
Dátum: 2011.08.31. 07:03:24
Szervusztok!

Yetike: Craslorgnak igaza van, az emberek nem a szakácstankönyvből főznek. A rakott krumplit én sem a hivatalos recept szerint készítem, mert gyerekként kiköptem a kolbászt. Azt kapásból kicserélte az édesanyám krinolinra/szafaládéra, mikor mi volt. Most már kolbász, és krinolin is van benne, mégis rakott krumplinak nevezem. Sőt, többféle sajtot is teszek a tetejére, néha, ha a hangulatom azt diktálja, akár valamelyik középső szintre is. Mindegyiknek találjak külön nevet? Neadj' Isten, a felhasznált sajtfélék szerint is?
Szervusztok!

Solem: A hatéves húgod által megválaszolható kérdés nagy valószínűséggel a "Túl könnyű, vagy számtanfeladat" értékelést kapná. Emellett, ha a kérdésírás küldid aktív, akkor azt a kvízadminok látják, és lehetőségük van arra, hogy az adatbázisba való bekerülés nélkül is elfogadják a küldetésedet.

Az őskőátalakítás meg bizonyos, hogy tartalmaz egy mellékszálat, amit nem prémiumos karakter is meg tud csinálni.

Egyébként minden kérdés speciális valakinek. Nekem például a különféle amerikai cslluloidpazarlások, és a stáblistáik. Mégsem morgok, hogy benne vannak az adatbázisban, mert akadnak olyanok, akiket viszont érdekelnek. Az adatbázisba mostanában már csak olyan kérdések férnek be, amelyek súrolják a specialitás határát, mert az egyszerűbb kérdéseket már feltették. A kérdések száma az adatbázisban jelenleg kb 150000 lehet, feltett és elfogadott kérdés összesen már valószínűleg meghaladja a háromszázezret.

Az pedig, hogy hatodikban tanultad, az nem jelenti azt, hogy egy harmincéves, esetleg akár hatvanéves ember, aki szintén játszik a játékkal, emlékszik egy ilyen lexikális adatra. Ha mindenáron krokizni akarsz, akkor kiindulásnak lehet (bár talán a küldielfogadáshoz, bekerülés nélkül):

Melyik krokodilfaj honos Indiában?
Alligátor
Gaviál
Rombuszkrokodil
Johnson-krokodil

***
Módosítás oka: Jogos belekötési lehetőség a kérdésben. Egyszerűbb verzióban a válaszok lehetnek: Alligátor, kajmán, gaviál, krokodil. Ez utóbbi viszont cinkes, krokodil nevű krokodilfaj él Indiához viszonylag közel, a Mindoro-krokodil a Fülöp-szigeteken.
Szervusztok!

Solem: Ronnie véleményével ellentétben nem azért utasították el a kérdésedet, mert nem tudták.

A krokodikfajoknál a tippelés igazából egy lexikális adat, amit az ember vagy tud, vagy sem, elegendő, ha a lexikon ismeri a választ, illetve a krokikkal foglalkozó tudósok. Aki nem közéjük tartozik, annak elegendő, ha megnézi a lexikonban, ha véletlenül kell neki az élete sorány egy alkalommal.

A magyar websorozat, meg a létezése is csak a rajongókat érdekli, semmilyen információ nincsen róla a kérdésben, ami érdekessé tehetné.

Az általad bemásolt kérdésekről:

Az olimpiai kérdésnél beugrott egy igen ismert kommentátori beszólás: "Gyere, Egér!...." Egerszegi Krisztina nyerhette azt meg, bár nem vagyok egy sportmániákus.

Csillagjegyek: Hasonló, mint a krokis kérdésed... egy plusz információval, amin már el is lehet egy kicsit gondolkodni.

Uralkodók, Picasso-kép: Kellenének a válaszok is, sokat jelenthet, ha az ember tudja a lehetőségeket. Ez határeset, így nem eldönthető.

A hozzáírtak szintén válaszokkal együtt kellenének, mert lehet, hogy segítenek, de lehet, hogy valóban lexikális adatok, mint a neves kérdés.

