Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2009.11.12. 11:50:21
az nem logikus, hogy összeveted egy V2-es karakter tulajdonságait egy v1-esével, hogy következtetést vonj le a próbák nagyságát illetően.
Dátum: 2009.11.11. 16:30:14
Idézet: Jeriko - 2009.11.11. 15:12:31


Azt hiszem jól látszik, hogy a b.d.s életbe nem lesz senki másé a torony ilyen szabályok mellett.



mert nem gondolkodsz hosszú távban. eleve téves feltevés azt hinni, hogy az azúr légió, mint szövetség létezni fog az idők végezetéig.
Dátum: 2009.11.10. 18:09:50
Idézet: Ricardo date=1257872060Aki lét visz el, az az esetek igen nagy százalékában felfelé támad, ergó azt büntetjük, aki felfelé támad.[/quote


eleve ritkán támadnak a játékosok felfele, így ez természetesen nem igaz. bármennyire is hihetetlen, lefele támadva is lehet LE-re szert tenni, még a magas szinteken is.

az ital: jó ötlet. vagyis érdekes. de valóban az lenne a jobb, ha több hasonlóan érdekes ital is lenne a játékban. egy tippadó topikban lehetne ötletelni.

más kérdés, hogy mielőtt elkezdünk sírni, meg kéne nézni, hogy ki költene azért LE-t, hogy ne veszítsen LE-t valamikor? én biztos nem, még akkor sem, ha nem lélekgyémántba kerülne. egyszerűbb a LE-vesztés ellen más módszerekkel védekezni.

azzal hencegni meg kár, hogy valaki ellen sokan fogják használni. ha akad is ilyen kiemelt tudású kalandozó, akkor arról csak ő tehet, hiszen folyamatosan támadja az ital használatát tervező célpontot. (nyilván azért, mert sok nála a LE, de ilyenkor megint más módszert is lehetne a LE-védelemre kitalálni, hiszen ha egy támadó kiesik, jöhet még 100 másik.)
Dátum: 2009.11.10. 18:01:50
nem rossz. az érdekesebb háborúkról máskor is szívesen olvasunk állásokat, helyzetjelentéseket:)
Dátum: 2009.11.10. 10:18:23
ilyenkor érdemes lenne forrást is megosztani. mert az, ha igaz, ha nem, kimeríti az inszinuáció tényállását, hogy alap nélkül feltételezel és az alap nélküli feltételezést még meg is indoklod egy másik alap nélküli indokkal. ez így necces.

szóval kéne valami konkrétum. mert, ha igaz, amit írtál, akkor nagy butaság (legalábbis akkor, ha nem mindig így volt és anno rosszul lett leírva, hogy csak a támadás pluszos). szóval, ha változtattak, az teljesen értelmetlen, hiszen a kivégzés épp a "kicsik" egyik fegyvere a "nagyok" ellen.
Dátum: 2009.11.09. 12:25:42
Idézet: Vaczakka - 2009.11.07. 14:00:22
A mentor
A megmentő

kalandokról van valakinek bővebb infója?

Wikidoton csak a név van sajnos kitöltve. Sajnos nincs kristálypontom, hogy kipuhatoljam, mi van benne.


nem jobb felfedezni magadtól? csak kérdezem. mert szívesen játszom a te karaktereddel is, ha nehéz a játék.
Dátum: 2009.11.09. 12:24:39
Idézet: Meki - 2009.11.09. 09:43:27
A szabályzatban úgy olvastam, hogy a kvíz kérdések mindenki által (lexikonok mellőzésével) meg válaszolhatóak legyenek!!!
Utóbbi időben rengeteg olyan kérdéssel találkozok amit több lexikon sem tartalmaz.
ÜDV: MEKI


és mi a kérdésed?
Dátum: 2009.11.09. 00:14:08
új cél kell? lehet. csak az a gond, hogy a legtöbb elhangzott érv 1. mindig csak azok szemszögéből ötletel, akik a tápot látják a háborúkban, akik "nyernek", 2. általában nyerhető erőforrásban gondolkodnak, ami ha megvalósulna, akkor végképp elindulnának a farmháborúk.

legyen jutalom az erőforrás, de akkor kell valami, ami ösztönzi a szövetségeket, hogy kihívást keressenek, mert valljuk meg manapság a háborúk jó része a HT miatt is villámgyorsan lezajlik. és sokszor az, aki háborúzni akar, ilyenkor panaszkodik, hogy gyors a háború, holott általában ő keres gyors LE-bezsákolási lehetőséget. mondom, tisztelet a kivételnek.

esetleg meg lehetne növelni a tápot akkor, ha két háborúra felesküdött szövetség csap össze, két HT-el rendelkező. vagy akkor legyen plusz, ha több győzelemmel rendelkezőt a támadás célpontja, nem tudom.

