Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Szervusztok!

Geby: Csak hogy megnyugtassalak: ha hozzám került volna a kérdésed, átengedtem volna, jó kérdés. Persze utánajártam volna, ha mellébökök, hogy én voltam-e a lökött, de attól ez még jó kérdés. Sokkal jobb, mint amiket jónak tekintenek némelyek. Nekem is ki fog esni szinte minden kérdésem, mert a mai fiatalság (*közben megkeresi kiköpött protézisét*) tanulni nem szeret, csak a játékokat nyúzza. Azt bezzeg, amit szándékos szivatásként írtam, mint sorozatőrülteknek szánt kérdést, sokan tudják. Ez valahol nagyon szomorú...
Dátum: 2008.10.05. 20:53:30
Szervusztok!

Idézet: Thegedis - 2008.10.05. 14:04:06
Tegnap este találtam vmi ilyet:

Mi az elektromos feszültség jele?

lehetőségek:

I
A
U
V

Megadtam rá a jó kérdés értékelést, de csak válasz után derült ki, hogy a kérdező rossz opciót adott meg. szerinte a helyes válasz V, ami nem a jele, hanem a mértékegysége. utólag legyetek szívesek javítani. Köszönöm:)


Na, ez mókás... főleg, mert az elektromos feszültség jele, az U is szerepel a válaszok között... és mégis a mértékegységet gondolta. Ilyenkor kéne a kérdés beküldőjének a fejéhez kapni, és gyorsan javítást kérni, ne másnak kelljen megtenni.

Szerk: Grrrr elgépelés...
Dátum: 2008.10.05. 12:28:11
Szervusztok!

Cirip: Köszönöm a kiegészítést, ezt én eddig nem tudtam.

***

Telefonon számok: Esetleg számjegyek, de a 9 nem jó, a telefonszámokat tíz számjegy használatával írhatjuk le.
Dátum: 2008.10.05. 08:46:01
Szervusztok!

Jelenleg Őskövet csakis pénzért lehet venni, s egyelőre semmilyen hivatalos válaszról nem tudok, ami ezt cáfolná. Nem adom fel azonban a reményt, hogy majd valamilyen módon lesz - ha nem is egyszerű, de pénzmentes - Őskőszerzési metódus. Írtam is egy nem túl nagyarányú Őskődobási arányt, ami nem túl magas (jelenleg talán minden 1000. kiégett Őskő helyett jönne egy valódi, szakértelemből számolva), de egy hangyányi esélyt azért biztosítana. A lényege, hogy a talált kiégett Őskő akkora százalékban legyen valódi Őskő, amennyi a Szubtéri érzékelés értéke.

Eddig erre az ötletre nem érkezett válasz, a régebbi hozzászólásomban ki is számoltam a legjobb, és a legrosszabb esetre vonatkozóan is. Utólagos becslésem alapján ez a metódus 10-15 Őskövet generálhat egy átlagos játékosnak a játék folyamán, ha nagyon szerencsés, kicsit többet, de talán néhány fókuszkőre, vagy állatfelszerelésre elegendő lehet.
Dátum: 2008.10.05. 08:13:46
Szervusztok!

Idézet: Xrmhool - 2008.10.05. 04:36:48
Kérdés: Melyik nem alapszín ?

kék
zöld
piros
sárga

Aki helyesnek a zöldet jelölte javaslom ne nagyon írjon több kvízkérdést....


A kérdés nem az én művem, de nekem még tanították az úgynevezett "összeadó" és "kivonó" színkeverést.

Az összeadó színkeverés a piros, a kék és a zöld színre épül emlékeim szerint, a monitorok ezt használják. A kivonó színkeverési mód a magenta, kék(eszöld) és a sárga színekre épül, a nyomtatókban ezt alkalmazzák. A kérdésbe bele kéne illeszteni a megfelelő színkeverési módot, mert mindkettő jó kérdés lenne, ha meghatároznák, melyikre kíváncsiak.

Ha netán tévednék, a javítást megköszönöm.
Szervusztok!

Aloha: Ezért kellenek a kérdésadminisztrátorok. Ők eldönthetik, hogy a kiszórt kérdéseknél melyik a jó, és melyik a direkt átverés. Persze, nem lehet tudni, hogy utána megint megfoghatja őket az emberi ostobaság, avagy az már csak sokára kerülhet ki, egy újabb adat fényében.

Mondjuk, ebben a szubjektivitásnak komoly szerepe lesz, mert egy irodalomkedvelő kérdésadmin hamarabb meszel el egy sportkérdést, mint egy irodalmit.

