Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Paco

Dátum: 2021.06.18. 22:07:57
Idézet: Miklós - 2021.06.18. 17:04:43
És ezt is pontosan tudjuk, hogy 100 milliárd LE-t csak sajtolásból lehet szerezni.


Azért én ennél az összegnél többnek mondanám/gondolnám az eddigi sajtolások alapján, mintsem "csak" ennyi. A többszöröse inkább reális.
"nincs védettségi igazolványom, de ha kint lesz az árverés, eljönnék."

Elmennék, licitálnék aukción és be is fizetnék, ha van sikerül megoldást találnunk záros időn belül a mostani komoly, égetően sürgős problémára a játékban.

Idézet: siva - 2021.06.10. 00:51:57
Az lenne a javaslatom,hogy két viszonylag új és ritka és jelenleg legkelendőbb tárgy Az állatidomár köve és a Gyémánt tallér kerüljön be a találkozón az élő aukcióra lehetőleg külön tételbe, akik rendszeresen járnak azoknak már úgyis megvan szinte minden. Be lehetne tenni választhatónak pl 2. 4. 5. 6. tételekhez

Támogatom ezt a felvetést (is).
Dátum: 2021.06.10. 12:05:08
Nos, nézzük: a baj az alapvetően, hogy a játék már akkor "eltört", amikor megjelent az első milliárd feletti sajtolás és ahogyan már korábban is mondtam, nem történt fékezés.
Ott és abban a pillanatban kellett volna belőni a vonalat, hogy eddig és nem tovább.
Függetlenül attól, hogy a sajtoló megdolgozott-e érte vagy sem, alapvetően a hibás játéktervezés következésben felborult a játék egyensúlya.
Eddig is volt, hogy egyik, másik opciót szélsőségesen használó némi előnyre tudott szert tenni. Itt ilyenkor kb 100-800 milliós LE bevételről is beszélgethetünk, de akár pár milliárdról is, mint amikor egy hónap alatt a Lady versenyen az SZB csaták általi több ezres leütés következtében brutális LE termelhető ki.
De ez nem permanens állapot, relative ritka és rengeteg idő.
Ezzel szemben most a sajtolásnak nincs akadálya: csak jól felpörgetett VT - tény, azt kitermelni idő+pénz (én is hasonlóan élem meg, mert tartok már ott) - de ettől függetlenül a közvetlen sajtolás pitiáner dolog. Csak nyomod a gombot - és erre még ráfejel a 10x gyorsítás is - és kész a vágóállat.
Agyatlan, de működő dolog.
Tetszik vagy sem, így van.
És a probléma tovább generálja önmagát: fogalmatok sincs róla sajnos, hogy pontosan mekkora mértékű az így elért LE mértéke. Nem lehetséges hasonló féket belőni, ami meg lett lépve a Tudás fájánál - szintén későn, mások szerint fölöslegesen - de ott, ha nem is közel, de arányában elfogadható és járható út született.
De itt, hogyan?
Lényegében a sajtolás mellett tényleg minden más nevetséges LE-t ad.
Ha teljes és fullos nerfet kap a sajtolás, akkor hogyan lesz esélye azoknak, akik még nem tartottak ott, kivártak, optimalizáltak, hogy majd 400-re érve a szintfék miatt csinálják ugyanezt.

Az út, mely alapján más tevékenységeket kellene felerősíteni, véleményem szerint eleve kudarc. Miért? Mert nem oldana meg semmiféle problémát, inkább még inkább meggyorsítaná a dolgokat: de minek és hová? Még hamarabb érjék el a játékosok a TÖ/szakértelem maximumokat?
Alapvetően az alaptevékenységekért járó LE-k termelése jónak mondható.
Ami összetörte a a játékot, az a sajtolás és minden, ami vele jár. Illetve az, hogy ez nem lett időben meglépve és mostanra már 2-500 milliárd LE közötti termelés lett kiszedve, ami a játék összes több tevékenységét éveken át pörgetnénk sem érnénk azok közelébe, akik ezt már megtették.
Azért sem, mert ezen idő alatt azon játékosok is tovább fejlődhetnek a megszokott módon, tehát még tovább betonozva be az előnyt, még akkor is, ha most valami brutális nerfet kapna a sajtolás.
Az sem járható út, hogy mindenki kapjon hasonlót: mert miért? Senki sem érdemli meg, én sem. Nem tettem érte semmit sem.
Habár a lehetőségem megvan/lenne arra, hogy hasonlóan járjak el, több feltétel megléte sem elégséges ahhoz, hogy hasonló eredményeket érjek el. Egyrészt nem vagyok 400-as a maximális LE termelés végett, illetve a sajtoló medálok száma is messze kevesebb, mint amikor megkezdődtek a milliárdos sajtolások azon medálokkal, amikkel akkor történtek.

