Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2008.11.11. 10:01:41
Szervusztok!

Hatsepsut, nem tudom, mennyire lenne bonyolult megoldani, hogy önmagában egy 0, mint számérték is szerepelhessen. Kénytelen voltam amiatt, hogy a kérdés értelmes maradhasson, ponttal lezárni minden számadatot, hogy ne hajlítsam a válaszolókat egy válasz felé.
Dátum: 2008.11.11. 09:51:18
Szervusztok!

Felmerült bennem az, hogy a jó, vagy a rossz kérdést az első értékelő szerint kapjuk, noha a végleges értékeléshez legalább 20 értékelés kell. Ha így van, jó lenne módosítani, hogy a végleges siker, vagy bukás után kapja a jutalmat a kérdésíró.

Csati, igazad van, a kérdés az "Azonnal törölni" kategóriába való.
Dátum: 2008.11.11. 09:05:26
Szervusztok!

Concolor: igazad van, néha négy szemmel sem látok... :-D

Ha valaki 20-at üt 10 helyett, az első ránézésre elgépelés, ha egyébként nem rossz a kérdés, márpedig nem feltétlenül az, akkor ide bemásolva Hatsepsut kijavítja, vagy törli. Gond akkor van, ha mindhárom általad említett dolog szerepel. Ekkor valóban eldönthetetlen a kérdés.

Az, hogy az ötös számrendszer nem érdekel, szíved joga, attól nem vagy kevesebb... de arra ne hivatkozz, hogy az speciális, mert az alapszintű kérdések az általános múveltség körébe tartoznak. Manapság az Oscar-díjak is általános műveltségi körbe tartoznak, de a legtöbb ilyen kérdés számomra érdektelen. Ennek ellenére, ha ilyen támájú kérdés jön, nem nyomom azonnal törölnire, ha értékelhetem épp, mert vannak, akik ezt tudják, s vannak, akik inkább a természettudományban, esetleg a komolyabb irodalomban jártasabbak.

Tehát az, hogy te személy szerint mit kedvelsz, és mit nem, nem szabad, hogy befolyásoljon az értékelésben. Ha azt kérdezik, hogy "mennyi 358259521 a 64-es számrendszerben", az törlendő, vagy speciális... de a "mennyi 64 a 16-os számrendszerben, az még illik, hogy beférjen. (Adtál is egy kérdésötletet, köszi! :-D) Természetesen a helyesírás és az értelmes kérdésfeltevés követelmény.

***
Hopp, egy hibás kérdés, nem jelölhettem meg.

Ki az Arsenal futballcspat vezetőedzője?

Arséne Wenger
Marcello Lippi
Ottmar Hitzfield
Claudio Ranieri

Hamar aktualitását vesztheti, amellett meglehetősen speciális.

***

Edef: Pont azt mondtam, hogy bár tudtam, én is speciálisnak jelöltem volna. Ha arra kérdez rá, hogy melyik könyv főhőse, simán befér.

Te is ráfutottál arra, hogy a speciális, és a még befér között nehéz meghúzni a határt. Ám ajánlom neked Frank Herbert "A Dűne" című könyvét, kellemes esti olvasmány, s talán elgondolkodtató egy kicsit. Ráadásnak, ha elolvasod, a kérdésre is választ kapsz. :-D

Küldiszámláló: Olyan küldetéseknél, ahol x darab akármit kell megtenni, a küldetés menüpontban láthatod, hogy eddig mennyit teljesítettél. Ez a számláló kapta ezt a rövid nevet.
Dátum: 2008.11.11. 08:24:12
Szervusztok!

Hydro Globus: A túl egyszerű kérdések azon fognak kiesni, hogy túl sok rájuk a jó válasz. Ha valaki a szakterületéről teszi fel a kérdéseket, könnyen belecsúszhat mindkét végletbe: vagy túl egyszerűt, vagy túl speciálisat kérdez. Ám az egyszerű kérdések a kisebb játékosoknak kedveznek, ők is tudnak így kérdésekre válaszolni, nem csak a felnőttek.