Ezért is lenne lényeges, hogy a kérdést a válasz után pontozzuk, de akkor meg a "nem tudom, tehát rossz" hozzáállás merülhet fel. Talán jobb lenne a másik kvízes oldal megoldása, hogy a kérdéseket nem a játékostársak bírálják el, hanem a kérdésadminok, esetleg egy-egy levéllel, ha nagyon jó a kérdés, de valami apróság javítandó, a mezei játékosok meg csak véleményt nyilvánítanának egy valahány szintű osztályozási rendszer szerint.
Az így kapott visszajelzések alapján pedig a kérdésadminok dönthetnének, hogy végleg bekerül az adatbázisba (intelligens, de nehezen kiguglizható, esetleg a nem aktuális ismeretekkel könnyen elbukható kérdések), vagy szándékosan nem megfelelő választ elfogadó, valóban nem egyértelmű kérdések, amelyeket törölni kell.

Ez viszont a kérdésadminoknak sok időt jelent, a kérdések esetleg hetekig is elbírálásra várnának, tehát lassulna a kérdésbeküldés. Sok veszekedéssel is járna, mert a kérdésírók nem lennének hajlandók elfogadni, hogy a kérdésük nem megfelelő valamiért, s ezt leggyakrabban pont azok nem értik, akik még a mondatokat sem kezdik nagy betűvel.
Dátum: 2008.10.02. 07:35:00
Szervusztok!

Ha már beírtad, a teljes jobban mutat, így talán tanulnak is a Gyűrűk Ura legismertebb költeményéről. Főleg, hogy a kérdésben valóban hibás az idézett sor.

Három Gyűrű ragyogjon a tünde-királyok kezén,
Hét a nemes törpök jussa, kinek háza cifra kő,
Kilencet halandó ember ujján csillantson a fény,
Egyet hordjon a Sötét Úr, szolganyájat terelő,
Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején.
Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen,
Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen,
Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején.

***

Hogy azért ne legyen teljesen off, ráfutottam egy jó kérdésre, ami azonban teli van helyesírási hibával.

Nem biztos, sajnos, hogy tökéletes a memóriám, de a kérdés (próbálom a saját helyesírásával reprodukálni: "mi darth vader eredeti neve". Mint látszik, csak begépelte a drága, legalább a mondatkezdésre és a tulajdonnevekre ügyelhetett volna (a válaszoknál is kisbetűvel kezdte a neveket).

Ugyanaz lehetett, aki a Baljós Árnyak főgonoszára kérdezett rá, s nem tanult abból, hogy a jó kérdését a helyesírása miatt kivágták.
Dátum: 2008.10.01. 14:22:05
Szervusztok!

Idézet: Zsolesz - 2008.10.01. 09:42:01
Milyen előjegyzés van a g-moll hangnemben?
#1#b
2 b
1 b
2

Azért ez is rezgeti a lécet szerintem!


A netes kavarodásért elnézést kérek, azon nem tudok segíteni, valamiért a kereszt jelre meghülyült a rendszer. Számítástechnikus nem vagyok, erre magyarázatot nem tudok adni. Ám emlékeim szerint nagyjából a hetedik osztályra az ének-zene tantárgy eljut a háromkeresztes és három b-s hangnemek tanításáig, illetve a Dúr és a moll hangsorok pontos, szolmizációs megtanításáig. Természetesen némi komolyzenei oktatással együtt, tehát elvileg ezt tudni kéne. Hogy manapság nem tudják, ez nagyon nagy bánatom, ha ilyen apróságokat sem tudnak, hamarosan beszélni is elfelejt az emberiség.

Tudnék feltenni olyan kérdéseket, hogy az előjegyzések milyen sorrendben követik egymást, de azt már nehéznek tekintem, mert azt már az elsőéves szolfézsórákon tanítják meg az embernek (ideális esetben ez kilenc éves kort jelent, de nem kötelező tananyag az általános iskolában).

***

Omaher: Férfi, vagy női vizipólóban?

***

Kócos: Messzemenően igazad van, a kérdésed jó, bár beismerem, elbuknám (valószínűleg csak egyszer, de akkor is. :-D).
Dátum: 2008.10.01. 07:58:28
Szervusztok!

Ropesz: Igazad van, de tudod, sok esetben lehet az is hiba, hogy túl közeli értékeket adsz meg. Javítani pedig úgy lehet, hogy Hatsepsutot (Ha elgépeltem, bocsánat...) megkéred, hogy javítsa, mert valamit elszúrtál. Amellett meg, pont pár bejegyzéssel előtted morgok azon, hogy általános iskolás kérdésekre nem tudnak helyesen válaszolni a játékosok. Mondjuk, én is meg kellett gondoljam a helyes választ, bár nem szúrtam volna el.

