Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Paco

Dátum: 2010.09.14. 11:35:25
Zarknodnál a sok csata;több esély a relikvia esésére.
De mivel teljesen random, bármelyik lehet nyerő avagy vesztes oldal...
Dátum: 2010.09.14. 11:29:29
Én is ezen az elven vagyok, csak még nem tudom milyen taktika lenne a nyerő:
Sok LE-kevés tp avagy a min. LE/sok-sok csata(és tömérdek tp)...
Dátum: 2010.09.14. 11:16:45
Szint: 30
Térkapus gyűrűidért, nyakláncaidért 2011.03.12-ig kétszeres árat kapsz az aukciós házban (más bérlettel nem adódik össze)

Ezt most nézték meg nekem V2-n, olyan, aki játszik ott.
Dátum: 2010.04.21. 18:42:37
Nem tudom, bennem valami "tévképzet" élt abban a tekintetben, hogy csak mintha 40-től lehetett volna kihívásozni(vélhetően a kalandok kavartak bele ).
De akkor legyen csak 30.A lényegen nem változtatna, csak hogy még hamarább kezdődne a "móka".

Igen, ha ez lenne/lett volna, akkor abban már meg is egyezhetünk az írásod alapján, hogy nem igényel semmit sem, bárki számára elérhető lenne, csak 1 dolog kell hozzá:Idő(na meg türelem, és gyerek, akire örökül hagyod a karaktert. )
Lehet, hogy 1 év alatt 1 milla LE-t kap fejlődésre, de ha belegondolsz, 1 év alatt mindenki, akivel akkor indult, fényévekre lesz tőle..., és addig, ameddig gyűjtögetni akar(1év/1 milla átlag), addig marhára senkit sem zavarna.Elvegetálna, mint a pókok, csak még kevesebbet kérne enni.

Szerepjátékosi szempontok EDDIG nem nagyon érvényesültek eddig a VU-ban, hacsak azt az alapot nem véve alapul, hogy 2 kezed, 1 felsőtested, 1 fejed van.(kard-pajzs-felső-mágia.)
Plusz még az egyik kezeden lehet 1 gyűrű és 1 nyaklánc a nyakadba, valamint csizma a lábadra.
Ennyiben én itt már ki is látom merülni a nagy szerepjátékos vonalat,pedig magam már 12 éve szerepjátszom, mint játékos, és mint mesélő is.
Elég sok rendszert játszom, ismerek, használok...(de ez nem ide tartozik, off end.)

Ha már mindenképpen változtatás kell, és nem a LE javaslat kerülne fel, akkor ne kapjon se LE, se tp, ahogyan azt már fejtegettük.
Viszont a felvezetett szakértelem "bónusszal" maximálisan egyetértek.
Dátum: 2010.04.21. 09:17:25
Azért induljunk már ki abból, hogyha eléri valaki a 40-es szintet, akkor nem hiszem, hogy 0-ás szakértelmekkel fog rendelkezni.Jobb esetben legalábbis nem.(Mert akkor vélhetően nem kihívásozna, vagy pedig szörnyű nehezen.)
Mindenen lesz x mennyiségű pont.
Aztán nekiállna "pihenni"...
Bár itt rövid kitérő a gondolatmenetben, mert egy mostani jelenséget is társítottál hozzá, ami persze később is befigyelne, de AZ már NEM attól lenne, hogy lenne esetlegesen a kihívás reformja.
Mostanság is van nem egy olyan, hogy szintben nem halad, csak manából épít napi szinten, kihívással tolja felfelé az állatokat, és AH.
Az is csal?Az nem erősebb, mint a szintje?
Akkor ennyi erővel igen.És ebből a szögből nézve már csak cseresznye lenne a torta tetején a dolog,hogyha még LE is járna érte.Mármint a kihívás általi bekamrázással.

"- elméletileg korlátlan mennyiségű ingyen LE(nem sok, de azért a semminél több)"

Ez a kettő éppenséggel kiüti egymást az értelmezés szintjén, mivel valóban nem sok, és így mégis több a semminél, DE nem korlátlan.Ha azt akarod,h korlátlan legyen, akkor NEM csinálhatsz mást, csak kihívást, és a fentebb általad is említett tevékenységeket.(Amiket megjegyzek újra, MÁR MOST is csinálnak emberek, és nem is kevesen.)

"Talán valami olyan bónusz kellene inkább, hogy a kamra szintjétől függő számú nyert kihívásonként nőne egy már meglévő szakértelmed 1-el. "
Ez így már egy kellemesebb felvetés, ha a módosításoknál tartunk.Bár akkor meg kellene adni a sávokat, hogy milyen szintenként nőne.Teszem azt minden +100 kihívásos győzelem után, vagy 150.
Ennek mértéke is x és relative, bármilyen érték behelyettesíthető ide.

