Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A védelem itala
fórumozóGreeneyedNő
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
301. hozzászólás - 2009.03.15. 11:36:54 (Válasz Miklós #245 hozzászólására.)
Szia
És hol fogom megtalálni a sebzéskompenzációt? A szakértelmeknél? Mert az állatoké ugye ott van...köszi a választ.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
302. hozzászólás - 2009.03.15. 12:44:07 (Válasz Greeneyed #301 hozzászólására.)
Azt meg fogod látni, ha elolvasod a vesztes portyáid kiírását. A szakértelem meg ugyanaz, ami az állatoké.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
303. hozzászólás - 2009.03.15. 12:59:59 (Válasz csati777 #300 hozzászólására.)
uhh ... van értelme úgy a játéknak?!
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
kedvelt tagdzsuszFérfi
Végzetúr tanonc
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
304. hozzászólás - 2009.03.15. 14:13:34 (Válasz Miklós #245 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.10. 12:01:44
A A kapott sebzés annyi %-kát gyógyulod vissza, ahányas a sebgyógyítás szakértelmed, plusz gyógyulsz még egészség-20 ÉP-t.


Az én tapasztalataim szerint a sebgyógyítás 2%-a szerepel a képletben, és az egészség nincs sehol:
1280 sebződés után 5-ös sebgyógyítás és 36 (+5) egészség mellett: "Bekötözöd a kritikus sebeket, megindul a regeneráció. Gyógyultál 128 életpontot."
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
305. hozzászólás - 2009.03.15. 14:57:50 (Válasz csati777 #300 hozzászólására.)
Ami elég nagy hülyeség, szerintem egy nálad 5-6 szinttel alacsonyabb emberkét simán elversz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
306. hozzászólás - 2009.03.15. 15:22:58 (Válasz Ricardo #303 hozzászólására.)
Kis családom eltartása érdekében 10-12 órát dolgozom naponta, plusz az utazás. Reggel benézek, le vagyok verve, éjszaka hazaérek, megint le vagyok verve, elvadászom a CSP-t, veszek gyógyitalt, térkapuzom (a szörnytől legalább biztosan rablok LE-t), jóccakát. Majd ha nem kell ennyire az a mocskos pénz, ráérek portyázgatni, de addig marad a "Passivity"... Persze erről nem a játék tehet. De hülye lennék törölni a karakterem! Sok minden történhet még ebben a játékban, és én nem szeretnék kimaradni belőle, mint annak idején a Túlélők Földjén tettem.
Pontszám: 5
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
307. hozzászólás - 2009.03.16. 10:36:58
Galmuszk jott a szokasos reggeli csevejre, ez lett a vege..: A csatában összesen 377 sebzést okoztál, és 1127 sebzést kaptál.
Na most komolyan, volt ennek a fejlesztesnek ertelme igy, hogy mert full cuccban allatam, es megprobaltam ellenallni, meg azt a kis apropenznyi ep-t se regeneraljam vissza, mert kiestem a 1-3 aranybol....?!
Pontszám: 5
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
308. hozzászólás - 2009.03.16. 11:10:21
Hát tényleg nem sokat ér:

"24 órára megnő a védekezésed, intelligenciád és elnyelésed, ha nálad jelentősen erősebb végzetúr támad meg."

És ezek szerint Galmuszk nem jelentősen erősebb nálad....
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
309. hozzászólás - 2009.03.16. 11:15:00 (Válasz balgos #308 hozzászólására.)
Szerintem arról van szó, hogy a védelem itala miatt nem kapcsol be a kritikus sebgyógyítás, mert nincs meg a háromszoros sebzés.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.03.16. 11:15:11-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
310. hozzászólás - 2009.03.16. 14:58:14
Nem hasznalok vedelem italat, itt a regeneracios fejlesztessel nem voltam megelegedve.. Belevert az altalajba, de mivel par ep hijjan nem volt meg az 1-3 arany, meg azt a minimumot se gyogyultam vissza, amit a regeneracioval lehetet volna.. Ha piheno cuccban allok, akkor egy picivel jobban megver, es akkor gyogyulok... Nem tudom, ez igy eleg vicces....
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
311. hozzászólás - 2009.03.18. 09:55:03
látom semmi játékvezetői reakció, de hátha. nem adom fel.

