Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Idézet: CaveMaN - 2008.12.02. 11:11:51
Fejlesztési javaslat ehhez az ablakhoz:

Ha valaki beír egy szövetséget, jelenjenek meg az egyébként támadható, de 15% ép alatt levő karakterek is, plusz akiket támadtam az elmúlt egy órában (de ne jelenjen meg mellettük a támadás gomb), így mindig látható mindenki, akit elvileg támadhatok.

Update:

Kvázi katasztrófális, nem mutatja a portyaablak a nálam magasabb szintűt valamiért, pedig támadható.

Update2:

Lehet azt kérni, hogy a segítség a karakterlapon is megjelenjen? Akkor az egész portyázós ablakot ki lehetne dobni a kukába, úgyis használhatatlan.


támogatom. vicces volt, hogy a portyaablak szerint senkit nem tudtam volna támadni a hábrús ellenfélből, de ha minden egyes karakterlapot végigkattintottam, akkor ment néhol a támadás. így nem sok értelme van az ablaknak, hiszen mindenki a toplistát használja, mert gyorsabb.

valami most nagyon nem kóser így.
nem jó a rendszer, de nem biztos, hogy hozzá kell nyúlni - főleg nem úgy, hogy még jobban is járhatnak azok (ld. erősítjük a békéset, de közben adunk a támadónak is), akik eddig is végigklikkeltek pár szövetséget némi LE-ért cserébe (tudom, nem kötelező kapitulálni). persze, vicces látni a -90 ezres lélekkutakat, de akkor is. nem biztos, hogy +LE-befektetésért, amit az ember nem tulajdonságra, hanem újabb, kvázi egy egyenlőtlenséget kiküszöbölő épületre költ, jobban jár.

valahogy ezen a "klikkelek és kapom a lélekkútba a LE-t" automatizmuson kellene változtatni, ha már nagyon változtatni akarunk, hiszen aki épp ezért intett be a játéknak és/vagy szövetségnek, az már úgyis elment, aki maradt, az valószínűleg maradni fog.

ráadásul elég gáz, hogy a LE-levédő képesség éppen az özönháborúk miatt nem ér semmit, hiszen senki nem fogja levédeni, ha tudja, hogy 3 felől támadhatják.

sokkal érdekesebb lenne egyébként a háború intézménye, ha hasonló erők csaphatnának össze, két top5-ös szövi egymás elleni harc sokakat érdekelhet, de ha a 4. megtámadja a 223.-at, akkor abban nincs sok sportérték. persze tudom, nem is az a cél. biztosan megéri, ha egy 100e LE-s szövetség, aminek napi 15e LE-t termel a kútja 8 órányi LE-termés zsákmányol egy "munkatársi szövetséget" lecsapva

(mondjuk lehetne olyan háborúkorlát, ami az elért tápmennyiség függvényében csökkenti a további tápolást, farmolást. mondjuk térkapu vagy egyéb.)
Dátum: 2008.11.29. 15:51:34
Idézet: Tapsi - 2008.11.29. 15:30:22
Nekem az lenne a kérdésem hogy mi van ezzel a kiégetett őskővel magától válik sima őskővé, vagy nekem kell valamit csináli, vagy egyátalán lehet e belőle sima őskő?


venned kell őskövet. de ott a kérdőjel a kiégett ősköveid száma mellett. arra érdemes kattintani.
Dátum: 2008.11.28. 20:30:18
butaság, bárki megverhet bárkit. (épp ez a lényege a kieséses mókának, hogy ha összejön neked, akkor megverd az esélyesebbet. más kérdés, hogy többször nem foog győzni az esélytelen.)

vagy arra célzol, hogy aki a karakter fejlesztése helyett építésbe öli a LE-t, az ne kapja meg a bónuszokat? vesszek, aki épít, kapjon előnyt, aki nem?

de amúgy nem is értem. nem arról szól az egész, hogy aki nem épít, az nyerhet? valaki épít 50ezer LE-t és kap +12 támadást, +12 védekezést és egy +1/+1-es tárgyat - ezt 0 építéssel csak tulajdonságra tett LE-vál épp úgy el lehet érni. oké, nem lesz szerencséje az illetőnek, nagy dolog.
Dátum: 2008.11.28. 11:19:42
ja, és a szinguláris ismeretek szakértelem, a +4%TP-vel úgy hat, hogy például 25-ös szinten (25*4=100( kétszerannyi TP jár egy csata megnyeréséért?
Dátum: 2008.11.28. 11:16:05
bár valószínű a válasz, de azért megér egy kérdést, hátha van valakinek tapasztalata:

1. bajnoki tornán játszik a tudatturbó?