A Wikipediát meg nem fogadom el egyedüli hivatkozásnak, pont azért, mert bárki beleszerkeszthet, s lehet benne később bekerült tévedés, ha az általad bemásolt szöveg éppen helyes is.
Dátum: 2008.10.01. 07:50:05
Szervusztok!

Én egyetlen dologra tudok gondolni, bár nem próbáltam meg soha: Megszakítottátok a vadászatot, és akkor X vadászaton át nem fogsz kérdést kapni, mert beszámolja. Írja, hogy tudtál helyesen válaszolni a kérdésre, vagy nem? Ha nem, akkor valóban hiba lesz, ha igen, akkor legfeljebb 20 vadászat múlva kapsz majd kérdéseket.
Dátum: 2008.10.01. 07:19:49
Szervusztok!

Ropesz: Nekem elviekben nem lenne bajom ezzel, de pontosítani kellhet, mert vannak megyei jogú városok is. A pontos számot nem tudom, mert nem Guglizom, de Budapest minimálisan az, s talán még néhány megyeszékhely is. Emiatt lehet, hogy a kérdés, vagy a számadatok módosítandók lennének. A kérdés például jó lehet, ha így teszed fel: "Hány megyéből áll Magyarország, a megyei jogú városok nélkül?"
A számadatokban esetleg némileg nagyobb szórás nem rossz, mondjuk 10, 15, 19, 64.

****
Melyik elemet jelöli a következő számsor: 1110110 10100001 1111010 ?

Ezt a kérdést kaptam ma reggel. Véletlenül eltaláltam, hogy a Víz a válasz, de erősen gyanítom, hogy a játékosok nagyobb része el fogja szúrni. A kérdés jó, és mégsem az... ahogy a bolygós kérdésem is. (Még párszor lehet, hogy párhuzamot fogok vonni azzal a kérdéssel.)

Ezzel kapcsolatban fel is tennék majd egy nehezebb, filmsorozathoz kapcsolódó kérdést, és szívesen megnézném, mire jut... Remélem, átmegy az első szűrőn.
Dátum: 2008.10.01. 07:02:14
Szervusztok!

Ehhez még hozzáteszem, hogy tettem fel néhány nagyon alapvető zeneelméleti kérdést, hogy a hangnemeknek milyen előjegyzéseik vannak, és döbbenten látom, hogy a nagyjából általános iskola hatodik osztályos tananyagába besorolható kérdésekre kevesebb, mint 50% a helyes válasz. Nem szívderítő látvány.

Egyet viszont sokan tudnak, nemhiába lehet sok sportközvetítést találni a TV-műsorok közt. A zászlók egy részét legalább ismerik az emberek, majd 90% a jó válaszok aránya.

***
Omaher: Elvileg lehet halmozni a beküldhető kérdéseket, de nem gyorsít a dolgokon túl sokat, mert úgyis csak egyesével küldheted be a kérdéseket, s nem biztos, hogy azonnal kapsz értékelést, hogy folytathasd a kérdésírást.
Dátum: 2008.09.30. 21:03:36
Szervusztok!

Én is sajnálom a bolygós kérdésemet, nagyon úgy tűnik, hogy naprakész tudományt még véletlenül sem szabad betenni, mert esetleg még tanulnának valamit a játékosok (bocs a cinizmusért). Engem épp ezést nem zavar az, ha kapok egy kérdést mondjuk a Battletech univerzumból, legfeljebb akkor, ha az a kérdés a szereplő hajszínére kérdez rá.

A HKK-s kérdések is mehetnek, az alapszintű ismeretekig (fajok, istenek közismert nevei, ezek megtanulhatók). De komolyan zavar az, hogy egy gép számol egy százalékot, és az alapján törli a kérdést a játékból, holott az információ, amit kérdezek, az esetek komoly százalékában helytálló (Ha hibázok, nem szégyellek javítást kérni). Nagyon szomorú, hogy azt a kérdésemet, hogy ki az Enterprise kapitánya, jobb százalékban ismerik, mint egy valós tudományos eredményt, és ezért a valódi műveltséget is tesztelő kérdés kikerült az adatbázisból. A Google használata viszont nem lenne szabad, hogy követelmény legyen.

***

A nem szakadt pólón négy lyuk kell legyen, valóban: egy, ahol a fejed kibújik, kettő a kezeidnek, és a negyedik, amiről a kérdésfeltevő megfeledkezett: a bebújáshoz szükséges lyuk. Na, ez aranyos kérdés volt.
Dátum: 2008.09.30. 06:45:46
Szervusztok!

Azért az nem kicsit ütött nekem, hogy van olyan kérdés, amely az angol bajnokság eredményére kérdez rá, de a csapatok becenevével... Remélem, csuklik az írója becsülettel. Nem kis kitolás, hogy az átlag által talán kevésbé figyelt bajnokság csapatainak csak a becenevét írja meg, nem ártana legalább a valós neveket kiírnia.

