Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Szövetségi háború kiegészítések
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
41. hozzászólás - 2008.11.22. 18:38:34 (Válasz Piciklon #40 hozzászólására.)
Idézet: Piciklon - 2008.11.22. 18:31:09
Látom kár volt megszólalnom



Ezt most nem értem. Azért volt kár, mert reagáltunk rá? Azért van a fórum, hogy ötletek, érvek és ellenérvek hangozzanak el. Teljesen jó volt a hozzászólásod!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
42. hozzászólás - 2008.11.22. 18:50:11 (Válasz Zsolesz #41 hozzászólására.)
Bocsánat és egyben köszönöm!

Csak fura (egyben érthető is), hogy rögtön az derül ki, hogy mi a gyenge pont (azaz csalási lehetőség).

Bár akad még néhány ötletem (2-3 A/4-es lapot írkáltam tele, ami a fiókban lapul)

Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
43. hozzászólás - 2008.11.22. 18:51:44 (Válasz Piciklon #42 hozzászólására.)
Attól még hogy rámutattam az ötlet hibájára, én is egyetértenék valamilyen korlátozással.

De a legjobb védelem ezektől a szövetségektől, ha egy hétre teljesen felhagynak az építkezéssel. Eközben karaktereik erősebbek lesznek, szintet is lépnek, a lélekkút pedig nem nő, azaz nem lesznek olyan jó célpontok.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
44. hozzászólás - 2008.11.22. 18:54:23 (Válasz Piciklon #42 hozzászólására.)
Örülnék, ha megosztanád, bár a fejlesztők nem biztos, hogy olvassák de legalább lenne megint miről elmélkedni itt
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
45. hozzászólás - 2008.11.22. 19:04:15 (Válasz Necronis #44 hozzászólására.)
Egyet elküldtem a Random istennek (Miklós) , kíváncsi vagyok, hogy reagál-e rá valamit (akár negatív, akár pozitív ).
Ha kaptam választ, nektek is feldobom a labdát, mert (igaz, szövetségen belül tetszik) kíváncsi vagyok

Akkor a megfelelő topikokban jelentekezem az agymenéseimmel.

(Most átlapoztam, és néhányat már most megcsáklyáztam )

Pontszám: 7.50
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
46. hozzászólás - 2008.11.22. 22:29:37
Alapvetően a változtatásokra, finomításokra folyamatosan szükség van. Főleg a szövetségeket érintő szabályokban. Ezzel nincsen semmi gond. Nekem a bajom a módszerrel és játékvezetés elveivel van. Olyan korlátozásokat hoznak, amik teljesen beszűkítik a játékosok mozgásterét. Így szükségtelen lesz a gondolkodás a játékban. Csak kattintok párat naponta és megvan a sikerélmény. Csak kérdés, hogy ez milyen sikerélmény lesz. Inkább vagyok utolsó az első ligában, mint listavezető egy futottak még kategóriában.

Ezzel nincs is baj, ha egy teljesen monoton, egysíkú játékot szeretnének. Elhiszem, hogy a többségnek sokkal könnyebb sírni-ríni, mint gondolkodni egy kicsit, és foglalkozni a játékkal. Azt is elhiszem, hogy ezek a játékosok vannak többségben. De mások lustasága, nem törődömsége miatt, miért kell azokat büntetni akik áldoznak is valamit erre a játékra? (mind anyagilag, mind szellemileg)

Távlati lidérces rémálom, hogy a lusta és ingyenélő társaság kisírja a prémium tárgyak korlátozását, a megfizetett előnyök eltörlését. Holott éppen ők élősködnek azokon akik fizetnek ezért a játékért. (elnézést, ez a bekezdés nem feltétlen illik ide)
Pontszám: 6.86
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
47. hozzászólás - 2008.11.23. 08:35:13
Idézet: Miklós - 2008.11.20. 11:57:21

3. Ha egy szövetség győzelmet arat, maximum annyi lélekenergiát zsákmányolhat, amekkora a lélekkútjának a maximális mérete. Tehát ha egy szövetség egy 1000-es lélekkúttal megtámad egy 20000-es lélekkutú szövetséget, és győz, akkor is csak 1000 LE-t fog szerezni. Ezt hamarosan implementáljuk.


Ez szép és jó, mert mondjuk én is végigüthetném a legnagyobb szöviket is, ha egyedül lennék, és minket is bármely erősebb végzetúr leverhetne, csak a gyengébb tagokat ütné.
De: Miért biztos, hogy a kisebb lesz a támadó? Az Elit horda(megint ők a példa ) lélekkútjának 30%-a jelenleg 31500LE. Ha ő ellenük, valami csodával határos módon, helytállna egy ennél kisebb lélekkúttal rendelkező szövetség, akkor még őket büntetnénk, hogy nem vehetik át a teljes nyereményt??? Na ne vicceljünk már!