2. azok a szakértelmek, melyek plusz erőforrást adnak (napi +x portyapont, napi +cselevéspont) hogy működnek? csökkentik a köv. pont eléréséhez szükséges időt vagy valamikor termelődnek? dettó a tudatturbó miatt.
Dátum: 2008.11.26. 21:41:52
Idézet: Sullc - 2008.11.26. 20:59:49
mekkora a maximális fejletsége az erőnek , védekezésnek, egészségnek stb. ?


999999 - elvileg hat szémjegyű változóban tárolják.

j/k
Dátum: 2008.11.26. 21:38:23
Idézet: Roseprincess - 2008.11.26. 21:29:07
Idézet: Wolfy - 2008.11.26. 21:12:40
Mennyi LE szügséges az első állat beidomításához?
100
50
600
1200

+1 barom kerdes.


mindazonálltal én úgy emlékszem, nekem 1800 LE-be került


másnak meg 3600. fogalmatlan ember írta és fogalmatlan nyomta be, hogy "jó kérdés". szügséges, anyám...
Dátum: 2008.11.25. 14:41:46
Idézet: Magum - 2008.11.25. 13:13:44
áhá értem köszi akk vigyem a szakértelmem 22-re?


csak, ha megéri befektetni neked a sok LE-t a jutalomért.
Dátum: 2008.11.25. 10:08:39
Idézet: Mazlee - 2008.11.25. 09:21:33
jó lenne ha le lenne írva miért is baj hogy fertőzve vagyunk... most léptem 19re és ott van hogy 50%... na és akkor most ez miért rossz nekem?


hmm, valaki nem olvassa a legendát...
Dátum: 2008.11.25. 10:07:45
Idézet: Mazlee - 2008.11.25. 08:31:52
ennyire fantáziátlan küldetéseket régen láttam...


nocsak, úgy játszol, hogy előre megnézed? hmm, szóval a könnyebb utat választod. ki lehet találni küldetéseketm ezen ne múljon. jöhetnek a fantáziadúsak (ez nem az a játék, ahol olyan lehet, hogy keresd meg a labirintusban a kardot és vidd vissza a gazádjának.)
Dátum: 2008.11.24. 19:35:43
huhh, szörnyűség. komolyan ennyire kiakasztó lenne, hogy nem nyersz meg 1-2 napi lélekkút töltődést? akik kilépnek azok sokkal többet buknak, te semmit, a szövi semmit, csak egy nappal később készül el valamije.
Dátum: 2008.11.24. 13:41:37
nagyjából napi +2 varázslás egy 6-os varázstorony - a mentális robbanásig. utána már annyi sem. mindenki ki tudja számolni, hogy neki mi éri meg jobban: építeni párezer LE-t a toronyba 6os szintig, hogy termelje a VP-t vagy, ha szükséges, meginni 300LE-ért (vagy 40 forintért...) egy italt?
Dátum: 2008.11.24. 13:38:31
Idézet: Ricardo - 2008.11.24. 10:42:54
Szerintem sem ér semmit a kreatív affinitás. Ha valaki rabol egy korrektet (500 és 1500 közötti LE mennyiség) akkor már úgy is mind1 az a plussz pár százalék nem attól lesz boldog az ember, ha meg csak 40-50 LE-t rabolok akkor meg az a plussz 10-20 se tesz boldoggá.


