Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Paco

Dátum: 2011.07.20. 16:14:07
Kérdésem lenne:

Segítem a szövetségnek csinálni a küldetéseket; Építeni 10 szintet, anomália gyűjtés, kihívás, mana, stb...(bár mondjuk megnézném, hogy a PC lövöldözés, ha lövök párat, akkor azt nekem hogyan is számolja el), DE nem lépek szintet, akkor sem kapok semmit sem?
Mert bár szintet nem lépek, mégis aktív vagyok és hozzásegítettem a győzelemhez a szövetségem, akkor mi történik?
Dátum: 2011.07.20. 12:34:46
Legenda 7.-ik fejezetében rákattintasz Drakin nevére - küldetés aktív - és máris kész.
Dátum: 2011.07.18. 09:20:41
Nem, nem értettelek félre, és nem a számok alapján írtam a véleményemet, hanem a tapasztalatok alapján.

Nézzük magas számokkal, ahogyan szeretnéd:
Legyen valakinek 500-as támadása és 300-as IQ-ja. Legyen az ellenfelének 500 IQ-ja, és mennyi... 300-as támadása?
Legyen.
Oké, teszem felcserélem az értékeket, így lesz 500 IQ és 300 támadás szemben a 300 támadás és 500 IQ ellenében. Tehát egál lenne a felállás. Nyernél? Nem biztos... még mindig rengeteg komponens lenne a képletben; szinteltérés, állatok szintje, az erejük mértéke és eltérése (hiszen találhatsz minden körben, ha semmit sem sebzel szinte) - védekezés mértéke és eltérése (hasonló az erőhöz a mértéke és értéke) szakértelmek eltérése (főként krit ütés+vari), szerencse eltérése, stb..., szóval még így is erős 50% a vereséged.
(Megjegyzés: ha marad az "eredeti" felállás, cserebere nélkül, akkor is érvényesek maradnak a komponensek, és még így is van esély az 500 IQ-val is arra, hogy kikapjon, ha nem jön össze a vari.
Így ennek függvényében szerintem nem lenne értelme ennek a fejlesztésnek.

Na meg a másik: Ha szerencsekerék az eredeti felvetés is, akkor semmiképpen nem szabadna őskövesnek lennie, hanem mindenki számára elérhetővé kell(ene) válnia.
Így erre relik "felesleges".Főleg köves, mert ez már szűkítené a réteget.
Az pedig, hogy mit adjon, ha adna, fentebb már voltak egészen jó felvetések.
Dátum: 2011.07.18. 08:37:36
A szerencsekerék ötlete jó, ám ez a forma, ahogyan most előadtad véleményem szerint nem reális.

Minek költsek - akár ősköves formában is - arra, hogy 2 tulajdonságom akár szisztematikusan, akár random felcserélődjön?
Maradva a 2 példádnál: minek cserélgetni? Fejlessz szisztematikusan karaktert, és nem lesz ilyen gond, hogy cserélgetni kell a tul. pontokat.
Szerintem.
Nem attól lesz jó a karid, ha cserélgetsz.
Ha meg valaki gyepált vagy IQ-ban, vagy támadásban, semmit sem fog változni azzal, hogy magadnak felcseréled. Ő meg biztos nem költ rá, hogy Te tudj rajta bosszút állni.

Nem, ezt a formát határozottan bődületes ökörségnek tartom. Fejleszd a karaktert, és nem kell ilyeneken "agyalni".

Mod: Helyesírás javítva.
Ment a 10 pont, pedig nem vagyok pontozóbetyár.
Értem én, hogy 2 marokkal jó szórni a TP-t, de vannak más tápok is ebben a játékban, szóval én beérem a többivel.
Igen, én is VF-el pörgetem az ismétlős küldetéseket, és rengeteg a 0 LE-s csata.
Igen, valóban jól mondod..
Nem értem, hogy miért csak úgy lehet javítani a játékon, ha valamit elveszünk? Mintha azt mondta volna Miklós, hogy jobban szeret adni, mint elvenni...? Akkor valóban adhatna jobb LE/TP arányt a vadászatra, és máris nem kell ÚJRA nerfelni a portyát.
Ne haragudj Miklós, de mind a 2 felvetés butaság.