fentebb leírtam, hogy továbbra is nagy butaságnak tartom, hogy a 3szoros túlütésnél éppen a varázslat szintjét vizsgálja, fegyver, pajzs, páncél - oké. de mivel a varázslatok szerencsére kicsit változatosabbak és nem csak egyre növekvő sebzést/védelmet képviselnek, mint a többi tárgy, ezért meglehet, hogy valakinek egy 29. szintű, kevesebbet sebző, de az adott mínusz támadások miatt sokkal hatékonyabb varázslat használhatóbb sokaknak, mint egy magas szintű, csak sebző.

az a vicces, hogy indoknak az hangzott el, hogy gyenge fegyverrel direkt is elérhető a regenerálás. gyenge pajzzsal és páncéllal főleg. sőt, a vakiító fény vagy a fényrobbanás is erre lenne jó, hiszen csökkentheti az ellenfél biztos győzelmet azzal, hogy kevesebb sebzést kapok a kiosztott mínusz támadásnak köszönhetően, de ez a rendszer azt ösztönzi, hogy több sebzést szenvedjek el a gyógyításért cserébe, inkább használjak erős, sebző varázslatot, mintsem a védekezést erősítőt.

én igazából túlélem a dolgot, csak feleslegesnek tartom, hogy ha lepihenek, mindig be kell készíteni a kinetikus detonációt, ha támadok akkor meg a fényrobbanást. (utóbbi humánusabb is, hiszen az indított portyákat nyeri álátalában a támadó és sok értelmét nem látom, hogy a tuti győzelmet +300 sebzéssel súlyosbítsam.)

(mint ahogy a leírásban fegyver ÉS varázslat szintje szerepel, holott a valóságban fegyver VAGY a varázslat szintja számít)
Pontszám: 6.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
312. hozzászólás - 2009.03.18. 11:04:29
sőt, azt már nem is említettem a varázslatokkal kapcsolatban, hogy nem eklég, hogy erősebbek vannak alacsony szinten, de használhatatlanul gyengék magas szinten - ld. a nulla sebzésű visszacsatolás vagy tiszta fény, gyengítés. tehét, ha valahol, akkor varázslatok esetében nem működik a fegyvereknél bevett "egy erősebb" lépcső. csak másabbak lesznek.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
313. hozzászólás - 2009.03.18. 11:15:22 (Válasz winnie #312 hozzászólására.)
"használhatatlanul gyengék magas szinten"

Ha így lenne, a toplista eleje fényrobbanással rohangálna. Valahogy mégsem így van.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
314. hozzászólás - 2009.03.18. 11:18:40
Off: (ma délelőtt csak az off megy...)
Tegnap buzogánnyal vakító fénnyel vertem le a térkapus szörnyet (-26 támadás) úgy, hogy köpni -nyelni nem tudott csak 44-et belém varázsolni. Csak megjegyzem fényrobbanás + adamantit bunkóval is néha bukom a térkapus szörnyeket. Ennyit az alacsony szintű varázslat használhatóságáról. Persze ez lehet életem mákja is, főleg h kiesett egy fagyott gyűrű is.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 3
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
315. hozzászólás - 2009.03.18. 12:11:22 (Válasz Mortimer #313 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.03.18. 11:15:22
"használhatatlanul gyengék magas szinten"

Ha így lenne, a toplista eleje fényrobbanással rohangálna. Valahogy mégsem így van.