ez nem a boldoggá tételről szól, hanem arról, hogy több LE-t kap és kész. ha te nem vagy tőle boldog, akkor az nem a szakértelem hibája. ha valaki felnyomja 5-ösre, idővel úgyis meg fog térülni. idővel. az 5-ös szint pedig olyan, mint a vadászatnál a kvíz, minden portyázásra +10% LE, semmi több. az irreleváns, hogy ez csak 1-2 LE vagy 100-200LE.
Idézet: Thomazz - 2008.11.23. 10:37:43
Ha ennyi probléma van az állatokkal igazam van...


a kellemes gond kifejezés remélem ismerős:)

akár 1200 LE-ért cserébe egy folyamatosan növekvő elnyelést kaphat az ember nulla ráfordítással. hol itt a "nem éri meg"

egy 25. szintű lény egy 5 körös harcban 125 sebzéstől véd meg.
Idézet: Batu - 2008.11.23. 11:19:55
Azért az elég ritka, hogy a megtámadott szövetség legyőzi a támadót.


oké, ez elég vicces megállapítás és remekül mutatja a rendszer hibáit. nincs is mese, a védekezőket védeni kell.

ha már megkötés van a szerzett LE-re, akkor támadás esetén legyen, mert kicsit gáz, hogy ha valaki arat egy hatalmas győzelmet, mert "a támadó elszámolta magát", akkor nem busás jutalomban részesül.
Idézet: Ariel - 2008.11.22. 17:29:08
Egy négyzetkilóméter hány hektár ?

10
100
1000
0,1

Erre tényleg nem tudok mit mondani... az emberek 75%-a nem járt általános iskolába ?


és a kérdező? kilÓméter?

az ember az iskolából az alapvető helyesírásra emlékszik, de arra egyáltalán nem, hogy egy napi használatban nem lévő mértékegységnek mi az átváltása.

de a legalapabb, hogy miért nem tudja az ember: a kilométer, a négyzetkilométer SI-mérték, azonban a hektár nem SI-mérték.
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.23. 11:30:52
Szerintem jó ez a kérdés. Esetleg a "paralimpikon" szót olvasta valaki "paralimpián"-nak, és akkor tényleg nincs értelme.


hogy lenne már jó kérdés?

1. figyelni kéne a válaszok random sorrendjére. vicces, ha az a.) válas "egyik sem"
2. egy eldöntendő, igen-nem kérdésnél 4 válasz? ejnye.

olvassuk el együtt.

"Szekeres Pál paralimpikon indult-e valaha olimpián?"

milyen válasz az, hogy "egyik sem"?
milyen válasz az, hogy "nem, csak az olimpián"

értem?

indult valaha olimpián? nem, csak az olimpián. semmi értelme.

jó a kérdés, de egyik kis gondolkodással fel lehet tenni jól is.
remélhetőleg idővel balanszírozva lesz valamiképp a háború rendszer, mert így tényleg abba megy át, hogy a nagy szövetségek klikkelésre kapnak LE-t.

vagy a háborúk számát kellene maximálni vagy egyéb korlátot kitalálni LE-kút arányban vagy elfogadni a hadüzenetet vagy más lehetőséget adni a hadakozni nem kívánóknak, mint hogy elbújjanak a katakombákba - vagy fentebb voltak jó ötletek, hogy tényleg ne abból álljon a háborúsdi, hogy egy szövetség végigklikkel pár kis szövetséget. (és utána a kis szövetség, hogy kompenzáljon, végigklikkel pár még kisebbet. és utána...)

igazából ez hosszú távon lenne hasznos a játék túlélése érdekében. a fent említett frusztráció erős tényező, mert ugye ha ez az a játék, amit napi 1-2-szer is elég pátyolgatni, akkor nem sok sikerélményt jelenthet az, hogy valaki folyton 15% alatt van.
Dátum: 2008.11.19. 19:49:47
Érdekes olvasni a szereptévesztésben lévő kesergőket, akik követelik, hogy a játékon változtassanak, hogy nekik jobb legyen, ahelyett, hogy az adott keretek között ők próbálnának boldogulni. (Gondolom akkor lenne legnagyobb az öröm, ha a játékvezető egy kis pityergésért cserébe beírná a panaszosoknak, hogy minden csatát +500 sebzás előnnyel kezdenek.)

Emberek. Ha kihívás van, örülni kell.