Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Freez

Dátum: 2009.03.26. 00:42:44
Idézet: winnie - 2009.03.19. 22:02:11
kéne 102.-nek egy olyan köldetés, hogy "öld meg egy portyázás során ellenfeled két állatát".

csak azért, hogy dühöngjek, mert nemrég sikerült így dupláznom...


Winnie csalódtam benned Azt hittem rájöttél már nem így működnek a küldetések. Ha lenne ilyen küldi akkor az így nézne ki 102-ön:
Végezd ki ellenfeled állatát 15 alkalommal úgy, hogy te támadsz.
Csak a miheztartás végett.
Dátum: 2009.03.26. 00:07:40
Idézet: Bolsevik - 2009.03.18. 15:40:11

Ugyan nyilván jelentős az átfedés a 3 világ között, de gondolom abban megegyezhetünk hogy legalább 7-8 ezer ember játszik a Végzetúrral. Ebből jelen pillanatban 205 ember szavazott valahová.


Az emberek nem azért játszanak végzeturat, hogy fórumot olvassanak(sokáig én se nézegettem). Ők csak játszani akarnak. Ha valamit nem raksz az orruk alá (kérdőív) akkor nem jönnek és nem nyilatkoznak. A szavazás linkjét beraktam klánfórumra is hátha többeket lehet szavazásra bírni így.
Lehet perverz vagyok de nekem maga a tükörharc ötlete tetszik csak itt a random miatt nagy lehet a szórás. mondjuk szintlépés után most is elvert az első két térkapus szörny és be is rágtam (megvolt a kudarc élménye) aztán a következő 2-őt meg úgy elkalapáltam, hogy öröm volt nézni (megbecsülöm a győzelmet mert nem mindig adatik meg). Szerintem itt is ez lenne a helyzet néha nyersz néha nem. Annyiban lehetne más, hogy a turbót nem utánozza le (kis könnyítés), ő nem kapja meg az állatkákat (mondjuk 3 állattal szemben már nem sok esélyem lehet magam ellen, de pl. ebbe a harcba csak 1 vagy 2-t vihetek magammal).
Az event jelleg sokat dobna a játékon szerintem bár mindenki máshol találja meg a számítását.
Off: Csoporttársammal, most éppen tamagochit játszunk a Végzetúrba mert teljesen rákattantunk az állatunkra. Ő egy nekrit parazitát pátyolgat féltő gonddal és egy negátort. Már mindketten tudjuk milyen állatra vágyunk legközelebb (ő egy mérges szilmil-t akar [attól függetlenül, hogy az akadémiától fényévekre vannak] én pedig egy smaragdsörényű pegazust [csak stílusosan egy smaragdos varázslónak én könnyen vagyok mert a nerub kórokozómat cserélem le]). Ennek érdekében (és mert a sajtolás jó) szépen 20-asra húztam a csapdakészítést és ha meglesz a 20 lényt kisajtolós küldi szépen beállítom arra a pegazusra (persze csak ha addig nem fogom el).
Tehát nekem most az számít, hogy a kis "dögöm" fejlődjön rendesen ha ezt megkapom az eventtől, NPC-től akkor lehet nem verem 500-70-re a kisebb játékosokat csak mert negátorka már unja a kennelt.
Itt egy másik téma a sebgyógyítás szakit is szeretném kicsit kitárgyalni vagyis a kompenzációs részét.
Szituáció a következő állok döntetlenes szerkóba bejön xy lever 600 ÉP-t a kompenzáció nem kapcsol be mert ugye a fegyver és a varázslatom nem üti meg a szintet. Hát ez kicsit rosszul esett. Persze lehet, hogy ez csak nekem okoz lelki traumát de örültem volna annak a pár visszagyógyult Ép-nak. Állítólag ez azért került bele, hogy ne lehessen vele visszaélni. Kérdem én hogy lehetne vele ha kevesebbet gyógyulok mint amennyit sérülök. (a választ akár privátban is várom ne floodoljuk tele ezt a topicot).
Kicsi szívemet most ennyi minden nyomta elnézést a sok nem ide tartozó észrevételért.
Dátum: 2009.03.25. 22:34:41
Off: Én csak azt nem értem, ha olyan rossz gyémántosnak lenni miért abból van a legtöbb? Szerintem van itt valami a gyémánt bónuszban ami nagyon vonzó és ezért választják sokan. A szakértelemről meg csak annyit, hogy a random csinál nagyobb bukásokat is mint az a 15-15 tulajdonság.
Más elveszi a megszerzett javaidat? Hát ha ezen múlik akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. Ráadásul a gyémántos ha veszít akkor is kevesebbet.
Azzal egyetértek, hogy nem taktikázási lehetőséget ad hanem egy biztos receptet, hiszen nem kell agyalni a nem gyémántosoknak mire is rakják a dolgot. Tény egy háborút megkönnyíthet erőteljesen hisz mivel gyémántos a legtöbb kari így a legtöbb szövetség is.
Darah, ha mindre rakhatnál, akkor is unfair lenne a dolog és raknál is rájuk?
Nem tudom milyen pontosan a megoszlás de szerintem a 2. legtöbb a smaragd játékos (tippelem) akkor most mi is kezdjünk hisztizni, ha a gyémántosok úgy döntenek a smaragdot gyűlölik és sokan vannak és nagyon elvernek és többen vannak mint mi (természetesen a smaragd játékosokat nem érdekelné, hogy közben pedig a másik két horda is a gyémántot gyűlölné mert az ugye nem a mi problémánk) stb.?
Sajnálom csak ez most kijött rajtam, lehet nem vagyok túl sportszerű most.