Pluszba nem mehet a lélekkút, de mínuszba igen? Akkor ne mehessen mínuszba se! Persze mindenki kiürítené a háború vége előtt, és nem veszít semmit. De működhetne a dolog a karakterfejlesztés mintájára. Minél fejlettebb egy szövetség, annál magasabb összegű LE-t építhetne csak egyszerre a kútból. Minden épületszintet lépcsőzetesen lehetne felhúzni, adott LE értékű lépcsőfokokkal(Persze a saját LE beépítését ez nem érintené, az mehetne tovább a jelenlegi szerint, vagy az mindig a kútba menne). Így rá lennének kényszerítve a szövetségek a gyűjtésre, és lehetne zsákmányolni. Persze nem mindig. Ugyanúgy mint portyázásnál. Egyszer hopp, máskor kopp.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 8.83
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
48. hozzászólás - 2008.11.23. 11:19:55 (Válasz Zsolesz #47 hozzászólására.)
Azért az elég ritka, hogy a megtámadott szövetség legyőzi a támadót. Ilyen esetben a támadó igencsak elszámolta magát és megérdemelné a nagyobb veszteséget. Viszont ezt az esetet nem lehet megkülönboztetni az egyszemélyes/mini-atom szövetségi taktikától programozástechnikailag és nem is biztos, hogy szerencsés lenne. Azt pedig sokak szerint muszáj volt korlátozni, mert a játékvezetők szerint is jobban el lehet lehetetleníteni mások játékát mint bármi más taktikával és nem nagyon van ellene hatékony védekezés.
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
49. hozzászólás - 2008.11.23. 12:43:57 (Válasz Batu #48 hozzászólására.)
Vágom. Ami a nagy szöviknek rossz, az tilos. Az, hogy minket minden héten elkalapál az Elit, az nekünk nem lehetetleníti el a játékunkat. Nem szeretnék ezen vitatkozni, vagy keseregni, de ha valaki valamivel megfoghatná őket, akkor azt gyorsan megszüntetik. Remélem akkor az is bekerül a játékba, hogy hány háborút lehet egyszerre vívni, és szépen elháborúzgatunk valakikkel a döntetlenig.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 8.75
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
50. hozzászólás - 2008.11.23. 13:15:26 (Válasz Batu #48 hozzászólására.)
Idézet: Batu - 2008.11.23. 11:19:55
Azért az elég ritka, hogy a megtámadott szövetség legyőzi a támadót.


oké, ez elég vicces megállapítás és remekül mutatja a rendszer hibáit. nincs is mese, a védekezőket védeni kell.

ha már megkötés van a szerzett LE-re, akkor támadás esetén legyen, mert kicsit gáz, hogy ha valaki arat egy hatalmas győzelmet, mert "a támadó elszámolta magát", akkor nem busás jutalomban részesül.
Pontszám: 7.50
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
51. hozzászólás - 2008.11.23. 16:34:04 (Válasz Zsolesz #49 hozzászólására.)
Idézet: Zsolesz - 2008.11.23. 12:43:57
Vágom. Ami a nagy szöviknek rossz, az tilos. Az, hogy minket minden héten elkalapál az Elit, az nekünk nem lehetetleníti el a játékunkat. Nem szeretnék ezen vitatkozni, vagy keseregni, de ha valaki valamivel megfoghatná őket, akkor azt gyorsan megszüntetik. Remélem akkor az is bekerül a játékba, hogy hány háborút lehet egyszerre vívni, és szépen elháborúzgatunk valakikkel a döntetlenig.

Tudtommal nem a Gyógyir vs. ELIT, hanem a Rubinpalota vs. gyémántok miatt merült fel a változtatás igénye. Nem mintha bárkin is segitene ha valaki tudja verni az erős szövetségeket, max. ezek a szövetségek intenzivebben fognak háborúzni, vagy gyorsabban lezárni a meglévőket, hogy gyorsabban jöjjön be a kiesett profit. Ezeket a változtatásokat globálisan kell nézni, nem csak egy bizonyos helyzet szempontjából. Szerintem ezt a kiskaput kihasználva sokkal rosszabb helyzetbe kerülnek a kisebb/közepes szövetségek akiket lentről farmolnak, ilyen szempontból az ELIT-nek ez nem több mint apró és ideiglenes kellemetlenség.
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
52. hozzászólás - 2008.11.23. 20:51:27 (Válasz Batu #51 hozzászólására.)
Szerintem az több lenne apró kellemetlenségnél, ha valaki 30e LE-vel lehúzná őket.