Ha semmi sem változik, lényegében meghalt a játék: mert ez az igazság.
Minden más tevékenység értelmét veszti, nincs jelentősége a portya, szb, csatlós, semminek sem.
Egyetlen nagy szintű állat kisajtolása a megfelelő paraméterek mellett ezen tevékenységek által elérhető, hónapok által generált LE mennyiség is töredéke lenne annak az állatnak a sajtolása mellett. Normális játékmenet mellett nézve, semmi extrém kiugrás mellett egyik tevékenységnél sem.

Hogy mi a megoldás?
Őszintén megvallom: nem tudom.
12 év alatt láttam már sok nerfet és sok bugot megjelenni és láttam azokat kihasználókat is kiugrani, sok top játékost abbahagyni a játékot. De ekkora mértékű szakadást, amit ezen tevékenység okozott hónapok alatt, mióta először feltűnt, még egyszer sem.
Eddig mindig biztos voltam benne, hogy egyszer, optimálisan haladva minden tevékenységgel, függetlenül, hogy mások már rég "max" szinten vannak, akkor is lesz esélyem ellenük.
De most, ezt így látva: kétségeim vannak.
Ha minden változatlan marad, akkor tamagocsi lesz a játékból, csak sajtoló medál és TK ér valamit, minden más kuka.
Ha meg durva nerf: megdönthetetlen hatalmat kapnak azok, akik már kihasználták.
Ha meg visszamenőleg mindenkinek minden elvéve - de ahhoz pontos adatok kellenének - igazságtalan lenne egyénileg, ez igaz. Mert valóban az lenne. Ahogyan az a reklamáció is, hogy kapjanak vissza minden nyersanyagot, követ, stb, amit ezen tevékenységek "kifarmolására" használtak fel.
De ehhez szintén tűpontos logok kellenek és gyanítom, hogy nincs.
De globálisan nézve visszafordítható lenne az a folyamat, ami most kb romba dönti a játékot azok számára, akik nem 1-2 feladatot csinálnak és néznek a játékban naponta, nem csak építenek, hanem globálisan nézve is erős karakterert akartak kinevelni.
Szóval azok, akik nincsenek beoltva, de maszkot viselnének - ahogyan a boltokban és mindenhol máshol is, ahol ugye kell - akkor sem léphetnek be?
Érdekes megkülönböztetés, bár tény, láttam már máshol is 1-2 ilyen helyet, hogy belépni csak hasonlóan. De szerencsére több az a hely, ahol nincs ilyen.
Dátum: 2021.04.01. 07:42:14
Irigyellek érte.
Nekem mindig elfogy szinte az egész 1-1 befizetés között, pedig sokszor még rá sem megyek a költési akcióra. Nekem mindig van hová tenni és nem, nem gyorsításra használom egyszer sem.
Dátum: 2021.03.31. 11:52:24
Én csak mint lehetőséget mondtam.
De ha fapadosan néznénk, akkor maradjon az, hogy 300+ kocka, alatta pálca. Ám nem tartom fairnak a felezést 300 alatt, tekintve, hogy a két befizetés mértéke azonos, mégsem ugyanaz a mennyisége a kapott ajándéknak.
Én csak erre akartam rámutatni és javasolni, de ha ez "csak" nekem gond, akkor nem verem annyira a tam-tamot.
Dátum: 2021.03.30. 20:44:26
Csak egy aprócska javaslat, mert még van idő az élesítés előtt: ha már mindenképpen "Isteni kockát" gondoltatok a befizetésre, akkor nem lenne fair megoldás, hogy mindenki megkapja, szinttől függetlenül?
Maximum, ahogyan az az AF-el van/volt, akinek még nem elérhető a 300-as szint, akkor addig egy rejtett zsebben lesz (logban, hogy éppen mennyi van számára, mert gondolom ez csak addig azoknak ilyen befizetésekből lenne lehetséges), és amint meglépi a szintet, akkor megkapja az összes ilyet, egyben.

Ez az egyik változat, amit én tanácsolnék; illetve, ha ez nem megoldható vagy nem akartok vele pepecselni, akkor 1:1 arányban is lehetne helyette templomi pálcát kapni azoknak, akik még 300 alatt vannak.
Nem érzem fairnak, hogy felezés legyen, holott ugyanakkora a befizetés mértéke.
Ez ilyen egyenlőbbek az egyenlők között érzést és felemásságot rejt magában.
Tehát a felezést én nem javaslom.