Szerk.:
Mivel sok a gyémántos karakter, aki ugye potenciális vásárlóerő, sztem. érdemes lenne engedni az összes gyűlölet kifejlesztését (tudom ezzel elvesztené a taktikázás lehetőségét a dolog de alternatíva lehetne a gyémántos karakterek számára, aki meg nem él vele azzal nem lehet mit kezdeni, nekem kb. még 8 szint mire lesz gyűlöletem [tehát szint 40-en] addig van más fontosabb fejleszteni valóm is).
Dátum: 2009.03.25. 17:58:16
Én annak örülnék ha besárgulna az állatok mikor kész a gyógyítás vagy a gyakorlás, valamint engem nem nagyon érdekel ki mikor épített a lélekkútból inkább az ha egy épület elkészült. Ezt naplózhatná az események.
Az infócsíkot köszönjük, oda meg vissza vagyok érte, sok kattintástól ment meg.

Szerk.:
Na jó akkor pontosítanám legalább az legyen az eseményekbe, hogy xy épített z LE-t ebbe az épületbe és az épület u%-on áll.
Dátum: 2009.03.24. 20:55:02
Off: 31-es szinten 5400-at sajtoltam 55-ös szakival. Ez az új csúcsom.
Dátum: 2009.03.23. 14:53:49
Off: Ez a felejts el 2 10-es szakértelmet bennem is kiverte a biztosítékot. Egyáltalán nem akartam a felejtést fejleszteni (nem is teszem egy darabig mert jó messze van az a küldi). Itt nem azzal van a gond, hogy nehéz, hanem azzal, hogy a karaktert gyengíti. Még alacsonyabb szinten szakértelemösszeg sem hozza vissza az árát és nem hasznos hanem inkább káros a karakterre nézve. Így ez a küldetés kicsit süllyesztős lesz legalábbis nálam ilyen formában // módosítanám annyival ha a jelenlegi helyzet marad, hogy 2 5-ös szintű szakit kelljen elfelejteni ennyi nálam a tűréshatár a jelenlegi feltételekkel.
Mivel a felejtést akkor használnám szerintem a szakértelmeim jók úgy ahogy vannak most van 5 a másodlagos támadáson 3 a lopáson, hát nekem nem fáj. Akinek pedig sok ilyen szakértelme van az használja és nem ár a küldetésig vele.
Kicsit kíváncsiskodtam és láttam, hogy lesz szerezz 40Tp-t egy csatából küldi na ehhez lehet kellene a Tp növelő szakértelem (szinguláris ismeretek) amit utána jól el is felejtenék. Jelenleg semmi mást nem felejtenék el.