de persze mindezt úgy kell tenni, hogy bár ösztönözze a keményebb, HT vs HT háborúkat, de az, aki a könnyebb utat akarja választani és BCS-seket hajszol gyorsann kapitulációért, az is kapjon potya LE-t. (ergó mindezt nem azért írom, hogy aki nem akar háborúzni, az megszabaduljon a háborúktól, hanem azért, hogy ne ők legyenek az elszenvedői egy esetleges reformnak. legyen jó/jobb a győzteseknek, de oda kell figyelni a plusz táp megválasztásánál. vagy pedig egész egyszerűen el kell érni, hogy egy BCS-snek is érdeke legyena hosszabb háború, az ellen nagyobb küzdelemre késztetése. ami ugye a HCS miatt jelenleg felesleges első blikkre. hisz imndenki tudja, milyen vérre menő kétheres háborút vívni, hogy a végén "XY szövetség kapitulált. A lélekkutatokba áramlott 571 lélekenergia" feliratot kapjon. Megtörtént:)
Dátum: 2009.11.08. 14:11:31
engem sem zavarna. azt, akit nevesítenek, azonban lehet. főleg, ha negatív a színezet.
Dátum: 2009.11.08. 13:37:24
Idézet: matdav - 2009.11.08. 13:29:06
Ha már ilyen vitaindító lett a kaland, akkor bevágom ide a sztorit, azt lehet értékelni, hogy érdemes-e néha "nevesebb" karaktereket belevinni a kalandokba. Sharpáról azt gondoltam, hogy egy jó ideig úttörő szerepet játszott a játékban, és megérdemel egy kalandszerepet.


félre ne érts. megérdemli. és néha valóban érdemes, csak ezt nem lehet korlátozni nagyon: vagy lehet nevesíteni vagy nem. és mint minden fejlesztésnél, muszáj megnézni a szélsőséges magatartást is, ami itt jelen esetben az lenne, hogy valaki visszaél a nevesítéssel. lehet bízni benne, hogy nem teszi senki, de egy ekkora közösségnél mindig van, aki kiskaput talál vagy "csintalankodik".
Dátum: 2009.11.08. 13:14:52
Idézet: Ricardo - 2009.11.08. 11:59:34
Ne legyél ilyen negatív. Az nem baj, ha egy-két híresebb karakterrel találkozik az ember (mondjuk a világok közötti eltérés érdekes lesz). Amelyik karakterről úgy érzem, hogy nem érdemli meg a saját kalandot azt majd lepontozom.


azzal semmit sem érsz, ha lepontozod. viszont így semmi sem akadályozza meg, hogy valaki jó kalandot írjon sharpáról, de az sem, hogy negatív színben tüntesse fel, hogy, (hasracsap) "valaki megkocogtatja a válladat. megfordulsz, s látod, hogy sardullah sharpa az. lekeversz neki egy nyaklevest, hogy tudasd vele, hogy hol a helye, mire ő térdre ereszkedik és azt mondja: "ó, nagyuram. a segítségedért esdeklem." stb.

ha a JV engedi játékosok nevesítését, akkor azt egyrészt nem csak a hajdan volt numero uno-kra kell, hogy vonatkozzon, hanem az 1587.-re is, mint ahogy ha pozitív (vagy akármilyen) színben fel lehet tüntetni valakit, akkor semmi "jogalap" nincs arra, hogy negatívban ne lehessen.

én egyrészt tartok a névelburjánzástól, a sokak magára utaló kalandírótól (ne legyen igazam), valamint attól, hogy többeket negatív színben tüntetnek fel.

épp ezért kéne vagy korlátozni a neves kalandozók szerepeltetését vagy lefektetni, hogy korlátlanul lehet használni és nincs cenzúra.
Dátum: 2009.11.08. 11:54:07
jó poén volt, valóban. tetszett, de..., nem tudom, nem biztos, hogy szerencsés az efféle, mert csak katalizálni fogja a sok neves kalandozós kaland születését. ami nem biztos, hogy jó. de majd eldől.
Idézet: Birka - 2009.11.07. 13:55:43
Én óriási baklövésnek érzem, hogy lesznek épületek, melyek csak léből építhetőek.


főleg, hogy vannak, akik direkt emiatt le is felejtették az építés szakértelmet:) vajon ők kapnak kompenzációt vagy nekik coki és kénytelenek egy napi vadászatot arra áldozni, hogy megint max legyen? (irónia-alert!)
Dátum: 2009.11.07. 01:08:51
egy csizmát mennyiért lehet eladni? kapunk vissza lélekgyémántot? vagy csak a LE hányadát?
Dátum: 2009.11.06. 19:30:55
miért pont 50-55? mondjuk bekerülhetnének az 57. szintre. akkor megtudnád milyen, ha vadászat közben, mikor 145ÉP-n vagy és van nálad 120.000 LE betámad egy KH-s, például nephila klónja. naponta többször:)
Dátum: 2009.11.06. 10:47:06
bár nekem nullás az idomításom és ilyesmit ír ki kissé bugosan: "Ahhoz, hogy egy lényedet harcban is használhasd, ki kell fejlesztened az idomítás szakértelmet.", valóban Tihánál a pont.

az idomítást csak egyszer kell megnövelni értelmes nagyságúra és utána aranyélet. mind annak, akik egy klikkel 30 percenként 1000 ÉP-vel gyógyítja az állatait. ez a szabály, ehhez kell alkalmazkodni.
Dátum: 2009.11.06. 00:40:25
ezt szerintem tudja, de arra céloz, hogy eddig nem tapasztalt hasonlót. egyébként ez alapján ki lehet számolni nagyjából egy képletszerűséget. már, ha tényleg van ugrás.
Dátum: 2009.11.05. 21:59:50
hoppsz, valóban.
Dátum: 2009.11.05. 20:26:20
huhh, akik gyorsítottak most kapnak biankó 10 kalandot:)
Idézet: balgos - 2009.11.05. 12:20:37
A döntés egyértelműen politikai, jó lenne ha nem csak ilyen piszkos ügyekbe értene egyet a két nagy párt....


a döntésről fogalmad sincs sem neked, sem nekem, hogy poitikai, de mivel minden sajtóorgánum ezt beszéli, így az ember, mivel kevés a saját gondolata, átveszi a gumicsontot. nem csak a politika tud lobbizni.