1,A pókok és a küldetésből élők meghaltak..., mivel vagy nem, avagy csak minimálisan vadásznak. Kínzókamrából semmi bevétel sem lenne, pedig néha a nap elején, amikor belépnek, néha pont ez adja meg a "kezdőlökést" a nap elkezdéséhez.
2,Ezt meg miért is? Hiszen a küldetések javarészt TP-re épülnek, néhány kivételtől eltekintve; "Lépjen az állatod 12 szintet", "Sajtold ki egy 20-as szintű állatodat".
De a többiért akkor is tp-t kapsz vagy a portyából, vadászatból, vagy TK-ból sikeresen teljesített feltételek által.

Ám az utolsó mondatod jó és szerintem nem csak nekem tetszik:
"Persze, lehet olyat, hogy azt mondod, aki akarja, annak a fentiek szerint működik a kínzókamra és a küldetés, és cserébe kapnak valami extra tápot. Így csökkenhet a különbség."


Lehetne így választásos opció; és akkor aki szeretne szintben haladni, azoknak járhat(na) tp is a küldetések mellé, ami ha a gyors világot nézem, a szinthuszárok igen éles versenyét hozhatná ki, ha elérnék az ismétlős küldetéseket, ami ilyen szinten nézve is bevétel lenne.
De ami a fontosabb: meglenne a VÁLASZTÁS lehetősége.
Elolvastam mindent pro és kontra, és sok minden elhangzott.
Ezekre nem akarok kitérni, inkább próbálom "összegyúrni", mert jelenleg formájában ÉN IS azt mondom, hogy felesleges lenne EZEN fejlesztés.