ööö, nem voltam egyértelmű, de arra céloztam, hogy VANNAK használhatatlanul gyengék magas szinten. olyanok, amikkel szinte senki nem rohangál. mint ahogy VANNAK erősek alacsony szinten. ezt gondolom nem érdemes tovább ragozni. ha magasabb szintűt támadok, nyilván erős varázslattal teszem, de védekezésnek a nagyobb eséllyel védő jobban megteszi.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
316. hozzászólás - 2009.03.19. 15:07:34
"Pontszám: 5.33"

hehe, olyan egyszerűek az emberek. egy 10-es és egy 1-es, igazából nem is értem, miért vesződik valaki a pontozással.

azért még egyszer leírom, hátha a játékvezető felfigyel, hogy nem gondolta át a gyógyítási korlátot (pár kommenttel feljebb bővebben kifejtettem) - míg a fegyverek kvázi egyre erősödnek, addig a varázslatok szerencsére sokkal szélesebb spektrumot nyújtanak a taktikázási lehetőségeknek, így egy x. szintű lehet, hogy hatékonyabb, mint egy x+10. szintű. míg fegyvernél/pajzsnál/páncélnál ez kevésbé valószínűbb, így továbbra is gáznak tartom, hogy 41. szinten át kell váltanom gyilkos spórákra (33. szintű) ahhoz, hogy bekapcsoljon a 3-szoros túlütéskor a gyógyítás,míg, ha harcolok, akkor természetesen előveszem a 9. szintű vakító fényt vagy a 29. szintű fényrobbanást, ha sebezni is akarok.

csak azért váltsak át mindig egy olyan varázslatra, amit nem akarok használni, hogy bekapcsoljon a regeneráció? (mert egyébként jól jön az a +350-400 életpont a vereségeknél)
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
317. hozzászólás - 2009.03.19. 15:13:20 (Válasz winnie #316 hozzászólására.)
"míg a fegyverek kvázi egyre erősödnek, addig a varázslatok szerencsére sokkal szélesebb spektrumot nyújtanak a taktikázási lehetőségeknek"

A fegyverekkel is lehet taktikázni, bár ezt a sebzés tényleg valamelyest befolyásolja.
36-os és alatta: nagy támadásbónusz, jó találati esély.
42 és alatta: nagy erőbónusz, hatalmas sebzés, kis találati esély.
48 és alatta: nagy varázslatbónusz, zéró támadásbónusz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
318. hozzászólás - 2009.03.19. 15:33:28
Új rekordom:

TLO vs Galmuszk
A csatában összesen 264 sebzést okoztál, és 2002 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 78 lélekenergiát.
Bekötözöd a kritikus sebeket, megindul a regeneráció. Gyógyultál 40 életpontot.

Ezek után annyira van kedvem játszani, mint azoknak akiket én vertem ma el 1431 - 63 -ra. Pusztán csak azért, hogy a mocskos állataimat el tudjam látni TP-vel, hogy ne kelljen 1000 LE-ket vigasztalásra költeni. Sírás ide vagy oda: nem jól van ez így kérem.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.22
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
319. hozzászólás - 2009.03.19. 15:44:17
Gondolom, aki lepontozott, annak jól van így. Momentán nem zavar, de kicsinyesnek tartom.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5.67
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala
320. hozzászólás - 2009.03.19. 16:05:45 (Válasz Butchman #319 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.03.19. 15:44:17
Gondolom, aki lepontozott, annak jól van így. Momentán nem zavar, de kicsinyesnek tartom.


te is 5.33-as lettél:) biztos focista volt.

amúgy légy humánus, védd a természetet és használj vakító fényt és máris jobb a vesztes szája íze, hogy nem kapja meg a varázslatot, csak a többit. a győzelem így is, úgy is biztos. indítok is egy mozgalmat.

igazából nincs baj a mostani rendszerrel, felőlem maradhat regenerációmentes, de ha már reform van, akkor legyen normális és ne szedett-vetett. (fránya állatok, én is nekik köszönhetően vagyok egyaránt a győzelmi és vereségi top25-ben, talán ha 6-7 karakter vívott nálam több csatát:)
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!