Igazad van, hogy ezt a kiskaput be kellett zárni, de azért jót kuncogtam volna, ha a fent említett eset bekövetkezik. Inkább az érdekelne, hogy a lélekkútból való lépcsőzetes építésről mi a véleményetek? Szerintetek megléphető lenne? Néha így zsákmány nélkül távozna a támadó, de hát ugye a portyázásnál se biztos a bevétel.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
53. hozzászólás - 2008.11.23. 21:45:25 (Válasz Zsolesz #52 hozzászólására.)
Végülis egyszer győzött a Gyógyir, de azért mondtam ideiglenesnek, mert többször nem történt meg a hadüzenet sem és a veszteség is kb. annyi, hogy vagy a tagok befizetnek kb. 7-800 LE-t plusszban, vagy csak várni kell, hogy visszatöltse a lélekkút magát.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
54. hozzászólás - 2008.12.08. 13:14:55
Érdeklődnék, hogy várható-e valami nem túl távoli időpontban a döntetlen leprogramozása? Világ2-n sikerült belefutni egy olyan háborúba, amire reális megoldást jelentene, ha lehetne tervezni, hogy mikorra valósul meg. (5 nap alatt 600 csata, 3-4 pontos különbséggel hol az egyik, hol a másik félnek.)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.50
irritálóCsumpikaFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
55. hozzászólás - 2008.12.08. 14:25:53
Szeretnék érdeklődni, hogy lehetne-e arra lehetőség, hogy a két szövetség döntése alapján lehessen döntetlen egy háború és ne arra kelljen várni, hogy leteljen a 3 hét.
Arra gondoltam, hogy ha háború alatt békét ajánlana fel az egyik fél a másiknak és az elfogadná, akkor nem kapituláció lenne, hanem döntetlen.
Ezzel senki nem károsodna, ilyennel nincs értelme visszaélni sem, egyszerűen lehetőséget adna a szövetségeknek, hogy maguk döntsenek a háború sorsáról és ne a program.

Mindezt azon felül, hogy 3 hét után a program is hozhatna döntetlen döntést!

Kérlek titeket minél hamarabb fontoljátok és oldjátok meg ezt a dolgot, mert V2-n ez most egy nagyon sürgős dolog lenne!
A hozzászólást Csumpika módosította 2008.12.08. 14:30:43-kor
Csumpika - Végzeturak mesterei (V1)
.. - .. (V2)
Lajderk - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 6.50
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
56. hozzászólás - 2008.12.08. 20:47:12 (Válasz Lanmandragoran #54 hozzászólására.)
Tessék, ide vezet, ha egy szövetség egy hasonló erejűt támad! Hát csoda, ha mindenki a gyengébbeket támadja?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
57. hozzászólás - 2008.12.08. 21:00:32 (Válasz csati777 #56 hozzászólására.)
Megjegyezném, hogy az utánam szóló tisztelt Csumpika pont az ellenfél tagja, tehát ez közös kívánság lenne mindkét fél részéről. Nem azt mondom, néha kell egy ilyen meccs is, de ha ennyire fej-fej mellett haladunk, akkor a plusz tíz pontos győzelem nem korrekt lezárás.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
irritálóCsumpikaFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
58. hozzászólás - 2008.12.13. 16:04:03
Köszönjük az illetékesek reakcióit, válaszait...
Csumpika - Végzeturak mesterei (V1)
.. - .. (V2)
Lajderk - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 3
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
59. hozzászólás - 2008.12.14. 09:30:48 (Válasz Zsolesz #39 hozzászólására.)
Idézet: Zsolesz - 2008.11.22. 18:25:21
Ezzel csak az a hiba, hogy aki nem akarna háborúzni, az mindig megbeszélhetné más békére vágyó szövetségekkel, hogy háborúba kezdenek, és nem támadják egymást. Így három hétig, a döntetlen kikiáltásáig mindenképpen védve lennének másoktól.

tényleg, mekkora nagy csalás védekezni, komolyan mondom.
mert úgy nincs védve az ember, ha 15% alatt van mi? és nem ugyanaz csak nagyban mi?
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 3.83
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háború kiegészítések
60. hozzászólás - 2008.12.14. 10:14:24 (Válasz Sir Ny #59 hozzászólására.)
Idézet: Zsolesz - 2008.11.22. 18:25:21
Ezzel csak az a hiba, hogy aki nem akarna háborúzni, az mindig megbeszélhetné más békére vágyó szövetségekkel, hogy háborúba kezdenek, és nem támadják egymást. Így három hétig, a döntetlen kikiáltásáig mindenképpen védve lennének másoktól. Persze nem vagyok ellene, mert valószínű, hogy mi is így védekeznénk az Elit ellen, csak az eddigiek alapján ez nem illene a játék alapvető felépítésébe.

Egy mondattal tovább így hangzott, és ez egy egy hónappal ezelőtt zajlott beszélgetés volt. Csak most volt időd reagálni rá, ráadásul kiragadva belőle egy részt, mellyel nagyjából meg is fordítod az értelmét? Ráadásul egyáltalán nem az első eset, hogy teljesen rosszul értelmezed mások hozzászólásait, még egy kicsit kiforgatod, és teljesen hülyeséget reagálsz rá. Eddig megálltam, hogy nem szólók, de most besokalltam! Kicsit szállj már magadba légyszíves!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 9
Oldal: 12345
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője