Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Archand

Oldal: 1
Énnekem is baj... Szörnyen unom, hogy a kis 10 évesek úgy értékelnek, amit ők nem tudnak, az rossz. Példa hibára:

Hol él a Vénséges Morla? (Michael Ende)
Amargantban
Az Elefántcsonttoronyban
A Déli Jósdánál
A Szomorúság Ingoványában

Erre azt mondták, helyesírási hiba, míg pl. vki úgy írja, Edward Allen Phoo, és ezt a baromságot elfogadják!
"Ha a jelenlegi tendenciák folytatódnak, [...] és a gazdaságunk, sőt társadalmunk akár évtizedeket is visszaeshet."

Optimista.
Dátum: 2009.07.13. 14:19:20
Egy megjegyzés csak:

"A klasszikus "árverezzünk el 100 Ft-ot 1 Ft-os kikiáltási áron úgy, hogy a második legnagyobb licitálónak is ki kell fizetni a licitált összeget" matematikai modellt veszi alapul."

Nem matematikai modell. Játékelméleti modell...
Dátum: 2009.01.30. 20:00:41
MAJDNEM jó vagy... Ugyanis az is stressz, ha pl. elmehetsz úszni egyet. Csak az pozitív stressz. Olyan is van ám...
Dátum: 2009.01.07. 21:47:28
De jó nekünk, minden összejön:) Dollárválság, ami kihat az összes többi valutára, asszem a Bretton Woods-i megállapodás semlegesítése miatt (jól mondom?) aztán két háború a közel-keleten, gyűlölködés két közeli nagy ország közt, meg a magyarok és szomszédjuk, a szlovákok közt, ráadásul "szarban vagyunk", sztrájkok, életképtelen kormány és tökhülye ellenzék (ezt nem én mondtam, nekem így tanították, hogy ez a külföldi szakvélemény). Mindent összevetve, nem túl rózsás a helyzet...
Dátum: 2008.12.23. 15:06:35
Rossz képrdést tettem fel, amiben NINCS jó válasz. Írtam Miklósnak. Bocs mindenkitől. Azért közlöm:

Miki manó Álomország királya. Ki él a tengerparton?

Miki manó
Elefántcsonttorony
Manófölde
Paff Áldása

Az Elefántcsonttorony van megjelölve helyesnek....
Dátum: 2008.12.19. 23:13:50
És, jó közgazdász módjára tegyük hozzá, az ember hitelnél először csak kamatot fizet, és amikor már nem lesz pénze, törlesztheti a hitelt is.... Valami egyszerű Excel diagrammal lehet szemléltetni ezt, PRÉSZLET, RRÉSZLET, és RÉSZLET függvényekkel... Ha valakit érdekel, ezt elmondhatom én is, de érdemesebb avatott informatikust keresni...
Dátum: 2008.12.13. 15:41:25
Ki nem tartozik az ún. égi trióba?

Szécsi Pál
Ihász Gábor
Vámosi János
Máté Péter

ez az azonnal törlendő kérdés... bezzeg az, hogy melyik hülye labdarúgó hol játszik, az kitűnő.

Melyik két folyónak "egy a hangja" (Ady)?

ezt meg nem tudják, ezért rossz. No comment, pesti műveltség. Mert EZ műveltségi kérdés!
Kiváló, jót nevettem rajta:) Így kell ezt csinálni - a netes antireklámtól nagyon félnek:) Csak gratulálni tudok... Nekem nem volt ilyen, nekünk a vezetékes bunkó, és nem teljesíti a vállalt SLA-t... Még nincs semmi, amíg nem találunk másik szolgáltatót:)
Dátum: 2008.11.23. 12:10:38
Melyik két folyónak "egy a hangja" (Ady)?

Dunának, Tiszának
Tiszának, Dnyeszternek
Rábának, Drávának
Dunának, Oltnak

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Műveletlenek!
Dátum: 2008.11.21. 14:27:11
Melyik két folyónak "egy a hangja" (Ady)?

Dunának, Tiszának
Tiszának, Dnyeszternek
Rábának, Drávának
Dunának, Oltnak

A kérdésre eddig 2 jó és 12 rossz válasz érkezett.

Hogy valaki ENNYIRE műveletlen legyen... Szóval a nem focis vagy sportos témájú kérdések, mint ez is, kiesnek? Pedig IGEN EGYSZERŰNEK tettem fel..
Dátum: 2008.11.18. 15:37:34
Ja, és elvileg aki ért a regedithez, azt csinál a windowssal, amit akar, még jóvá is teheti! Magyarországnak stratégiai partnersége van a Microsofttal, ezért mindent a legújabb win alatt adnak ki. (mellékesen: az SAP ugye wines, az Oracle linuxos. Ki is a piacvezető?
Dátum: 2008.11.18. 15:32:16
Én, gazdaságinformatikusként tanultam a windowsról, meg a többiről. A windowst lefordították nemzeti nyelvekre, és kompatibilis a DirectX-szel és a játékokkal. Ebből ered az elterjedtsége. Egyébként a legbiztosabb op.rendszer tudtommal az EcomStation. A windows grafikus - csak épp nem az ő ötlete volt. Lernyúlta ő, aztán a többiek is! Gyakorlatilag mind ugyanolyan ma más: Linux, Windows, Solaris, Novell, EcomStation, Unix, OS/2 Warp 4, stb...
Dátum: 2008.10.28. 23:03:57
Miklós, mint közgazdász, csak egyet tudok érteni veled. Majdnem. Most jön a veszély: igazad van, DE: mindenki hozzájárul az EUalaphoz, amit aztán valahogy a fejlettség alapján allokálnak. Tehát nekünk egy ideig JÓ ez a státusz. Mit gondolsz, a norvégok, akiket felvet a pénz, miért nem EU-tagok? Vám. Jó kis protekcionista gondolkodás. Most akkor jöhetnek a kínaiak. De a dolog kétoldalú: mi is mehetnénk a nyugati piacokra. Egyébként is, akik gazdaságilag nagyok, azok magyarok (Kürt Rt., GraphiSoft KFT, stb...) És a cuccnak van még egy dimenziója. A politika. Vállalkozástanon azt találtam, pl. győri cégnek nincs hitel. Pestinek van. Akkor az EU mennyit ér? Az EU peremeként kiváló turisztikai marketingünk lehet. Hol itt a baj akkor? Klasszikusan: amit elvesztünk a réven, behozzuk a vámon. Méghozzá szó szerint.
Dátum: 2008.10.27. 13:39:05
Megadta nekem, az ellenállás fizikai mértékegysége az Omega. Ez marhaság. Omega a jele, de a mértékegység az OHM!
Dátum: 2008.10.26. 18:34:22
Még 4 fő lenne jó... A lélekkút sem üzemel még, épp ezért te lehetsz itt a nagy vezér a többieknek.
Archandonabelletopashen, Sorslordok szövetség
Dátum: 2008.10.26. 18:06:53
Zafír hordás szövetség tagokat keres! Elvárás nem nagy, még a tagok többsége 2. sszintű... A szövetség neve: Sorslordok, Alapítója: Archandonabelletopashen.
Oldal: 1