Amellett már most látszik a játékosi kérdésbeküldés rákfenéje: A sok focis, és túlspecializált kérdés, illetve a hétmérföldes szamárságok.
Dátum: 2008.09.29. 10:28:39
Szervusztok!

Ha ősköves cuccot nem lehet Őskő nélkül venni, akkor célravezető lenne (ha leprogramozható) a kiégett Őskő találásának bizonyos százalékában, mondjuk a szubtéri érzékelés mértékének megfelelő arányban valódi őskövet találni. Ez persze működhet a vásárolttal azonos módon, tehát a kiégett Őskövet valódivá változtatva.

Hogy ez mennyire gyakori? Maximális értéket nézve: az 5% 30 %-a, azaz a vadászatokat számolva 1000 vadászatból 15-ben található statisztikailag valódi Őskő. Ehhez azonban komoly mennyiségű LE szükséges, nem jönne össze oly egyszerűen. A kiindulási esély ennél jóval kevesebb: a 2% 1%-a, azaz Ötezer vadászatból találsz 1 Őskövet. Nem sok, de a semminél több...
Dátum: 2008.09.29. 07:23:50
Szervusztok!

Egyre inkább megértem a másik kérdéses játékoldal kérdésadminisztrátorait... Nagyon hiányzik nekem a "Túl speciális" megjegyzés, mint választható opció. Nem biztos, hogy tudni kéne minden film teljes stáblistáját a kérdések megválaszolásához. Remélem, csuklik az illető, aki nem túl régen küldött be filmzenezeneszerzős kérdést... Nem kéne ennyire guglihasználatossá fejleszteni a játékot.
Dátum: 2008.09.29. 06:40:04
Szervusztok!

Jól sejted, a láthatatlanság felezi az elszívott LE-t, de a kérdésbónuszt a teljes érték után kapod.
Dátum: 2008.09.28. 13:04:25
Szervusztok!

A Star Wars első részének főgonosza jó kérdés lenne, ha helyesen írná be a küldője. Pont az ilyen alakok miatt kellene a "Jó kérdés, de rossz helyesírású" értékelés. A kérdésírás tiltása viszont jogos lehet az ilyen katasztrófális helyesírású személynél.

***

Másik dolog. Most küldtem be egy kérdést, hogy milyen előjegyzés van a g-moll hangnemben. Kérném a keresztjelek szöveges kiírását, mert hétmérföldes marhaság tárolódott le, a manó tudja, hogy milyen számítástechnikai okból.
Dátum: 2008.09.27. 07:14:45
Szervusztok!

Általános kérdések kontra specialitások: A speciális kérdések nyugodtan feltehetők. Egyet kell mérlegelni, hogy mennyire apróság a kérdésre a válasz. Erre írok példát: Ma kaptam egy olyan kérdést, hogy melyik nem egy HKK-szín. Hát, én sosem játszottam HKK-t, mégis eltaláltam, mert valamennyire ismerem a TF isteneit (legalább névszinten). Ez egy jó kérdés, megtanulható. de hogy egy bizonyos kártyalap milyen gyakoriságú, az már egy olyan kérdés, amit csak a HKK-fanok ismernek, esetleg még ők is elszúrják. Az utóbbi kérdésnek itt már nem lenne helye.

Tehát nyugodtan kérdezzen bárki bármit a kedvenc (könyv)sorozatából, ha az a sorozat részletes ismerete nélkül is jó eséllyel megválaszolható. Kerüljük azonban a nem nyilvánvaló kérdéseket és válaszokat, öt perc nem lehet elegendő minden részinformáció megkeresésére.

***
Elgépelés akadt az egyik kérdés egyik válaszában: "Melyik nem tábornoki rangfokozat?" Ami hibás volt: vazérőrnagy. Itt az elütött a betű e-re cserélendő.
Dátum: 2008.09.26. 13:24:08
Szervusztok!

A gond az, hogy a magyar általános ismeretekhez nem tartozik hozzá a NASA programjainak és alprogramjainak részletes ismerete. Így a kérdés nem jó, mert lehet, hogy a Gugli a barátod, de talán játék közben nem kellene keresned a neten a válaszokat.

Ha meg mindenáron a részprogramra kíváncsi a kérdésfeltevő, akkor a "Melyik egy NASA kutatási alprogram?" kérdés jobb lenne. A negatív kérdések egy ilyen helyzetben komoly kitolást jelenthetnek, mert ugyanebbe a hibába sokszor bele lehet futni, a NASA égisze alatt futó programok közé beékelt szintén NASA-program részkutatása átlagos olvasási idő alatt NASA-programként kezelődik, mert szintén kapcsolatban van azzal a céggel.