"30-as szintig simán feltolhatja a transzcendális projekciót addig, ameddig jól esik(szerintem 20 bőven fedez mindent, de ha egy kicsit lopnak belőle, akkor is tiszta hasznod marad)."

Ha csak ennyin múlna a dolog, akkor ez a "kapu" is mindenki előtt nyitva áll(na) és megtehetné, hogy kevesebbet raboljanak tőle.
De ez már itt így és ebben a formában csak rongyrázás.

Summa summárum, részemről elfogadhatóan találnám, ha járna LE a kihívásos kamra után, de tp meg nem.
Csalás?Nem hiszem, de ez megint egyéni látásmód.
De ez is mindenki számára járható út lenne, ha akarná.Nem tűnik nagy dolognak, csak bele kell ölni az időt rendesen.

Ha meg már nagyon nem akarja senki sem a dolgot, akkor meg NE változtassunk ezen az egészen.
Maradjon akkor a mostani kihívás, és ne lehessen vele kamrázni, és LE se járjon érte.

És csak egy apró megjegyzés még a végére;bár nem a témába vágó:Ha valakinek nem tetszik egy-egy hozzászólás, akkor nem feltétlen a mínuszolós,lehúzós módszer a megoldás, mint ahogyan a saját hsz-eim végén láttam ma reggel.
Szerintem a netikettnek megfelelő formában, kulturáltan fogalmaztam, és érvekkel támasztottam alá a mondanivalómat, függetlenül attól, hogy ezzel ki és mennyi értene egyet.
Ettől még nem kell lehúzni a másikat érte....
Tessék írni és indokolni, ha valami nem tetszik.Szerintem.
Dátum: 2010.04.20. 22:38:51
Természetesen vannak karakterek, akik mire elérik azt a kombó lehetőséget (itt megint a spekuláció szintjén mozogva) , hogy 40-es szintre fellépve tudnak kihívás+kínzókamra;addigra van 1000+ Tö és szakértelmük is.
Ám aki ide eljut így, az vagy már eleve pók volt(ergo verte eddig is a szintsávját, így ez nagy változást nem hozna az ott lévők életében), avagy JÓL fejlesztett karakter.
Ez pedig már inkább user+szövetség(i) fejlesztés, és semmi köze nincs annak hozzá, hogy éppen milyen új fejlesztési rész elméletét tárgyaljuk.
De tegyük fel, hogy igen, 1000+ TÖ+Szaki is.
Elkezd a napi 15 pp által farmolni...mennyi LE-t is kaphatna maximális esetben naponta?100-10K közötti LE?Durva sarkítással persze.
Ha mindkét helyen 1000+, akkor minimum ennyi SEM lenne elég arra, hogy 1 ponttal bármit is megnöveljen.Így azért valóban el kellene telni NEM KEVÉS időnek ahhoz, hogy az a +400 "életerős" valami legyen nála.

És persze, megvan rá a lehetőség, hogy VF avagy EH-t fejleszt és megindul...ám kérdem én:Most nincsenek pók karakterek?Nincs szinte minden szintsávban 1- vagy éppen több pók kari, akik szanaszét farmolják a népet?
Szerintem van.
Akit nagyon lehúznak, nem véletlen..(itt nem mennék bele script és egyebek, ettől független a véleményem), és az sem véletlen, ha valakit meg nem.
Tehát EZ nem változtatna sokat, maximum +- 1-2 karakter lenne még ezen sávokban, akik randalíroznak.
Aztán ha meg megint úgy döntenek, hogy "ingyen LE" kell, akkor erősebben MÉG többe kerül majd bármit is fejleszteni, és akár 3-4-5-6 NAP is kell majd 1(!!) TÖ vagy szaki növeléséhez.Akkor meg aztán főleg években mérhető a fejlődési ráta mértéke.
Kíváncsi vagyok, hogy hány embernek lenne ekkora türelme hozzá...
Dátum: 2010.04.20. 21:51:14
Azért itt már egy kicsike fazon és szezon keveredés van, bár a valós mondanivalója komoly és súlyos...
Az itteni VU verzióban ez azért másképpen nézne ki szvsz.
Lehet, hogy kapja a karakter az ingyen LE, és ÉVEK múlva lecsapna akár egy 50-60-as átlag karit is.
Ám itt NEM lehetetlenítené el SENKI játékát sem, mivel NEM rabol tőled LE, hanem csak szakértelemben méri veled össze a tudását, így tesz be kamra és jön az ingyen LE.
Ezek biztosan NEM fognak portyázni, se semmi, mert elveszne a "szintelőny".
Itt ezek a karakterek CSAK bajnoki viadalra lennének jók, semmi másra.
Dátum: 2010.04.20. 21:37:22
Én nem bántom a pók karaktereket, mivel valamit valamiért játékot játszanak...
Lehet évekbe telik, mire fellépnek egy szintet, és közben már mindenki más, akivel kezdte már olyan magasan van, hogy akkor sem éri el őket, ha meggebed.Avagy eléri, ha feladja mindazt az életmódot, ami nagy nehezen összeszenvedett.