Játszottam más játékkal, ahol nem csak egy kérdésadmin volt, hanem több, és kissé máshogy volt a kérdésbeküldési lehetőség is. Hónapos várólisták voltak a kérdésekre nézve, de a sültgagyi kérdések, illetve a sokszoros kérdések ritkásan csúsztak át, tehát a játékosok már a mennyi 1+1? típusú kérdésekkel már nem találkoztak, vagy olyan kérdéscsoportban, ahol a gyorsaság volt a lényeg. Persze nem is volt öt perc a válaszadásra... :-D

Hatsepsuték csináltak, vagy csinálnak valamit, hogy javuljon a kérdések színvonala, de még nem mondták el, hogy mit terveznek pontosan.
Dátum: 2008.11.11. 07:58:44
Szervusztok!

Concolor: Neked feleséged van, tehát nagy valószínűséggel elmúltál 18 éves, sőt talán 30 is. Akadnak olyan játékosok is erre, akik csupán tíz évesek. Miután pedig a regisztrációkor nem kérdeznek születési időt, ezért nem tudhatod, hogy az egyébként jó kérdés nem egy gyermek kezétől csúszik-e el.

Ha pedig a hócipődből kirázott típusú kérdésekre éppen tudsz értékelést adni, jelölj egy rossz kérdést, és kész. Nem dől össze a világ, ha tévedsz, én sem rendezek guglis vadászatot a kérdésekre, ha bukok, vállat vonok. Persze a jó kérdéseket nem szidom akkor sem, ha én nem ismerem a választ rájuk.
Dátum: 2008.11.11. 07:36:36
Szervusztok!

Edef: Én is fejből tudtam a kérdésre a választ, de ha én értékeltem volna, kapott volna egy túl speciális értékelést. A goromba stílus viszont nem ideillő viselkedés, bárki, aki a kvízbe kérdéseket küld be, a játékot szeretné segíteni, eltekintva a néhány primitív tahótól, akik kérdéseit az intelligens emberek nagy része törlésre ítéli. Erre egy példa, ami előfordult már: "Miért nem megy át ez a kérdés a szűrőn?" A válaszok pedig a lenézőtől az általad kipontozott gorombaságig terjedtek.

Amiatt tehát, hogy akadnak túl speciális kérdések, nem kell idegelned magad. Ha éppen értékelhető a kérdés, akkor nyomsz rá egy rossz kérdést, bejelölve a túl speciális lehetőséget, és fütyülsz rá. Ha nem, akkor csak simán tippelsz valamit, és fütyülsz rá. Nem veszítesz semmit, ha elszúrsz egy kérdést, legfeljebb a küldiszámláló indul újra, amennyiben épp a "Válszolj meg tíz kérdést helyesen egyhuzamban!" küldetést csinálod.

Ja, és legalább nyelvhelyesen morogj, mert az viszont valóban alapműveltség. Négy sorban négy hiba azért már nem lehet csak elütésből.

***
Idézet: Bekas - 2008.11.10. 11:34:51
Idézet: Roseprincess - 2008.11.10. 11:06:07
Idézet: Bekas - 2008.11.10. 10:44:07
Mi történik, ha a Nap elégeti az összes "üzemanyagát"?
összeomlik majd neutroncsillag lesz
felfúvódik majd fehér törpe lesz
összeomlik és fekete lyuk lesz
felfúvódik, majd szupernova lesz

jos a kerdezo? es mi van ha vhol olvasta, de megs ugy lesz? ez nagyon keplekeny es tobb milliard ev mulva kovetkezik be. sztem ez rossz kerdes.


Nos ez egy olyan dolog, hogy a mérete és tipusa alapján + megfigyelések, hogy a hasonló típusú, méretű csillagokkal mi történik "életük" végén megjósolható. De a válaszok nem igazán helyesek, vagyis igazából 2 válasz kombinációja a helyes, ugyanis majd ha a napunk az összes hidrogént elégette héliummá, akkor lesz belőle egy szupernova, mert majdnem minden csillag így fejezi be életét, hogy először lesz belőle egy szupernova, majd az eredeti (felfúvódás előtti) méretétől függően lesz belőle, vagyis a visszamaradt magjából neutroncsillag vagy fehértörpe. A mi Napunk, valószínűleg az utóbbi állapotba fog kerülni.


a lenyeg a kiemelt szavadban van. amit leirtal azzal tisztaban voltam, koszi, de a kerdezo ugy teszi fel a kerdest, mintha 100% tuti lenne, azaz teny. marpedig ezt nem tudhatjuk, mint ahogy irtad csak valoszinusitheto. meg az is lehet, hogy tobb milliard ev alatt utkozik 1 masik csillaggal, stb. nem jo a kerdes, ki kellene venni.


Bekas: Semmire nem mondhatsz biztosat, ha a jövendőre utal a kérdés. Az viszont tény, hogy a mai ismereteink szerint a Nap majd vörös óriássá puffad, aztán fehér törpe lesz belőle. Szupernóva nem lesz belőle, ahhoz a jelenlegi ismereteink szerint kicsi a tömege. Vagy esetleg azt te biztosan tudod, hogy ha holnap betöltöd a negyvenedik évedet, azt te meg is fogod élni? Ugyanúgy előfordulhat, hogy az éjszaka folyamán történik valami, ami a halálodat okozza.

Tehát egy majdnem jó kérdést te kivetetnél, vagy kivetettél az adatbázisból, mert te, sőt az emberiség sem valószínű, hogy biztosat fog majd tudni a kérdésről.

Ezért a kérdés a jelenlegi csillagászati ismereteim szerint, ha a "felfúvódik, majd fehér törpe lesz" válasz a helyes, tökéletesen jó.

Roseprincess: Neked is kiemelem: A Nap jelen ismereteink szerint nem lesz szupernóva, ahhoz túl kicsi a tömege. A pontos tömegértéket nem tudom, de a szupernóvává válás úgy tíz naptömegtől kezdve lesz aktuális végállapot. Utóbbi adat pontosítását, ha játszik csillagász a játékkal, magam is szívesen venném.
Dátum: 2008.11.11. 06:32:22
Szervusztok!

Először is mosd ki a szádat, ha kérhetlek, nem ez az ideillő stílus.

Másodszor: Ha támadsz, ne vaktában tedd, mert az fix bukás. Kemény random van, erre számítani kell. Érdemes veled azonos, vagy alacsonyabb tulajdonságösszegű, néha felszereléshiányos karaktereket támadni. Ha felfelé támadsz, komoly esély van rá, hogy elver, mint a jégeső.
Mindig gondold meg, hogy érdemes-e nekimenni valakinek, alapesetben 20% valószínűséggel kapsz ki egy teljesen kezdőtől is.
Szervusztok!

Ne aggódj, csak a véletlen tol ki veled. Nekem is úgy jött ki a lépés, hogy negyedik szinten feltoltam a csapdakészítést 4-re, és a hetedik szinten fogtam el a cicámat. De minél később kapod el, annál erősebb állatkád lehet.
Dátum: 2008.11.10. 07:45:24
Szervusztok!

Idézet: Kocos - 2008.11.10. 07:12:52
Idézet: Awenhai - 2008.11.10. 06:40:17
Nem rossz ez az ötlet, ám akkor feldobnék egy olyan ötletet, ami sokat módosítana a játékon, és talán örülnének is neki. Kellene egy olyan szerver, ahol nincs prémium-szint, mert az egy olyan tápolást tesz lehetővé, ami szinte kötelezővé teszi a pénzbefizetést.


Meg lehetne egy masik vilag, ahol nekem fizetnek ha jatszom, nem?


Az ugyan nem lenne rossz, de így legalább egy helyen kipróbálhatnák az egyszerű emberek is a prémiumos cuccokat... ugyanis az áruk eléggé szalad felfelé, átlagembernek, aki esetleg nem tud fizetni a játékért, soha nem lesz esélye megvenni még a legalapvetőbb prémiumtárgyat sem... és az állatoknak felszerelést sem adhatnak a nem prémiumosok, ugyanis azok, a fókuszkristályokkal együtt őskövesek.

Jelenleg tehát a prémium tagság előnye éjjel-nappali játék nélkül behozhatatlan.
Szervusztok!

Idézet: Blackjack - 2008.11.09. 15:48:33
Idézet: Awenhai - 2008.11.09. 06:49:09
Szervusztok!

Az idézet szerint egy hiba mindenkinek belefér. De pont az látszik Zoli hozzászólásából, hogy utána bérletet vált a megfigyelésre, és folyamatosan fogják monitorozni. A következő kis stiklije után meg megy neki a végleges bann. Bőven elegendő szigorúságnak tartom ezt. A háromnapos bann után ugyanis még meg lehet beszélni, hogy a felismerő rendszer elszúrta, mert teljes biztonság nincs... de a véglegesnél egy esetleges elbandzsítás után is bukhatod a karakteredet teljes mértékben. Ezt akarod?