Ha azonban segíteni szeretnénk a gyengébbet - teljesen mindegy, hogy miért az; hanyagság, tudatlanság, lustaság - akkor NE kössük prem aktívsághoz.
Legyen univerzálisan elérhető mindenkinek, AKI valóban rászorulna egy ilyen minimális erősítésre.
Hogy miért is?
Már elhangzott erre is a válasz, de összefoglalom én is, bár nem osztani akarom az eszet, és mint a hozzászólásaim száma is mutatja, ritkán tépem a számat - minek - , inkább csak olvasok.
Hiszen aki gyenge - láthatóan a fentebb felsorolt okok, és amik még nincsenek ott - az prem TAGSÁGGAL(!) is az lesz; mivel nem a premes felszereléshez lenne kötve jelen felvetésben az erősítéshez, hanem csak a tagsághoz.
Tehát lehet valaki premes, de nincsenek kavicsos cuccai. Tehát megint nem lenne vele sehol sem.
Ellenben a kevésbé kiugróak és "normálisan" haladók örülnének, hogyha univerzálisan meg lennének ezzel az aprósággal jutalmazva.
Ebbe megint ne menjünk bele, hogy megérdemlik-e vagy nem.
Legyen.
De csak akkor, ha nem őskőhöz kötött, és annak, aki a szintjéhez mérten gyengébb. A pókok, optimalizátorok kiesnek.
Én is, de nem bánom. Én másképp játszom, nem erőltetem senkire sem a stílusomat, és nem sajnálom azoktól, akiknek ez jól jönne. Nem váltja meg a világot, de mégis úgy érezné, hogy SZÁMÍT!
Mert ettől még lehet harmatgyenge..., de kap valamit.Valamit, ami több, mint a semmi.És ez a MORÁLIS értéke a lényeges.
Az erős pedig azért nincs erre szüksége - nem azt mondom, hogy semmire nincs szüksége, CSAK ERRE a minimális bónuszra NINCS szükség(e)ünk - mert a tapasztalatai és játékstílusa alapján kikompenzálja ezt.
Akár azzal, hogy hónapok alatt lép szintet, (és)/vagy pedig PÉNZT, más ERŐFORRÁST (is) áldoz a játékra.
Mert azért a másik oldalt se nézzük le; hiszen azért, hogy valaki erős legyen, azért áldozatokat kell hoznia, és ez nagyon sok esetben anyagi vonzattal jár.
Akármelyik játékot nézem, nincs olyan, hogy ne kapna többet és több kényelmet egy fizető, és nem fizetővel szemben. Mert így van.
Ám visszakanyarodva; az, aki fizet érte, az a saját döntése. Mindenkinek adott a lehetőség - és megint csak ne abba kapaszkodjunk bele, hogy ki teheti meg ANYAGILAG és ki nem, mert AZ NEM szempontja ennek a felvetésnek - és vagy él vele, vagy nem.
De ne ítéljük el és vessük meg azt, aki költ rá, ahogyan nem kell leszólni azt sem, aki erre nem akar/tud/képes áldozni.
Dátum: 2011.07.01. 22:25:43
Felesleges.
Az aktív tagok úgyis minden nap benyomják a teljes manájukat manakonstrukcióval, és a szerencse növelése miatt nem kevés LE-t is szoktak betölteni.
Nem lenne értelme ezzel terhelni a szervert.
Aki inaktív, az úgysem kér a szövetségtől semmit sem, maximum a helyet fogja.Ha meg kell a hely, vagy olyan háború van, ki tudják tenni az aktívak, mert a szavazata sem számít.
Dátum: 2011.07.01. 21:06:16
Véleményem szerint teljesen felesleges ez az AF képesség.
Egyrészt semmi értelme - mert semmit sem szinesít a játékon, sőt! - másrészt pedig olyan szövegek vannak benne, hogy már a szánalmas szintet sem éri el.
Ezt ki kellene venni egy az egyben;vagy tényleg választékos, a MAGYAR nyelvet rendesen használó, értő, fogalmazni tudó személy(ek) vennék kezelésbe ezen képesség szövegdobozát és írnák át teljesen.
Dátum: 2011.06.18. 20:26:32
Ebben az esetben is egy végzet medál?
Elvégre ez sem kárpótolna, de mondjuk jóval több lenne a semminél.
Dátum: 2011.06.15. 18:35:55
Nem értem komolyan mondom a problémádat...
Szerintem teljesen korrekt, hogy LGYE-be kerül a térkifordító. Mi a franckért kellene kavicsba kerülnie?Még akkor, ha Te csak "is" verzióban gondoltad. Felesleges, így is eléggé sok minden kavicsba kerül. Bár nem panaszkodom,mivel ami kell, azt megveszem magamnak. És részemről a térkifordító olyan, amire nekem nagyon nincs szükségem, de másoknak igen, és lehet akár taktikai elem is.
De úgy érzem, hogy teljesen korrect az ára, és a lehetősége is megvan annak, hogy akár relative végtelenszer megszerezd, ha van elég LGY-d hozzá.
Azt pedig marhára nem nehéz szerezni, akárhogyan is nézem.Elnézést, ha megsértek ezzel talán bárkit is, de ha nem hanyagolod el a TÖ+szakit, akár középmezőnyös vagy gyengébb karakter is nevetve megcsinálja a kalandokat, és annyit termel belőle, hogy szinte nem tudja elkölteni.
Mondom ezt én, akinek 61-es szinten közel 1400 (hamarosan) megoldott kalandja van.Rengeteg dolgot vettem, meg költök az állatokra is bőven LGY-s dolgokra.
Tehát nem érzem indokoltnak ezt a felvetést, bocsi.Ha meg nem lenne elég kristálypont, akkor lehet kihívásozni,amiből lehet szerezni "ingyen", vagy veszel kristályitalt, és máris van elég kristálypont a küldetésekhez is.
Sok mindent lehet, csak akarni kell.Ezt pedig valóban elég csak akarni.

(Ellentétben a magasabb szinten szükségessé vált KH kitolással.Arra inkább szükség lenne. És bár nekem az messze van, de én is szívesebben küldetéseznék a KH-n, mintsem a környezetemben lévőkön.)

Mod:Elütés javítva.
Dátum: 2011.06.14. 13:45:48
Idézet: NoFear - 2011.06.14. 13:04:33
Jah igen és a másik kérdés, hogy akinél nincs arany relik, de most olyan csapatba nevez ami első lesz. Akkor azok csupán aranyat kapnak, vagy mivel első lett a csapat megkaphatják a platinát? Bár asszem ezt már kérdeztem, de nem emlékszem, hogy lett volna válasz.


"Ha olyan kategóriában nyersz, ahol már megvan az arany tárgyad, akkor helyette a platinát kapod. (De ha nincs arany tárgyad, akkor a +1 bónusszal sem kaphatsz rögtön platinát!) Remélem így megfelel."