És valóban nem vettem figyelembe azt, amit most kifejtettél nekem;de én ezzel is úgy vagyok, mint a pók kari léttel, bár itt azért mégis másabb lenne.
Rendben van, hogy valaki csak a napi 30 pp-t tolja és kihívás.Semmi mást nem csinál mellette.Mindegy, hogy mennyi LE-t kap érte, fejlődik.
Az is lehet, hogy iszonyatosan erős lesz.Lehet?Lehet.
De ha megnézed ennek a másik oldalát...ez az "új" pókok MÉG lassabb, és szenvedőbb korszaka lenne, aminek most lenne a hajnala majd.
Mennyi idő kellene, hogy mindenből bajnokis lehess?Évek?Előfordulhat.
Azért én ennyi idő alatt megölném magam, ha soha nem lépnék szintet, hiába én lennék az adott szinten a legerősebb.
Ám, ha valakinek ez lenne minden öröme a játékban, akkor legyen.Sokat érni nem fog vele.
Megakad egy szinten, és ott kellemetlenkedik, de MINDENKI rövidebb-hosszabb időn belül lenyomja!
És mivel csak kihívást tol, minden potya tp HALÁL a számára.Kalandozni nem mer, mert van ahol csata van, és abban tp.
Így azokból is szelektálni kellene neki.
Tehát ez a fajta karaktertípus CSAK bajnokira lenne jó ÉVEK alatt.Semmi másra.
Szerintem.
Dátum: 2010.04.20. 19:56:25
Idézet: Tiha - 2010.04.20. 12:34:21

Amúgy a kínózkamrás fejlesztéshez:
Baráti kihívásnál, ha elviszem a pácienst a kínzókamrába, akkor az aznapi TP-jének is az arányos részét kapjam meg, így nem lesz tápolás.
És legyen egy kapcsoló/beállítás, hogy baráti kihívásnál el akarom-e vinni a kínzókamrába, vagy sem. (ezt a portyapontoknál lehessen állítani, és ha megváltoztatom, akkor nullázza a PP-t, így nincs visszaélés)



Nem érzem teljesen reálisnak ezt a felvetésedet.
Amikor portyázol rendben van, hogy kapsz tp-t, elismerem.Ha lefelé támadsz, akkor mondhatni még kevesebbet, és ha jól válogatod össze a napi 15, akkor kevés tp befektetéssel jó LE mennyiséget is lehet szerezni.
A Te szintedet akár a HT-s emberek bebörtönzésével.
Ám belegondoltál abba, hogy teszem azt, aki kihívásoznak (bevallom én is), és bejön eme fejlesztés, az nekem nagyon jó lesz.Elismerem, így lesz.
Ám, amíg Te esetlegesen TÖ-t növelsz annak érdekében, hogy fixen le tudd nyomni az ellenfeledet, addig nekem szakértelmet kell növelnem ahhoz, hogy ugyanez meglegyen.
Mindkettőnél van LE befektetés?Igen.
Annyi az eltérés, hogy nálad x mennyiségű tp is jár mellé.Na bumm.
Ám, ha azt nézem, hogy a felvázolt tervedben kapjak még tp is a kihívás után elcipelt emberek LE mennyisége után arányosan azzal, amit vadásztak, nem gondolod, hogy esetlegesen irracionálisan sok Tp-t is lehetne ezzel szerezni?
Mert teszem azt elteszek 15 embert, aki akkor akar vadászós napot tartani, és kapok egy x mennyiségű LE, és azért kapott Ő TP adagjuk(ami azért akárhogyan számolom nem kis mennyiség), sokkal rosszabb átlag, mintha simán portyában tenném zsebre őket.

Én határozottan ellene vagyok ennek.
Ezzel az opcióval(kihívás) lehetősége van az embereknek arra, hogy elhasználják a PP-t.
Nem kellene csak azért belerondítani, mert valakinek csípné a szemét az, hogy "ingyen" LE járna tp nélkül.
Erre számodra is megoldás:Ne portyázz, hanem kihívással tedd el a 15 embert.
Dátum: 2010.04.02. 12:44:40
Remélem azért bővül ez a 10-es csoport leosztás, mivel szerintem lennének még, akik szeretnének csatlakozni.
Eléggé rosszul venné ki magát, ha egy 6 havonta megrendezendő eventre mindig csak 40 ember mehetne.