Igen, ezt szeretném. Bocs, de véletlenül elég nehéz multizni.. Nyilván most sem "csak úgy" osztogatják a 3 napos kitiltásokat, ha valami egyértelmű akkor ennyi a történet, menjen csak szépen a banán szigetekre!


Játszom más játékokban, ahol valóban is előfordul olyan, hogy két gyermek játszik egy családból, egyetlen gépről. Nem szegnek szabályt, minden hivatalos helyen meg van adva, hogy egy gépről játszanak. Ennek ellenére megtörténhet, hogy néhány napig a barátjuknál vendégeskednek, de nem tudják, hogy ő is játszik, tehát nem szólnak. Akkor mindhárman bukják el a karakterüket, mert nem tudnak arról, hogy közös hobbival bírnak?

És még egy dolog: nincs még annyi szerver, hogy biztosan ne kelljen ugyanoda regisztrálniuk...

Még egy kérdés: Neked hogy esne, hogy mondjuk egy barátod miatt veszíted el a karakteredet? A te szigorúságoddal megeshetne...
Dátum: 2008.11.10. 06:40:17
Szervusztok!

Nem rossz ez az ötlet, ám akkor feldobnék egy olyan ötletet, ami sokat módosítana a játékon, és talán örülnének is neki. Kellene egy olyan szerver, ahol nincs prémium-szint, mert az egy olyan tápolást tesz lehetővé, ami szinte kötelezővé teszi a pénzbefizetést.

Ekkor esetleg a nem fizetős játékosok is kipróbálhatják a nagyobb felszereléseket, és nem fogják úgy érezni, hogy a szintjükön bárkit levernek, csak a fizetősöket lehetetlen, mert az ősköves cuccok sajnos túl erősre sikerültek.

Engem az első világon szinte mindig ilyen pénzeszsákok támadnak, és nincs esélyem a Beho-randomon kívül leverni őket.

Emellett lehetne még egy valódi PvP-világ, ahol nincsenek portyapontok, hogy a portyamániások is nyugodtan játszhassanak... Ezen a világon akár a támadhatósági korlátot is lejjebb lehetne vinni.
Dátum: 2008.11.09. 13:07:47
Szervusztok!

Egy kis elgépelésre futottam rá, a kérdés maga jó.

Ki volt a Harry Potter sorozatban Griffendél kísértete?
Pufók fráter
Véres Báró
Féli Fej Nélküli Nick
Szürke hölgy

Szegény Nick FéliG fej nélküli.
Dátum: 2008.11.09. 07:20:33
Szervusztok!

Kölyök: A probléma az n-szénatomos alkánok hidrogénatomjainak számával az, hogy elvileg ez az egyik alapdolog, amit a középiskola második osztályában bizonyosan, esetleg már az általános iskola nyolcadik osztályában megtanítanak. A válasz ugyanis az alkánok (telített szénhidrogének) általános szerkezeti képletére kérdez rá, ami kémiai törzsanyag.

Az általad említett zenei kifejezés elvileg létezhet, de az bizonyos, hogy öt év zeneiskolai képzéssel nekem nem rémlik ilyen szörnyeteg. Amit te kérdezni akarnál, az tehát egyértelműen speciális, de a kémiai alapképlet bizony általános alapismeret, bár sokan kiszórták a fejükből, mint számukra az érettségi után haszontalan adatot.

***

Mi jelent ha valaki ,,domesztikál"?

honosít
elfoglal
tisztít
szőrtelenít

Adott esetben ez mintha szerepelt volna már, de ha nem, akkor ki kéne javítani a "honosít" választ "háziasít"-ra.
Szervusztok!

Az idézet szerint egy hiba mindenkinek belefér. De pont az látszik Zoli hozzászólásából, hogy utána bérletet vált a megfigyelésre, és folyamatosan fogják monitorozni. A következő kis stiklije után meg megy neki a végleges bann. Bőven elegendő szigorúságnak tartom ezt. A háromnapos bann után ugyanis még meg lehet beszélni, hogy a felismerő rendszer elszúrta, mert teljes biztonság nincs... de a véglegesnél egy esetleges elbandzsítás után is bukhatod a karakteredet teljes mértékben. Ezt akarod?
Szervusztok!