Ha lesz visszatérítés én olyan 50%-ot javasolnék a jelenlegi szintről. Persze ez kijátszható úgy, hogy egy új szakit felhúzok magasra és elfelejtem 6-7 szint múlva mikor már jóval többe kerülnek a dolgok. Itt vissza is nyal a fagyi mert addig egy úgymond haszontalan szakértelemben feküdt a LE, ami minden szinttel kevesebbet ér (hisz közben nő a vadászatból, sajtolásból, küldetésből származó LE) és drágulnak a fejlesztések. Ez kb olyan mint, hogy tartogatom a kvízkérdéseimet mert minden szinttel többet kapok értük. Ez így is van de nem biztos, hogy megéri ezért tartalékolni.
Dátum: 2009.03.21. 18:16:10
Off: 55-ös sajtolással is 4000 a rekordom 31-es szinten 33-as szintű állatból. Piac nem lesz ezt Miklós megmondta, mert vissza fogunk vele élni és azt még annyira se ellenőriznék mint a rabszolgákat.

Én egy klánon belüli térkapus tárgyakra vonatkozó cserét javasoltam a kincseskamra segítségével.
Dátum: 2009.03.20. 22:45:03
Off:
Sajnos a játékleírás bőven hiányosabb mint a kvízek. Na jó nem olyan vészes a helyzet akkor is a vegzetur.wikidot.com a nyerő ilyen téren...
Szerintem nem csak a leprogramozás lenne a gond, hanem az is hogy tényleg illeszkedjenek a dolgok a játékba és olyan kihíást nyújtsanak a többségnek amit nem olyan egyszerű megcsinálni de nem is lehetetlen. Szerintem a kiegyensúlyozás itt a bökkenő.
Mivel a várható fejlesztések topicba erről egy szó sincs szerintem felejtő az ötlet főleg az aukciósházig. Esetleg utána.
Dátum: 2009.03.20. 16:10:17
Szerintem a Végzetúr a reklámokból is él és nem csak az ősköveink vásárlásából. Gondolom kiperkáltál a zsngát és megvették a felületet x-időre. vagy bannercsere van. Esetleg egyéb.
Freez, 31-es végzetúr küldetésben(döntetlen) hozzáillő párt keres világ1-en. A jelentkezők érkezési sorrendben nyernek bebocsátást. 20 perc múlva jöhet az első jelentkező ha éppen illően fel vagyok öltözve.
Jelige: vakrandi
Dátum: 2009.03.19. 12:42:47
Hasonlót javasoltam csak egy másik topicban.
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,3.400#hsz404
A kennelnél én is kevésnek tartom az 1%-ot, de valószínűleg nem akarták nagyon megerősíteni azt az épületet, hogy ne érje túl nagy hátrány akiknek még nincs. Gondolom az a cél, hogy szépen építgessük azt is ki ne fogyjunk az új épületekből egy darabig. (Elég nehéz meggyőzni a társaságot, hogy érdemes építeni). //Tudni kell örülni a kicsinek is.//
Dátum: 2009.03.19. 12:01:32
Jöttem megint kuncsorogni. Az új áldozatom a sebgyógyítás szakértelem: Lehetne ezt a dolgot automatizáni, (berakom kis kedvencet 3 órára gyógyulni), valamint mondjuk 10 szintenként +1 állatot gyógyítani vele (a hordázás miatt aktuális kérdés)?
Dátum: 2009.03.19. 10:36:32
Uwel a dolog legjobb tudomásom szerint így fest:

Ha normál támadá történik (ergo nem gyémántos a 2 fél valamint egy szinten vagytok) a rabolható LE 15% (6000->900) Erre jöhetek épületvédelmek, 3 órán belül többen támadták(-20% támadásonként) és szintkülönbség módosító is. Nálunk az a pletyka járja, hogy max 2 szintig üssünk le mert ott még nincs nagy bünti. Növelheted a szerzett LE-t a kreatív affinitással.
Dátum: 2009.03.18. 19:19:10
Ez a dühöngés/sírás nekem is bejött írtam klánfórumra, hogy csak 8 relikviám van 15 szint alatt erre a 2. térkapus szörny megdobott egyel. Az óriásis küldetés érdekes volt az első 20-ból 5 jött aztán meg csak vánszorogtak. Kb 3 napba telt bele.
Dátum: 2009.03.18. 11:18:40
Off: (ma délelőtt csak az off megy...)
Tegnap buzogánnyal vakító fénnyel vertem le a térkapus szörnyet (-26 támadás) úgy, hogy köpni -nyelni nem tudott csak 44-et belém varázsolni. Csak megjegyzem fényrobbanás + adamantit bunkóval is néha bukom a térkapus szörnyeket. Ennyit az alacsony szintű varázslat használhatóságáról. Persze ez lehet életem mákja is, főleg h kiesett egy fagyott gyűrű is.
Dátum: 2009.03.18. 11:08:26
Off: Szegény Ferike megírja az első Hsz-ét erre jól lepontozzátok pedig csak szeretné ha elrabolhatna tőletek is 8 aranyat. Tudom, hogy ennek nem itt lenne a helye ezért mindenki kattintson rá egyet. Ferike te pedig egy másik topicba írd meg a véleményed esetleg a 2 játék összehasonlítását. Ja és ha már itt tatunk légszíves a Gladiatus fórumra is írd ki, hogy mennyire jó a Végzetúr.
Köszi
Dátum: 2009.03.18. 03:15:43
A klánfórumra pont ezt a küldetést szemeztem ki (pedig fentebb azt írtam csak a felejtéssel vannak gondjaim de hát sose mond azt, hogy soha). Nálam az arány 16 szint és 9 térkapus relikvia. Ma esett be egy fagyott gyűrű a kis drágát vakítófény buzogánnyal vágtam agyon mert elfelejtettem átöltözni. Pozitív, hogy az utóbbi 3 hétben 3 darab esett (2 gyűrű és 1 nyaklánc). Jobban örülnék ha a küldetés úgy szólna legyen nálad 10 térkapus relikvia.
Persze addigra az is "bekattintós" küldivé degradálódna. Na nembaj majd mindenki emeli pár szinttel a térkaput és akkor több alkalomból csak esik valami. Ez még amolyan "kreatív feladat" amit persze nem is lehet leegyztetni a térkapus gazfickókkal mint az epikusosat.
Viva Random!
A felejtős küldi akkor is jobban ba***a az agyam
Dátum: 2009.03.17. 11:10:23
Idézet: Lordofchaos - 2009.03.17. 09:28:03
Nekem egy olyan javaslatom lenne, hogy lehessen használni a "Harcolni hívom" parancsot akkor is amikor az állat gyógyítás alatt áll. Jelenleg szerintem nincs értelme annak hogy nem lehet ilyenkor használni mivel az aktuálisan harcoló állatot is lehet gyógyítani és ilyenkor gyógyítás után visszatér a harcba. Tehát szerintem a gyógyítás alatt álló állatra is nyugodtan lehetne használni a "Harcolni hívom" parancsot és amíg gyógyulna, addig nem harcol, de után automatikusan harcba állna.


Ehhez nem kell semmi, az egész annyi, hogy nem küldöd pihenni, mikor gyógyítod. Nem kell hozzá semmilyen ereklye mivel gyógyítás után azonnal aktív állapotba kerül. Ennek a kérésnek esetleg a kennelnél lehetne létjogosultsága.
Ereklye akkor kell ha gyógyítás alatt is harcoltatni akarod.