By Miklós
Dátum: 2011.06.05. 23:31:01
Bennem az merült fel, hogy nem lehetne-e a régi eventek során megszerezhető relikviákat betenni AH, és (vagy) akár ősköves verzióra is.
Gondolok itt elsősorban a Landragór+Zarknod által megkaphatóakra.
Miért is?
Császári tekercs: Tudom, ez nem eventes relik, de AH-ban is megtalálható, valamint már egy ideje kavicsos verzióban is, aki nagyon szeretné.

Portyagömb.Ez jelenleg kavicsos verzió, de ezt ingyen ki lehetett verni a Landragór event alatt.
Ennek a "hasonszörű" párja a Fáradhatatlanság Medálja, ami viszont a mostani Zarknod alatt esett.
Véleményem szerint ez is be lehetne tenni AH, és ősköves verzióra is, mert lenne szerintem rá igény.
De ide sorolnám még a Trancendális fókuszt, vagy a Mágiaelnyelő.

Vagy csak egyik változatban, vagy mindkettőbe.Apróság lenne, de vérfrissítő, és szerintem - nekem ezek megvannak, nem magam miatt mondom - páran örülnének, ha ebből bármi is megvalósulna.

Mod: Helyesírás.
Dátum: 2011.06.02. 23:38:55
Idézet: Almási Viktor - 2011.06.02. 23:28:12
Nema TP növelő AF képességbe szaladtál bele?


Csak EH esetén (kell) kattan(nia), nem VF.
Dátum: 2011.05.22. 05:43:16
Idézet: LanMaffia - 2011.05.21. 21:16:16
Az ajánlásból a LÉ-t csak akkor kapod meg ha bejelentkezel vagy nem?


Jogos a pont, ez kiment a fejemből. De ha állandóan belép, csak levelezni, vagy csak olvasni, de semmit sem csinál, amiből lét termelhetne, akkor lehet(ne). De akkor még lehetőség lenne Semelyik által adott válaszok közül is bármelyikre.

Idézet: Semelyik - 2011.05.21. 21:15:26
Állatneveléses ismétlős küldetéssel, és sok korábbival. Bajnoki nevezéssel, Kvízkérdéssel, tárgyeladással, stb...


Jogos szintén a pont, de ha nem lép be, akkor vélhetően ez sem pörög(het).Vagyis egyik felsorolt verzió sem.(Állatok, kvíz, stb.)


Akkor még mindig a projekció tűnik a legvalószínűbbnek.
Dátum: 2011.05.21. 20:51:57
Idézet: Sandman010 - 2011.05.20. 19:29:39
Kérdésem is lenne ám!
Hogy a fenébe lehetséges az,hogy egy karakter már időtlen idők óta nem lép fel az oldalra avagy nem játszik és mégis mindig van elvihető LE-je nála?????


Nem vagyok Drakin, de talán tudom a választ:
Mivel lehet ajánlani magad alá másokat - tiszta piramis rendszer - akkor abból Te megkapod a termelt LE 1%-át.Nos, tehát akkor, amikor még az a karakter aktív volt, ki tudja mennyi tagot szervezett be maga alá.
Azok pedig aktívak.
Persze, a végtelenségig ez sem fog menni, mivel "Az így kapott mindenkori LE nem lehet több, mint az általad szerzett LE 10%-ka."
Tehát erősen szintfüggő, hogy meddig lehet(ne) még tőle így "ajándékot" kapni.

Valamint ha van esetlegesen transzcendendális projekciója - LE szívás (sem) kell - akkor győzelem esetén mindig a határon belül mozogva feltöltődik, aztán ami felette marad, az rabolható, szívható, stb.
Ez a két mód van rá, legalábbis szerintem.
Dátum: 2011.05.17. 19:27:50
Én is elégedettnek érzem eme eventet, csak így tovább.
Dátum: 2010.11.24. 11:01:25
Erre ment a 10 pont, pedig nem kívántam felszólalni, mert csak rinya van és szánalom...de mosolyogni néha jó a saját kárunkra is.
Dátum: 2010.09.14. 11:36:32
14k LE-t toltam be(52-es vagyok), és nem esett semmi sem.

A csatában összesen 3798 sebzést okoztál, és 391 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 1539 lélekenergia és 36 TP!
Fókuszálsz a manapilonon keresztül 242 lélekenergiát (-14000 LE). Egy pillanatra egy távoli kép jelenik meg előtted, egy épülő energiabörtönről.