Tény, hogy a lexikálisgyanús kérdéseket érdemes beírni a Kvíz X topikba (X=5 jelenleg), majd, ha elérnek odáig a kvízadminok, de leginkábbis Hatsepsut, a legfőbb kvízadmin, akkor eldől a sorsuk. Vagy bennmaradnak, vagy törlik őket.
Szervusztok!

Lavender: Úgy válogasd össze a tudományágakat, hogy azt a fogalmat csak egy használhassa, a helyes válasz. Különben beleszaladhatsz egy nem értelmezhető/rossz válaszba, ami nem hiszem, hogy jól jönne.
Szervusztok!

Kicsinoel: Az általános ismeretekhez tartozó kérdések 95%-a már fel lett téve, és el is lett fogadva. Jelenleg már olyan kérdéseket kell írni a tényleges bekerüléshez, amelyek már súrolják a specialitás határát. Ezért is van a kvízadminoknak lehetőségük, hogy bizonyos kérdéseket az adatbázisba való bekerülés nélkül elfogadhatnak, hogy a küldetés teljesítve legyen. Mivel viszont valószínűleg látják, hogy ki küldte be a kérdést, a tapló stílusú fórumozóknál megeshet, hogy szőrösszívűek lesznek. A helyükben én sem lennék más, ha az édesanyám erkölcseit, avagy elmeállapotát elítélő megjegyzéseket írna egy játékos, mert elutasították a kérdését.

S hogy segítsek egy kicsit:
Talán (!!) átmenne, ha valahogy így fogalmaznád meg:

Alumínium- és rézvezeték az 1990-es évek óta nem köthető össze az épületek elektromos rendszerében. Mi ennek az oka?

Az alumíniumvezeték túlmelegedhet, és elektromos tűz keletkezhet.
Az alumíniumvezeték gyártásában érdekelt cégek lobbija járt sikerrel.
A szabványíró tartott az alumíniumbezetékek káros hatásaitól.
Az EU-s jogharmonizáció miatt kellett megváltoztatni az előírásokat.

Esetleg udvariasan kérdezd meg Craslorgot, vagy Lanmandragorant, hogy így van-e esélye átmenni, azután próbálkozz. Ha emberként szólsz hozzájuk, nagyon segítőkészek szoktak lenni. Ja, és tartsd be az MHSZ előírásait (helyesírás!), mert ha a fórumon használt hibákból egyet is elkövetsz, már van arra jogos esély, hogy visszadobják helyesírási hibával.

***
Módosítás oka: kerékbetört magyar nyelv gyógyítása.
Szervusztok!

Tgmaster: A harmadik pontra: Nem céloztam iróniának, teljesen komolyan mondtam, hogy annyira emlékszem. A nevek előhozták az emlékképet, de semmi egyebet.

Az első két pontra: Megesik, én ilyenkor megpróbálok nem reagálni, mert nem lenne kellően elegáns a véleményem. :-D

Negyedik pont: Nem értékelek, nem kértek fel ilyesmire. Gyanítom, hogy pont azért, mert leírtam, és vállalom most is, hogy nem guglizom, márpedig a kvízadminság azzal (is) jár, hogy inden kutyafüléért meg kell lesni a Guglit, nagyon ritka, hogy saját, pontos ismeretek alapján eldönthető egy nehezebb kérdés.

Az értékelésnél minden mű részleteibe való belekérdezés speciális értékelésről indul, ezek közül elérhette a bekerülést néhány kötelező olvasmány, illetve világhírű regény legismertebb részlete, de azokon kívül nem sok. Ennek a szigorúságnak esett áldozatul a kérdésed, talán pont azért is, mert a mesét nem nevezted meg. Az igazán rövid, frappáns kérdések pedig jó eséllyel már szerepeltek, meglehetősen nagy a kvízadatbázis.

***

Tenuki: Az utolsó válaszod ellentétben áll a kérdéssel. Ha valaminek az okára rá mersz kérdezni, akkor az ok ismert, tehát egy "Nem tudjuk, mert...." típusú válasz tagadja a kérdést, és ezért jelölt rossz válasz. Ilyen esetben ez a szabvány értékelés.