A kérdés reklámnak is minősülhet, ekkor pedig, ha a Beholder nem adott rá engedélyt, nincs helye a játékban.
Dátum: 2008.11.07. 13:33:31
Szervusztok!

Idézet: Kocos - 2008.11.07. 09:10:43
Idézet: Awenhai - 2008.11.07. 07:19:06

Ha pisztoly kell Londonban kit kell hívni? (Blöff)

Borisz
Avi
Turkish
Tony

Számomra meglepő, hogy Boriszt. Honnan jön ez a mondás?


Oda van irva.


Az, hogy blöff, az nem jelent semmit. Az, hogy orosz nevet mondanak, az utalhat az orosz maffiára, de engem az érdekelt volna, hogy honnan ered ez a mondás, és miért alakult ez ki. Tőlem ugyanis hívhatnák Ibrahimot is, ugyanannyira nem ismerem. Érted már?

Ha tehát egy filmidézet, jobb lenne beleírni... ha nem, akkor nem vagyok meggyőződve róla, hogy idevaló, ha nem ad valaki egy értelmes magyarázatot.
Dátum: 2008.11.07. 07:19:06
Szervusztok!

Roseprincess: Még azzal egészítenélek ki, hogy a tábornok szavak elé sem kell vessző szerintem.

***

Ha pisztoly kell Londonban kit kell hívni? (Blöff)

Borisz
Avi
Turkish
Tony

Számomra meglepő, hogy Boriszt. Honnan jön ez a mondás?

***

Paul Atreides regényhősnek milyen litánia a kedvence?

lélek
féleleműző
harc
nap

Az, hogy Paul a féleleműző litániát használja leggyakrabban, nem jelenti azt, hogy az a kedvence is. A történet alapján rá van szorulva, nem kicsit... de valószínű, hogy jobban örülne, ha nem lenne rá szüksége.

Ennek ellenére speciálisnak érzem, Dűnerajongók tudhatják, más nem nagyon.
Dátum: 2008.11.07. 06:25:43
Szervusztok!

Rivasz: Fejleszd ki a Transzcendális projekció nevű szakértelmet. Indulásnak ötös elég, és tartsd a LE-t 500 alatt. Ha nem háborúzik a szövetséged, onnan akkor legfeljebb nehezebben portyázol, LE-t nem buksz majd vele. Onnantól kinevetheted a támadókat, mert ha nyersz, te kapsz LE-t, ha veszítesz, vinni nem fognak.

Amíg a szakértelem nem jelenik meg, addig a Tanulás szakértelmet növeld.
Dátum: 2008.11.06. 07:37:15
Szervusztok!

Morroch: A random áldozatává váltál. Megtörténhet ugyanis, alapesetben 20% valószínűséggel, hogy az épp most induló, első szintű karakter elver, mint a kétfenekű dobot, pedig csak az alap buzogányocska van a kezében.

Ezt különböző értékek változtatják, de sosem lesz 0%. A lényeg az, hogy statisztikailag, ha tudnál is első szintű karakterek ellen harcolni, akkor is minden századik karaktertől kikapnál. Hogy a bajnoki viadalon bejött ez a balszerencsés eset, az csak annyit jelent, hogy világnagy peched volt.
Dátum: 2008.11.05. 11:12:16
Szervusztok!

Idézet: Kapik - 2008.11.05. 10:40:21
Emberek,miután megláttam a következő kérdést hátraestem a székből...

Hogyan épül fel az alaphangra egy dúr hármashangzat?
Kisterc; Bővitett kvint
Nagyterc; Szűkített kvárt
Nagyterc; Tiszta kvint
Kisterc; Tiszta kvárt

van ember aki erre tudja a választ?Már elkezdett érdekelni a téma és beadom a jelentkezésem a zeneakadémiára is...


Ezt nekem még az általános iskola ötödik osztálya során tanították, ha a memóriám nem csal. Ez nem ma volt, de annyira nem bonyolult. Azt tanították nekünk, hogy a dó-mi, és a dó-szó milyen hangközök, s ez a zeneelméletnek az a része, amit még éppen lehet tudni komolyabb zeneiskolai képzés nélkül.