Vagy mindenkinek ugyanaz és majd adott szinten beíródik, vagy akinek meg pálca jár, akkor egyenlő arányban legyen.
Dátum: 2021.03.25. 16:36:56
Én is így értelmeztem, ahogyan Lan is írta. Másképpen nem lehetséges.
Dátum: 2021.03.22. 15:25:31
Idézet: Fsanyi82 - 2021.03.22. 08:28:06
röhej komolyan v1 en meg 40 ezer téglával haladnak naponta


Ugyanitt V1, Azúr Légió tagfelvételt hirdet világot ugróknak is, tagfelvétel ügyében nyitottak vagyunk.
Kútméret 1,7 milliárd, szóval nem árt, ha előtte már volt némi vakolás.
Dátum: 2021.03.22. 15:21:37
Sárga különleges esszencia az Alkimista laborban.
Dátum: 2021.03.11. 08:07:00
Miklós; és a veremben található rejtett kincsek felfedésére tett javaslaton is merengtek?
Mert többen és többször is említettük már, hogy akár AF, akár relik, akár gyorsításhoz kötötten, de hasznos húzás lenne.
A megvalósítására nem látok sok akadályt, maximum, hogy akarjátok-e vagy sem.
Dátum: 2021.01.16. 14:18:05
Nanááááá.
Dátum: 2021.01.07. 14:39:33
Akiknek ellenben 4-5 familiáris van, azok meg nem kerülnek hátrányba ahhoz képest, akiknek "csak" 3 van?
Illetve a hátrány mindig nézőpont kérdése: hiszen azért most Neked van előnyöd mindenki máshoz képest, tekintve, hogy van régi rendszeres sajtolásból is egy rész, illetve már most 400-n vagy és elégettél rengeteg TK-t.
De sokan még vagy nincsenek 400-n és azért tartalékolnak - én is - vagy eleve nem rendelkeznek ennyivel.

De most arra hivatkozva, hogy ne legyen változás, értve itt akár a külön slot, akár a szint megemelése azért, mert "siettél", akkor szívjon globálisan mindenki, nem is tudom.
Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja, ahogyan szokás volt mondani, azt hiszem.
De részemről off, kiszállok ebből a beszélgetés.
Dátum: 2021.01.07. 13:36:33
Ez a gondolat nem is rossz, én akár még tovább is fűzném ezt.
Hogy alapesetben a sima harcoló állat beleszámít abba a korlátszámba, amivel alapból rendelkezik egy karakter, beleszámítva az összes módosítót.
Ám, mivel a familiáris eleve egy ősköves, fizetős forma, így, ha esetleg kapna egy külön panelslotot ÉS kikerülne az alap keretből, azzal akkor továbbra is megmaradna a prémium formája, hogy "fizetős állatforma", de egyben mégis lehetőséget ad a felhasználónak arra, hogy ugyanúgy nevelhessen a normál állatkert méretének megfelelő mértékben állatokat. Mert a jelek szerint a játék most ebbe az irányba tolódik el eléggé erősen és így azok, akiknek 4-5 familiáris is van, ők akkor ennyivel kevesebb sloton tudnak neveltetni állatok, ami azért, főleg ha 10-30k-s dögökről is beszélünk, nem kevés LE mennyiség.
Dátum: 2021.01.06. 12:49:42
Idézet: Ricskosz - 2021.01.06. 12:42:56
Egyébként valamilyen számláló megoldás lehet arra, amit az előző oldalon írtam: amíg x LE-t nem sajtolsz legalább 5000. szintű állatokból, addig a régi képlet szerint sajtolsz, afelett pedig az új képlet szerint. X-et pedig egyszerűen annyinak kell választani, amennyit a régi képletből legtöbbet kinyerő játékos szerzett. Ezzel senkitől nem kellene levonni semmit, és mindenkinek adva lenne a lehetőség, hogy egy bizonyos keretig kihasználja ezt, utána pedig mindenkitől szépen eltűnne az exploit.


10/10.
Maximálisan támogatom!
Már tárgytalan a kérdés.
Nem akarok telhetetlennek tűnni, de nem volt valami "gondolat", értem itt relikvia/AF képesség "véletlenül" a Kárhozat/Végzet verme rejtett kincseit illetően?
Vagy ez csak egy kósza gondolat, ami még mindig a fejemben kering?
Dátum: 2020.10.21. 21:18:09
Ha szerencséd van, akkor Szerencsekeréken is forgathatsz belőle.
Dátum: 2020.10.08. 20:05:09
Idézet: Pixapa - 2020.10.08. 17:27:02
A naponta kapott 10 csata lehetőséget tolja ki a relikvia?

Igen.
Dátum: 2020.10.01. 22:15:57
Specializáció:

A specializált tulajdonságok fejlesztésekor a bónuszok maximum 80%-kal csökkenthetik a LE költséget. Ez az AF képesség ezt a határt tolja ki: minden szintje 1%-kal. Vigyázz: amíg nincs legalább 80% bónuszod a tulajdonságfejlesztésre, addig ez a képesség nem csinál semmit!

Max. szint: 15

Költség: 150 / 300 / 450 / 600 / 750 / 900 / 1050 / 1200 / 1350 / 1500 / 1650 / 1800 / 1950 / 2100 / 2250


Benn van a játékban. Így max 95%-al olcsóbban fejleszted a TÖ-t, amin a spec van.